Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>K=В'ЯЗАННЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Тарасенко О.А. 
Зниження динамічних навантажень у механізмі в'язання круглов'язальних машин шляхом удосконалення конструкцій голок та клинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / О.А. Тарасенко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено основні напрямки удосконалення існуючих та розробки нових конструкцій робочих органів механізму в'язання (клинів, голок). Викладено теоретичні засади та висвітлено інженерні методи проектування клинів і голок з пружними робочими елементами, що забезпечують зниження динамічних навантажень у механізмі в'язання круглов'язальних машин. Запропоновано нові конструкції клинів і голок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.221-51-04
Шифр НБУВ: РА315566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Козакевич О.Р. 
Мистецтво в'язання в Західній Україні кінця ХІХ - першої третини ХХ ст. (історія, типологія, художні особливості, осередки): Автореф. дис... канд. мистецтвозн.: 17.00.06 / О.Р. Козакевич ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження мистецтва в'язання у Західній Україні кінця XIX - першої третини XX ст. З'ясовано специфіку його становлення та розвитку у контексті соціокультурних, економічних і мистецьких процесів та функціонування фахової освіти. Виявлено й охарактеризовано основні осередки в'язального виробництва, визначено локальні особливості традиційних в'язаних виробів, з'ясовано провідні тенденції моди, які сформували художньо-стильові риси західноукраїнського в'язання. Розроблено типологію в'язаних виробів, що побутували на західноукраїнських землях наприкінці XIX - у першій третині XX ст., здійснено їх художній аналіз. Аргументовано висновок про значення художнього в'язання у Західній Україні як багатогранного мистецького явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М48 г(4УКР) + Щ126.923(4УКР33)53 +
Шифр НБУВ: РА344276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Дзикович Т.А. 
Розробка нових структур трикотажу перехресних переплетень і технології їх в'язання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Т.А. Дзикович ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Розроблено технологію в'язання та проектування нових структур трикотажу перехресних переплетень на плосков'язальних машинах. Розроблено класифікацію такого трикотажу за певними ознаками, а саме: переплетення, на базі якого одержано перехресний трикотаж; розташування голок; порядок зсувів голечниці (величини, напрямку та кількості зсувів голечниці). На підставі класифікації створено асортимент полотен нових структур трикотажу перехресних переплетень на базі ластику, подвійного напівфангу та фангу, а також інших візерункових переплетень. Розроблено теоретичні основи художнього проектування даного трикотажу та створено таблицю прогнозу візерункових ефектів трикотажу перехресних переплетень. Досліджено способи одержання, особливості формування та проектування ажурних, крупнорельєфних і кольорових ефектів на полотнах даного трикотажу на базі візерункових переплетень. Установлено математичні залежності параметрів петельної структури та фізико-механічних характеристик трикотажу перехресних переплетень на базі ластику, подвійного напівфангу та фангу від кількості зсувів голечниці, глибини кулірування та лінійної густини пряжі. Встановлено, що кількість зсувів глечниці є важливим технологічним параметром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М38-2 + М380.24 +
Шифр НБУВ: РА364144

Рубрики:

      
4.

Рогатін Є.О. 
Розробка способу одержання трикотажу заданої товщини зі скляних ниток: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Є.О. Рогатін ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано спосіб одержання багатошарового трикотажу, який дозволяє варіювати товщину полотен і виробів у широких межах. Розроблено технологію в'язання даного трикотажу зі скляних ниток. Для реалізації способу наведено механізм в'язання та конструкцію платини круглов'язальної машини, які дозволяють нормалізувати процес в'язання трикотажу заданої товщини. Запропоновано метод розрахунку параметрів трикотажу заданої товщини зі скляних ниток. Визначено фактори, які впливають на товщину та щільність трикотажу, встановлено математичні моделі даних залежностей. Розраховано очікувану економічну ефективність від впровадження даного способу на заміну існуючого швейного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М387.7 +
Шифр НБУВ: РА324292

Рубрики:

      
5.

Скляр Н.М. 
Розробка структури та технології в'язання еластичного основов'язаного трикотажу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Скляр ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено структуру та технології в'язання подвійного осовов'язаного еластичного трикотажу реабілітаційного призначення. Наведено формули для розрахунку основних параметрів структури нового виду еластичного трикотажу. Встановлено математичні залежності показників фізико-механічних властивостей даного трикотажу від основних параметрів трикотажу. Встановлено технологічні параметри в'язання для одержання подвійного еластичного трикотажу з заданими параметрами та властивостями на базі вирішення багатокритеріальних задач з широким використанням ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М387.2 +
Шифр НБУВ: РА344315

Рубрики:

      
6.

Боброва С.Ю. 
Розробка технології в'язання еластичних виробів заданої форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / С.Ю. Боброва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів аналізу асортименту еластичних виробів заданої форми розроблено класифікацію виробів даної групи за функціональним призначенням і конструкцією окремих ділянок. Наведено математичну модель заданої конфігурації даних виробів, що дозволяє проектувати лінійні розміри та тиск на окремих ділянках, а також забезпечити постійний тиск на поверхні колінної чашечки або ліктьового суглоба. Запропоновано методику, що дозволяє проектувати параметри структури еластичних медичних виробів, зважаючи на тиск, величина якого обгрунтована та відповідає медико-технічним вимогам. Встановлено багатофакторні лінійні залежності між величинами технологічних параметрів роботи обладнання - лінійних густин армованої утокової еластомірної та армованої еластомірної нитки, що пров'язуються у петлі, текстурованої капронової нитки еластик, швидкістю їх подачі у зону в'язання, глибини кулірування ниток у одно- та двопетлетвірних системах і параметрами еластичних медичних виробів заданої форми. Розроблено алгоритм, на основі якого складено програму автоматизованого проектування, оптимізації технологічних параметрів роботи в'язального обладнання та основних показників якості еластичних в'язаних виробів медичного призначення для виготовлення виробів із заздалегідь заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М387.202 +
Шифр НБУВ: РА323430

Рубрики:

      
7.

Мельник Л.М. 
Розробка технології виготовлення в'язаних еластичних виробів кулірних переплетень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Л.М. Мельник ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Створено структуру подвійного кулірного еластичного трикотажу, розроблено технології його в'язання. Встановлено математичні залежності для проектування основних параметрів петельної структури еластичного трикотажу необхідних властивостей. На підставі теоретичного аналізу структури трикотажу переплетення ластик 1 + 1 з еластомерною ниткою, закріпленою у вигляді утоку, виявлено, що надійність закріплення еластомерної нитки підвищується за умови одержання максимально-щільного трикотажу. Встановлено математичні залежності для визначення умови одержання даного трикотажу та проектування параметрів його структури. Виявлено, що під час пров'язування еластомерної нитки в петлі згідно рапорту за умови окремої подачі її та нееластомерних ниток відбувається відновлення попередніх розмірів еластомерної нитки до вигляду утокових протяжок і додаткового закріплення в структурі трикотажу. Визначено умови даного процесу. Доведено, що виготовлення еластичного кулірного трикотажу за одночасної подачі еластомерної та нееластомерної ниток можливе у разі їх сумісного пров'язування у петлі. Встановлено математичні залежності параметрів структури та показників фізико-механічинх властивостей еластичного трикотажу від основних технологічних режимів процесу в'язання. Розроблено програму, що дозволяє в автоматичному режимі спроектувати трикотаж з необхідними параметрами та властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231 + М387.2 +
Шифр НБУВ: РА357049

Рубрики:

      
8.

Безсмертна В. І. 
Удосконалення технології виготовлення з високоміцних ниток кулірного трикотажу з прогнозованими властивостями / В. І. Безсмертна. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена удосконаленню технології виготовлення з параарамідних та високомолекулярних поліетиленових ниток кулірного трикотажу переплетень гладь та ластик з прогнозованими властивостями.Отримані в процесі дослідження наукові результати в сукупності дозволили розв'язати важливе науково-прикладне завдання удосконалення існуючих методів та засобів прогнозування характеристик структури й властивостей кулірного трикотажу з високоміцних ниток та втрати їх міцності відповідно до параметрів в'язання на плосков'зальному обладнанні. При цьому одержано математичні моделі, що описують вплив параметрів в'язання трикотажу на параметри його структури й показники втрати міцності параарамідної та високомолекулярної поліетиленової ниток після в'язання. Вперше запропоновано методику визначення опору втомі високоміцних ниток внаслідок дії циклічних навантажень «розтягування-вигин-тертя», що відповідають навантаженню на нитку у процесі її переробки в структуру кулірного трикотажу переплетень гладь та ластик на плосков'язальному обладнанні. Розроблено геометричні 3D моделі структури трикотажу переплетень гладь та ластик, виробленого з високоміцних параарамідних та високомолекулярних поліетиленових ниток, в умовно-рівноважному стані та при одновісному максимальному розтягненні вздовж лінії петельного стовпчика або ряду. Запропоновано методику визначення показників якості трикотажу в системах комп'ютерного моделювання з використанням тривимірних геометричних моделей (3D моделей) його структури.^UThe work is devoted to the improvement of manufacturing technology of weft knitted fabrics of high–molecular polyethylene and para–aramid threads with predictable properties.The scientific results obtained in the research process in aggregate allowed to solve an important scientific applied problem of improving existing methods and means of prognostication the characteristics of the structure and properties of weft knitted fabrics from high–strength threads and loss of their strength in accordance with the parameters of knitting on flat knitted equipment. Mathematical models describing the influence of knitting parameters of knitwear on the parameters of its structure and indicators of strength loss of para–aramid and high–molecular polyethylene threads after knitting are obtained.For the first time is used a method of determining the fatigue resistance of high–strength threads due to the action of cyclic loads "stretching–bending–friction", corresponding to the load on the thread during its processing into a knitted fabric (plain weave and rib 1+1) on flat knitting equipment. Geometric 3D models of the structure of prototypes of knitted fabrics (plain weave and rib 1+1), produced from high–strength para–aramid and high–molecular polyethylene threads, in a conditionally equilibrium state and at maximum uniaxial stretch along the wale or course have been developed. The technique of definition of fabric quality indicators in computer modeling systems using three–dimensional geometrical models (3D models) of its structure is offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського