Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (399)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (496)
Пошуковий запит: (<.>U=З965.98$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кочан Р.В. 
Вдосконалення компонентів прецизійних розподілених інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.В. Кочан ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано узагальнену структуру інтелектуалізованої системи, яка забезпечує покращення якості процедур корекції всіх компонентів вимірювального каналу (зокрема сенсорів) завдяки самонавчанню та самоадаптації згідно з заданою стратегією та тактикою поведінки, що дало змогу мінімізувати затрати на проведення процедур підвищення точності та визначити вимоги до метрологічного тестування таких систем. Створено узагальнену структуру метрологічного програмного тесту - програмно-апаратного комплексу, застосування якого дає змогу дослідити властивості вимірювальних каналів інтелектуалізованих вимірювальних систем у пришвидшеному часі та сформулювати вимоги до їх компонентів. Розроблено та досліджено основні прецизійні компоненти вимірювального каналу - оригінальний комутатор напруги низького рівня, а також прецизійний і завадостійкий аналого-цифрові перетворювачі, з покращеними метрологічними характеристиками за робочих умов, адаптивністю та мережевими функціями. Запропоновано використовувати метод взаємного протиставлення резисторів подільника напруги для корекції інтегральної нелінійності аналого-цифрових перетворювачів, що дало змогу зменшити похибку нелінійності у 4 - 8 разів. Розроблено мережевий прикладний процесор з дистанційним програмуванням і програмною реалізацією набору периферійних інтерфейсів, що базується на двопроцесорній архітектурі з розподіленням між ними функцій реалізації інтерфейсів і виконання робочої програми, що гарантує її заміну через ці інтерфейси під час роботи. Створено універсальний сторожовий таймер, функціонування якого не залежить від операційної системи та програмного забезпечення сервера розподіленої системи. Розроблено двокаскадний цифро-аналоговий перетворювач, який завдяки раціональному розподілу функцій між каскадами забезпечує прецизійне дослідження властивостей підсистем корекції похибок, самоадаптації та прийняття рішень інтелектуальних систем і впливу на них процесу самонавчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-04 +
Шифр НБУВ: РА336915

Рубрики:

      
2.

Снігур А.В. 
Високоточна швидкодіюча ІВС опрацювання стрибкоподібних сигналів на базі АЦП із ваговою надлишковістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / А.В. Снігур ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод коригування похибок комутатора вимірювального каналу інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) опрацювання стрибкоподібних сигналів, що дозволяє зменшити загальну інструментальну похибку каналу та підвищити точність вимірювань. Удосконалено метод підвищення точності ІВС для опрацювання стрибкоподібних сигналів, який базується на введенні до структури вимірювального каналу системи як "ядра" порозрядного аналого-цифрового перетворювача (АЦП) з ваговою надлишковістю, що самокалібрується. Контур даного ІВС включається в контур коригування похибок каналу. Удосконалено метод підвищення швидкодії ІВС для опрацювання стрибкоподібних сигналів, за яким здійснюється компенсація динамічних похибок першого та другого роду у вимірювальному каналі шляхом уведення до його структури порозрядного АЦП з ваговою надлишковістю. Розвинуто математичні моделі динамічних похибок другого роду, що виникають у вимірювальному каналі під час зміни вхідних сигналів, і які можна значно зменшити (на 1 - 2 порядки) за рахунок їх компенсації у порозрядному АЦП, що входить до складу ІВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-01 +
Шифр НБУВ: РА352142

Рубрики:

      
3.

Міхаєвич О.І. 
Елементи технології вибору методів та формування алгоритмів розв'язання задач АСУ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.І. Міхаєвич ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання автоматизації процесів прийняття рішень. Розроблено методологію, що дозволяє створювати систему керування базою алгоритмів, яка здійснює вибір методу і формування алгоритму розв'язання задачі у відповідності з додатковою інформацією про її конкретні поточні характеристики, яка є у особи, що приймає рішення. Методологія використовує поняття подійного програмування з відповідними доробками. Із застосуванням запропонованої методології створено систему керування базою алгоритмів як підсистему системи підтримки прийняття рішень з планування і управління виробництвом для класу лінійних багатокритеріальних оптимізаційних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 + З965.985-01
Шифр НБУВ: РА308021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Петрик В. Л. 
Інформаційна технологія верифікації програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем на основі дескрипторної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. Л. Петрик ; "Харківський авіаційний ін-т", національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського . — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА369498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Теленик С.Ф. 
Концепція, моделі, алгоритми та засоби адаптивної технології створення інформаційно-керуючих систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.Ф. Теленик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 33 с. — укp.

Створено інформаційно-керуючі системи (ІКС) для організаційно-технічних об'єктів керування. Досліджено важливу науково-технічну проблему створення інтегрованих засобів автоматизації розробки, упровадження, експлуатації та розвитку ІКС. Запропоновано, досліджено та реалізовано концепцію адаптивної технології створення ІКС, яка охоплює всі процеси їх життєвого циклу, узагальнює можливості гнучких та мобільних технологій, доповнює їх комплексом моделей формалізації процесів, що підлягають комп'ютеризації, набором засобів інтелектуального аналізу даних, адаптації та інтеграції різноманітних механізмів розробки, функціонування та розвитку ІКС. Розроблено комплексну модель формалізації процесів комп'ютеризації, підхід до побудови квазі природно-мовного інтерфейсу, лінгвістичні та алгоритмічні засоби концептуального, логічного та фізичного проектування, підтримки функціонування та розвитку ІКС, а також комунікації. Запропоновану концепцію реалізовано у вигляді інструментальної системи, методичних, інструктивних та інших матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-02
Шифр НБУВ: РА309252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Овезгельдиєв 
Математичні моделі й процедури багатофакторного оцінювання і ранжування альтернатив у системах організаційного управління: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.04 / Атагельди Оразгельдийович Овезгельдиєв ; Харківський держ. технічний ун-т радіоелектроніки. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.985-01 с11 + У9(4УКР)210.11 в611.2
Шифр НБУВ: РА304266

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Аль-Гулі Абед 
Математичні моделі прогнозування динамічних рядів у дилінгових інформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Аль-Гулі Абед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено послідовну процедуру побудови багатовимірних моделей тренда для стохастичних часових рядів курсу валют за фундаментальним фактором, що дозволяє виконати перетворення та здійснити аналіз вихідних даних щодо однорідності у частині коректного використання пробастних і зміщених методів оцінювання. Розвинуто методичні засади синтезу з метою побудови математичних моделей за умов мультиколінеарності. Одержано математичні моделі прогнозування курсу валют за фундаментальними факторами з використанням модифікованого алгоритму робастних і зміщених методів оцінювання, що дало змогу за умов мультиколінеарності й аналізу важких хвостів одержати достатньо адекватні моделі його тренда. Уперше одержано математичну модель прогнозування курсу валют за фундаментальними факторами за методом АРПСС з урахуванням корекції прогнозованої помилки прогнозу, для чого використовувався модифікований коефіцієнт кореляції, який враховує величину відхилень зміщених значень прогнозу, що дало змогу ідентифікувати модель прогнозування помилок. Відзначено, що істотна відмінність розробленої процедури прогнозування від існуючих полягає у корекції передвіщених значень з попередженням l не попередньої помилки, а передвіщеної, що дозволяє підвищити якість прогнозу. Удосконалено математичні моделі прогнозування курсу валют для зростаючих і подавальних частин часового ряду за допомогою нейромереж, забезпечує зменшення обсягу ринкових ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 + У582.66-230.38 +
Шифр НБУВ: РА336287

Рубрики:

      
8.

Кривогубченко Д.С. 
Методи адаптації пристроїв передавання інформації до параметрів каналу зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.С. Кривогубченко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи адаптації пристроїв передавання інформації до параметрів каналу зв'язку з метою застосування їх у системах, що вимагають передавання великих об'ємів інформації. На підставі проведеного аналізу існуючих методів створено методики адаптивного вибору параметрів пристрою передавання, а також алгоритми та структури пристроїв для реалізації адаптивного процесу передавання інформації, які забезпечують надійність та швидкість дослідженого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-013 + З970.3-013 +
Шифр НБУВ: РА334390

Рубрики:

      
9.

Бережна О.В. 
Методи і алгоритми адаптивного рівноважного кодування для інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Бережна ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено методи адаптивного рівноважного кодування дискретних повідомлень на базі біноміальних чисел, орієнтованих на застосування в інформаційних системах, що функціонують за умов змінного рівня завад. На підставі результатів аналізу ймовірнісних характеристик завадостійкості рівноважних кодів розроблено метод адаптивного вибору параметрів рівноважного коду, а також алгоритми, програми та структури пристроїв рівноважного кодування на основі біноміальних чисел, що відрізняються від відомих меншою алгоритмічною та схемотехнічною складністю, працездатністю в разі адаптивного змінення параметрів рівноважного коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.98-014
Шифр НБУВ: РА317211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Джала Р.М. 
Методи і засоби електромагнітних обстежень захисту від корозії підземних трубопроводів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.16 / Р.М. Джала ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні засади створення та функціонування електромагнітної інформаційно-вимірювальної системи (ЕМ ІВС) для обстежень стану комплексного захисту від корозії підземних магістральних трубопроводів. Побудовано математичну модель і досліджено інформативні ознаки ЕМ поля підземного трубопроводу, вибрано вимірювані параметри. Запропоновано методи та технічні засоби визначення координат і безконтактних вимірювань змінних і постійних струмів, що протікають підземним струмопроводом, а також методи визначення розподілу вздовж траси густини струму катодного захисту, перехідного опору "труба-земля" та його складових (грунту, ізоляції, поляризації) за безконтактними вимірами змінної складової струму та додатковими контактними вимірами постійних і змінних напруг. Розроблено структуру, алгоритми та засоби технічного забезпечення ЕМ ІВС, створено апаратуру типу БІТ-КВП для безконтактних вимірювань струмів з метою передачі даних у комп'ютер, програми обробки і відображення інформації. Наведено методику оперативного визначення параметрів ізоляційного покриття та електрохімічного захисту в системі комплексних обстежень технічного стану трубопроводів для виявлення найбільш імовірних місць корозії та запобігання пошкодженням підземних трубопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-082.04 + З965.981 +
Шифр НБУВ: РА321977

Рубрики:

      
11.

Барсов В. І. 
Методи і моделі створення відмовостійких інформаційно-управляючих систем, що функціонують у модулярній системі числення: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / В. І. Барсов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Наведено шляхи вирішення важливої науково-прикладної проблеми підвищення відмовостійкості інформаційно-керувальних систем (ІУС) реального часу без зниження продуктивності обробки інформації на підставі розробки методологічних основ створення інформаційної технології обробки інформації у модулярній системі числення (МСЧ). Одержано математичні моделі відмовостійкості ІУС, які на відміну від відомих, базуються на використанні властивостей МСЧ і математична модель відмовостійкої ІУС реального часу, що функціонує у поліноміальній МСЧ. Розроблено методи підвищення відмовостійкості ІУС у МСЧ, інформаційного стиснення цифрових табличних даних у МСЧ, контролю, діагностики та виправлення помилок у МСЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-01 + З973-047.10
Шифр НБУВ: РА380558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сергієнко М.П. 
Методи ідентифікації перехідних характеристик засобів вимірювальної техніки, що моделюються інерційними ланками аперіодичного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / М.П. Сергієнко ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та спожив. політики, Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено нові методи (метод на основі методу Проні з використанням методу найменших квадратів та метод на основі дискретного перетворення Лапласа перехідних характеристик (ПХ) з наступним визначенням коефіцієнтів передатної функції та сталих часу засобів вимірювальної техніки (ЗВТ)), що дозволяють здійснювати ідентифікацію ПХ, отриманих експериментально в дискретних точках та описаних системою трансцендентних рівнянь. Визначено систематичну та випадкову складові похибки ідентифікації ПХ ЗВТ цими методами, а також широко розповсюдженим у метрологічній практиці методом моментів, і вплив на них неідеальності випробувального сигналу. Наведено рекомендації щодо мінімізації складових похибки ідентифікації ПХ ЗВТ, що моделюються інерційними ланками аперіодичного типу, вказаними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-016.22 +
Шифр НБУВ: РА340358

Рубрики:

      
13.

Шишкін О. С. 
Методи й засоби ідентифікації та аналізу сигналів в інформаційно-вимірювальних компонентах комп'ютерних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. С. Шишкін ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі методи та засоби ідентифікації й аналізу сигналів в інформаційно-вимірювальних компонентах комп'ютерних систем. Вдосконалено методи ідентифікації проковзування, на яких базується створення нових цифрових та аналогових компонентів перетворень інформації мікрорухів елементів з покращаними експлуатаційними характеристиками. Запропоновано математичні моделі аналогових компонентів перетворень інформації мікрорухів елементів. Проведено практичне випробування результатів досліджень з позитивним техніко-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-01
Шифр НБУВ: РА374804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Манакова Н.О. 
Методи та алгоритми корекції інформації при управлінні регіональними інженерними мережами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.О. Манакова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено систему критеріїв оцінювання ефективності організації та корекції інформаційних потоків з метою керування регіональними інженерними мережами. Запропоновано формалізований метод корекції цих потоків, що дає змогу вилучити дубльовані елементи, визначити кількісну оцінку ефективності їх організації та корекції. Розроблено метод розв'язання задачі ідентифікації стану потокорозподілу в інженерній мережі, що дає змогу підвищити збіжність і скоротити обсяг обчислень під час виконання корекції інформації стосовно інженерної мережі. Наведено метод побудови дерева графу та обчислення основних матриць мережі, що є поширенням алгоритму міток на випадок довільного розміщення вимірювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01 +
Шифр НБУВ: РА325039

Рубрики:

      
15.

Балєв В.М. 
Методи та засоби контролю похибок вимірювальних каналів автоматизованих систем контролю та керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.М. Балєв ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та засобів контролю параметрів вимірювальних каналів систем контролю та керування без демонтажу з діючого обладнання. Розроблено методику визначення параметрів вимірювальних каналів з використанням тестових сигналів на робочому сигналі. Запропоновано методи зменшення динамічної складової похибки визначення параметрів каналів. Наведено практичні рекомендації щодо реалізації спеціалізованої підсистеми - метрологічного спостерігача - яка відповідає за контроль та відновлення характеристик вимірювальних каналів. Впровадження метрологічного спостерігача дозволяє підвищити вірогідність інформації про стан об'єкта керування та якість виготовлення продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-017 + З965.981-017
Шифр НБУВ: РА308093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ірадж 
Методи та інформаційна технологія аналізу та зменшення критичності відмов інформаційно-управляючих систем високої готовності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ельясі Комарі Ірадж ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-021.1
Шифр НБУВ: РА365493

Рубрики:

      
17.

Аль Таразі А.Х. 
Моделі оцінки та методи забезпечення функціональної безпеки інформаційно-управляючих систем з урахуванням помилок контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.Х. Аль Таразі ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше одержано теоретико-множинну та ймовірнісну моделі оцінки функціональної безпеки інформаційно-керуючих систем (ІКС), які на відміну від існуючих базуються на урахуванні розширеної класифікації станів і помилок засобів контролю та керування критичними об'єктами та дозволяюють підвищити точність розрахунку показників надійності та функціональної безпеки. Удосконалено метод оперативного відновлення працездатності відмовобезпечних ІКС на базі розробки уніфікованих процедур діагностування та реконфігурації з урахуванням запасіс часу та визначення відповідності між функціональними підсистемами та помилками контролю та керування, що дозволяє знизити імовірність переходу системи у непрацездатний і небезпечений стан. Розроблено метод оцінки та вибору процедур відновлення відмовобезпечних ІКС на підставі їх ранжирування за показниками готовності та швидкодії з використанням імітаційної моделі відновлювальної підсистеми, що дозволяє автоматизувати процес і скоротити часові витрати під час вибору раціонального варіанта реалізації даних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-021.1 +
Шифр НБУВ: РА348650

Рубрики:

      
18.

Руднєва М.С. 
Моделі та алгоритми процесу ідентифікації при вимірюванні складних просторових поверхонь об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.С. Руднєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено інформаційно-вимірювальні системи (ІВС) для автоматичного контролю параметрів з використанням методів ідентифікації, яка дозволяє одержати своєчасну та вірогідну інформацію про розміри об'єкта за можливих вимірювань з урахуванням повороту вимірювальної деталі та дестабілізувальних факторів, що виникають. Розроблено й обгрунтовано нові алгоритми ідентифікації в ІВС, які дозволяють підвищити точність і продуктивність виконання операцій вимірювання й ідентифікації об'єків зі складною просторовою поверхнею. Наведені математичні моделі ідентифікації та ІВС дозволили спростити їх теоретичні дослідження й одержати нові результати (моделі й алгоритми ідентифікації та вимірювання), вірогідність яких доведено шляхом моделювання та проведення натурних експериментів. На підставі моделювання та результатів дослідження ІВС визначено, що на техніко-економічні параметри більшою мірою впливають структурно-параметричні похибки у разі вимірювання й ідентифікації, що залежать від впливів дестабілізувальних факторів. Одержані результати та їх систематизацію запропоновано використовувати як методику синтезу ІВС, що відображають принципи побудови математичних моделей розпізнавання об'єктів вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981 +
Шифр НБУВ: РА358758

Рубрики:

      
19.

Сафван А.С.Аль Салаймех 
Моделі та алгоритми розробки логістичних інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.С.Аль Салаймех Сафван ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки математичних моделей опису логістичної інформаційної системи (ЛІУС), яка проектується, на різних етапах проектних робіт і алгоритмів створення комплексу математичних моделей ЛІУС, що проектуються. Запропоновано моделі, які дозволяють використовувати під час проектування типові формалізовані описи ЛІУС із застосуванням єдиного математичного апарату теорії категорій. Використання розроблених елементів інформаційних технологій дає змогу автоматизувати проектування математичних задач розподілу ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984 + У. в611.2 + У9(4УКР)210.302
Шифр НБУВ: РА314140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Левикін І.В. 
Моделі та алгоритми синтезу інформаційно-управляючих систем, що розвиваються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.В. Левикін ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено математичну модель, що описує етапи створення інформаційно-управляючої системи і дозволяє на формальному рівні погоджувати функціональну та забезпечуючу частини системи. Отримано математичну модель просторового стану інформаційно-управляючої системи, що визначає вимоги до засобів формування і перетворення інформації. Уточнено концепцію розрахунку матеріальних, фінансових і трудових ресурсів, необхідних для створення інформаційно-управляючої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01
Шифр НБУВ: РА309883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського