Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Г713$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Тютюнник О.М. 
Акустична спектроскопія полімерних електролітів на основі розчинів {LiClOsub4/sub}: Автореф. канд... фіз.-мат. наук. 01.04.14 / О.М. Тютюнник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713
Шифр НБУВ: РА310621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Глушак 
Вплив полідисперсності на фазову поведінку колоїдних та полімерних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / Степан Петрович Глушак ; НАН України; Інститут фізики конденсованих систем. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.11 + Г713.65
Шифр НБУВ: РА359044

Рубрики:

      
3.

Аміруллоєва Н. В. 
Закономірності адсорбції і інгібуючої дії катіоноактивних поліелектролітів і їх асоціатів з алкілсульфонатами натрію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / Н. В. Аміруллоєва ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено механізм адсорбції катіонактивних поліелектролітів і натрій алкілсульфонатів, який пов'язано із взаємодією гідрофобних частин молекул з розчинником і взаємодією функціональних груп з поверхнею полікристалічних електродів. Доведено, що в системах, які містять катіонактивні олігомери та натрій алкілсульфонати, формуються нестехіометричні асоціати з високими значеннями констант утворення, які збільшуються за зростання довжини вуглеводневого ланцюга низькомолекулярного інгредієнта поліелектролітних комплексів (ПЕК). Встановлено значне збільшення констант адсорбційної рівноваги ПЕК порівняно з базовими олігомерами в результаті збільшення гідрофобності макрочастинок за агрегації та посилення їх виштовхування розчинником на межу розділу фаз. Показано, що за умов постійного заповнення поверхні катіонактивні поліелектроліти та ПЕК проявляють високу інгібуючу дію за перенесення заряду на амальгамних електродах, яка декілька зменшується на полікристалічних електродах через зниження електростатичної взаємодії між органічним адсобатом і іонами, що розряджаються. Запропоновано новий спосіб посилення адсорбційної здатності й інгібуючої дії катіонактивних поліелектролітів, який полягає у формуванні безпосередньо в розчині ПЕК олігомерів з алкілсульфонат-аніонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2,0 + Г713.7,0
Шифр НБУВ: РА384520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Димитрієва Н. Ф. 
Моделювання турбулентних течій розведених розчинів полімерів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Н. Ф. Димитрієва ; НАН України, Ін-т гідромеханіки. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено турбулентні течії з домішками високомолекулярних полімерів малої концентрації, які за великих чисел Рейнольдса здатні знижувати опір тертя. Проаналізовано структуру пристінної градієнтної течії за умов турбулентного режиму та механізм її зміни під впливом молекулярної ваги домішок полімеру та його концентрації в розчині. Розроблено математичну модель турбулентної течії розведеного розчину полімеру, основою якої є модель переносу напружень Рейнольдса для турбулентної течії ньютонівського розчинника. Визначено функціональну залежність значення ефекта Томса від концентрації та молекулярної ваги полімеру. Запропоновано напівемпіричну модифікацію констант моделі переносу напружень Рейнольдса, що враховує вплив фізичних властивостей полімеру на зміну механізму турбулентної дифузії та перерозподілу пульсаційної енергії між компонентами тензора напружень Рейнольдса. Визначено характеристики турбулентного примежового шару розведеного розчину полімеру. Показано домінуючу роль впливу домішок полімерів на зміну інтенсивності енергетичного обміну між компонентами турбулентних напружень, яке пояснює збільшення анізотропії, зменшення породження енергії турбулентності, що призводить до зниження опору в потоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.61 + В253.320.43,022
Шифр НБУВ: РА382413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коровникова Н.І. 
Протолітичні та комплексоутворюючі властивості волокнистих комплекситів у сумішах вода-діоксан: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.І. Коровникова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше для волокнистих комплекситів запропоновано використання методу мікрокалориметрії для виявлення структурних особливостей полімерних матриць, взаємодії між групами у ланцюгу, встановлення механізму кінетики протолітичних рівноваг. Проведено порівняльний аналіз кількісних даних про кислотні властивості груп, стійкість високомолекулярних комплексних сполук (ВМКС) комплекситів різних волокнистих матриць з однаковими функціональними групами та встановлено роль матриці, її специфічні і сольватиційні властивості на протолітичні рівноваги та реакції комплексоутворення. Зазначено, що розчинник різними засобами впливає на властивості полімерних і низькомолекулярних лігандів у даних процесах. Розраховано константи дисоціації груп полімерів, одержано дані про склад, будову, константи стійкості комплексів і термодинамічні характеристики комплексоутворення. Доведено, що дані результати можуть бути підставою для розвитку та формування нового напрямку координаційної хімії полімерів - комплексоутворення з полімерними лігандами волокнистої природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.2 +
Шифр НБУВ: РА323350

      
6.

Раєвська К.А. 
Синтез і дослідження пероксидовмісних гребенеподібних олігоелектролітів та водних лікарських препаратів на їх основі: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / К.А. Раєвська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості синтезу та властивості пероксидовмісних гребенеподібних олігоелектролітів, одержано водні лікарські препарати. Досліджено реакції розкладу олігопероксидного металокомплексу на основі 5-трет-бутилперокси-5-метил-1-гексен-3-ін, вінілацетату та малеїнового ангідриду (ОМК). Кінетика розкладу ВЕП-ланок має закономірності реакції 1 або 1,5 порядку залежно від природи реакційного середовища та конформаціі олігомерної молекули у розчині. Розраховано константи швидкості та термодинамічні параметри реакцій розкладу, що дозволяє прогнозувати швидкість і механізм утворення вільних радикалів залежно від середовища. За результатами дослідження кінетики гомо- та кополімеризації вінільних і акрилових мономерів за участі ОМК як макроініціатора показано, що кінетичні параметри процесу відрізняються від описаних у літературі, що зумовлено здатністю молекул ОМК до утворення комплексів з мономерами та зміною механізму обриву ланцюга. На підставі аналізу молекулярно-масового розподілу одержаних полімерів і кінетичних параметрів полімеризації розроблено препаративні методики синтезу гребенеподібних олігоелектролітів з заданим ступенем прищеплення та довжиною ланцюгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713 + Р281.7/9-1 +
Шифр НБУВ: РА359628

Рубрики:

      
7.

Лисенков Е. А. 
Структура та властивості полімерних електролітів на основі поліетерів та анізометричних нанонаповнювачів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.19 / Е. А. Лисенков ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що введення анізометричних нанонаповнювачів (карбонанотрубок (КНТ), монтморилоніту та лапоніту) суттєво впливає на процеси структуроутворення та властивості уже за межово низьких концентрацій наповнювача. Введення наповнювачів також змінює іонну асоціацію в полімерних електролітах (ПЕ), а саме підвищує кількість вільних іонів, зменшує частку іонних пар та агрегатів вищих порядків, що призводить до збільшення провідності. Запропоновано модель переносу заряду в наповнених ПЕ, яка базується на припущенні про утворення "провідних каналів" поблизу поверхні анізометричних наповнювачів. Розроблено метод визначення структурних параметрів КНТ у вільному стані та диспергованих у полімерну матрицю за допомогою моделі гнучких стрижнів і фрактального підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л719.2-382
Шифр НБУВ: РА380885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кондрат Р. Я. 
Структурно-феноменологічна реологія розчинів полімерів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Р. Я. Кондрат ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що для виведення визначальних рівнянь напруженого стану в розчинах використовується структурно-феноменологічний метод. Перевірка одержаних результатів для деформівних макромолекул здійснюється за реологічного моделювання розчину ланцюгових макромолекул Зімма з врахуванням пружності молекулярних ланцюгів і мікроброунівського руху атомів, з яких вони складаються. Одержано реологічні рівняння напруженого стану розведених розчинів деформівних і недеформівних ланцюгових макромолекул використовуються для вивчення реологічної поведінки даних розчинів у різних течіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.61,0
Шифр НБУВ: РА374505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського