Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Г583.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Журавльов І.З. 
Золь-гель синтез і властивості іонітів на основі складних фосфатів багатовалентних металів і кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / І.З. Журавльов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії і хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості гелеутворення, синтезу, складу, будови та фізико-хімічні властивості складних фосфатних іонітів, що містять одночасно три-, та чотиривалентні метали та кремнеземи. Уперше знайдено, що завдяки зміні вмісту трьохвалентних катіонів є можливим регулювання швидкості утворення гелів цих фосфатів, а зміні складу вихідних розчинів та умови синтезу - поруватості та сорбційних властивостей іонітів. Розроблено відповідні методики синтезу цих іонітів у сферично-гранульованому вигляді, а також синтезовано та досліджено ряд фосфатів. З використанням методу ядерно-магнітно-резонансної спектроскопії твердого тіла для іонітів з кремнеземом визначено умови синтезу простих і складних гібридних сполук. Знайдено, що поруватість цих іонітів є вищою, ніж у відомих аналогів. Запропоновано методику розрахунку вмісту всіх функціональних груп таких фосфатів, за якою розраховано повний хімічний склад дев'ятьох темплатованих фосфатів титану та цирконію. Під час вивчення іонообмінних властивостей складних фосфатів іонітів з'ясовано, що їх водневі форми мають більшу обмінну ємність, а метал-заміщені є більш селективні до іонів важких металів та миш'яку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45,0 + Г65-4 +
Шифр НБУВ: РА336386

Рубрики:

      
2.

Зайцева Г.О. 
Іоніти на основі фосфатів титану, синтезовані з титанілсульфату золь-гель методом: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.О. Зайцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено зкономірності золь-гель синтезу фосфатів титану (ФТ) з титанілсульфатних розчинів. Установлено склад, будову та фізико-хімічні властивості синтезованих іонітів. Синтезовані ФТ мають мезопорувату структуру та перевищують за поруватістю відомі аналоги близького хімічного складу. Розроблено метод, що призводить до підвищення гідролітичної стійкості ФТ - гідротермальну обробку (ГТО). Установлено закономірності впливу тривалості ГТО, її температури та складу початкових зразків ФТ на структурно-сорбційні властивості зразків. Запропоновано оптимальні умови проведення ГТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45 + Г124.415 +
Шифр НБУВ: РА358320

Рубрики:

      
3.

Романова І.В. 
Комплексні сполуки титану (IV) та цирконію (IV) з ортофосфатною та оксиетилідендифосфоновою кислотами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Романова ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45
Шифр НБУВ: РА307926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Василюк С. Л. 
Неорганічні іоніти та мембрани для потенціалкерованого вилучення хрому (VI) з розбавлених розчинів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / С. Л. Василюк ; НАН України ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за низького вмісту Cr(VI) в іоніті порядок коефіцієнта дифузії порівняний з коефіцієнтами самодифузії одно- і двовалентних катіонів у слабозшитих аніонообмінних смолах. Вивчено будову, структурно-сорбційні властивості та спрямований вплив умов синтезу для досягнення необхідного комплексу властивостей мембран, важливих для практичного застосування, таких як хімічна стабільність і зарядова селективність. Розроблено електроміграційний метод для визначення рухливості сорбованих іонів в іонітах з урахуванням внеску мембрани в загальний опір системи іоніт - розчин - мембрана.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.4-94:6 + Г583.45,0
Шифр НБУВ: РА384154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кушнір Т.В. 
Рівноважна та нерівноважна сорбція сірчаної кислоти гелевими та пористими поліакриловими аніонітами: автореф. дис... канд. хім. наук.: 02.00.11 / Т.В. Кушнір ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено рівноважну сорбцію сульфатів слабоосновними поліакриловими аніонітами у формі вільної основи. Встановлено, що розчини резинатів іонітів за умов їх переводу в сильнодисоційовану форму не є ідеальними, що зумовлено електростатичною взаємодією обмінних центрів у сольовій формі. Розроблено теоретичні моделі, які дозволяють розрахувати термодинамічні константи локальних рівноваг і рівновагу в цілому. Доведено, що біосульфатна форма аніообмінників не утворюється. Досліджено нерівноважну сорбцію сірчаної кислоти аніонітами, а також динаміку регенерації сорбентів у щільному шарі та у широкому діапазоні швидкостей фільтрування рідкої фази. Кінетику сорбції сірчаної кислоти та кінетику регенерації аніонообмінників лімітує внутрішня дифузія. Кінетичний коефіцієнт внутрішнього масопереносу за умов сорбції сірчаної кислоти залежить від пористості матриці та хімічної природи обмінних центрів, а у випадку регенерації іонітів гідроксидом натрію - від типу обмінних центрів. Показано, що нерівноважна сорбція сірчаної кислоти у щільному шарі слабоосновних поліакрилових іонообміннкиів, а також динаміка регенерації сорбентів описуються асимптотичним розв'язанням системи рівнянь теоретичної моделі внутрішньо-дифузійної динаміки сорбції. Одержано необхідні дані для проведення апріорних розрахунків експлуатації OH-фільтрів першого ступеня установок знесолення води сульфатного класу, завантажених будь-якими слабоосновними поліакриловими аніонітами, що характеризується такою ж хімічною природою обмінних центрів, як досліджені сорбенти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.4,0 +
Шифр НБУВ: РА362245

Рубрики:

      
6.

Рождественська Л.М. 
Сорбційні властивості іонообмінних матеріалів та їх вплив на процес електродеіонізаційного вилучення іонів нікелю (II): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.М. Рождественська ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сорбційні властивості іонообміних матеріалів з метою застосування в електродеіонізаційних процесах методу вилучення токсичних іонів Ni (II) з розчинів низької концентрації. Виявлено, що сорбційна ємність та рухливість сорбованих іонів нікелю (II) у фазі органічних іонообмінників залежить від характеру їх пористої структури та ступеня поперечної зшивки, а для спеціально синтезованих селективних неорганічних іонітів на основі гідрофосфату цирконію - від вмісту фосфору та ступеня гідратації. Встановлено, що для очищення нікельвмісних розбавлених розчинів методом електродеіонізації найбільш придатним є використання сильнокислотних слабозшитих смол та високогідратованих зразків гідрофосфату цирконію. Вперше запропоновано використання змішаного шару цих іонітів для електродеіонізаційного вилучення іонів нікелю (II) з багатокомпонентних розчинів, завдяки якому забезпечується висока швидкість переносу іонів у камеру концентрування, зменшується можливість осадкоутворення та підвищується селективність сорбції іонів нікелю (II) у прямоточному режимі. Визначено оптимальні умови процесу ефективного очищення розбавлених багатокомпонентних нікельвмісних розчинів (ступінь очищення становить 98 %), у разі дотримання яких концентрація іонів нікелю (II) в діалізаті не перевищує гранично допустимих концентрацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.4 + Г583.4 + Г583.4
Шифр НБУВ: РА350209

Рубрики:

      
7.

Дзязько Ю.С. 
Сорбційні властивості неорганічних протонпровідних матеріалів на основі фосфату титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ю.С. Дзязько ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45

Рубрики:

      
8.

Шкуткова О.В. 
Сорбція іонів важких металів на гідроксилапатиті та його модифікованих формах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / О.В. Шкуткова ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45 + Г583.45 + Г583.45
Шифр НБУВ: РА343353

Рубрики:

      
9.

Лук'янова В.В. 
Сорбція органічних речовин аніонного типу на природних і модифікованих сорбентах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / В.В. Лук'янова ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі визначених структурно-сорбційних характеристик природного пористого вугілля, а також природного, окисненого та терморозщепленого графіту встановлено вплив природних чинників та кількості активних центрів поверхні на ефективність сорбції органічних молекул аніонного типу та визначено шляхи регулювання властивостей сорбенту. Вивчено сорбцію органічних речовин аніонного типу (сульфонолу та барвника прямого червоного) на досліджуваних вуглецевих сорбентах. Виявлено, що в результаті модифікування сорбційна ємність розробленого сорбенту відносно аніонактивних сполук (сульфонолу, барвника прямого червоного, фульвокислоти) зростає приблизно в 7 - 8 разів у порівнянні з природним каолінітом. Одержано спектральні докази утворення водневого зв'язку між карбоксильними групами фульвокислоти та гідроксильними групами гідроксокатіонів алюмінію. Визначено оптимальні умови застосування модифікованих сорбентів на основі каолініту разом із сірчанокислим алюмінієм для вилучення фульвокислот з природної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.4,0 + Г583.4,0 + Г583.4,0
Шифр НБУВ: РА344681

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського