Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (174)
Пошуковий запит: (<.>U=Д820$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Цвид Н. В. 
Антропогенна трансформація геосистем Шацького національного природного парку: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / Н. В. Цвид ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Надано інтегральну оцінку антропогенній модифікації природних компонентів ландшафтів Шацького національного природного парку. Висвітлено ландшафтну структуру території парку. Проведено оцінювання естетичної цінності всіх видів ландшафтних систем парку. Розраховано показники ландшафтно-геофізичного сполучення в межах даної території з метою виявлення трансформаційних процесів. Досліджено закономірності прояву трансформації ландшафтних систем на підставі аналізу гідрохімічного потоку речовини за даними мінералізації підземних і поверхневих вод, атмосферних опадів у межах даної території. Виведено емпіричну формулу, яка моделює динаміку аквальних систем. Обгрунтовано систему заходів з оптимізації просторово-часового функціонування геосистем Шацького національного природного парку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.4 + Е0*88 е(4УКР) л64 Шацький
Шифр НБУВ: РА371972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Троценко О.В. 
Втрачені географічні об'єкти Дніпропетровської області: пошук та історико-географічний аналіз: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.13 / О.В. Троценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено втрачені географічні об'єкти (ВГО) Дніпропетровщини. Визначено поняття "втрачений географічний об'єкт" і "втрачена геоінформація". Установлено етапи розвитку географічних уявлень про територію області з метою одержання найбільш достовірної та вичерпної інформції про ВГО. Розроблено класифікацію ВГО за функціонально-генетичною ознакою, визначено чинники й умови втрати географічної інформації, здійснено періодизацію процесу зникнення географічних об'єктів з урахуванням природних чинників, історії заселення та промислового освоєння краю, а також інших соціально-політичних причин. Запропоновано концептуальну модель атласу "Втрачені географічні об'єкти Дніпропетровської області", складено окремі картографічні моделі, визначено структуру й інформаційне наповнення атласу. Визначено шляхи застосування даного атласу і банків даних у подальших наукових дослідженнях у системі географічної освіти, у галузі пізнавального туризму та для прийняття управлінських рішень на регіональному рівні щодо збереження географічного різноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.8г +
Шифр НБУВ: РА367402

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Безручко Л. С. 
Еколого-географічне обгрунтування рекреаційного природокористування на території Шацького національного природного парку: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / Л. С. Безручко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено методику І.М. Рожка, яка передбачає рекреаційне оцінювання придатності природних територіальних комплексів (ПТК) для різних видів рекреаційного природокористування на території національних природних парків (НПП) у межах Полісся. Наведено ландшафтну карту Шацького НПП у масштабі 1 : 50 000. Надано оцінку придатності ландшафтних комплексів Шацького НПП для різних видів рекреаційного природокористування з урахуванням сучасного рекреаційного навантаження на ПТК і складено серію ландшафтно-оціночних карту у масштабі 1 : 50 000. Розраховано загальну й оптимальну рекреаційну ємність Шацького НПП на рівні видів урочищ. Запропоновано рекомендації із розосередження рекреаційного навантаження й обгрунтовано нові напрями рекреаційного використання ландшафтних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР3-4ВОЛ)9 + Б2(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА373112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Бучко Ж.І. 
Естетичні якості ландшафтів у контексті використання та збереження гуманістичного ресурсного потенціалу регіону: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Ж.І. Бучко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади виявлення естетичної цінності ландшафтів як складової рекреаційного та гуманістичного ресурсного потенціалу території або акваторії. Виявлено критерії естетичної цінності ландшафтів і ландшафтоутворювальних складових. Проаналізовано різні підходи до оцінювання естетичних якостей ландшафтів і запропоновано методику естетичного оцінювання краєвиду. Здійснено дослідження різноманітності ландшафтної структури території Буковини та розроблено картосхему хорологічного різноманіття ландшафтів з диференціацією ступеня різноманіття. Проведено узгоджений аналіз між ступенем різноманіття ландшафтів та естетичною цінністю краєвидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ЧЕР)081 + Д820(45УКР3-4ЧЕР)9
Шифр НБУВ: РА318204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Меліхова Т.Л. 
Ландшафтно-екологічний аналіз території великих міст за станом міського середовища (на прикладі м.Рівного): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Т.Л. Меліхова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження території великих міст за умов навколишнього середовища, сприятливого для життя людини. На підставі ландшафтно-екологічного підходу проведено пофакторний аналіз території міста та виділено і запропоновано групу інтегральних факторів антропогенно-техногенного походження, що формують даний стан, а саме: техногенне навантаження опосередкованого впливу, забрудненість, природність, комфортність. На основі даних факторів розроблено й обгрунтовано класифікацію районів сприятливості для життя людини та проведено еколого-географічне районування території міста. Запропоновано класифікацію, що поєднує кількісні та якісні характеристики (оцінки), а ландшафтно-екологічні дослідження та районування базуються на комплексній системі методів. Визначено заходи щодо покращання стану міського середовища на основі здійснення раціонального природокористування у процесі урбанізації, субурбанізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45Укр3-4Рів-2Р)8 + У049(4Укр)22 + У9(4Укр)441.02 + У9(4Укр-4Рів)441.02
Шифр НБУВ: РА308219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Дорожинська О.О. 
Моніторинг земель рекреаційного призначення на базі дистанційного зондування та геоінформаційних підходів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / О.О. Дорожинська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено напрями вдосконалення моніторингу рекреаційних територій з використанням даних аерокосмічного знімання та геоінформаційних технологій. Проаналізовано правовий, теоретичний і практичний базис рекреаційної сфери як природно-територіального комплексу та запропоновано методику його дослідження з застосуванням систем - кадастрової, регіональних кадастрів, багатоцільового кадастру, геоінформаційних систем (ГІС). Для визначення рівнів і частоти моніторингу розроблено модифіковані методи мінімізації ризику та визначення ступеня антропогенної перетвореності ландшафтів. За результатами досліджень щодо використання космічних знімальних систем для відображення та картографування територіальних елементів сфери рекреації встановлено, що космічні системи надвисокої роздільної здатності можна використовувати для моніторингу міських, сільських і незабудованих територій. Для рекреаційних територій у межах населених пунктів доцільно використовувати аерознімання. На підставі результатів проведених досліджень (у поліс-курорті Східниці, на Львівщині) доведено доцільність поєднання завдань рекреації, туризму та культурного ландшафту в єдину систему. В геоінформаційній системі туристичного призначення (ГІС - Східниця) концептуальну схему доповнено новими завданнями та змістом пізнавально-інформаційного характеру з проблематики культурного ландшафту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.9с11 + Д820.9с11
Шифр НБУВ: РА364426

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Шпак М.В. 
Природно-ресурсний потенціал Дніпропетровської області в умовах антропогенного пресингу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / М.В. Шпак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методологічні основи фізико-географічної оцінки стану та ступеня антропогенної зміни природно-ресурсного потенціалу (ПРП) території та апробації розробленої теорії на прикладі Дніпропетровщини. Запропоновано комплексну систему абсолютних показників для оцінки стану та рівня змін біологічних, земельних, водних, повітряних, мінерально-сировинних і рекреаційних ресурсів території. Надано просту схему переходу від багатокритеріальної оцінки до однокритеріальної. Введено інтегральні відносні показники стану ПРП, рівня антропогенного впливу на ПРП, питомої ваги кожного окремого показника в загальній системі показників для визначення структури ПРП. Вивчено сучасний стан ПРП степового Придніпров'я, зроблено кількісну оцінку ступеня та характеру змін ПРП внаслідок життєдіяльності людини. Визначено компонентну структуру та територіальну диференціацію ПРП, а також фактори антропогенного впливу на ПРП. Проведено природно-ресурсне районування території області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР5-4ДНІ)4
Шифр НБУВ: РА313397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Чорненька Н.В. 
Рекреаційний потенціал геосистем Горган: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Н.В. Чорненька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему визначення рекреаційного потенціалу природних територіальних систем Горган (Українських Карпат). Запропоновано використання математичних конструктів для визначення складових, а також рекреаційного потенціалу гірських територій у цілому. Розроблено методику оцінювання складових рекреаційного потенціалу гірських територій. Обгрунтовано можливість застосування розробленої методики для оцінювання ефективності рекреаційного використання території Горган, розробки заходів щодо оптимізації геосистем даної території за умов інтенсивного рекреаційного використання. Здійснено картографію Горган за основними оцінними складовими рекреаційного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР3)9 +
Шифр НБУВ: РА356826

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Поколодна М.М. 
Рекреаційні ресурси Харківської області, їх географічна характеристика та раціональне використання: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / М.М. Поколодна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Узагальнено основні підходи щодо визначення якісних і кількісних характеристик рекреаційних ресурсів, удосконалено їх структуру. Обгрунтовано необхідність впровадження регіональної рекреаційної системи (РРС), як певного територіального осередку розвитку рекреації на регіональному рівні. Здійснено комплексну характеристику та оцінку даних ресурсів Харківщини. Запропоновано напрямки оптимізації використання рекреаційних ресурсів РРС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР5-4ХАР)9 + У049(4УКР-4ХАР)1 +
Шифр НБУВ: РА324114

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Донченко Л.М. 
Територіальна організація Приморської рекреаційної системи розселення (на прикладі Запорізького Приазов'я): Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.02 / Л.М. Донченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.Мечникова. — О., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-географічні засади формування приморської рекреаційної системи розселення (ПРСР). Обгрунтовано шляхи удосконалення її функціональної та територіальної організації на прикладі Запорізького Приазов'я. Здійснено аналіз головних теорій дослідження ПРСР. Поглиблено методику формування та функціонування системи розселення. Розроблено логіко-гносеологічний шлях пізнання ПРСР, що являє собою об'єктно-суб'єктну модель. Відображено локалізацію рекреаційних підприємств та самодіяльних утворень, розглянуто інфраструктурну облаштованість території, виділено мережу рекреаційних підприємств. Визначено форми рекреаційного господарства та таксономічні одиниці ПРСР Запорізького Приазов'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР-4ЗАП)9 + У049(4УКР-4ЗАП)2 +
Шифр НБУВ: РА321266

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Дутчак С.В. 
Туристсько-рекреаційні ресурси ландшафтів (на прикладі території Чернівецької області): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / С.В. Дутчак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію ландшафтного підходу щодо питань вивчення ресурсної бази туристсько-рекреаційної галузі господарства. Виділено сім сегментів туристсько-рекреаційної діяльності (ТРД) - курортно-лікувальний, комерційно-діловий, релігійний, пізнавально-розважальний, екологічний, спортивно-оздоровчий, екзотичний, охарактеризовано їх ресурсну базу. Визначено сутність поняття "туристсько-рекреаційний ландшафт" як території здійснення туристсько-рекреаційної діяльності. Розроблено ієрархічну структуру таксономічних одиниць туристсько-рекреаційних ландшафтів. Для кожного сегмента ТРД систематизовано інформацію протуристсько-рекреаційні ресурси території Чернівецької області. Проаналізовано закономірності поширення туристсько-рекреаційних ресурсів стосовно ландшафтних комплексів. Для кожного сегмента ТРД виділено ареали поширення відповідних ресурсів. Розглянуто варіант можливої спеціалізації туристсько-рекреаційної діяльності на базі наявних наборів туристсько-рекреаційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.9 + Ч518.1 +
Шифр НБУВ: РА356301

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Гринюк О.Ю. 
Формування територіально-рекреаційних систем лікувального типу (на прикладі курорту Трускавець): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.Ю. Гринюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Теоретично та методично обгрунтовано формування та функціонування територіально-рекреаційних систем (ТРС) лікувального типу. Узагальнено основні принципи та доповнено теоретико-методичні засади оцінки природних лікувальних рекреаційних ресурсів. Обгрунтовано методику ландшафтно-рекреаційного зонування території стосовно типології ТРС та на її базі проведено функціональне оцінювання території Львівщини. Розглянуто чинники формування та функціонування ТРС курорту Трускавець. Значну увагу приділено стану використання його природних рекреаційних ресурсів. Запропоновано шляхи подальшого раціонального використання природного "потенціалу" курорту та визначено напрямки його подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР3-4ЛЬВ)9 +
Шифр НБУВ: РА353044

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського