Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П071.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Артюх О.М. 
Дослідження процесу дозованої роздачі кормів в годівниці кліткових батарей для утримання птиці та обгрунтування параметрів мобільного кормороздавача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.М. Артюх ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання механізації дозованої роздачі сухих кормів і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено існуючі засоби механізації дозування та роздачі кормів за умов клітково-батарейного утримання птиці, проаналізовано роботи з цього напряму, виявлено недоліки й обгрунтовано конструкцію мобільного кормороздавача для забезпечення дозованої роздачі сухих і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено методику інженерного розрахунку кормороздавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Панцир Ю.І. 
Енергопотоки та енергозбереження на підприємствах по виробництву продукції свинарства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Ю.І. Панцир ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено структури енерговитрат на свинарських підприємствах різної виробничої потужності, проведено біоенергетичну оцінку технологій за допомогою коефіцієнта біоенергетичної ефективності, з використанням експериментальних даних отримано регресійну модель та оптимізаційний функціонал мінімізації питомих енерговитрат. Обгрунтовано параметри та розроблено інформаційно вимірювальну систему контролю та технічного обліку енерговитрат, особливістю якої є можливість управління технологічними режимами відповідно до поточного стану біотехнічної системи. Наведено рекомендації щодо зниження питомих енерговитрат для свинарських підприємств з промисловою технологією відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.65 в641
Шифр НБУВ: РА317560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гарасимчук І.Д. 
Енергоспоживання системами створення мікроклімату в пташниках- бройлерниках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.Д. Гарасимчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано математичну модель процесу теплоспоживання під час створення мікроклімату, яка дозволяє оптимізувати просторове розміщення технологічного обладнання в об'ємі пташника та режим його роботи за критерієм мінімуму енергозатрат. За удосконаленою методикою проведено оцінку енергоспоживання під час створення мікроклімату в промислових пташниках та обгрунтовано енергетичну ефективність зміни чинників, які суттєво впливають на енергоспоживання системами створення мікроклімату. Розроблено технологічну та технічну структури інформаційно-вимірювальної системи контролю та обліку, яка дозволяє реалізувати розподілений контроль за параметрами мікроклімату й енергоспоживанням у пташнику-бройлернику. Обгрунтовано заходи щодо зниження питомих енергозатрат для створення мікроклімату в промислових пташниках для трьох прийнятих технологій утримання курчат-бройлерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Примак О.І. 
Історія становлення та розвитку наукових основ автоматизації технологічних процесів у птахівництві: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.І. Примак ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Висвітлено історико-науковий аспект розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві та сформульовано аксіоми та наукові принципи стосовно даної проблеми. Розроблено періодизацію розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві як галузі науки та техніки. Запропоновано визначення поняття наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві. Проаналізовано науково-педагогічну спадщину засновника наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві академіка І.І.Мартиненка. З'ясовано чинники його становлення та розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68 г +
Шифр НБУВ: РА353072

Рубрики:

      
5.

Лісовенко Т.О. 
Науково-технічні нововведення у тваринництві України у XX - на початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Т.О. Лісовенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше комплексно висвітлено історію розвитку засобів механізації обслуговування худоби під час годівлі. Встановлено хронологію та періодизацію розвитку даних машин вітчизняного виробництва. На підставі вивчення патентних матеріалів СРСР і України розкрито основні напрями удосконалення у XX ст. технічних засобів обслуговування тварин під час годівлі. Проаналізовано засоби механізації даного процесу за законами гомологічних рядів і стадійного розвитку техніки. Удосконалено циклічну схему створення та впровадження технічних об'єктів за етапами їх становлення. Визначено провідні тенденції, закономірності та перпективні напрями розвитку вітчизняних технічних засобів обслуговування тварин під час годівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П5(4УКР) г + П071.6(4УКР) г
Шифр НБУВ: РА370553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лисиченко М.Л. 
Низькоенергетичні лазерні електротехнології в тваринництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.16 / М.Л. Лисиченко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Висвітлено питання передумов, технологій і технічних засобів щодо підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин і птиці за умов впливу на них низькоенергетичного лазерного випромінювання (НЕЛВ). З'ясовано місце та задачі низькоенергетичних лазерних електротехнологій (НЕЛЕТ) у системі оптичних електротехнологій. Проведено кількісний аналіз існуючих гіпотез молекулярно-клітинних механізмів взаємодії НЕЛВ з біологічними об'єктами (БО) з метою визначення найбільш прийнятної щодо використання. Розглянуто процес лазерної обробки на засадах дослідження умов розповсюдження НЕЛВ у біологічному середовищі залежно до рівня їх організації. Теоретично обгрунтовано параметри та розроблено систему вимірювання надслабкого світіння БО після лазерної обробки. Досліджено вплив НЕЛВ на БО з метою визначення параметрів НЕЛЕТ на етапі репродукції, вирощування та утримання промислового стада у тваринництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.6 +
Шифр НБУВ: РА344072

Рубрики:

      
7.

Сенчук М.М. 
Обгрунтування основних параметрів і розробка технічних засобів для переробки вермикомпосту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.М. Сенчук ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. гос-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). — Глеваха, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано технологічні рішення механізованої переробки вермикомпосту. Розроблено технічні засоби для відділення черв'яків від вермикомпосту, створено методику їх інженерного розрахунку. Проведено енергетичний та економічний аналізи технологічного процесу переробки вермикомпосту. Встановлено, що механізовані технології доцільно використовувати для багатотоннажного виробництва біогумусу у вермигосподарствах потужністю не менше 1 000 т на рік, що забезпечить собівартість виробництва у межах 67,45 - 135,05 грн/т. В результаті експериментального впровадження запропонованих технологій у ВТБ "Дослідницьке" одержано збільшення біологічної врожайності цукрових буряків на 41 ц з гектара, коефіцієнт енергетичної ефективності використання товарного біогумусу - 6,75, економічну ефективність внаслідок внесення біогумусу - 210 грн/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 вермикомпост + П071.696
Шифр НБУВ: РА330976

Рубрики:

      
8.

Король А.П. 
Обгрунтування сучасних напрямів удосконалення технології виробництва молока: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.П. Король ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

На підставі результатів досліджень поведінки корів у технологічній групі за прив'язного та безприв'язного способів утримання та їх реакції на кормовий фактор, рухової активності та споживання води оптимізовано режими годівлі тварин з використанням кормового столу, що забезпечує збільшення споживання корму на 5 - 10 % та підвищує молочну продуктивність до 14,4 %. Розвинуто положення щодо доцільності застосування безприв'язного способу утримання корів з обов'язковим використанням сучасних доїльних установок типу "Ялинка" та "Паралель", що забезпечує зниження затрат праці операторів машинного доїння корів до 15,7 - 32,8 %. Оптимізовано параметри боксів для корів українських чорно- та червоно-рябої молочних порід і схему їх розташування у корівниках, що дозволило покращити технологічні рішення стосовно облаштування кормового столу, кормового та гнойового проходів під час реконструкції та будівництва корівників. Уточнено окремі елементи, параметри та схеми розміщення технологічного обладнання у корівниках за безприв'язно-боксового утримання корів під час реконструкції та будівництва тваринницьких приміщень. Установлено, що найбільш оптимальна ширина кормового столу у корівнику становить 5 м, кормових проходів для корів - 3,5 м; а фронт годівлі на одну корову має складати не менше 0,8 м. Це забезпечує сталу поведінку й адекватну реакцію корів на кормовий фактор і зменшення кількості стресів у тварин, створює комфортні умови для утримання корів і одержання високої молочної продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П071.60 +
Шифр НБУВ: РА358045

Рубрики:

      
9.

Піскун В.І. 
Обгрунтування та розробка ресурсозберігаючих технологій видалення та оброблення стоків при промисловому виробництві продуктів тваринництва: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.І. Піскун ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 31 с. — укp.

Створено нові ресурсозберігальні технології видалення й обробки стоків з одержанням органічних добрив і кормової домішки під час промислового виробництва свинини. Розроблено технологію гноємістких відходів з одержанням органічних добрив і кормових домішок, обгрунтовано теорію створення ресурсозберігальних систем обробки стоків з блоком механічного розділення, визначено напрямки розробки й удосконалення технологій і створено технічні засоби їх реалізації. Визначено ефективні параметри самопливної системи видалення стоків безперервної дії з донним шибером і технології обробки стоків та одержання кормової домішки. Визначено напрями та зміст подальшого розвитку й удосконалення технологій і засобів механізації підготовки стоків до використання під час промислового виробництва свинини, які забезпечують суттєве зниження витрат ресурсів і забруднень довкілля у процесі підготовки стоків до утилізації, розкрито їх економічне та соціальне значення для народного господарства України. Наведено рекомендації щодо використання результатів наукового дослідження для проведення реконструкції діючих і будівництва нових очисних споруд на комплексах і фермах з промисловим виробництвом свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.65 + П040.21 +
Шифр НБУВ: РА357234

Рубрики:

      
10.

Червінський Л.С. 
Оптичні електротехнології в тваринництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.16 / Л.С. Червінський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності застосування оптичного випромінювання у тваринництві та птахівництві на підставі дослідження шляхів і закономірностей дії енергії оптичного випромінювання на тваринний організм і розробки методів регулювання її впливу. Охарактеризовано науково-технічні передумови енергоощадного використання оптичного випромінювання у тваринництві та птахівництві, теоретично обгрунтовано й експериментально визначено режими опромінення за критерієм біологічної дії променистої енергії різних ділянок спектра з урахуванням оптичних характеристик шкіряно-шерстинного покриву, що забезпечує підвищення ефективності дії випромінювання на тварин, зростання їх продуктивності, а також сприяє енергоощадженню на всіх етапах енергоперетворень у технологічних процесах опромінення. Досліджено та систематизовано оптичні характеристики зазначеного покриву сільськогосподарських тварин і птиці залежно від виду, віку та породи. Запропоновано математичні моделі розподілу енергії оптичного випромінювання у поглинаючих структурах тваринного організму. Основні результати знайшли практичне використання у процесі дозування УФ-опромінення тварин і птиці та розробці опромінювальних установок для сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.6
Шифр НБУВ: РА319484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Болтянська Н.І. 
Підвищення експлуатаційної надійності машин і обладнання тваринництва прогнозуванням кількісного та номенклатурного складу запасних частин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Н.І. Болтянська ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено математичну модель, яка дає змогу гарантувати достатність кількості запасних частин для машин і обладнання у тваринництві з урахуванням кількості однойменних деталей на одній машині, кількості однакових машин, закону розподілу вузлів і деталей та його параметрів, ймовірності базвідмовної роботи, а також часу прогнозу, поданого у частках гамма-відсоткового ресурсу. Обгрунтовано коефіцієнт потреби у запасних частинах залежно від відносного часу прогнозу та коефіцієнт варіації нормального розподілу та параметра форми розподілу Вейбулла, за допомогою якого можна визначити потребу у запасних частинах у будь-якому інтервалі напрацювання. Запропоновано коефіцієнт для визначення гамма-відсоткового ресурсу, виведено його залежність від коефіцієнта варіації нормального розподілу та параметра форми розподілу Вейбулла за різних значень імовірності безвідмовної роботи. Уперше одержано залежність ймовірності безвідмовної роботи від довірчої ймовірності, розміру вибірки та коефіцієнта варіації нормального розподілу та параметра форми розподілу Вейбулла, що дає змогу визначити необхідну ймовірність безвідмовної роботи, яку необхідно задавати за умов прогнозування потреби у запасних частинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.6 +
Шифр НБУВ: РА341048

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського