Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-451.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Долгая М. М. 
Біохімічна характеристика резистентності молодняку тварин за умов використання комплексних мікроелементних композицій: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М. М. Долгая ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Одержано результати, які розширюють та поглиблюють сучасні уявлення про вікові та тканинні особливості накопичення мікроелементів, вільнорадикальних процесів, можливість їх корекції в організмі, розширюють розуміння механізмів активності антиоксидантної системи. Запропоновано для підвищення імунного статусу організму молодняка тварин вводити тіометалоглобулін дозою 0,5 см /кг ваги тіла дворазово через добу в перші дні життя, особливо поросятам, з метою профілактики аліментарних анемій та гіпоглобулінемій. Встановлено, що для молодняка тварин різних видів рекомендується додавати до раціону комплексний препарат біотам щоденно дозою 20 мг/кг ваги тіла для попередження розвитку аліментарних анемій та підвищення неспецифічної резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-273.922
Шифр НБУВ: РА371437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Янович Д.О. 
Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Д.О. Янович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше досліджено взаємозалежність між вмістом йоду та селену у кормах і певними біохімічними показниками (вмістом йоду і селену, концентрацією тиреоїдних гормонів, активністю глутатіонпероксидази, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів: білків і ліпідів) у крові великої рогатої худоби (ВРХ) в окремих районах ландшафтних зон західного регіону України - Карпат, Прикарпаття, Лісостепу. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про нестачу досліджуваних мікроелементів та значні коливання концентрації йоду в кормах ВРХ у певних районах Прикарпаття, а також про взаємозв'язок між вмістом цих мікроелементів та концентрацією тироксину й активністю глутатіонпероксидази у крові ВРХ, виявлено значні відмінності у відношенні тироксин/трийодтиронін, які не обумовлені вмістом йоду та селену у кормах. Установлено, що перинатальне введення великій рогатій худобі селену у формі селеніту натрію спричинює підвищення його концентрації, а також концентрації трийодтироніну у сироватці крові та посилення активності глутатіонпероксидази в еритроцитах. З'ясовано, що введення селену досліджуваним тваринам призводить до зниження концентрації гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду, до змін у складі білків і ліпідів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА340020

Рубрики:

      
3.

Єфімов В.Г. 
Вплив мікроелементів і гідрогумату на показники газоенергетичного та білково-мінерального обмінів у голштинської худоби в умовах Степу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.Г. Єфімов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження доведено, що комплексне застосування гідрогумату та мінеральних сполук міді, кобальту та йоду коровам під час лактації та телятам голштинської породи покращує їх функціональний стан. За цих умов підвищується продуктивність, що обумовлює високий економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 голштинська + П60-273.1 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА345794

Рубрики:

      
4.

Марків А.М. 
Вплив хелатів деяких мікроелементів на фізіологічний стан сухостійних корів та їх телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / А.М. Марків ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування нових аспектів мікроелементної годівлі тільних корів щодо підвищення їх продуктивності, якості продукції, забезпечення реалізації генетичних потенцій пренатального росту та розвитку телят, розробки нових форм сполук мікроелементів та вивчення механізму їх дії. Наведено нові результати впливу мікроелементної підгодівлі корів у період сухостою (хелатними сполуками міді, цинку і кобальту з амінокислотою метіоніном) на обмін речовин в їх організмі та процеси внутрішньоутробного розвитку плода. Виявлено у динаміці зміни складу молозива від початку лактації до десятого дня, а також позитивний вплив мікроелементів у формі хелатних сполук з метіоніном на відновлення секреторної функції молочної залози. Визначено оптимальну дозу метіонату міді, цинку і кобальту у раціонах сухостійних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022 + П60-455.43,022
Шифр НБУВ: РА307935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хіміч О.В. 
Ефективність використання сапоніту, селену та комплексних мінеральних добавок на їх основі в раціонах молочних корів і бичків на відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Хіміч ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Уперше вивчено вплив застосування сапоніту, а також сапоніту з селеном на продуктивність і відтворювальну здатність корів. Розроблено комплексні мінеральні (КМД) та вітамінно-мінеральні домішки на основі сапоніту для балансування раціонів корів у стійловий і пасовищний періоди, досліджено їх вплив на обмінні процеси в організмі та продуктивність, а також значущість вживання сапоніту та розробленої мінеральної домішки на адаптивні зміни, що відбуваються у структурі та функціях рубця, сітки, книжки, сичуга, печінки та наднирників у бичків на відгодівлі. Установлено, що згодовування коровам сапонітових домішок у кількості 17 г - 20 г на 1 кормову одиницю раціону сприяє підвищенню середньодобових надоїв на 7 % - 17 % та відтворювальній здатності корів. Показано, що згодовування сапоніту і КМД-2 бичкам на відгодівлі підвищує їх середньодобові прирости на 7,3 % - 18,8 %, суттєво не впливає на морфологічні та біохімічні показники крові та посилює функціональну активність деяких структур органів травної системи тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 +
Шифр НБУВ: РА338338

Рубрики:

      
6.

Сенечин В.В. 
Інтенсивність перебігу фізіологічних процесів і продуктивність бугайців за впливу метіонатів і лізинатів мікроелементів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.В. Сенечин ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено лабораторний регламент синтезу хелатних сполук мікроелементів (заліза, кобальту, йоду та селену) з незамінними амінокислотами (метіоніном і лізином) - метіонати та лізинати. Вивчено вплив підгодівлі метіонатами та лізинатами мікроелементів окремо та доцільність їх комплексного використання у процесі вирощування молодняку великої рогатої худоби. Встановлено, що корекція раціонів дослідних бугайців метіонатами та лізинатами мікроелементів позитивно впливає на гематологічні показники, активність окремих ферментів переамінування, прискорює інтенсивність енергетичного обміну в організмі тварин, не викликаючи порушень їх клінічного стану. Вивчено вплив хелатних сполук мікроелементів на продуктивність та забійні якості тварин. Встановлено, що підгодівля бугайців метіонатами і лізинатами мікроелементів покращує харчову цінність, фізико-хімічні та санітарні показники одержаної від них яловичини. Визначено економічний ефект та розроблено рекомендації щодо оптимізації мікроелементного живлення великої рогатої худоби на відгодівлі. Найкращий результат одержано у разі комплексного використання метіонатів та лізинатів у відповідних дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА330765

Рубрики:

      
7.

Повозніков М.Г. 
Обгрунтування системи нормованої годівлі молодняка великої рогатої худоби м'ясних порід: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / М.Г. Повозніков ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Розроблено нові норми годівлі молодняка великої рогатої худоби м'ясних порід, з використанням яких створено ефективні системи годівлі для західного Лісостепу, Полісся та передгірської й гірської зони Карпат, що сприяє повному задоволенню потреби тварин в енергії, поживних і біологічно активних речовинах. Досліджено споживання сухої речовини, перетравність поживних речовин, доступність та ефективність використання енергії в організмі молодняка м'ясної худоби вітчизняної й зарубіжної селекції. Вивчено потребу молодняка великої рогатої худоби м'ясних порід в енергії, поживних і біологічно активних речовинах залежно від породи, статі, віку, умов утримання, рівня та концентрації обмінної енергії в раціоні та його повноцінності. Встановлено математичні залежності, на підставі яких розроблено орієнтовні норми годівлі. Розроблено та впроваджено рецепти мінеральних преміксів для організації повноцінної годівлі молодняка в різних зонах західної України. Розроблено комп'ютерні програми для визначення потреби молодняка в кормах, поживних речовинах та проведення аналізу раціонів за деталізованими нормами, що має суттєве значення за умов інтенсивного ведення тваринництва для оперативного управління технологічними процесами у м'ясному скотарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 +
Шифр НБУВ: РА349760

Рубрики:

      
8.

Лігоміна І.П. 
Стан мінерального обміну і природної резистентності корів та їх корекція у господарствах Житомирського Полісся: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.П. Лігоміна ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2003. — 21 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано застосування мінерально-вітамінно-амінокислотного препарату "Vitamin Complex + Oligo" у поєднанні з імуномодулювальним препаратом "КАФІ" для відновлення фосфорно-кальцієвого і А-вітамінного обміну та окремих показників природної резистентності в корів у зоні Полісся Житомирщини. Уперше проведено комплексне дослідження показників мінерального (Ca, P, Co, Cu, Fe, Zn) і А-вітамінного обміну, функціонального стану щитоподібної залози та печінки, окремих показників природної резистетності в лактуючих корів за умов полімікроелементної недостатності та низькоінтенсивного радіоактивного випромінювання в окремих господарствах даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Паска М.З. 
Фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.З. Паска ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено фізіологічний стан та продуктивність бугайців заключного періоду відгодівлі за умови додавання до їх раціону заліза, міді, кобальту, марганцю у формі неорганічних солей та цистеїнатів. Розроблено лабораторний регламент синтезу координаційних сполук мікроелементів з цистеїном як основи для виробництва преміксів. Запропоновано використовувати клітини гранульозного шару фолікулів корів як модельну тест-систему для оцінки та прогнозування ефективності впливу преміксів та різних форм поєднань мікроелементів на підвищення продуктивності тварин. На основі вивчення процесів обміну кобальту, заліза, міді, марганцю, показників гемопоезу, вмісту глутатіону, малонового діальдегіду, активності трансаміназ, обміну білків розроблено та експериментально обгрунтовано методику комплексної підгодівлі бугайців з застосуванням цистеїнатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА330766

Рубрики:

      
10.

Біленчук Р.В. 
Фізіолого-біохімічна характеристика організму корів та їх телят і ветеринарно-санітарна оцінка молока за мікроелементної корекції раціону: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Р.В. Біленчук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Представлено результати досліджень, пов'язаних із мікроелементною корекцією раціонів корів шляхом додавання дефіцитних мікроелементів у формі солей і хелатних комплексів (з амінокислотою метіоніном) до раціону та їх вплив на обмінні процеси в організмі, молочну продуктивність і ветеринарно-санітарні показники якості молока. Комплексними дослідженнями встановлено вміст мікроелементів (заліза, міді, цинку, марганцю і селену) у кормах, воді, крові та молоці, на основі чого виявлено рівень забезпеченості корів вищезгаданими мікроелементами. Зокрема, раціони були дефіцитні за вмістом заліза, міді та марганцю. Встановлено оптимальні дози мікроелементів (солей та хелатних сполук), які забезпечували нормалізацію обмінних процесів, підвищення молочної продуктивності та покращання ветеринарно-санітарних показників якості молока. Балансування раціонів лактуючих корів хелатними сполуками мікроелементів (заліза, міді та марганцю) сукупно з метіоніном більш ефективне, ніж застосування неорганічних солей. Розроблено рекомендації щодо використання метіонатів як кормової добавки коровам під час лактації і сухостою залежно від біогеохімічних зон України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022

Рубрики:

      
11.

Колещук О. І. 
Фізіолого-біохімічні процеси в організмі великої рогатої худоби за умов згодовування селену, хрому і вітаміну Е: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / О. І. Колещук ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто механізми впливу селеновмісного препарату "Сел-Плекс" на окремі біохімічні показники крові та молока корів у період роздою та стан антиоксидантної системи їх організму, вивчено особливості формування імунобіологічного статусу, росту та розвитку одержаних від них телят (патент України "Спосіб підвищення імунобіологічної реактивності та інтенсивності росту телят"). Досліджено деякі механізми впливу домішок Селену в поєднанні з вітаміном Е і хлоридом Хрому на метаболічні процеси в організмі бугаїв-плідників. Відзначено вплив даних сполук на жирнокислотний і білковий склад сперми, активність ферментів - сукцинатдегідрогенази та цитохромоксидази. Встановлено, що введення сполук Селену, Хрому та вітаміну Е до раціону бугаїв-плідників посилює інтенсивність окиснювально-відновних процесів у їх еякулятах і підвищує запліднювальну здатність сперми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-27
Шифр НБУВ: РА381138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського