Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (800)Книжкові видання та компакт-диски (452)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=З843.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Голота В.І. 
Автоемісійні мікрокатоди з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / В.І. Голота ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Надано результати дослідження кремнієвих автоемісійних мікрокатодів з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі" для застосування у цифровій електронній літографії. Доповнено рівняння Фаулера-Нордгейма з метою розрахунку автоемісії напівпровідників. Удосконалено методи розрахунку електронної оптики мікрокатода, спосіб і схему керування мікрокатодом. Обгрунтовано умови застосування компактних моделей МОН-транзисторів. Розроблено спосіб виготовлення локальних тривимірних КНІ-структур і показано приклади їх застосування. Розроблено та верифіковано топологію схеми керування, інтегрованої з мікрокатодом, наведено приклад її тиражування в матрицю. Показано розрахункові й експериментальні характеристики тестових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 +
Шифр НБУВ: РА363745

Рубрики:

      
2.

Гнатів 
Взаємодія монокристалів твердих розчинів ZnxCd1-xTe і CdxHg1-xTe з травильними композиціями H2O2-HBr-розчинник: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Іван Іванович Гнатів ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-27 + З843.32
Шифр НБУВ: РА352999

Рубрики:

      
3.

Окрепка Г.М. 
Взаємодія монокристалів CdTe та твердих розчинів ZnxCd1-xTe з травильними композиціями HNO3-HBr-розчинник: автореф. дис ... канд. хім. наук : 02.00.21 / Г.М. Окрепка ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.235-27 + З843.3-060.1/8 +
Шифр НБУВ: РА367051

Рубрики:

      
4.

Лукіянчук 
Взаємодія CdTe, CdxHg1-xTe, GaAs та InAs з водними розчинами H2O2- мінеральна кислота-розчинник: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Едуард Михайлович Лукіянчук ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-27 + З843.3-06
Шифр НБУВ: РА353000

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Клюй М.І. 
Властивості йонно-модифікованих тонкоплівкових і багатошарових структур на основі елементів IV групи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.І. Клюй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 31 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.312 + В379.226 + В379.326
Шифр НБУВ: РА310414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Романюк А.Б. 
Властивості модифікованих вуглецевих плівок та шаруватих структур на основі кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.Б. Романюк ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Виявлено ефект формування структурних неоднорідностей в іонно-модифікованих АПП. Наведено фізичну модель ефекту значного збільшення твердості імплантованих плівок. Створено кремнієві шаруваті структури з прихованими мікрокристалітними шарами карбіду кремнію, розглянуто механізм стимулювального впливу домішки кисню на процес їх формування. Для гетерування рекомбінаційно-активних домішок і дефектів запропоновано використання плівки Ge з йонно-променевим перемішуванням або АПП, проаналізовано механізми дії таких гетерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312
Шифр НБУВ: РА315509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Скрипник М.В. 
Властивості фоточутливих діодних структур на основі монокристалічного телуриду кадмію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.В. Скрипник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено низку особливостей оптичних властивостей поверхневих шарів відпалених на повітрі підкладинок n-CdTe, які адекватно пояснюються у межах теорії квантово-розмірних ефектів. Зазначено, що підставі використання монокристалічного телуриду кадмію з широким спектром зміни його параметрів для створення поверхнево-бар'єрних діодів (ПБД) і анізотипних гетеропереходів (ГП) у сукупності з варіацією умов досліду (напруга, температура, рівень та спектральний склад освітлення) виділено з великого числа механізмів формування темнових і світлових характеристик діодів необхідний та детально його досліджено. Встановлено, що модифікація поверхні підкладинок n-CdTe призводить до підвищення у 1,5 - 3 рази висоти потенціального бар'єра ПБД і адекватного збільшення напруги холостого ходу. Виявлено, що спекр фоточутливості охоплює діапазон 1,3 - 5,0 еВ, а його межі визначаються типом діодної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.32 + З852.2-03 +
Шифр НБУВ: РА367456

Рубрики:

      
8.

Штанько О.Д. 
Вплив дефектів на зміну властивостей кристалів напівізолюючого нелегованого арсеніду галію в термічних процесах: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / О.Д. Штанько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження зміни об'ємних і поверхневих властивостей монокристалів напівізолюючого нелегованого (НІН) арсеніду галію з різним відхиленням складу від стехіометричного в термічних процесах під впливом власних і домішкових ефектів їх структури. Встановлено основні закономірності зміни залежно від часу гомогенізуючого та розчинюючого відпалів з загартуванням кристалів фізичних параметрів в об'ємі монокристалів двох груп: з надлишковим відносно стехіометричного складу вмістом миш'яку та з надлишком галію. Виявлено, що поверхнева термостабільність електрофізичних характерстик кристалів НІН GaAs погіршується зі збільшенням вмісту вакансій миш'яку, а також у разі зростання щільності дислокацій. Встановлено позитивний вплив на покращання термостабільності режиму довготривалого (більше двох годин) охолодження кристалів. Показано, що зниження рекомбінаційної активності центрів EL.2, обумовленого формуванням комплексів EL2-Cu має місце в тому випадку, коли атом міді у складі комплексу займає позицію атома галію. З'ясовано, що крім міді на випромінювальну рекомбінацію через центри EL.2 також впливають атоми кадмію та селену. Встановлено, що значення механічних напружень у разі неоднорідного розподілу атомів домішки залежать від вакансійного складу кристала, якщо дифузія домішки відбувається за вакансіями галію та не залежать від нього у разі міжвузлового механізму дифузії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + З843.33 +
Шифр НБУВ: РА361945

Рубрики:

      
9.

Цибуляк Б.З. 
Вплив зовнішніх факторів на електрофізичні властивості приповерхневого шару базисних граней кристалів CdS: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Б.З. Цибуляк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси перебудови дефектної структури приповерхневого шару базисних граней кристалів CdS. Установлено явище емісії електронів з базисних граней кристалів CdS без попереднього збудження поверхні за умов їх охолодження від кімнатної температури до температури залежності поверхневої провідності. Інтенсивність потоку електронної емісії з Cd-грані сульфіду кадмію залежить від провідності монокристалів та дії зовнішніх факторів: попереднього вакуумного термічного відпалу, електричного поля, рентгенівського опромінення. Запропоновано механізм перебудови структурних дефектів приповерхневого шару грані (0001) CdS під час охолодження, суть якого полягає у термостильованій (охолодженням) зміні конфігурації принаймні двох структурних дефектів з метастабільних у стабільні положення з вивільнення певної кількості додаткових вільних електронів, які під дією пірополя емітують у вакуум. Установлено межові дози опромінення, які дозволяють покращити та стабілізувати параметри приладів на базі бар'єрів Шотткі метал - CdS, зокрема, 0,2 Кл/кг для низько- та 0,4 Кл/кг для високоомних кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА346776

Рубрики:

      
10.

Калинюк М.В. 
Вплив розмірних ефектів та технологічних факторів на кінетичні властивості плівок телуриду свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.В. Калинюк ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + В379.226,022 + з843.395-06
Шифр НБУВ: РА310836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Теселько П.О. 
Вплив термовідпалу на дислокаційно-домішкову структуру кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.О. Теселько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив термічної обробки монокристалічних напівпровідникових матеріалів на характеристики дислокаційно-домішкової структури та розсіяння рентгенівських променів. Описано явище анізотропії полів напруг у монокристалах кремнію з упорядкованою дислокаційною структурою та процес низькотемпературної повзучості кристалів CdHgTe у разі локального навантаження. Розглянуто процеси динаміки руху дислокацій під дією механічного навантаження в кристалах кремнію як вихідних, так і з твердофазними металевими покриттями. Показано, що виникнення та ріст преципітатів під час термомеханічної обробки кристалів призводять до немонотонного характеру руху дислокацій. Дослідження методом трикристальної рентгенівської дифрактометрії (ТКД) показали анізотропію розсіяння рентгенівських променів упорядкованими дислокаційними структурами. Встановлено, що за кімнатної температури в кремнії відбувається релаксація механічних напруг у порушеному шарі. Обгрунтовано суттєве прискорення процесу розпаду твердого розчину кисню в кристалах Cz - Si за дії механічних напружень, створених введеними в кристал дислокаціями або рядом уколів мікроіндентора. Показано можливість використання у виробництві методів ТКД для діагностики якості матеріалів напівпровідникової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-060.1/8 +
Шифр НБУВ: РА342622

Рубрики:

      
Категорія:    
12.

Сєліверстова С.Р. 
Вплив технології вирощування на мікромеханічні властивості епітаксійних структур на основі GaAs: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.Р. Сєліверстова ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень взаємного впливу мікромеханічних властивостей, морфології та структурної досконалості гомо- і гетероепітаксійних структур на основі арсеніда галію, вивчено умови їх отримання. Показано, що технологічні умови вирощування - температура процесу вирощування, орієнтація та структурна досконалість матеріалу підкладки, склад розчину під час рідкофазної епітаксії, тип і концентрація домішки мають вплив на мікромеханічні властивості отриманих структур. Вперше досліджено підкладки GaAs, леговані Si, які не мали дислокацій. Показано, що мікротвердість чутлива до ступеня компенсації носіїв заряду. Розроблено нову методику спостереження переміщення дислокацій у полі механічних напруг. За допомогою даної методики досліджено мікромеханічні властивості та напружений стан гетероструктур за наявністю сітки дислокацій невідповідності на гетеромежі (на прикладі Ge - GaAs), що виникає внаслідок розходжень параметрів кристалічних граток підкладки і шару, та показано, що розвиток деформації у гетероструктурі Ge - GaAs змінює свій напрямок після досягнення гетеромежі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.332
Шифр НБУВ: РА313246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Єгоров С.Г. 
Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.03 / С.Г. Єгоров ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2006. — 22 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу властивостей і характеристик розплаву на кристалізацію монокристалів і розподіл домішок. Проаналізовано вплив електромагнітного поля плавильного індуктора на процеси, які протікають у розплаві. Описано переважні механізми перемішування розплаву в рідкій зоні в процесі вирощування монокристалів кремнію методом безтигельної зонної плавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + З843.312-06 +
Шифр НБУВ: РА342431

Рубрики:

      
14.

Кідалов 
Гетероструктури на основі монокристалічних та поруватих сполук А2В6 та А3В5, отримані методом радикало-променевої епітаксії: Автореф. дис... д-ра фіз.- мат. наук: 01.04.10 / Валерій Віталійович Кідалов ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.26 в641.8,022 + з843.395-06
Шифр НБУВ: РА342787

Рубрики:

      
15.

Кулініч О.А. 
Дефектоутворення в шаруватих структурах діоксид кремнію-кремній та метал-кремній: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О.А. Кулініч ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано закономірності процесів дефектоутворення в шаруватих структурах (ШС) діоксид кремнію-кремній (ДКК) і метал-кремній (МК) і приладних системах на їх основі. Встановлено механізми впливу дефектів на електрофізичні характеристики, моделювання процесів струмоперенесення в даних структурах і системах. Описано властивості та топологічну модель реальної МОН-структури на основі дослідження механізму утворення пластичної деформації на межі поділу ДКК, що призводить до виникнення перехідної області кремнію. Розроблено фізичні моделі струмоперенесення в контактах МК в межах існуючих наближень і модель струмоперенесення в реальних польових МОН-системах в наближенні плавного каналу за результатами досліджень приповерхневої області кремнію (ПОК) в ШС ДКК і МК. Зазначено, що моделі струмоперенесення побудовані на основі дослідження в ПОК шарів з різною провідністю. Описано механізм формування та властивості макродефектів у вигляді дефектів шаруватої недосконалості (ДШН), дендритів і двійникових ламелей в кремнію. Встановлено, що ДШН виникає внаслідок ШС пластин кремнію у місцях скупчення структурних макродефектів. Вивчено тонку структуру, склад дендритів і двійникових ламелей, визначено температури їх дисоціації. Запропоновано механізм формування фотолюмінесценції в хімічно-модифікованій ПОК в ШС ДКК, накопичення додаткового позитивного заряду під час опромінення польових кремнієвих МОН-систем іонізуючим випромінюванням з присутністю енергетичних станів у ПОК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + З843.312
Шифр НБУВ: РА372553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Савчук В.К. 
Дослідження фізико-технологічних процесів імпульсного лазерного напилення та модифікації властивостей тонких плівок багатокомпонентних металооксидів та телуридів кадмію-ртуті: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.27.06 / В.К. Савчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2000. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.395-060.7
Шифр НБУВ: РА309457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Скуратовський І.А. 
Електрофізичні властивості кераміки на основі діоксиду олова для варисторів та сенсорів вологості: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Скуратовський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено електрофізичні властивості нових матеріалів на основі діоксиду олова, які мають певні функціональні властивості - чутливість до відносної вологості в області слабких електричних полів і варисторний ефект в області сильних полів. Розроблено феноменологічну модель для опису варисторних властивостей кераміки, на основі якої введено й обгрунтовано фізичний параметр (показник нелінійності alpha), що характеризує нелінійність вольт-амперних характеристик варисторних матеріалів. Показано, що величина показника нелінійності alpha є пропорційною швидкості зменшення висоти потенціальних бар'єрів на межах зерен зі збільшенням напруги. Запропоновано механізм чутливості варисторної кераміки до відносної вологості навколишнього середовища, який грунтується на керуванні висотою потенціальних бар'єрів на межах зерен за рахунок дисоціативної адсорбції води на поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА360802

Рубрики:

      
18.

Охремчук Є.В. 
Електрохімічне одержання напівпровідникових плівок CdS і CdTe: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Є.В. Охремчук ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та технологічні засади електрохімічного одержання тонких полікристалічних плівок напівпровідникових сполук CdS і CdTe. Досліджено нові напрямки електрохімічного синтезу тонких плівок CdS і CdTe з електролітів на основі неводневого органічного апротонного розчинника, зокрема, диметилсульфоксиду (ДМСО). Визначено оптимальні параметри електролізу та фотоелектричні показники одержаних плівок. Запропоновано новий метод електрохімічного одержання CdTe, який базується на пошаровому осадженні окремих компонентів (кадмію та телуру) сполуки з ДМСО розчинів, високу ефективність якого обгрунтовано теоретично та підтверджено практично. Відзначено, що синтезовані таким способом, плівки CdTe мають високий ступінь стехіометричності та фазової однорідності. Запропоновано та досліджено використання нестаціонарного (імпульсного) режиму електролізу, в результаті якого одержано рівномірні дрібнокристалічні гладкі покриття кадмію. (порошкоподібних, гладких і блискучих). Запропоновано принципову технологічну схему та визначено оптимальні технологічні режими процесу електрохімічного синтезу напівпровідникових полікристалічних плівок CdS, CdTe і системи CdS / CdTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж619 + З843.395 +
Шифр НБУВ: РА360670

Рубрики:

      
19.

Когут І. Т. 
Елементи мікросистем на базовому матричному кристалі зі структурою "кремній-на-ізоляторі": автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.27.01 / І. Т. Когут ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено сумісні технології формування локальних планарних "кремній-на-ізоляторі" (КНІ) структур методами мікрозони лазерної рекристалізації й оригінальні технологічні підходи формування локальних тривимірних КНІ-структур. Розроблено архітектуру спеціалізованого базового матричного кристала (БМК) зі структурою КНІ для мікросистемних використань. Досліджено можливості використання приладних КНІ-структур для екстремальних умов експлуатації. Розроблено нові тривимірні КНІ елементи для побудови мікросистем, зокрема, контакти та міжз'єднання, ключові елементи на діодах Шоткі, КНІ МОН-транзистори, елементи матриць автоемісійних мікрокатодів зі схемами керування з покращаними характеристиками на основі об'ємного кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 + З852-03
Шифр НБУВ: РА371206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Хіврич В.І. 
Ефекти компенсації у напівпровідниках та сенсори радіації на цій основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.І. Хіврич ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено дослідження та здійснено практичне використання закономірностей впливу компенсації, яка змінювалась за рахунок стехіометрії або опромінення різними видами радіації, на електричні оптичні та спектрометричні характеристики ряду бінарних та атомарних напівпровідників і сенсорів на їх основі. На підставі результатів дослідження сильнолегованих і компенсованих власними дефектами монокристалів CdTe виявлено всі закономірності, передбачені теорією, і показано, що дані кристали можна використовувати як модель аморфного напіпровідника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В381.5,022 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА342176

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського