Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (73)Реферативна база даних (301)Книжкові видання та компакт-диски (473)Журнали та продовжувані видання (90)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.631$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Бабков В.С. 
Ефективний метод реконструкції тривимірних моделей реальних об'єктів та його реалізація на паралельних комп'ютерних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.С. Бабков ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2009. — 23 с. — укp.

Розроблено методи реконструкції моделей реальних тривимірних об'єктів за проекційними даними, які підвищують продуктивність обчислювальних систем комп'ютерної графіки. Запропоновано метод обчислення ізоповерхні у 3D-просторі з застосуванням радіальних симетричних функцій на основі декомпозиції центрів інтерполяції за групами й ієрархічного обчислення інтерполянта. Для нового методу визначено оцінки складності. Досліджено вплив виду функції відстані на похибку у разі розрахунку інтерполянта та встановлено, що використання інверсного мультиквадрика забезпечує мінімальну похибку. Одержано відображення запропонованого методу на паралельні архітектури SIMD і MIMD. Оцінено часові витрати залежно від обсягу даних і кількості процесорних елементів. Запропоновано відображення паралельних реалізацій нового методу на архітектуру графічного процесора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631 +
Шифр НБУВ: РА364622

Рубрики:

      
2.

Романова Т.Є. 
Засоби побудови математичних моделей оптимізаційних задач розміщення геометричних об'єктів та їх застосування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Т.Є. Романова ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Побудовано математичну модель основної оптимізаційної задачі геометричного проектування з обмеженнями на мінімально і максимально припустимі відстані між об'єктами та з урахуванням похибок вихідних даних. Створено відповідне програмне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1 + З970.631 +
Шифр НБУВ: РА326291

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Пилипака С.Ф. 
Конструювання поверхонь та їх неперервне згинання в кінцеві форми на основі управління натуральними параметрами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / С.Ф. Пилипака ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Запропоновано кінематичний підхід побудови кривих ліній за заданими рівняннями кривини та скруту. Конструювання поверхні здійснено у системі супровідного тригранника одержаної кривої. Вид поверхні залежить від твірної кривої, закріпленої у триграннику (пряма, крива сталої форми, коло постійного або змінного радіуса). На основі незмінності коефіцієнтів першої квадратичної форми розроблено моделі неперервного згинання лінійчастих поверхонь і деяких нелінійчастих (різьблених поверхонь Монжа, поверхонь переносу та гвинтових). З'ясовано геометричну суть процесу згинання. Досліджено рух матеріальної точки по поверхні з постійною швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.630 + з970.631-01 + В181.3,022
Шифр НБУВ: РА310622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Берник О.В. 
Метод оцінювання функції у моделюванні кривих та поверхонь другого порядку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Берник ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розвинуто метод оцінювальної функції для кривих другого порядку, одержано нові узагальнюючі фомули, в яких, на відміну від існуючих, зміною одного параметру оцінювальної функції можна задавати вид інтерполяції (колову, параболічну, гіперболічну), визначено умови переходів між інтерполяційними секторами, а також типи приростів. Адаптовано узагальнений метод оцінювальної функції до апроксимації довільних кривих, контурів поверхонь, визначено умови гладкого сполучення, що залежать від виду кривої на ділянці інтерполювання. Нове узагальнення методу оцінювальної функції застосовано до апроксимації поверхонь другого порядку, що дозволяє використовувати алгоритми, розроблені на його основі, у разі побудови об'єктів у тривимірному просторі. Запропоновано модифікацію методу оцінювальної функції щодо колового інтерполювання, яка, на відміну від існуючих, передбачає розпаралелення інтерполяційного процесу та дозволяє майже в 1,4 рази підвищити його швидкодію у порівнянні з класичними алгоритмами за умови реалізації на паралельних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631 +
Шифр НБУВ: РА322337

Рубрики:

      
5.

Адаменко В.А. 
Розробка та дослідження ефективного методу рішення задач розпізнавання кривих на кольорових растрових зображеннях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / В.А. Адаменко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації сформульовано новий клас задач розпізнавання кривих на кольорових растрових зображеннях графічних документів, рішення яких дозволяє одержати табличну форму графіку однозначної функції, що відповідає розпізнаваної кривої, і розроблено метод рішення таких задач, основними етапами якого є: побудова аналітичної моделі системи координат, у якої знаходиться розпізнавана крива, для графічного документу; виділення системи ланок; знаходження якостей стиковки між кожною парою ланок; знаходження маршруту з максимальною якістю шляхом рішення задачі пошуку оптимального шляху на графі. Проведено дослідження ефективності розробленого методу за результатами обробки реальних кругових діаграм і за допомогою імітаційного моделювання, яке дозволило промоделювати такі ситуації, які на реальних зображеннях кругових діаграм зустрічаються рідко, і тому оцінка ефективності розробленого методу була проведена більш повно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631.9

Рубрики:

      
6.

Писанчин Н.С. 
Удосконалення технології цифрового растрування зображень з модульованою частотою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Н.С. Писанчин ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2005. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено метод кількісної оцінки растрового зображення з модульованою частотою, що базується на розрахунку статистичних розподілів характерних відстаней між сусідніми растровими елементами по рядках і стовпцях зображення, що дозволяє виявити та оцінити характерні неоднорідності формування растрових структур за всією градаційною шкалою зображення. Уперше обгрунтовано та запропоновано метод побудови частотно-градаційної характеристики растрового зображення з модульованою частотою, що передбачає використання статистичного підходу до визначення середньої величини просторової частоти растрового зображення за статистичними розподілами характерних відстаней кожного поля градаційної шкали. Теоретично обгрунтовано та підтверджено числовими розрахунками той факт, що "ідеальна" частотно-градаційна характеристика випадкових растрових структур має лінійну залежність прострової частоти від площі растрових елементів. З використанням методу побудови частотно-градаційних характеристик здійснено порівняльну кількісну оцінку відомих алгоритмів цифрового растрування за принципом похибки та проведено пошук нових алгоритмів з поліпшеними градаційними властивостями. Запропоновано новий спосіб цифрового растрування зображень з модельованою частотою за алгоритмом блокового поширення похибки, який забезпечує стабільність відтворення растрового зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631.1 +
Шифр НБУВ: РА338201

Рубрики:

      
7.

Звєрєва 
Узгоджені конструктивні, аналогічні та комп'ютерні моделі поверхонь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Світлана Олександрівна Звєрєва ; Донецький держ. технічний ун-т. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631
Шифр НБУВ: РА311829

Рубрики:

      
8.

Слободянюк О. В. 
Формування вмінь з інженерної і комп'ютерної графіки студентів в умовах дистанційного навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. В. Слободянюк ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтовану методику формування вмінь з інженерної та комп'ютерної графіки (ІКГ), адаптовану до різних форм організації навчального процесу в технічному ВНЗ. Удосконалено структуру організації навчальних матеріалів дистанційних курсів з ІКТ. Запропоновано методику дистанційного проведення ділової гри з набуттям студентами знань і вмінь фахового спрямування, що дозволяє поєднувати теоретичні знання з практичною діяльністю, аналізувати та швидко приймати обгрунтовані правильні рішення за умов застосування технологій дистанційного навчання. Розроблено інформаційно-методичний матеріал, що містить методичні вимоги для організації дистанційного навчання ІКГ. Підтверджено ефективність використання дистанційної технології під час формування графічних знань і вмінь студентів технічних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)3-8 + З970.631 р(4УКР)3-8
Шифр НБУВ: РА377871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського