Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (531)Книжкові видання та компакт-диски (305)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.11-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Запровальна О.Є. 
Вплив інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту на гемостаз у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Є. Запровальна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999 — укp.

Дисертація присвячена вивченню стану гемостазу та функції ендотелію при різних клінічних формах ішемічної хвороби серця (ІХС) в динаміці лікування з використанням інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ). Доведено, що ІХС супроводжується розвитком ендотеліальної дисфункції та підвищенням активності гемостазу. Ступінь порушення функції ендотелію та активації гемостазу залежить від важкості перебігу захворювання. Встановлено, що клінічні прояви ІХС корелюють з рівнями ендотеліальних факторів та показниками гемостазу. Застосування інгібіторів АПФ посилює ефективність базисної терапії, нормалізує співвідношення тромбоцитів з судинною стінкою, зменшує активність гемостазу та ендотеліальну дисфункцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52

Рубрики:

      
2.

Латогуз Ю.І. 
Протиаритмічна ефективність медикаментозної і комбінованої терапії при порушеннях ритму серця у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця та її обгрунтування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ю.І. Латогуз ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Патогенетично обгрунтована протиаритмічна ефективність медикаментозної (фіноптін, аллапінін, ренітек, козаар) і комбінованої (фіноптін + альфа-токоферол, аллапінін + аутотрансфузія ультрафіолетом опроміненої крові /АУФОК/) терапії у хворих хронічною ішемічною хворобою серця, ускладненої порушеннями ритму. При аритміях серця за допомогою сучасних, адекватних, високоінформативних методів дослідження (радіоіммунологічних, спектрофотометричних, біохімічних, електрофізіологічних) виявлені зміни в метаболізмі, нейрогуморальних системах регуляції гомеостазу (в симпато-адреналової системі /САС/, вільних жирних кислотах /ВЖК/, перекисному окисленні ліпідів /ПОЛ/, антиоксидантній системі /АОС/, ренін-ангіотензин-альдостероновій системі /РААС/, каллікреїн-кініновій системі /ККС/, функції наднирників, кислотно-лужному стані /КЛС/, обміні електролітів), в гемодинаміці і внутрішньосерцевій кінетиці, які корелюють з важкістю і формою порушень ритму серця, ступенем ефективності лікування і розглядаються як патогенетичні фактори розвитку захворювання. Розроблені і науково обгрунтовані критерії прогнозу і ефективності протиаритмічного лікування, принципи диференційованої, патогенетичної терапії аритмій з використанням мембранодепресантів, антагоністів кальцію, інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ), блокаторів рецепторів ангіотензина-ІІ, комбінованого застосування медикаментозних речовин і антиоксидантів, немедикаментозних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52

Рубрики:

      
3.

Корчинська О.І. 
Комплексна радіонуклідна оцінка стану міокарда в діагностиці і лікуванні захворювань серцево-судинної системи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / О.І. Корчинська ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 38 с. — укp.

На основі розширення діагностичних можливостей радіонуклідної вентрикулографії (РНВГ) створено достатній і фізіологічно обгрунтований комплекс параметрів для оцінки внутрішньосерцевої гемодинаміки і скоротливої функції міокарда правого і лівого шлуночка серця. Комплекс дає можливість аналізувати загальну і регіонарну скоротливість міокарда, об'ємні та систоло-діастоличні характеристики серцевого скорочення. Алгоритм, розроблений на основі математичної диференціації кривої "активність-час", забезпечив методичний підхід до вивчення структури діастоли, а саме - визначення фракції наповнення і відповідних їм об'ємів в першу і другу третини діастоли. Створений комплекс вперше застосовано для аналізу даних правої вентрикулографії, дозволив в повному об'ємі характеризувати функціональний стан правого шлуночка, а також проводити поєднане вивчення бівентрикулярних порушень міокарда. Всі параметри комплексу верифіковані з даними інших методів дослідження (рентгенконтрастної вентрикулографії, ехокардіографії). Клінічну апробацію комплексу проведено на підставі обстеження 610 хворих серцево-судинними захворюваннями (ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, легеневе серце). Шляхом математичного моделювання виявлено найбільш прогностично значимі критерії міокардинальної недостатності при ішемічній хворобі серця, гіпертонічній хворобі, компенсованому легеневому серці за даними РНВГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-436.7 + Р410.11-56
Шифр НБУВ: РА307181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шабан Самер Аднан 
Ефективність застосування тіотріазоліну та біофізичних факторів у лікуванні ішемічної хвороби серця із супутнім хронічним холециститом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Шабан Самер Аднан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці, апробації й оцінці ефективності застосування нових двох схем комплексних методів лікування ішемічної хвороби серця (ІХС) із супутнім хронічним безкам'яним холециститом (ХБХ), що охоплюють антиоксидантно-ентеросорбційну терапію і біофізичний лікувальний комплекс на підставі виявлених особливостей клінічного перебігу і порушень ліпідного обміну, перекисних процесів, гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливої функції міокарда. Визначено, що застосування медикаментозного (тіотріазолін + ентеросорбент) або біофізичного (загальні бішофітні ванни + лазеропунктура + магнітотерапія) лікувального комплексу в лікуванні стабільних форм ІХС із супутнім ХБХ не тільки стабілізує клінічний перебіг даної сукупної патології, але і коригує стан ліпідного обміну, статус перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту, показники гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливості міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р413.520.11-5
Шифр НБУВ: РА308036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кардашевська Л.І. 
Антагоністи кальцію в тривалій терапії хворих на ішемічну хворобу серця з імплантованим електрокардіостимулятором: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.І. Кардашевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено ектопічну активність шлуночків та оцінено зміни ектопічної активності міокарда, динаміку артеріального тиску та його циркадний ритм, систолічну та діастолічну функції міокарда, поріг стимуляції серця під впливом тривалої терапії антагоністами кальцію короткої та тривалої дії у хворих на ішемічну хворобу серця (IXC) з імплантованим електрокардіостимулятором (ЕКС). Доведено, що антогоністи кальцію тривалої дії сприяють ефективному лікуванню хворих на ішемічну хворобу серця з імплантованим штучним водієм ритму, перебіг якої ускладнений стабільною стенокардією й артеріальною гіпертензією. Доведено високу ефективність амплодипіну серед антогоністів кальцію (ніфедипіну, верапамілу, амплодипіну). Обгрунтовано раціональне призначення окремих антагоністів кальцію у хворих з імплантованим ЕКС та наявністю серцевої недостатності відповідно до їх впливу на систолічну або діастолічну функції лівого шлуночка. Встановлено можливість підвищення ектопічної активності міокарда через тривале застосування ніфедипіну у хворих на IXC з імплантованим водієм ритму, що обмежує його використання через можливість розвитку фатальних аритмій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА315999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ванджура В.М. 
Порівняння антиангінальної та антигіпертензивної ефективності фелодипіну та амлодипіну у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.М. Ванджура ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що фелодипін і амлодипін поліпшують толерантність до фізичного навантаження (за даними велоергометрії) після 3 тижнів лікування. За результатами холтерівського моніторування ЕКГ, проведеного протягом доби, виявлено, що фелодипін та амлодипін суттєво зменшують кількість і тривалість больових ішемічних епізодів. Встановлено, що амлодипін зменшує асимптомну ішемію міокарда, а фелодипін знижує систолічний та діастолічний артеріальний тиск (АТ); амлодипін також зменшує варіабельність АТ хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА316834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Радецька Л.В. 
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії в поєднанні з гірудотерапією у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Радецька ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено новий підхід до вирішення проблеми підвищення ефективності комплексного лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) шляхом призначення розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ) і РДТ у поєднанні з гірудотерапією. Досліджено клінічну ефективність даних методів лікування та їх вплив на ліпідний спектр крові, стан системи гемостазу та морфофункціональну структуру тромбоцитів у хворих на ІХС. Проведено порівняльну характеристику ефективності РДТ, РДТ у поєднанні з гірудотерапією та загальноприйнятого медикаментозного лікування хворих на ІХС. Доведено доцільність застосування РДТ у комплексному лікуванні хворих на ІХС як методу, що сприяє стабілізації атеросклеротичного процесу, запобіганню її ускладненням, особливо за наявності супутніх патологій (ожиріння, гіпертонічної хвороби, медикаментозної та харчової алергії) та резистентності до медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5
Шифр НБУВ: РА312936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гаврилова О.В. 
Підвищення ефективності та безпечності фармакотерапії кордароном ішемічної хвороби серця, ускладненої частими рецидивами миготливої аритмії, за допомогою метопрололу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / О.В. Гаврилова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано результати клініко-інструментального обстеження хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), ускладнену частими рецидивами миготливої аритмії (МА). Виявлено, що повторні рецидиви МА частіше спостерігаються у хворих у разі поєднання ІХС з гіпертонічною хворобою. У більшості цих хворих напади аритмії носять симпатоадреналовий характер. Наведено інформативні інструментальні предиктори виникнення частих рецидивів МА у хворих на ІХС. Встановлено ефективність превентивної антиаритмічної терапії кордароном у хворих на ІХС, ускладнену частими рецидивами миготливої аритмії, за умов динамічного моніторного спостереження. Досліджено вплив кордарону у разі тривалого (8 місяців) призначення на показники варіабельності ритму сердця (ВРС) та їх циркадність у хворих на ІХС, показано покращення ВРС через зменшення впливів симпатоадреналової та збільшення активності парасимпатичної ланки вегетативної нервової системи. Експериментально доведено, що в розвитку токсичних проявів застосування кордарону у вигляді пневмопатії та гепатопатії має значення зрушення на біохімічному рівні, що проявляється фосфоліпідозом, дисбалансом амінокислотного складу та вуглеводних компонентів у тканинах легень і печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.109-52
Шифр НБУВ: РА315227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Заздравнов А.А. 
Діагностика та лікування хронічного панкреатиту на тлі ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.А. Заздравнов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність випадків хронічного панкреатиту (ХП) серед хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Виявлено залежність перебігу захворювання від етіологічних чинників панкреатиту. Визначено стан медіаторів системи запалення, зміни показників перекисного окиснення ліпідів та активності системи антиоксидантного захисту. Досліджено порушення клітинної та гуморальної ланок імунітету у даної категорії хворих. Встановлені біохімічні зміни у хворих на панкреатит на тлі ІХС, стабільної стенокардії II функційного класу відповідали таким змінам у хворих на ізольовану ІХС, стабільну стенокардію III функційного класу, що може негативно впливати на перебіг ІХС, сприяти прогресуванню стенокардії. Доведено клініко-лабораторну ефективність запропонованих методів лікування: фамотидин, пентоксифілін, креон, пролонговані форми нітросорбіду - для хворих на ХП на тлі ІХС, додатково - прополін - у разі алкогольного ХП, фраксипарин і ноотропіл - за умов ішемічного ХП, амізон - у випадку цитомегаловірусного ХП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА318458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ілащук Т.О. 
Особливості порушень добового ритму артеріального тиску у хворих на артеріальну гіпертензію в залежності від реакції на стрес-тести, структурно-функціональних змін лівого шлуночка та стану коронарних судин; можливості фармакологічної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.О. Ілащук ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Розглянуто клініко-діагностичний комплекс (добове моніторування артеріального тиску, черезстравохідна електрокардіостимуляція, велоергометрія, ехокардіографія, селективна коронароангіографія) у 342 пацієнтів з артеріальною гіпертензією, що тривала ізольовано та в поєднанні з ішемічною хворобою серця, з метою встановлення особливостей добових коливань артеріального тиску залежно від впливу стрес-факторів, форми супутньої ішемічної хвороби, стану коронарного резерву та коронарних артерій, наявності ремоделювання лівого шлуночка. Проведено порівняльний аналіз впливу курсу лікування еналаприлом, ірбезартаном, пролонгованим ніфедипіном та амлодипіном на добову варіабельність артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Саламатіна М.В. 
Інтра-екстракорпоральна гемокорекція в лікуванні гіпертонічної хвороби, асоційованої з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.В. Саламатіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено, що висока активність імуно-запального процесу є однією з причин фармакорезистентності. Доведено, що перебіг ГХ, асоційований з ІХС, проявляється формуванням синдрому ендогенної інтоксикації, яке пов'язано з появою нефізіологічних концентрацій регуляторних речовин, в результаті чого порушується функція еритроцитів, як і фізіологічних адсорбентів-переносників медикаментів. Вперше вивчено особливості лікувального впливу еферентних методів на гемодинамічні, електрокардіографічні, біохімічні, імунологічні показники в хворих на ГХ, асоційовану з ІХС. Встановлено підвищення ефективності лікування за умов проведення медикаментозної терапії у комплексі з інтра-екстракорпоральною гемокорекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА321739

Рубрики:

      
12.

Кучеренко О.Д. 
Клініко-біохімічні аспекти діагностики та лікування ішемічної хвороби серця при ендокринних захворюваннях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.Д. Кучеренко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 33 с. — укp.

Встановлено, що у разі розвитку дисліпідемій у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) та цукровий діабет (ЦД) ІІ-го типу доцільно використовувати статини. Доведено, що у разі гемореологічних аномалій лікування тиклопідином викликає дезагрегантний ефект. Досліджено, що використання аміодарона необхідно у випадку розвитку миготливої аритмії у даної категорії хворих. Показано, що призначення молсидоміна, ацебутолола та дилтіазему хворим на ІХС та ЦД ІІ сприяє зниженню частоти приступів стенокардії, збільшенню толерантності до фізичних навантажень. Розроблено методику проведення антиангінальної терапії хворим на ІХС із супутнім ЦД ІІ та клімактеричними порушеннями. З'ясовано, що додаткове призначення триметазидину покращує ефективність лікування даної категорії пацієнтів. Встановлено, що бетаксолол є ефективним засобом лікування таких хворих. Розглянуто методику проведення антиангінальної терапії хворим на ІХС та гіпотиреоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р415.1 +
Шифр НБУВ: РА322062

Рубрики:

      
13.

Ткаченко О.В. 
Метаболічні та клінічні ефекти статинів та інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту при ішемічній хворобі серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Ткаченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміни рівнів ендотеліну-1 (ЕТ-1), розчинної молекули міжклітинної адгезії (sICAM-1) та показників коагулограми, за умов стабільної та нестабільної стенокардії. Розглянуто взаємозв'язок порушень коагуляційного гемостазу, функціонального стану ендотелію з показниками ліпідного обміну. Досліджено динаміку клініко-інструментальних показників внаслідок застосування інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) і статинів. Розглянуто вплив курсової терапії статинами та інгібіторами АПФ на рівні ЕТ-1 та sICAM-1, показники ліпідного спектра та коагулограму у хворих на стабільну й нестабільну стенокардію. Визначено клініко-патогенетичну доцільність курсового застосування статинів, інгібіторів АПФ та їх сполучення за різноманітних форм ішемічної хвороби серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА320517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Тимошенко О.В. 
Ефективність психоемоційної і функціональної реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця на санаторному етапі відновного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Тимошенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано використання методу біоадаптивної регуляції з біологічно зворотним зв'язком у комплексній терапії ішемічної хвороби серця на санаторно-курортному етапі відновного лікування. Доведено, що основний вплив даного методу як стрес-лімітувальногоючого фактора реалізується шляхом підвищення стійкості до психоемоційних навантажень, зниження активності нервового та гуморального каналів симпато-адреналової системи, зменшення задишки, гіпервентиляційного синдрому, формування оптимального патерна дихання. Виявлено високу ефективність методу щодо зниження психоемоційної напруги, нейротизму, фобій, проявів стрес-реакцій, підвищення варіабельності ритму серця, функціональних резервів серцево-судинної системи, фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54
Шифр НБУВ: РА318059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шапошнікова Ю.М. 
Клітинні та гуморальні механізми розвитку толерантності органічних нітратів у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ю.М. Шапошнікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено клітинні та гуморальні маркери розвитку толерантності до органічних нітратів, та її подолання за допомогою використання альтернативних схем призначення препарату. Висвітлено можливі механізми розвитку толерантності до органічних нітратів (ОН). За допомогою системного аналізу описано критерії розвитку толерантності до органічних нітратів. Доведено, що за умов втрати чутливості до пролонгованих нітратів, відбувається подальша активація процесів перекисного окислення ліпідів і підвищення рівня ендотеліну-1, що сприяє посиленню інактивації екзогенного оксиду азоту та пояснює втрату чутливості до замісної терапії. Наголошено на доцільності додаткового призначення інгібіторів ангіотензин-перетворювального ферменту до перерваної схеми призначення ОН, що підвищує їх антиішемічний потенціал та сприяє поліпшенню функціонального стану ендотелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА320136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бабова І.К. 
Системна ензимотерапія на санаторному етапі реабілітації хворих, які перенесли нестабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.К. Бабова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Наведено результати обстеження хворих, які перенесли нестабільну стенокардію (НС) та пройшли санаторну реабілітацію. Виявлено, що у хворих, які приймали крім базисної терапії вобензим, спостережено виражену позитивну динаміку з боку ліпідного складу крові, зниження рівнів фібриногену та малонового діальдегіду, нормалізацію ряду імунологічних показників: рівня лімфоцитів з маркерами CD 8, CD 20, коефіцієнта імунорегуляції, числа активних фагоцитів та підвищення їх поглинальної функції, титр антитіл до тканини міокарда, підвищення кількості CD 3 лімфоцитів. Відзначено більш виражений, ніж за базисної терапії, ріст толерантності до фізичного навантаження. Розроблено рекомендації щодо призначення вобензиму у відновлювальному лікуванні хворих, які перенесли НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА318874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Сорокіна І.О. 
Особливості застосування антагоністів кальцію форидону та фенігідину в залежності від перебігу ішемічної хвороби серця (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / І.О. Сорокіна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив таблеток "Форидону" та "Фенігідину", вкритих оболонкою, на клінічний перебіг, гемодинамічні показники, особливості перекисного окиснення ліпідів у випадку ішемії міокарда в експерименті та клініці з метою оптимізації використання їх для лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) (стенокардію напруги II - III функціонального класу) та на гіпертонічну хворобу (ГХ) I - II стадії. Уперше за умов клініки в експерименті на тваринах проведено порівняльний аналіз особливостей впливу форидону та фенігідину на перебіг ІХС (стенокардії напруги II - III функціонального класу) та ГХ I - II стадії, установлено вплив вищезазначених препаратів на показники центральної та периферичної гемодинаміки, а також на перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантну недостатність за умов ішемічного ураження міокарда. Показано, що форидон та фенігідин нормалізують жирнокислотний склад ліпідів, еритроцитів, лівого та правого шлуночків серця в собак, що призводить до зменшення ішемічного ураження міокарда. За результатами досліджень виявлено, що фенігідин більшою мірою підвищує коронарний кровообіг, знижує артеріальний тиск та проявляє негативну інотропну дію, а форидон покращує скоротливу функцію лівого та правого шлуночків серця; обидва препарати нормалізують жирнокислотний склад крові та перекисне окиснення ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА326268

Рубрики:

      
18.

Кисельов Б.Ю. 
Стан, профілактика та лікування порушень периферичного кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією напруги II - III функціональних класів амлодіпіна бесілатом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Б.Ю. Кисельов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-експериментального дослідження встановлено наявність доклінічної стадії атеросклеротичного ушкодження артерій нижніх кінцівок у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) із стенокардією напруги ІІ - ІІІ функціональних класів, навіть за відсутності скарг, що вказують на порушення мікроциркуляції у нижніх кінцівках, у разі чого ступінь вираження цих змін більш значна у пацієнтів, що мали в анамнезі інфаркт міокарда. Доведено, що призначення амлодіпіна бесілату пацієнтам з ІХС, стабільною стенокардією напруги ІІ - ІІІ функціональних класів у дозі 5 мг на добу призводило до задовільного поліпшення біохімічних властивостей крові (спостерігалися зміни коагулограми у бік гіпокоагуляції та незначні антиатерогенні зсуви ліпідограми), її фізичних особливостей (зменшення в'язкості крові, більш виражене за великих швидкостей зсуву), властивостей судинної стінки (показників доплерограми, зменшення підвищеного артеріального тиску у судинах нижніх кінцівок) та мікроциркуляції (поліпшення показників плетизмограми та термометрії нижніх кінцівок). Визначено категорії хворих на ІХС, котрі потребують негайної корекції доклінічної стадії атеросклеротичного ураження судин нижніх кінцівок: хворі, котрі перенесли інфаркт міокарда, але ще не мають скарг, що вказують на порушення периферичного кровообігу. Показано, що адекватна корекція доклінічної стадії атеросклеротичного ураження периферичних судин досягається шляхом застосування антагоніста повільних кальцієвих каналів амлодіпіна бесілату - у дозі 5 мг щодня ранком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.11-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА327296

Рубрики:

      
19.

Спаська Г.О. 
Зміни морфофункціонального стану шлуночків серця у хворих на ішемічну хворобу серця з початковою серцевою недостатністю та можливості їх медикаментозної кореції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.О. Спаська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку систолічної та діастолічної функції лівого та правового шлуночків серця за даними допплерехокардіографічного дослідження хворих з початковою серцевою недостатністю коронарогенного генезу з фракцією викиду лівого шлуночка більше 40 %. Визначено взаємозв'язок функціональних станів шлуночків серця та їх залежність від функціонального класу серцевої недостатності. Розроблено критерії ранньої діагностики систолічної дисфункції лівого та правового шлуночків серця в хворих з початковою серцевою недостатністю за даними характеристик кровотоку в аорті та у вихідному тракті правого шлуночка. Оцінено вплив лікування цих хворих з застосуванням бета-блокаторів, інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту, сечогінних препаратів та такої ж терапії з включенням препарату кардіопротекторної дії "Мілдронату" на клінічні ознаки серцевої недостатності та функціональний стан шлуночків серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА322339

Рубрики:

      
20.

Кендзерська Т.Б. 
Шляхи корекції метаболічних змін та порушень системи гемостазу у хворих похилого віку на хронічний панкреатит із супутньою ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.Б. Кендзерська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено стан процесів перекисного окиснення ліпідів та окисної модифікації білків, системи гемостазу, протеолітичної активності плазми крові, а також рівень прозапальних цитокінів, експресії CD95 на периферичних лімфоцитах у хворих на хронічний панкреатит (ХП) із супутньою ішемічною хворобою серця (ІХС) з метою встановлення невідомої раніше залежності між клінічними проявами, метаболічними змінами та станом системи гемостазу в даної групи хворих для розробки нового способу діагностики, прогнозу та диференційованого підходу до лікування ХП з супутньою ІХС. Доведено, що включення до комплексного лікування ербісолу та кверцетину у даних хворих сприяє більш швидкій нормалізації метаболічних змін та порушень системи гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА324753

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського