Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (164)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.705$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гаврилов С.О. 
Агроекологічна ефективність способів основного обробітку грунту та удобрення під ячмінь ярий в польовій сівозміні Полісся: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 03.00.16 / С.О. Гаврилов ; Держ. агроекол. ун-т {Житомир}. — Житомир, 2006. — 21 с. — укp.

Представлено результати наукових досліджень щодо вивчення антропогенного впливу за умов використання різних способів основного обробітку та систем удобрення на агроекологічний стан сірого лісового легкосуглинкового грунту. Доведено екологічну сумісність органічних і мінеральних добрив у помірних дозах з оптимальним їх співвідношенням за тривалого внесення в польовій сівозміні. Визначено витратність органо-мінеральної системи удобрення, обгрунтовано недоцільність її застосування в агроценозі ячменю ярого. Встановлено, що за умов контролю фітосанітарного стану посівів ячменю ярого після попередника картоплі доцільно застосовувати обробіток дисковою бороною на 10 - 12 см та внесення мінеральних добрив у дозі <$Eroman {N sub 60 P sub 60 K sub 60 }> на фоні післядії оптимальної дози гною для попередника, які за сприятлиих погодних умов протягом вегетаційного періоду забезпечують одержання урожаю зерна до 5 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Волкогон К.І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування біологічного препарату мікрогуміну при вирощуванні ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / К.І. Волкогон ; УААН, Ін-т агроекології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено агроекологічне обгрунтування застосування нового біологічного препарату "Мікрогумін", розробленого у ході досліджень взаємодії азотфіксувальних бактерій з рослинами за участю екзогенних фізіологічно активних речовин, у технології вирощування ячменю ярого. Встановлено, що використання мікрогуміну сприяє інтенсивному росту та розвитку рослин, зростанню урожайності на 13 - 23 % залежно від агрофону, додатковому синтезу амінокислот. Із використанням методу ізотопного розбавлення та лізиметричних досліджень встановлено, що застосування мікрогуміну сприяє збільшенню надходження атмосферного азоту та зростанню коефіцієнта засвоєння рослинами цього елемента з добрив, а також запобігає вимиванню поживних речовин по грунтовому профілю за межі кореневмісного шару. Досліджено динаміку формування мікробного угруповання ризосфери рослин ячменю ярого та процеси біологічної трансформації азоту у кореневій зоні інокульованих рослин за умов вирощування культури на дерново-підзолистому грунті залежно від рівня мінерального удобрення. Доведено, що застосування мікрогуміну сприяє зростанню активності процесу асоціативної азотфіксації та зменшенню втрат сполук азоту внаслідок обмеження біологічної денітрифікації за умови оптимізації удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-434.2 +
Шифр НБУВ: РА363600

Рубрики:

      
3.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
4.

Качура Є.В. 
Агроекологічне обгрунтування технології вирощування ярого пивоварного ячменю в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Є.В. Качура ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей формування продуктивності ярого пивоварного ячменю залежно від технології вирощування, зокрема, рівня мінерального живлення, норм висіву. Установлено залежність росту та розвитку ярого ячменю від погодних факторів і обгрунтовано вплив рівня удобрення та густоти стояння рослин на морфофізіологічні особливості розвитку рослин. За умов внесення мінеральних добрив збільшується площа листкової поверхні, підвищується накопичення сухої речовини та продуктивність фотосинтезу, відбувається кращий розвиток рослин ярого пивоварного ячменю. Вивчено вплив рівня мінерального живлення на рівень продуктивності ярого пивоварного ячменю та показники якості насіння. Здійснено економічну й енергетичну оцінку елементів технології вирощування досліджених сортів даної рослини. За результатами досліджень рекомендовано застосування у виробництві покращених елементів технології її вирощування, що забезпечують продуктивність культури до 6 т/га з високими показниками якості зерна за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Барсукова О.А. 
Агрокліматичні ресурси продуктивності ярого ячменю в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.А. Барсукова ; Одес. держ. еколог. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Адаптовано та модифіковано базову модель оцінки агрокліматичних ресурсів А.М.Польового стосовно до культури ярого ячменю. Встановлено закономірності впливу агрокліматичних умов на динаміку формування стеблостою і приростів різних рівнів агроекологічної врожайності. Одержано кількісні оцінки агроекологічних категорій врожайності з врахуванням основних грунтово-кліматичних зон України. Наведено комплексну оцінку агрокліматичних ресурсів та запропоновано агрокліматичне районування території України щодо вирощування ярого ячменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-280.2(4УКР) + П212.705-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Синицький М. П. 
Агротехнологічні основи формування продуктивності сучасних сортів ярого ячменю в північній підзоні Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М. П. Синицький ; Ін-т зерн. госп-ва, УААН. — Д., 2006. — 23 с. — укp.

Вперше за умов України розроблено та запропоновано нові моделі технологій вирощування сортів ярого ячменю, що забезпечують формування високого врожаю, оптимізацію потенціалу витратних ресурсів та стійкість рослин до основних патогенів. Розроблено методологічні принципи дослідження особливостей росту, розвитку та галуження кореневої системи, які дають змогу кількісно оцінити формування та специфічність захисних та компенсаторних властивостей у рослин досліджуваних сортів ярого ячменю. З'ясовано критерій визначення генетично зумовленого рівня розміщення в грунті вузла кущення та можливість його зосередження у більш глибоких шарах для сучасних сортів ячменю (Фенікс, Бадьорий, Галактик).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Карпенко В. П. 
Біологічне обгрунтування інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів на ячмені ярому: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.12 / В. П. Карпенко ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 44 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні, анатомо-морфологічні, мікробіологічні й агроценотичні механізми дії гербіцидів різних хімічних класів за інтегрованого їх застосування з рістрегуляторами на формування продуктивності посівів та якості врожаю ячменю ярого, обгрунтовано економічно вигідні й екологічно безпечні заходи з їх використання. Науково обгрунтовано та доведено можливість зниження негативної дії гербіцидів класів сульфонілсечовини, феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів на посіви ячменю ярого та навколишнє природне середовище завдяки поєднаному їх застосуванню із рістрегуляторами, які в сумішах з гербіцидами виявляють антидотні властивості. Встановлено, що в композиціях з рістрегуляторами норми внесення гербіцидів (феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів) можуть бути знижені проти рекомендованих на 17 - 38 %. На основі проведених досліджень розроблено біологічну основу інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів, яка послугувала науковим підгрунтям для розробки енергоресурсоекономних композицій препаратів, що забезпечують підвищення продуктивності посівів та якості врожаю ячменю й є екологічно безпечними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52
Шифр НБУВ: РА384672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бочевар О.В. 
Біологічні та технологічні заходи підвищення продуктивності рослин і якості зерна ярого ячменю в південно-західній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Бочевар ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу строків сівби, норм висіву, застосування регуляторів росту, біологічних препаратів на врожайність і якість зерна різних сортів ярого ячменю за умов південно-західної частини Степу України. Установлено особливості росту та розвитку надземної частини рослин, формування щільності посівів, динаміки наростання сухої маси, площі листкової поверхні й основних господарсько-цінних ознак залежно від генетичних особливостей сортів і застосування окремих агроекологічних і біологічних заходів. Досліджено вплив передпосівної обробки насіння біологічними та хімічними препаратами на енергію проростання та схожість насіння, темпи загального росту та розвитку проростків ячменю. Установлено, що обробка насіння біологічними препаратами "Агат-25К" і "Ризоплан" сприяє зменшенню ураження рослин кореневими гнилями та летючою сажкою, що уможливлює часткову заміну високотоксичних хімічних протруйників біологічними, які цілком безпечні для навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Копилов Є.П. 
Взаємодія мікроорганізмів кореневої зони ярого ячменю з біоагентами мікробних препаратів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Є.П. Копилов ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено видовий склад мікроміцетів лучно-чорноземного грунту в кореневій зоні ярого ячменю та їх взаємодію з Chaetomium cochliodes. Показано, що C. cochliodes виявляє високу антагоністичну активність щодо більшості сапротрофних і, особливо, фітопатогенних грибів, що уражають кореневу систему ярого ячменю. Аналіз азотфіксуючих бактерій кореневої зони ярого ячменю показав, що в ризосфері та ризоплані домінують представники роду Azospirillum. Отримано новий штам A. brasilense 11 з високою активністю азотфіксування. Встановлено, що за умов сумісного застосування азотфіксуючих бактерій і C. cochliodes поліпшувалося азотне живлення рослин ярого ячменю, значно обмежувався розвиток кореневої гнилі, що сприяло підвищенню врожаю культури на 24 - 32 %. На основі C. cochliodes і A. brasilense створено комплексний мікробний препарат "азохетомік" - перспективний засіб підвищення урожаю сільськогосподарських культур, поліпшення якості отриманої продукції за одночасного збереження родючості грунтів і навколишнього середовища від надмірного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-2
Шифр НБУВ: РА320008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Стасінєвич О.Ю. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу України, врожай та якість сортів ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.Ю. Стасінєвич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування органічних і мінеральних добрив на продуктивність польової сівозміни, зміну показників родючості грунту, а також дані комплексної оцінки його родючості у досліді. На підставі аналізу результатів досліджень і літературних джерел створено модель комплексної оцінки рівня родючості чорнозему опідзоленого на основі польової сівозміни. Відзначено щодо доцільності використання методики ГИРЗ, яка передбачає вивчення показника зведеного грунтового балу, який враховує кількісні значення параметрів: вмісту гумусу в орному шарі, кислотності грунту, вмісту азоту, рухомих форм фосфору та калію, поглинутих основ грунтом. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей сорту на продуктивність сортів ячменю ярого. Проведено оцінювання економічної ефективності вирощування сортів ячменю ярого за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати сорт для кожного поля залено від рівня родючості грунту та цілей використання зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-41 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА353605

Рубрики:

      
11.

Баранська М. І. 
Ефективність біопрепаратів фосфатмобілізувальних бактерій при вирощуванні ячменю ярого в умовах південного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.07 / М. І. Баранська ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т с.-г. мікробіології. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано вплив поєднаного застосування біопрепаратів на основі фосфатмобілізувальних бактерій та мінеральних добрив на динаміку біологічної активності темно-каштанового грунту в ризосфері ячменю ярого сорту Сталкер і визначено їх вплив на врожайність рослин. Встановлено, що механізм дії біопрепаратів на основі фосфатмобілізувальних бактерій за різних доз мінеральних добрив у ризосфері ячменю ярого полягає як у підвищенні фосфатазної активності грунту, так і за рахунок їх фітостимулювальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-273.162.3
Шифр НБУВ: РА373764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Козаченко М.Р. 
Ефективність способів індукування і використання мутацій в селекції ярого ячменю: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / М.Р. Козаченко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Розроблено способи підвищення ефективності мутагенезу і технології мутаційної селекції, реалізація яких суттєво впливає на селекцію ячменю та сільське господарство. Висвітлено суттєвий напрямок у мутагенезі та селекції, який грунтується на взаємодії різних факторів. Встановлено, що поєднання дії мутагенів з генетичними, фізичними та новими хімічними (у ході вакуум-інфільтрації) модифікаторами підвищує ефективність одержання мутацій та сортів. Запропоновано способи індукування і використання мутацій та технологію поєднання методів мутагенезу та гібридизації, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично і підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-315
Шифр НБУВ: РА313986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іванова Н.В. 
Закономірності прояву безостості, короткоостості та довгоостості в селекції ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.В. Іванова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31 +
Шифр НБУВ: РА369078

Рубрики:

      
14.

Заїка О. В. 
Закономірності прояву цінних селекційних ознак в системі діалельних схрещувань і топкросів сучасних сортів ячменю ярого: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. В. Заїка ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено генотипові особливості сучасних сортів як джерел цінних ознак для селекції за комплексом морфо-біологічних ознак, їх кореляцією та екологічною стабільністю за різних умов вирощування та після різних попередників. Визначено селекційно-генетичні особливості сучасних сортів ячменю ярого за рівнем і співвідношенням ефектів загальної комбінаційної здатності та констант специфічної комбінаційної здатності та переважанням неадитивних ефектів генів, за екологічною стабільністю їх гібридів, одержаних як від прямих діалельних схрещувань, так і топкросів, а також за компонентами генетичної дисперсії. На підставі аналізу показано доцільність прогнозування ефективності доборів на первинних етапах селекційної оцінки гібридних популяцій залежно від генотипових особливостей сортів. Встановлено селекційну цінність сортів, гібридних комбінацій і ліній, які створено на їх базі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31
Шифр НБУВ: РА369758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шморгун О.В. 
Оптимізація умов формування високопродуктивних посівів ярого ячменю в зоні північного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Шморгун ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вдосконалення і розробки зональних сортових технологій вирощування ярого ячменю на темно-сірих опідзолених грунтах північного Лісостепу України. Виявлено особливості формування якісного пивоварного зерна ярого ячменю сорту Рось та Стяг залежно від доз добрив та хімічного захисту посівів у північному Лісостепу України. Встановлено оптимальні норми висіву та строки сівби сортів для різних систем удобрення. Виявлено необхідність врахування сортових особливостей даних сортів ярого ячменю під час визначення застосування доз мінеральних добрив, систем хімічного захисту, норм висіву і строків сівби. Запропоновано для впровадження кращі моделі технологій вирощування ярого ячменю, диференційовані відносно сорту, для колективних та фермерських господарств з різним рівнем забезпечення засобами хімізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР-4КИЇ),022
Шифр НБУВ: РА310304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Важеніна О. Є. 
Особливості використання сучасних сортів ячменю ярого в селекції на пивоварну якість та продуктивність: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. Є. Важеніна ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості мінливості та кореляції вмісту білка в зерна й урожайності та її структурних елементів, стійкості до вилягання, натури зерна та цінність як вихідного матеріалу для селекції занесених до Державного Реєстру та перспективних 60-ти сучасних сортів і ліній залежно від генотипу, попередників і умов вирощування. Уніфіковано оцінку вмісту білка 55-ти сортів за 9-бальною шкалою, прийнятою Європейською пивоварною конвенцією (оптимальне за 10,7 -11,2 % = 9 балів, найгірше за 9,5 % і менше та 11,9 % і більше = 1 бал). Показано відповідність вимогам мікросолодування вітчизняних сортів Джерело, Бадьорий на рівні зі стандартним сортом закордонної селекції Scarlett. Визначено сорти, у гібридів топкросів з якими найбільша ефективність виділення нових ліній з рекомбінацією цінних ознак. Виділено кращі пивоварні сорти як вихідний матеріал для селекції та створено цінні лінії з поєднанням високої урожайності, стійкості до вилягання та відповідності вимогам до вмісту білка в зерні, що важливо в селекції пивоварного ячменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31 + П212.705-47
Шифр НБУВ: РА375762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ободянський М.А. 
Продуктивність сортів ярого ячменю залежно від норм і способів застосування регуляторів росту в західному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.А. Ободянський ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Подільський, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати проведених польових дослідів. Розроблено теоретичні положення, практичні рекомендації щодо підбору видів і норми регуляторів росту та розвитку рослин для допосівного обробітку насіння та для обприскування посівів під час вегетації пивоварного ярого ячменю. Доведено позитивний вплив регуляторів росту на скорочення тривалості вегетаційного та міжфазних періодів, урожайності та біохімічного складу зерна даної рослини. Виявлено особливості прояву морфологічних і агроекологічних ознак і властивостей рослин пивоварного ярого ячменю залежно від способу та норми обробітку регуляторами росту. За умов їх застосування встановлено суттєве покращання стійкості рослин ярого ячменю до хвороб, до полягання, обсипання та ламкості колоса, а також збільшення маси насінин. На підставі результатів проведених досліджень обгрунтовано оптимальні норми та способи застосування регуляторів росту у разі допосівного обробітку насіння та під час вегетації за умов вирощування пивоварного ярого ячменю. Доведено економічну ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-272.537.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Каращук С. В. 
Продуктивність та якість зерна сортів ячменю ярого залежно від фону живлення в умовах південного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. В. Каращук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше за умов південного Степу України вивчено процеси росту та розвитку рослин ячменю ярого сортів адапт, сталкер, вакула, формування їх продуктивності й якості зерна під впливом мінеральних добрив. Вдосконалено окремі прийоми вирощування, зокрема, визначено оптимальну та розрахункову дози добрив, які забезпечують на темно-каштановому середньосуглинковому грунті одержання урожайності сортів на рівні 2,5 - 3,0 т/га зерна з високими показниками якості. Визначено винос основних елементів живлення даними сортами ячменю ярого, їх витрати на формування одиниці врожаю. Встановлено питання покращання процесів росту рослин ячменю ярого та формування ними високої продуктивності й якості зерна шляхом оптимізації фону живлення та застосуванням розрахункової дози добрив. Розраховано економічну й енергетичну ефективність вирощування даних сортів ячменю ярого за незрошуваних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-434
Шифр НБУВ: РА379110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Турчинова Н.П. 
Специфічність мінливості кількісних ознак ячменю ярого при схрещуванні сортів різного еколого-географічного походження: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.П. Турчинова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено різний рівень прояву кількісних ознак, їх мінливості та характеру взаємозв'язків між ними, що свідчить про можливість досягнення досить високої інтенсивності формотворчих процесів у разі гібридизації та щодо доцільності використання в селекції репродукцій сортів різних зон вирощування. Виявлено відмінності в ефектах загальної та специфічної комбінаційної здатності між формами одного й того ж сорту з різних місць вирощування. Висвітлено конкретні шляхи використання цих форм у гібридизації ячменю ярого. Проведено аналіз характеру генетичного контролю кількісних ознак у сортозразків ячменю ярого. Розкрито неоднаковість співвідношення домінантних і рецесивних алелей у різних репродукцій одного й того ж сорту. Виділено та рекомендовано для використання у селекційних програмах сорти - донори цінних ознак. У результаті схрещування сортів за повною діалельною схемою створено 56 гібридів, у яких вивчено прояв гетерозису та характер успадкування господарсько цінних ознак, а у найпродуктивніших гібридів другого покоління визначено ступінь і частоту трансгресій. Визначено, що кращі з них рекомендовано як новий вихідний матеріал для селекційного використання. За результатами проведених досліджень створено колекцію селекційно цінних ліній ячменю ярого з комплексом підвищених ознак продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31 +
Шифр НБУВ: РА368370

Рубрики:

      
20.

Тефері 
Створення вихідного матеріалу для селекції ярого ячменю з роздільним і комплексним застосуванням гамма-променів і хімічних мутагенів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Йосеф Вондиму Тефері ; Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-315,022
Шифр НБУВ: РА311538

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського