Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (129)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П062.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Власова О.В. 
Інформаційне забезпечення планування зрошення за просторово розподіленими даними: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.В. Власова ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено експериментальні та теоретичні дослідження щодо використання просторово розподілених даних, одержаних за пасивним методом дистанційного зондування Землі з космосу для планування зрошення на пілотних територіях Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області та Джанкойського району Автономної Республіки Крим. Розвинуто науково-методичні засади інформаційного забезпечення планування зрошення на базі розробки методики наземних спостережень у разі планування зрошення, удосконалення формули визначення прогнозованого врожаю сільськогосподарських культур за спектральним розподілом, проведення просторового аналізу стану природних агромеліоративних систем за космічними знімками, з'ясування необхідності, достатності та послідовності використання даних космічних знімків, розробки методу використання просторово розподілених даних у плануванні зрошення. Запропонований метод може бути використаний як складова інформаційно-обчислювальних систем оперативного, довгострокового та стратегічного планування зрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.324 с +
Шифр НБУВ: РА352016

Рубрики:

      
2.

Тащілін М.В. 
Моделі, методи та інформаційні технології прийняття рішень щодо формування режимів зрошування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Тащілін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено систему підтримки прийняття рішень для визначення строків і норм поливів. Розглянуто задачу описання зв'язку "багатовимірний вхід - вихід", проаналізовано традиційні методи її розв'язання. Запропоновано новий підхід щодо прийняття рішень за певного вектору вхідних параметрів на основі нечіткого регресійного механізму логічного висновку. Розроблено методику побудови лінійного за параметрами, але нелінійного за факторами рівняння регресії для системи підтримки прийнятя рішень з нечіткими початковими даними. З використанням даної методики розроблено систему підтримки прийняття рішень щодо визначення строків і норм поливу. Запропоновано діагностичну модель та алгоритм забезпечення більш точного визначення параметрів режимів зрошення з метою підвищення урожайності та(або) економії водних і пов'язаних з цим енергетичних ресурсів й оптимізації процесів прийняття рішень, зокрема, у дрібних господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.32 +
Шифр НБУВ: РА368894

Рубрики:

      
3.

Харченко О.В. 
Підвищення ефективності використання природних ресурсів у землеробстві при зрошенні та реалізації принципів програмування врожаїв у Лісостепу України (На прикладі території Сумської області): Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.02 / О.В. Харченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності використання водно-земельних ресурсів на зрошувальних системах за умов Лісостепу та визначення кількісного забезпечення сільськогосподарських культур основними факторами росту. Встановлено кількісні залежності величини зрошувальної та поливної норм, як функції умов природного зволоження, цільового використання зрошувальної ділянки та екологічно безпечних гідротермічних умов грунтоутворення. Надано кількісну оцінку резервних об'ємів води на зрошувальні системи та розроблено методику їх раціональнішого використання. Запропоновано методи визначення можливого збільшення урожаю у разі застосування зрошення залежно від умов природного зволоження та рівня агротехніки. Проведено аналіз моделей урожайності культур, розроблених під керівництвом академіка УААН В.О.Ушкаренко, який показав їх досить високу інформативність і можливість адаптації до умов Лісостепу. Розроблено алгоритми для техніко-економічного та енергетичного обгрунтування вирощування сільськогосподарських культур за богарних і зрошувальних умов, що дозволяє використовувати для даних розрахунків комп'ютерні програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.3 + П194(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325144

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Жовтоног О.І. 
Принципи та методи планування адаптивного зрошення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.02 / О.І. Жовтоног ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку теоретичних засад та удосконалено методи планування зрошення, засновані на нових наукових принципах адаптації зрошення до просторово-часової мінливості стану й умов функціонування природно-агромеліоративних систем, відповідному нормуванні водопотреби та параметрах режимів зрошення сільськогосподарських культур. Обгрунтовано методи екологічного нормування зрошення на регіональному та локальному рівнях, які враховують умови тепловологозабезпеченості територій, грунтово-екологічний стан земель, динаміку показників родючості грунту та закономірності комплексу грунтових режимів. На підставі нових адаптивних екологічно безпечних методів удосконалено модельний комплекс і систему прийняття рішень інформаційно-обчислювальних систем (ІОС) довгострокового й оперативного планування зрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.324
Шифр НБУВ: РА315033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бабіцький В.В. 
Розробка технічних засобів і принципових схем зрошення малоконтурних ділянок: автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.В. Бабіцький ; УААН, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано та реалізовано принципові схеми комплексного використання пересувних комплектів зрошення на малоконтурних ділянках і на масивах зрошення з сучасними широкозахватними дощувальними машинами з метою збільшення коефіцієнта земельного використання. Обгрунтовано оптимальні напірно-витратні параметри мобільних енергоджерел для дощувальних установок на основі економії витрати пального. Визначено силові та швидкісні характеристики удосконалених конструкцій гідроприводів малогабаритних шлангобарабанних установок. Досліджено витратні характеристики й інтенсивність дощу удосконалених конструкцій дощувальних насадок кругової дії, які запропоновано використовувати на шлангобарабанних дощувальних установках. Визначено оптимальні конструктивні параметри та досліджено за виробничих умов агротехнічні показники розроблених мобільних дощувальних установок для зрошення малоконтурних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.356 +
Шифр НБУВ: РА363072

Рубрики:

      
6.

Чернишевська Л.Ю. 
Створення водоощадливих конструкцій каналів зрошувальних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / Л.Ю. Чернишевська ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові основи створення водоощадливих конструкцій каналів у ході проектування, будівництва та експлуатації зрошувальних систем за різних грунтових умов, які забезпечують мінімізацію фільтраційних втрат на еколого-меліоративний стан масивів зрошення. Проведено системні дослідження роботи облицювання спільно з їх грунтовими основами у процесі будівництва та експлуатації каналів з різними конструкціями облицювання на зрошувальних системах півдня України та Поволжя. Визначено фільтраційні втрати, коефіцієнти та протифільтраційну ефективність, а також фільтраційні опори сучасних конструкцій облицювань. Розроблено технічні вимоги щодо підготовки грунтової основи каналів, у тому числі із нетрадиційних для гідротехнічного будівництва грунтів, таких як вивітрілі вапняки. Запропоновано заходи щодо мінімізації фільтраційних втрат із каналів різного порядку у разі проектування та будівництва нових та після довготривалої експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.331 +
Шифр НБУВ: РА323852

Рубрики:

      
7.

Удовенко В. В. 
Удосконалення конструкцій та агротехнічних показників засобів дощування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / В. В. Удовенко ; НААН України, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено агротехнічні показники та напірно-витратні характеристики удосконалених дощувальних апаратів і короткоструминних насадок на лабораторних стендах і за виробничих умов на дощувальних машинах. Визначено оптимальні гідравлічні й енергетичні параметри удосконалених засобів дощування, зокрема - витрати тиску та питомі витрати енергії за використання трьох варіантів розподілу води у трубопроводах удосконалених засобів зрошення з різними типами дощувальних насадок і апаратів. Розроблено метод групового використання широкозахоплювальних дощувальних машин і удосконалених засобів дощування на підставі зниження енергоємності зрошення та врахування технології роботи дощувальних машин фронтальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.36-3 + П062.356
Шифр НБУВ: РА381350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Єрошкін Ю.М. 
Удосконалення методів гідравлічних розрахунків пропускної здатності шлюзів-регуляторів, працюючих в умовах неусталеного руху в каналах зрошувальних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / Ю.М. Єрошкін ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень розроблено методику розрахунку пропускної здатності шлюзів-регуляторів на каналах, яка дозволяє будувати витратні характеристики споруд на стадії проектування та під час експлуатації. Із використанням методів математичного та статистичного моделювання визначено імовірнісні характеристики для прогнозування параметрів повільнозмінного неусталеного потоку в каналах зрошувальних систем, що базуються на теорії викидів випадкових функцій. За результатами лабораторних досліжень уточнено аналітичні залежності для визначення коефіцієнтів вертикального стиснення потоку у разі вільного витікання з-під вертикального щита, в яких враховано вплив недосконалості та неповноти стиснення струмини у разі витікання з різною відносною висотою отвору та різним його розташуванням у споруді. Одержано залежності для визначення коефіцієнтів вертикального стиснення потоку за умов затопленого витікання з-під щита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.32 +
Шифр НБУВ: РА360029

Рубрики:

      
9.

Пашкевич О.І. 
Удосконалення методів розрахунку засобів дощування, розподільчих і транзитних трубопроводів дощувальних машин фронтальної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / О.І. Пашкевич ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі теоретичних й експериментальних досліджень встановлено закономірності формування гідравлічних опорів у розподільчих трубопроводах дощувальних машин фронтальної дії. Удосконалено аналітичні залежності для гідравлічних розрахунків цих трубопроводів. Одержано аналітичні залежності для вибору параметрів плавнозігнутих транзитних водопроводів мобільних дощувальних машин типу шлангобарабанних. Визначено раціональні межі відносної кривизни транзитних трубодопроводів-шлангів, які дозволяють подавати воду до розподільчих трубопроводів без суттєвих додаткових втрат напору, що виникає внаслідок кривизни транзитних трубопроводів. Розроблено методику вибору геометричних і гідравлічних параметрів дощувальних насадок секторної дії та розрахунку віддалей між ними на розподільчому трубопроводі дощувальної машини фронтальної дії, яка враховує допустиму інтенсивність і рівномірність дощу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.36 + П062.356 +
Шифр НБУВ: РА344567

Рубрики:

      
10.

Чорнокозинський А.В. 
Удосконалення технології доочищення та утилізації стічних вод з використанням їх в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / А.В. Чорнокозинський ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано й удосконалено технологію грунтового доочищення стічних вод меліоративними засобами внутрішньогрунтового зрошення сільськогосподарських культур. Встановлено, що найбільш перспективними є трубчасті системи зі зволожувачами, виготовленими з поліетиленових перфорованих труб. За результатами досліджень, проведених за лабораторних і польових умов, встановлено оптимальне співвідношення діаметра зволожувача, форми і розмірів водовипускних отворів і відстань між зволожувачами. Вивчено закономірності зміни втрат напору за довжиною зволожувача, визначено необхідний ухил їх закладення для забезпечення рівномірності зволоження грунту, як передумови одержання високої врожайності сільськогосподарських культур та якості грунтового доочищення стічних вод. Удосконалено методику гідравлічного розрахунку зволожувача. Розроблено конструкцію модульної ділянки внутрішньогрунтового зрошення стічними водами. Досліджено умови роботи і встановлено раціональні технологічні параметри біофільтра з плаваючим фільтрувальним завантаженням для попередньої підготовки стічних вод перед подачею до систем внутрішньогрунтового зрошення. Наведено результати хімічних та санітарно-гігієнічних досліджень стічних вод і грунтів на зрошуваних ділянках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.359
Шифр НБУВ: РА313489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського