Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (793)Книжкові видання та компакт-диски (1246)Журнали та продовжувані видання (200)
Пошуковий запит: (<.>U=М3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Старун Н.В. 
Вивчення пошарової структури паковки хрестової намотки методом імітаційного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.В. Старун ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження структури текстильної упаковки, призначеної для рідинної обробки, методом імітаційного моделювання. Побудовано та досліджено імітаційні моделі формування структури упаковки, розподілу слідів нитки в радіально-осьовому перерізі тіла упаковки та пошарового розподілу контактних площадок. Розроблено спосіб і пристрій для рідинної обробки упаковок, нові конструкції перфорованих патронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302.060.408
Шифр НБУВ: РА315197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шудрік І.В. 
Визначення оптимальних параметрів заготівлі, розстилу та механічної обробки лляної соломи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / І.В. Шудрік ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 23 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень зміни якості лляного волокна на певних стадіях технологічного процесу первинної обробки лляної сировини. Проведено кореляційний аналіз впливу біометричних характеристик даної соломи на вихід і міцність лубу, а також терміну розстилання соломи та режимів механічної обробки трести на вихід, міцність і лінійну густину лляного волокна. На підставі кореляційного аналізу для різних сортів льону-довгунця одержано залежності виходу лубу від довжини стебел соломи та міцності лубу від діаметра стебел, які дозволяють з імовірністю 93,7 % визначити відсотковий вміст лубу у соломі за довжиною стебел і з імовірністю 96,9 % спрогнозувати його міцність за показниками діаметра стебел. За результатами кореляційного аналізу установлено, що з трести з терміном приготування 20 діб і оптимальними показниками відокремлюваності у межах 6,5 - 7,0 од. є можливим одержання найбільш міцного волокна з показниками розривного навантаження 13,3 - 15,2 даН і з лінійною густиною 118 - 126 текс. На підставі аналізу кореляційних залежностей міцності та лінійної густини волокна від тиску пружин у парах м'яльних вальців визначено оптимальні режими обробки трести на м'яльних машинах. Впровадження результатів досліджень у виробництво дозволило підвищити якість трести від 0,75 до 1,5 номера. Економічний ефект за цього становить 225 грн. на 1 т сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01 +
Шифр НБУВ: РА353329

Рубрики:

      
3.

Цибуля Ю.Л. 
Високотемпературні фільтрувальні і композиційні матеріали на основі неперервних волокон з базальтових гірських порід: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Ю.Л. Цибуля ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Визначено оптимальні значення основних параметрів виробництва неперервних волокон і ниток з базальтових гірських порід, придатних для текстильної переробки на сучасних автоматичних ткацьких верстатах. Вивчено поводження цих ниток у киплячих розчинах неорганічних кислот і лугів. Показано, що температури полум'яного простору над розплавом і розплаву в зоні відбору впливають на кислотостійкість волокон. Установлено, що тип аніона лужного компонента впливає на інтенсивність травлення базальту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М377.6 +
Шифр НБУВ: РА324900

Рубрики:

      
4.

Барило О.Г. 
Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.Г. Барило ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Установлено умови захисту тканин та паперу від загоряння та біологічного руйнування з застосуванням просочувальної композиції на основі фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідинфосфатом (ФСГ-1). Теоретично встановлено й експериментально підтверджено межові умови переведення легкозаймистих тканин і паперу у важкозаймистий стан шляхом їх обробки вогнебіозахисною композицією ФСГ-1. Проведено розрахунок швидкості вигоряння матеріалів та оцінювання зміни інтенсивності теплового потоку на матеріал за наявності вогнезахисних речовин. За методом інфрачервоної спектроскопії встановлено та морфологічними дослідженнями підтверджено, що вогнебіозахисна композиція являє собою нову комплексну сполуку фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідином. З використанням методу газової хроматографії встановлено, що під час термодеструкції вогнебіозахищених тканин і паперу зменшується кількість горючих газів. На підставі даних експериментальних досліджень підтверджено результати розрахунку оптимальної концентрації компонентів у водному розчині просочувальної композиції. Одержано залежність ефективності вогнезахисту від вмісту просочувальної композиції та хімічної природи тканин і паперу та встановлено, що така композиція забезпечує необхідний рівень їх біостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.83 + Л779.78 +
Шифр НБУВ: РА340849

Рубрики:

      
5.

Зубрецька Н.А. 
Вплив конструктивних і технологічних параметрів на міцність з'єднань деталей веретена кільцепрядильної машини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Н.А. Зубрецька ; Київ. держ. ун-т технол. та дизайну. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню питань, пов'язаних з одержанням аналітичних та експериментальних залежностей, що дозволяють з урахуванням впливу конструктивних і технологічних параметрів деталей забезпечити підвищення міцності та точності багатоелементних циліндричних з'єднань веретена кільцепрядильної машини, сформованих комбінованим термічним методом. Отримано залежності для розрахунку технологічних параметрів та напружено-деформованого стану багатоелементних циліндричних з'єднань з натягом при їхньому комбінованому термічному складанні. Запропоновано методику розрахунку фактичної площі контакту з урахуванням фізико-механічних властивостей деталей і методів підготовки контактних поверхонь. Установлено залежності, що дозволяють визначити і максимально зменшити значення осьових переміщень торцьових поверхонь блочка і насадки, які впливають на експлуатаційні характеристики веретена. Розроблено алгоритм і програмне забезпечення для розрахунку міцності та технологічних параметрів з'єднань веретена та обгрунтованого вибору його оптимальної конструкції при комбінованому термічному методі складання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К727.22 + М302.06-5-043-02
Шифр НБУВ: РА307382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рябініна Г.О. 
Дослідження деструкції целюлози під впливом розчинів сірчаної кислоти та розробка композицій для надання кислотозахисного оздоблення текстильним матеріалам: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Г.О. Рябініна ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2008. — 24 с. — укp.

Установлено характер гідролізу целюлози тканин, оздоблених кислотозахисними композиціями на основі метилсиліконату калію, що можна розглядати як перерозподіл фракцій целюлози з різним ступенем полімеризації у напрямку зниження рівня низькомолекулярних фракцій за рахунок їх гідролізу та розчинення. Виявлено, що для надання текстильним матеріалам стійких кислотозахисних властивостей хімічні сполуки, які використовуються як оздоблювальні препарати, мають утворювати на волокні еластичну захисну плівку, яка за умов фізико-механічної дії буде зберігати цілісність своєї структури та зв'язуватися з волокном за допомогою хімічних зв'язків, кількість і періодичність яких є вирішальним фактором. З'ясовано, що використання ГКР-11К разом з аміносилоксаном призводить до відщеплення кінцевої аміногрупи у лужному середовищі та сприяє хімічній взаємодії активних силіконів з гідроксильними групами целюлози, що дозволяє значно підвищити стійкість ефекту кислотонепроникості до багаторазових мильно-содових обробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М351.105.073.85-3 +
Шифр НБУВ: РА358022

Рубрики:

      
7.

Мохер Ю.В. 
Дослідження та вдосконалення прийомів технологічного аналізу соломи льону і конопель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Ю.В. Мохер ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню методик технологічної оцінки соломи льону та конопель. В дисертації наведені теоретичні та експериментальні дослідження впливу способу приготування трести (тепловодне та росяне мочіння) на результати технологічної оцінки соломи льону-довгунця. Розроблено алгоритми обчислення довірчих інтервалів комплексних показників якості волокна льону та конопель. Виведено нові емпіричні формули для визначення розрахункового відносного розривного навантаження та номера тіпаного волокна, одержаного при виконанні технологічної оцінки соломи льону. Створено наукову базу для вдосконалення та розробки методик технологічної оцінки соломи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.2

Рубрики:

      
8.

Потапський П.В. 
Електромагнітна технологія та електронна система дезінфекції і підігріву вовни при її обробці: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / П.В. Потапський ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2010. — 27 с. — укp.

Досліджено процес взаємодії низькоенергетичного електромагнітного поля (ЕМП) мм діапазону довжин хвиль з патогенними мікроорганізмами у вовні та визначено діапазон змін біотропних параметрів ЕМП для їх знищення. Одержало подальший розвиток теоретичне дослідження з підігріву вовни ЕМП мм діапазону довжин хвиль з визначенням потужності та часу підігріву. Обгрунтовано принципи побудови електронної системи для дезінфекції та підігріву вовни в кипах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.1
Шифр НБУВ: РА375134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
10.

Приймак О.В. 
Енергоресурсозберігаючі рідинні технології обробки текстильних матеріалів на основі теплових, електричних та магнітних методів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.19 / О.В. Приймак ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 44 с. — укp.

Створено енергоресурсоефективні рідинні технології оздоблення текстильних матеріалів. На підставі термодинамічного аналізу стадій, процесів і циклів рідинних технологій текстильних матеріалів доведено, що їх ефективність можна збільшити за рахунок максимально повного використання скидних низькопотенційних теплових вторинних енергетичних ресурсів і покращання технологічних властивостей води, розчинів. Проведено повний комплекс досліджень розробленого тепломасообмінника змішувальної дії (контактного типу) водяна пара - вода, вода - вода на основі змішування диспергованого струменя середовища, що гріє, та відцентрового закрученого струменя середовища, що нагрівається. Досліджено оброблення води, розчинів в електричних і магнітних полях і змочених ними текстильних матеріалів з метою зменшення природного ресурсу води, теплоти пароутворення (випаровування), скорочення часу обробки та покращення якості оздоблення матеріалів. Розроблено схеми рідинних технологій обробки текстильних матеріалів зі створеним високоефективним обладнанням і використанням вторинних енергетичних ресурсів, нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії. Проведено дослідно-промислові випробування нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305 +
Шифр НБУВ: РА370469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Яковець І.О. 
Засоби художньої виразності в дизайні текстилю (Черкаський регіон): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / І.О. Яковець ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стан і розвиток дизайну текстилю Середнього Подніпров'я Центральної України. Визначено специфіку засобів художньої виразності в дизайні текстилю, розглянуто виробничі технології й окремі композиційно-художні прийоми, притаманні майстрам даного регіону. Виділено й охарактеризовано види художнього текстилю за різними критеріями: способом виготовлення (художні тканини ручного та машинного виробництва) і за призначенням (текстиль для одягу, текстиль в інтер'єрі). Виявлено, що дизайнер текстилю осмислює технологію виготовлення відповідної продукції як специфічний художній засіб, що визначає такі зовнішні показники її якості, як фактура текстилю, його блиск, текстура, частота поверхні, характер графічного зображення. Наведено загальну оцінку історії розвитку дизайну текстилю Черкаського регіону та суміжних з ним регіонів у контексті всієї території України. Виявлено характерні риси художнього текстилю Черкащини та сучасні тенденції розвитку дизайну текстилю регіону в контексті актуальних проблем художньо-проектної культури. До наукового обігу введено нові архівні матеріали та мистецькі твори, що стосуються дизайну текстилю Черкаського регіону та перебувають у приватних зібраннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Нестерова Л.О. 
Застосування композиції на основі акрилового сополімеру для створення високоякісних багатошарових текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Л.О. Нестерова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження фізико-хімічних властивостей зв'язуючих різної природи та теоретичне обгрунтування одержаних результатів. Створено нову клейову композицію для дублювання та триплювання текстильних матеріалів з високими споживчими властивостями. Установлено, що за умов надання гідрофобних властивостей дубльованим текстильним матеріалам є можливим поліпшення їх споживчих властивостей, а також зносостійкості у процесі експлуатації. З застосуванням методу інфрачервоної спектроскопії запропоновано механізм взаємодії компонентів клейової композиції з целюлозною складовою завдяки утворенню водневих й ефірних зв'язків з акриловим сополімером та диметилсечовиною. На підставі даних термогравікалориметричного аналізу вперше встановлено, що нова клейова композиція забезпечує високу якість багатошарових систем за максимального збереження гігієнічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М377.7 +
Шифр НБУВ: РА337995

Рубрики:

      
13.

Куліш І.М. 
Застосування сумішей полімерів для створення модних ефектів на текстильних матеріалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / І.М. Куліш ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено полімерні композиції для створення оптичних ефектів на текстильних матеріалах. Розвинуто новий напрямок, на базі термодинамічного підходу до вибору полімерних компонентів друкувальної композиції, що грунтується на оцінці термодинамічних параметрів полімерів та розрахунку критерію термодинамічної сумісності. Встановлено, що цілеспрямоване використання несумісності полімерів дозволяє за допомогою сумішей полімерів формувати на текстильних матеріалах матові ефекти. Розроблено й експериментально підтверджено склад суміші для створення матових ефектів. Знайдено та досліджено ряд домішок до суміші полімерів, що забезпечують підвищення якості та стійкості ефекту. Запропоновано композиційний полімерний склад суміші, яка містить формальдегід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.9
Шифр НБУВ: РА313625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Тарасенко О.А. 
Зниження динамічних навантажень у механізмі в'язання круглов'язальних машин шляхом удосконалення конструкцій голок та клинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / О.А. Тарасенко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено основні напрямки удосконалення існуючих та розробки нових конструкцій робочих органів механізму в'язання (клинів, голок). Викладено теоретичні засади та висвітлено інженерні методи проектування клинів і голок з пружними робочими елементами, що забезпечують зниження динамічних навантажень у механізмі в'язання круглов'язальних машин. Запропоновано нові конструкції клинів і голок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.221-51-04
Шифр НБУВ: РА315566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Пахолюк О. В. 
Зносостійкість оздоблених льоновмісних платтяно-сорочкових тканин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О. В. Пахолюк ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено основні закономірності зношування даних тканин, пофарбованих екстрактом кори крушини, під дією різних фізико-хімічних чинників. Обгрунтовано доцільність використання "холодної" технології вибілювання льоновмісних тканин пероксидом водню та гіпохлоритом натрію та "холодної" технології фарбування активними барвниками. Одержано нові результати щодо кінетики зношування льоновмісних платтяно-сорочкових тканин під дією сонячного опромінення та прання. Доведено й обгрунтовано доцільність безформальдегідної обробки лляних і льонобавовняних платтяно-сорочкових тканин, що дозволяє надати цим тканинам достатньо високих ефектів незминальності та малоусадковості за одночасного збереження їх формостійкості, гігієнічності й екологічної безпечності. Доведено доцільність й економічну ефективність впровадження у практику виробництва текстильної промисловості України результатів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.05
Шифр НБУВ: РА371069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Семенченко О.О. 
Інтенсифікація процесів колорирування бавовняних тканин прямими і кубовими барвниками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.О. Семенченко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено нові способи інтенсифікації процесів фарбування та друкування текстильних матеріалів, які можуть забезпечити підвищення ступеня фіксації барвника на волокні та якості забарвлених тканин, зниження витрат на процес опорядження тканин, підвищення екологічної чистоти технології. Базуючись на електронній теорії фарбування, здійснено вибір способу інтенсифікації даних процесів. За положеннями електронної теорії фарбування електронні процеси, що відбуваються на поверхні текстильного матеріалу, відіграють значну роль і визначають кінцевий результат, а тому, впливаючи на ці процеси, можна керуватись процесом надання тканинам забарвлення. Вивчено вплив домішок слабких відновників за невеликих концентрацій (1 г/л), зокрема, тіосечовини та глюкози, на процеси фарбування прямими та на процеси фарбування і друкування кубовими барвниками. Показано, що рекомендації щодо використання тіосечовини як інтенсифікатора процесу фарбування прямими фарбниками можуть бути надані лише для окремих марок прямих барвників внаслідок здатності тіосечовини утворювати з деякими барвниками сполуки включення. Показано, що ефективність впливу слабких відновників на сорбцію прямих барвників підвищується зі збільшенням вмісту іонів металу на поверхні волокна, що доводить доцільність використання теорії фарбування. Показано, що домішки тіосечовини забезпечують стабільне підвищення сорбції кубових барвників на тканинах, незалежно від марки барвника та способу його застосування. Підвищення ступеня фіксації кубових барвників, колорирування якими проводилося за присутності 1 г/л або 1 г/кг тіосечовини, складає у середньому 20 %. Надано рекомендації щодо застосування слабких відновників у разі колорирування прямими та кубовими барвниками за умов даного виробництва. Розраховано економічний і екологічний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.503 + М310.504 +
Шифр НБУВ: РА351112

Рубрики:

      
17.

Данилевич Н.С. 
Інтенсифікація процесів опорядження текстильних матеріалів у магнітному полі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Н.С. Данилевич ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано застосування магнітного поля у технологічних процесах фарбування та промивки текстильних матеріалів. Проведено комплексні дослідження та визначено раціональні параметри омагнічування води, робочих органів і тканин під час фарбування та промивки текстильних матеріалів. За результатами дослідження вологообмінних властивостей цих матеріалів визначено показники, зокрема, повну вологоємність, гігроскопічну вологу, адсорбовану вологу полі- та моношару, об'єму мікро- та макропор, питому поверхню. Вивчено залежність концентрації відмитого барвника від напруженості магнітного поля та часу промивки. Встановлено раціональні режимні параметри омагнічування води під час промивки тканин. Для реалізації процесу промивки текстильних матеріалів за наявності манітного поля запропоновано технологічну схему цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.017 + М305.03 +
Шифр НБУВ: РА364402

Рубрики:

      
18.

Ганзюк А.Я. 
Інтенсифікація процесу колорирування поліефірних текстильних матеріалів дисперсними барвниками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / А.Я. Ганзюк ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження змін властивостей та структури поліефірних текстильних матеріалів, зафарбованих дисперсними барвниками за присутності інтенсифікатора аніліду саліцилової кислоти. Одержані дані використано для визначення механізму дії інтенсифікатора у процесі колорирування. Для інтенсифікації процесу колорирування поліефірних текстильних матеріалів дисперсними барвниками запропоновано нові технологічні режими, які дають змогу уникнути початкової стадії обробки матеріалу - зняття замаслювачів і забруднень внаслідок введення у фарбувальну ванну стійкої композиції аніліду саліцилової кислот та суміші поверхнево-активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.370.4 + М352.370.5 +
Шифр НБУВ: РА334878

Рубрики:

      
19.

Євдокимова В. А. 
Інтенсифікація технології підготовки бавовняних і змішаних тканин шляхом застосування фізико-хімічної та хімічної активації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / В. А. Євдокимова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано можливість зниження тривалості низькотемпературного пероксидного вибілювання з трьох діб до 5 - 24 годин за рахунок оптимізації вибілювального складу зі зниженням високого ступеня білизни бавовняних і змішаних тканин. Вперше запропоновано у ході одностадійного низькотемпературного пероксидного вибілювання використання метилсиліконату калію як стабілізатора пероксиду водню в композиції з активатором - персульфатом калію, що забезпечує одержання тканини з високим ступенем білизни, кращими гігієнічними властивостями та нафарбовуваністю. Виявлено, що використання аноліту в процесі розшліхтування бавовняних тканин сприяє видаленню крохмалю на 46 %, воскоподібних речовин на 43 % і знижує загальну мінералізацію тканини на 44 % у порівнянні з суровою. Вперше за умов одностадійного низькотемпературного вибілювання вивчено кінетику та розраховано константи швидкості реакції розкладання пероксиду водню за присутності активізуючих домішок (персульфату калію, натрієвої солі етилендіамінтетраоцтової кислоти, сульфату магнію та триполіфосфату натрію), що сприяє сповільненню швидкості розкладання пероксиду водню у 8 - 10 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.501
Шифр НБУВ: РА384536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Защепкіна Н.М. 
Котонізація короткого волокна льону на обладнанні бавовнянопрядильних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Защепкіна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто один із напрямків розвитку ресурсозберігаючих технологій - використання власної сировинної бази України для потреб текстильної промисловості. Згідно з "Державною програмою розвитку легкої промисловості на період до 2000 року", де підкреслено, що одним із найважливіших напрямків розвитку легкої промисловості є зміцнення сировинної бази галузі та модернізація необхідного обладнання для переробки місцевих сировинних ресурсів. Розглянуто необхідні технологічні операції, які передують прядінню волокна з короткого волокна льону низьких номерів. Надано визначення цим технологічним операціям, а також - поняттям "котонін", види котонування, глибина котонування. У дисертації приводяться результати комплексних та математичних досліджень параметрів механічного котоніну, який було вироблено на різних технологічних ланцюжках різних підприємств України на бавовняному обладнанні, досліджено залежність параметрів механічного котоніну від заправочних параметрів чесальної машини, вибран оптимальний технологічний ланцюжок та вказано на залежність і зв'язок параметрів пряжі від параметрів котонованого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М31-31

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського