Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (658)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (165)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Анісімов 
Гігієнічна оцінка впливу клімато- погодних умов на перебіг бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Євген Миколайович Анісімов ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА302274

Рубрики:

      
2.

Назар О.В. 
Дослідження ефективності імуностимулятору рибомунілу в комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / О.В. Назар ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

      
3.

Агафонова І.О. 
Клініко-імунологічна характеристика хворих на бронхіальну астму та підходи до індивідуалізованої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.О. Агафонова ; Крим. респ. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сеченова МОЗ України. — Ялта, 1999. — 21 с. — укp.

Вивчено провідні патогенетичні механізми, які приймають участь у формуванні гіперреактивності бронхів у хворих на бронхіальну астму за допомогою ЕС. Проведено зіставлення провідного патогенетичного механізму та типу імунного реагування, отриманих за допомогою ЕС хворих на бронхіальну астму. Розроблено підходи до призначення комплексної терапії на підставі діагностики провідних патогенетичного механізму та типу імунного реагування у хворих на бронхіальну астму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3

Рубрики:

      
4.

Сацута С.В. 
Диференційована інтенсивна респіраторна терапія та її вплив на антиінфекційний захист органів дихання у хворих з бронхоастматичним статусом (клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.В. Сацута ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена актуальним питанням інтенсивної респіраторної терапії (ІРТ) бронхоастматичного статусу (БАС). Показано, що традиційна інтенсивна респіраторна терапія не відновлює порушений імунітет дихальної системи (ІДС) у цих хворих. Дістала подальший розвиток концепція диференційованого застосування методів ІРТ у залежності від стадії гострої дихальної недостатності і порушень у ІДС. Удосконалено методику лікування хворих з БАС, яка сприяє практично повному відновленню неспецифічних ланок ІДС. Запропоновані методи лікування дозволяють знизити загальну летальність при БАС на 6,25%, а летальність при штучній вентиляції легенів на 7,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

      
5.

Гашинова К.Ю. 
Особливості парасимпатичної регуляції і психологічного стану у хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / К.Ю. Гашинова ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

За допомогою комплексного клінічного та лабораторно-інструментального дослідження виявлені особливості холінергічного регулювання у хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Встановлено, що холінергічний дисбаланс більш виражений у хворих на ХОБ, у яких підсилення парасимпатичного тонусу корелює з тяжкістю захворювання. При вивченні показників психологічного стану показано, що зміни вегетативної лабільності і рівня депресії більш виражені при ХОБ, в той час як при БА спостерігається більш висока ситуативна і особистісна тривожність. Визначений вплив тютюнопаління на показники парасимпатичної регуляції та психологічний стан. На підставі встановленої високої кореляції між холінергічною ативністю і психологічним станом запропонована комплексна індивідуальна програма лікування хворих на БА та ХОБ з використанням раціональної психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р412.201.1-3

Рубрики:

      
6.

Каспрук Н.М. 
Зміни цитокінового та ейкозаноїдного імунорегуляторних потенціалів крові у хворих на бронхіальну астму, їх роль в імунологічному конфлікті на рівні нирок та спосіб корекції виявлених порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.М. Каспрук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження змін цитокінового та ейкозаноїдного потенціалів крові, екскреторної, іонорегулювальної, кислотовидільної та інкреторної функції нирок у хворих на бронхіальну астму з різними ступенями тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25 + Р414-25
Шифр НБУВ: РА312533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бондарева О.О. 
Стан вуглеводного обміну у хворих на бронхіальну астму в залежності від варіанту терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.О. Бондарева ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати клініко-функціональних та біохімічних досліджень у 263 хворих: 203 хворих на бронхіальну астму (БА), 15 хворих, які страждають на БА, ускладнену цукровим діабетом (ЦД), 45 хворих на інсулінонезалежний ЦД. Виявлено, що зростання тяжкості перебігу БА, ступеню дихальної недостатності погіршує вуглеводний обмін. Найбільше на вуглеводний обмін впливає вживання системних глюкокортикоїдів (ГК) та монотерапія великими дозами бета-агоністів. Вживання інгаляційних КГ менше змінює вуглеводний обмін у порівнянні з системними ГК. Наявність у хворих на БА вірогідних факторів ризику ЦД прискорює розвиток порушень вуглеводного обміну. У хворих на БА доцільно проведення тесту толерантності до глюкози та визначення рівня глікозильованого гемоглобіну для оцінки стану вуглеводного обміну та його компенсації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА308009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Путієнко Ж.Є. 
Корекція режиму дихання в комплексній терапії хворих на бронхіальну астму і хронічній обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ж.Є. Путієнко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто ефективність корекції режиму легеневої вентиляції у комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт. Застосування сеансів пасивізації видиху, вольового обмеження легеневої вентиляції і позитивного тиску наприкінці видиху у хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт призводить до суттєвого зменшення ступеню гіперінфляції легень, обумовленої раннім експіраторним закриттям дихальних шляхів, поліпшення показників бронхіальної прохідності. Результати порівняльного вивчення ефективності методів вольового обмеження легеневої вентиляції і пасивізації видиху вказують на відсутність переваг вольового обмеження легеневої вентиляції перед пасивізацією видиху. Водночас, вольове обмеження легеневої вентиляції є обтяжним для хворого, тому що передбачає не тільки збільшення тривалості видиху, але й обмеження частоти дихання. Клінічна ефективність методів пасивізації видиху і позитивного тиску наприкінці видиху, відсутність побічних дій дозволяють запропонувати їх застосування в комплексі підтримуючої терапії хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-5 + Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА308527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лучко О.М. 
Клінічні прояви та характеристика небезпечних дій при шизофренії, яка поєднана з бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Лучко ; Укр. НДІ соц. і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив генотипових особливостей, обумовлених присутністю генокомплексу бронхіальної астми, на ризик прояву шизофренії, її клінічні прояви, сімейний статус, плідність, на частоту і характер небезпечних дій, а також на помісячні екзацербації даного психозу. Вибір генотипового маркера бронхіальної астми базується на холінергічній гіпотезі шизофренії. Встановлено, що генотипові особливості шизофренії, які характеризуються присутністю генокомплексу бронхіальної астми, знижують ризик прояву даного психозу і впливають на клінічні прояви шизофренічного процесу. Доведено, що у даних хворих підвищена частота небезпечних дій, серед яких переважає гіперстенічний соматотип. Показано модифікуючий вплив статі та ваги плину бронхіальної астми на клінічні прояви шизофренічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-37 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА310262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Данилюк С.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування інтервальної гіпокситерапії в комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / С.В. Данилюк ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 24 с. — укp.

У хворих на бронхіальну астму (БА) комплексно досліджено особливості порушень регіональної вентиляції, легеневого кровообігу, стану мікрогемодинаміки у малому колі кровообігу та динаміку відповідних показників під впливом інтервальної гіпокситерапії (ІГТ). Встановлено, що ІГТ сприяє покращанню вентиляційної здатності легень за рахунок раціонального перерозподілу регіональної вентиляції та компенсаторному перерозподілу легеневого кровопотоку від верхніх зон до нижніх. Визначено коригуючий вплив запропонованого методу на показники клітинної та гуморальної ланок імунітету. З метою підвищення ефективності лікування хворих на БА патогенетично обгрунтовано включення методу ІГТ у комплекс медикаментозного лікування. Доведено високу клінічну ефективність даного методу та відсутність побічної дії. Обгрунтовано доцільність застосування гіпокситерапії у комплексному лікуванні хворих на БА, переважно з легким та середньоважким ступенями перебігу захворювання. Вперше вивчено морфофункціональний стан периферійних судин шляхом гістохімічного дослідження біоптатів шкіри та особливості мікроциркуляторних порушень відповідно до ступеня важкості перебігу БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА310064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бобкова С.А. 
Особливості лікування знімними пластинковими протезами у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.А. Бобкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання лікування та профілактики ускладнень, які розвинулись під час користування частковими знімними пластинковими протезами з акрилових пластмас у хворих на бронхіальну астму. Вивчено фізико-механічні властивості акрилових пластмас, виготовлених компресійним пресуванням і мікрохвильовою полімеризацією. Доведено перевагу мікрохвильової полімеризації. За допомогою цитохімічних, імунологічних методик і клінічних спостережень обгрунтовано використання сорбенту вуглецевого ДНК-вмісного для зменшення "зони ризику" розвитку запальних ускладнень ортопедичного лікування у хворих на бронхіальну астму. Обстежено 169 пацієнтів. Для прогнозування розвитку запальних змін слизової оболонки протезного ложа у хворих на бронхіальну астму запропоновано лабораторний симптомокомплекс повної елімінації ДНК-вмісним сорбентом ДНК-Е-РУК, підвищення вмісту внутрішньоклітинного глікогену в нейтрофілах периферичної крові, а також зміни протеолітичної активності в клітинах крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ботвінікова Л.А. 
Ефективність навчальних та реабілітаційних програм у комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.А. Ботвінікова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено матеріали клініко-функціональних і психологічних досліджень 174 хворих - 66 хворих на бронхіальну астму (БА) та 54 хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ), які отримали комплексне лікування із застосуванням навчальної та реабілітаційної програм за умов астма-школи, і 28 хворих на БА та 26 хворих на ХОБ, пролікованих за традиційних амбулаторних умов, без навчання у астма-школі. Створено методику групового навчання амбулаторних хворих на БА і ХОБ, яка дозволяє вивчити патогенез захворювання, з'ясувати принцип терапії та профілактики, опанувати хворим на БА і ХОБ основами самоконтролю та самоведення. Доведено, що регулярне клінічне спостереження хворих на БА і ХОБ і моніторинг показників функції зовнішнього дихання дозволяють підбирати раціональний обсяг підтримувальної медикаментозної терапії, вчасно її коригувати й уникнути зумовлених нею побічних ефектів. Проведено оцінку ефективності лікувально-профілактичних заходів за допомогою використання суб'єктивного критерію - якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА316004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тюріна В.Ф. 
Клініко-морфофункціональна оцінка ефективності розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Ф. Тюріна ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Проведено порівняння ефективності застосування розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ) та медикаментозного лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт і бронхіальну астму. Доведено, що використання РДТ сприяє покращанню бронхіальної прохідності, запобігає ускладненням, особливо у випадку резистентності до медикаментозної терапії та наявності супутньої патології (медикаментозної та харчової алергії, вегетосудиної дистонії, холециститу, ожиріння, гіпертонічної хвороби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-51 + Р412.202-51
Шифр НБУВ: РА316877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Чернюк Н.В. 
Клініко-діагностичні маркери формування, особливостей перебігу та ефективності лікування бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Чернюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання встановлення клініко-діагностичних маркерів формування, перебігу бронхіальної астми й ефективності лікування. Застосовано новий методичний підхід, який базується на поєднанні класичних методів визначення форми та ступеня важкості бронхіальної астми, вивчення динаміки концентрації інтерлейкінів, ступеня ендогенної інтоксикації, імуноцитогенетичного статусу організму та якості життя пацієнтів. На базі комплексного обстеження 160 хворих і 90 здорових осіб доведено мультифакторний тип успадкування захворювання, розроблено прогностичні критерії його виникнення, обгрунтовано нові підходи до діагностики і лікування бронхіальної астми. Розроблено алгоритм ризику виникнення бронхіальної астми та схему раціональної послідовності обстеження хворих, що враховують спадкову обтяженість пацієнтів до бронхіальної астми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Косован А.І. 
Роль фенотипів біотрансформації в механізмах взаємодії лікарських засобів у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / А.І. Косован ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено поліморфізм процесів біотрансформації ксенобіотиків у хворих на бронхіальну астму, вплив на них ряду лікарських препаратів за експериментальних та клінічних умов, роль фармакологічного тестування з маркерними препаратами у прогнозуванні взаємодії лікарських засобів. На підставі результатів експерименту на щурах встановлено здатність блокатора H1-рецепторів лоратадину гальмувати N-деметилювання та C-гідроксилювання відповідно. У хворих на бронхіальну астму виявлено поліморфізм реакцій ацетилювання сульфадимезину й окиснення амідопірину. Встановлено залежне від тяжкості перебігу захворювання пригнічення цитохром Р450-залежного N-деметилювання амідопірину та підтверджено гальмівний вплив на дані процеси лоратадину. Гальмівний вплив лоратадину на N-деметилювання проілюстровано на прикладі взаємодії лоратадину з теопеком. Доведено здатність лоратадину втручатися в фармакокінетику теопеку, що полягає у гальмуванні процесів його елімінації. Зареєстровано побічні ефекти, залежні від концентрації препарату в крові у процесі субтерапевтичних концентрацій теофіліну, що створюються прийомом теопеку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52
Шифр НБУВ: РА312377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Білоглазов В.О. 
Механізми інтегрального формування імуно-гемокоагуляційного дисбалансу у хворих на бронхіальну астму і хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.29 / В.О. Білоглазов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного клінічного, функціонального, бактеріологічного, імунологічного обстежень і вивчення рівня ендотоксину кишкової палички, його рецепторів, а також гомеостазу та фібринолізу в 414 хворих на бронхіальну астму (БА) (ендогенну неалергічну) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Експериментальні дослідження проведено на 33 мишах лінії BALB/c та 46 безпорідних білих мишах. Встановлено, що дисбактеріоз кишечника в хворих на БА та ХОБ асоціюється з надмірним системним та місцевим (ендобронхіальним) впливом ендотоксину кишкової палички у разі дисрегуляції ендотоксинопосередкованих рецепторних структур, що створює патофізіологічні умови для тяжкого клінічного перебігу захворювань, зниження ефективності традиційних комплексних схем лікування, призводить до вираженого імуно-гемокоагуляційного дисбалансу. Експериментально доведено можливість перорального застосування тималіну. Висвітлено високу клініко-функціональну ефективність та корекцію порушень імунітету і гемостазу замісною пероральною терапією тималіном у хворих на БА і ХОБ та елімінації з крові ендотоксину та комплексів ендотоксину і фібронектину за допомогою ДНК-сорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-25 + Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА313977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Соколов А.С. 
Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.С. Соколов ; М-во охорони здоров'я України. Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто ендоскопічну картину слизової оболонки трахеобронхіального дерева (ТДБ) залежно від гострої дихальної недостатності (ГДН). Досліджено вплив методів респіраторної терапії у потерпілих з термоінгаляційним ураженням (ТІУ) на цитологічні, бактеріологічні, біохімічні та імунологічні показники бронхіального секрету. Розроблено метод протизапальної та імуномодулювальної інтенсивної респіраторної терапії, спрямований на корекцію порушень антиінфекційного захисту та імунної реактивності дихальної системи. Доведено, що використання даного методу дозволяє знизити летальність на 12 % у стадії відносної компенсації ГДН та на 12,3 % - у стадії декомпенсації. Розроблено препарат молозин з високим вмістом sIgA для місцевого застосування з метою відновлення нестачі даного компонента в секреті ТДБ у разі ТІУ. Виявлено високу антиінфекційну та протизапальну активність препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 + Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА321846

Рубрики:

      
18.

Бабійчук Ю.В. 
Динаміка первинної інвалідності, фактори ризику її виникнення, показники якості життя хворих бронхіальною астмою: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.В. Бабійчук ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного аналізу первинної інвалідності хворих на бронхіальну астму (БА) серед жителів Вінниччини. Відзначено, що динаміка показників первинної інвалідності хворих на БА у 1993 - 2000 рр. мала тенденцію до зменшення: 13,1 на 100 тис. дорослого населення у 1993 р. і 9,1 у 2000 р. За результатами дослідження факторів ризику (соціальних, спадкових, медичних) встановлено, що тривале, неадекватне щодо режиму і дози застосування системних та інгаляційних глюкокортикостероїдів, beta-агоністів, часті та повторні пневмонії в анамнезі, супутня гіпертонічна хвороба є достовірно визначеними факторами ризику інвалідизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-1
Шифр НБУВ: РА321543

Рубрики:

      
19.

Кшемінська М.В. 
Обгрунтування підходів до обстеження та лікування хворих на інфекційно-алергічну бронхіальну астму з урахуванням клінічних особливостей імунологічного статусу та мікроекології товстої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / М.В. Кшемінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності обстеження та лікування хворих на інфекційно-алергічну бронхіальну астму (БА) з урахуванням особливостей показників імунологічного статусу та мікрофлори товстої кишки, її хроноритмів. Проведено комплексне дослідження особливостей мікрофлори товстої кишки у хворих на БА з залученням даних вивчення хронобіологічних ритмів видового складу та популяційного рівня мікрофлори протягом світлового періоду дня. Обгрунтовано доцільність проведення відповідної терапії з включенням до базисних схем лікування імунокоригувальних препаратів "Імунал" і "Лінекс". Доведено, що розроблені схеми прийому імуналу та лінексу позитивно впливають на імунологічний статус та стан мікроекології товстої кишки переважної більшості хворих на БА, в яких період загострення асоціюється з вираженим дисбактеріозом товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА318635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Куцевол І.Б. 
Патогенетична роль і корекція порушень імуноендокринної регуляції репаративної регенерації бронхіального епітелію у хворих на хронічний обструктивний бронхіт з гіпоестрогенією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.Б. Куцевол ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сеченова. — Ялта, 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості функціонування імуноендокринної системи у хворих жіночої статі з хронічним обструктивним бронхітом і гіпоестрогенією. За результатами досліджень доведено, що у хворих жіночої статі з хронічним обструктивним бронхітом і гіпоестрогенією відбувається дисбаланс в системі контролю гормонів репродуктивної сфери над реалізацією бронхіального епітелію. У хворих на хронічний обструктивний бронхіт жіночої статі вперше встановлено залежність морфогенетичної активності лімфоцитів від ендокринного потенціалу крові (рівня статевих стероїдних гормонів). Висвітлено здатність естрогенів потенціювати репаративну регенерацію бронхіального епітелію (у тому числі лімфоцитозалежну стимуляцію), а також імуномодулювальний ефект у хворих жіночої статі з тяжким перебігом хронічного обструктивного бронхіту за умов дефіциту ендогенного естрадіолу. Наведено наукове обгрунтування доцільності застосування екзогенного естрадіолу (мікрофоліну форте) стимулятора проліферативної активності епітелію бронхів у хворих жіночої статі з хронічним обструктивним бронхітом і гіпоестрогенією. Доведено клінічну ефективність застосування мікрофоліну форте екстраімунного імунокоректора у хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-532
Шифр НБУВ: РА319430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського