Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Іванова О.М. 
Особливості регенерації слизової оболонки носа у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.М. Іванова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне морфологічне дослідження особливостей регенерації слизової оболонки (СО) носа у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (ЛНА на ЧАЕС), які зазнали інгаляційного надходження радіонуклідів. Наведено результати гістологічного, гістохімічного й ультраструктурного дослідження СО носа хворих на хронічний реніт ЛНА на ЧАЕС і пацієнтів контрольної нозологічної групи. У хворих-ліквідаторів установлено більшу вираженість альтернативних змін, трансформованість регенераційних та інтенсифікацію інволюційних процесів у СО носа. Доведено, що виразна дисрегенерація епітелію суттєво спричинена патологією судинно-сполучнотканинних компонентів СО носа. Розглянуто причини та механізми змін секреції залоз і гіпореактивності запальних процесів у СО носа ліквідаторів. Проведено порівняння морфологічних проявів дисрегенарції СО носа з такими у бронхах (на підставі даних, одержаних іншими науковцями) за їх хронічного запалення у ЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.2 + Р682.440.11 +
Шифр НБУВ: РА354775

Рубрики:

      
2.

Швайко Л.І. 
Перебіг хронічного бронхіту в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.І. Швайко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Робота містить комплексну клініко-морфологічну характеристику особливостей перебігу хронічного бронхіту (ХБ) в учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на Чорнобильській АЕС. Обстежено 340 хворих на ХБ, з них 250 учасників ЛНА на ЧАЕС та 90 осіб контрольної групи. Отримано аргументи на користь клінічного патоморфозу зазначеного захворювання та верифіковано деякі структурні еквіваленти цього явища. Загострення ХБ в учасників ЛНА носять гіпореактивний характер, характеризуються низькою активністю ендобронхіту, меншою інтенсивністю запально-клітинної інфільтрації. У недужих на хронічний обструктивний бронхіт учасників ЛНА на фоні меншого зниження рівня бронхіальної обструкції порушення бронхіальної прохідності носить більш стійкий характер, та частіше супроводжується зниженням життєвої ємності легень. В учасників ЛНА достовірно частіше ХБ ускладнюється емфіземою легень та пневмосклерозом, для них характерні склеротичні зміни слизової оболонки бронхів. В учасників ЛНА на ЧАЕС ХБ частіше супроводжується супутньою патологією. Окреслені особливості перебігу хронічного бронхіту потребують корекції лікувально-профілактичної тактики, щодо означеного контингенту осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.2

Рубрики:

      
3.

Колпаков І.Є. 
Стан функціональної системи дихання у дітей, які зазнали радіаційного впливу внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.Є. Колпаков ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 43 с. — укp.

Вивчено особливості функціонального стану системи дихання в дітей, які зазнали радіаційного впливу внаслідок Чорнобильської катастрофи. Наведено результати проведених у динаміці досліджень, які виявили ряд порушень вентиляційної здатності та нереспіраторних функцій легень, зовнішнього дихання, центральної гемодинаміки, дихальної функції крові, кисневих режимів організму. Запропоновано концепцію, що в основі виявлених порушень є підвищена інтенсивність вільнорадикальних процесів в організмі в цілому та в органах дихання зокрема, а також висока частота станів дезадаптації, яка призводить до виснаження функціональних резервів симпато-адреналової системи. Проведено оцінку кореляційних зв'язків функціональних параметрів системи диханання та кровообігу, які вивчались за дозами та характером опромінення. Обгрунтовано застосування ряду функціональних тестів для раннього виявлення порушень системи дихання в дітей, які зазнали радіаційного впливу. Запропоновано схеми корекції функціональних порушень системи дихання та продемонстровано їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.2 + Р361.2
Шифр НБУВ: РА322608

Рубрики:

      
4.

Сегеда Т. П. 
Ультраструктурна характеристика патології мікроциркуляції в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / Т. П. Сегеда ; ДУ "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2011. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано етіологічну роль іонізуючого випромінення щодо патології судин мікроциркуляторного русла слизових оболонок бронхів, шлунка та дванадцятипалої кишки за хронічних запальних захворювань в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Встановлено стереотипність структурних змін, більшу вираженість пошкодження гемомікросудин слизової оболонки бронхів у порівнянні з органами травлення. Як пато-(морфо-)генетичні складові поліморбідної радіаційно-індукованої патології зафіксовано порушення мікрогемодинаміки та реологічних властивостей крові, розлади транссудинного транспорту, трансформацію кінетики запальних процесів, прискорення процесу старіння. Розроблено алгоритм верифікації структурних трансформацій судин мікроциркуляторного русла у разі радіаційного впливу. Аргументовано розгляд проявів патології мікроциркуляції як складових системного радіаційного синдрому. Запропоновано концепцію морфогенезу радіаційно-індукованих змін мікросудин та обгрунтовано оптимальну скерованість щодо цього ад'ювантних лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.2 + Р412-2
Шифр НБУВ: РА379009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського