Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Д471$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Непошивайленко 
Еколого-соціальні наслідки підтоплення міських територій та розробка заходів до його зменшення (на прикладі міста Дніпродзержинська): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Наталія Олександрівна Непошивайленко ; Український НДІ екологічних проблем. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ДНІ-2ДНД) н6 + Д471.1(45УКР4-4ДНІ-2ДНД)
Шифр НБУВ: РА337417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Диняк О.В. 
Моделювання рівнів грунтових вод у долинах малих річок м. Києва із застосуванням геоінформаційних технологій: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / О.В. Диняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено динаміку рівнів грунтових вод у заплаві річки Либідь на прилеглій до неї території на базі використання ГІС-технологій і математичного моделювання геофільтрації. Розроблено методику впорядкування, аналізу різнорідних за формою та змістом даних відповідно до формування геоінформаційної бази даних стосовно рівнів грунтових вод. Створено фактографічну базу даних щодо таких у долині р. Либідь на ГІС-основі та математичну детерміновану модель потоку грунтових вод у долині р. Либідь. Вивчено динаміку їх рівнів у долині р. Либідь та прилеглої до неї території. За результатами проведеного модельного експерименту встановлено закономірності їх формування, побудовано карти-схеми глибини залягання грунтових вод і виділено потенційно небезпечні ділянки. Розроблено основні положення методики застосування геінформаційних систем і математичного моделювання геофільтрації до вивчення динаміки рівнів грунтових вод у долинах малих річок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1с18 +
Шифр НБУВ: РА366728

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Кошляков О. Є. 
Моніторинг гідрогеодинамічної складової геологічного середовища урбанізованих територій (на основі ГІС): автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.05 / О. Є. Кошляков ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Розроблено методологію моніторингу гідрогеодинамічної складової геологічного середовища урбанізованих територій з метою оцінки її стану на основі геоінформаційного підходу. Зроблено оцінювання сучасного стану застосування геоінформаційного підходу під час вирішення гідрогеологічних завдань. Розглянуто та проаналізовано існуючу методологію моніторингу підземних вод у загальній системі моніторингу навколишнього природного середовища. Встановлено нову методологію моніторингу гідрогеодинамічної складової геологічного середовища та методичні основи використання геоінформаційних систем для математичного моделювання потоків грунтових вод урбанізованих територій. Ефективність даної методології доведено на прикладах типових ділянок території Києва, вона вперше застосована за проектування будівництва інженерних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1 с18
Шифр НБУВ: РА381064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Панасюк М.І. 
Радіоактивне забруднення грунтів і грунтових вод в районі об'єкта "Укриття": Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / М.І. Панасюк ; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. — Чорнобиль, 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено кількісну оцінку радіоактивного забруднення грунтів і грунтових вод у районі об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС. Одержано нові експериментальні дані з розподілу радіоактивних матеріалів поблизу зруйнованого блока у грунтах за площею та глибиною. Проведено районування території за радіаційними умовами у грунтах. Розраховано кількість ядерного палива, похованого в грунтах. Визначено категорії й обсяги радіоактивних відходів, локалізованих у грунтах. Охарактеризовано радіоактивне забруднення підземних вод. Проаналізовано джерела їх радіоактивного забруднення, а також здійснено математичне моделювання поширення тритію у грунтових водах. Розроблено концептуальні підходи щодо удосконалення системи радіогідроекологічного моніторингу. Відзначено, що результати дослідження можуть бути використані для оптимізації проектних рішень стосовно облаштування фундаментів будинків і споруд та прогнозування розповсюдження радіонуклідів у зоні аварії та з підземними водами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27(4УКР) + Д471.1-64 + Д59(45УКР1-4КИЇ)47 +
Шифр НБУВ: РА339127

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Онищук І.І. 
Розробка технології мікрогеофізичних досліджень процесів підтоплення грунтів (на прикладі Лісостепу Придніпров'я та Київського Полісся): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.І. Онищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено раціональну, ефективну технологію комплексних геофізичних досліджень процесів підтоплення грунтів, яка базується на мікроелектрозондуванні. Надано оцінку впливу параметрів польвих мікроустановок на точність електрометричних досліджень. Розроблено геолого-геофізичні моделі верхньої частини розділу Лісостепу Придніпров'я та Київського Полісся, що включають грунтовий профіль, материнські породи та горизонт грунтових вод, встановлено їх зв'язок з процесами підтоплення грунтів. Наведено технологію інтерпретації геолого-геофізичних даних для геофізичного картування підтоплених грунтів, що базується на використанні погоризонтних карт геофізичних параметрів та розроблених геолого-геофізичних моделей. Встановлено зв'язок змін водно-фізичних властивостей грунтів та порід верхньої частини розрізу з процесами підтоплення та характеристиками геофізичних полів, найбільш інформативними з яких є геоелектричні поля. Визначено геоелектричні параметри різних типів грунтів та порід верхньої частини розрізу Лісостепу Придніпров'я та Київського Полісся у природному заляганні та їх зміни під час розвитку підтоплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1(45УКР) + П032.241(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337248

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського