Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=И347$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Рачковський В. П. 
Обгрунтування геотехнологічних параметрів розробки алмазоносних родовищ України: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.02 / В. П. Рачковський ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано раціональні геотехнологічні параметри розробки корінних алмазоносних родовищ. Зазначено, що синтез технологічних схем та обладнання видобутку в сукупності з математичною моделлю процесу стійкості стінок виймальних камер великого діаметру є новими науковими досягненнями в області освоєння мінерально-сировинного комплексу України. Запропоновано систему підвищення доступності запасів кімберлітів, яка є способом геотехнічної підготовки родовища до розробки. Вперше створено комбінацію осесиметричних розрахункових моделей напруженого стану ціліндричної виймальної камери з осьовим стисненням і зовнішнім тиском, які поєднуються з плоскою моделлю сполучення та визначають стійкість кімберлітового масиву. Показано, що критичне напруження, яке призводить до втрати стійкості циліндричної камери лінійно зростає з глибиною, причому з глибини 900 м стають необхідними технологічні заходи з підтримання стійкості виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И347(4УКР)
Шифр НБУВ: РА382551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Калько А.Д. 
Обгрунтування технологічних принципів комплексного освоєння алмазоносних родовищ України: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.15.11 / А.Д. Калько ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено технологічні принципи комплексного освоєння алмазоносних родовищ України з метою захоронення радіоактивних відходів в породах древніх геологічних формацій. На базі теоретичних досліджень обгрунтовано використання бурових установок нового покоління, що дозволить рівень втрат корисної копалини в межах контурів добувного блока знизити до 8 %. Виявлено, що геологічні формації, які вміщують могильники радіоактивних відходів, здатні знижувати масштаби радіаційного впливу на оточуюче середовище. Виконано аналіз різноманітних параметрів, які характеризують саркофаг у найбільш прийнятній геометричній формі. Встановлено, що гірські породи, розміщені за зовнішніми межами саркофагу, проявляють термічну активність під час радіоактивного розпаду продуктів поділу відпрацьованого ядерного палива, який супроводжується тепловиділенням, з притаманними закономірностями перетворення теплової енергії в інші види в гірничих виробках, які відкривають геологічні формації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И347.1 +
Шифр НБУВ: РА328015

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського