Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.198.45$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Погоріляк А.Й. 
Лікування відкритих поєднаних пошкоджень передпліччя з травмою магістральних судин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.Й. Погоріляк ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення комплексного хірургічного лікування відкритих поєднаних пошкоджень передпліччя з травмою магістральних судин, що базується на принципах первинного відновно-реконструктивного оперативного лікування з урахуванням ступеня порушення кровообігу та з використанням сучасних мікрохірургічних і травматологічних методик. Виявлено провідну роль місцевих гемодинамічних порушень у розвитку післяопераційних ускладнень. Визначено показники порушення магістрального кровообігу у пацієнтів з відкритою поєднаною травмою передпліччя за даними застосування клінічних та інструментальних методів, які дозволяють обгрунтовано здійснювати показання до відновлення пошкоджених судин. Проаналізовано помилки й ускладнення лікування відкритих поєднаних пошкоджень передпліччя з травмою магістральних судин, визначено основні принципи їх профілактики та лікування. Вивчено результати клінічних, електофізіологічних досліджень та доведено ефективність запропонованого комплексу медичної реабілітації за відкритих поєднаних пошкоджень передпліччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-5 + Р457.365.11 +
Шифр НБУВ: РА338855

Рубрики:

      
2.

Макаров В.Б. 
Медична реабілітація хворих із застарілими переломами та переломовивихами дистального відділу кісток передпліччя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Б. Макаров ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

На підставі аналізу медико-експертної документації запропоновано методичні підходи щодо визначення причин інвалідності в Україні внаслідок застарілих ушкоджень кісток передпліччя та визначено основні напрямки зниження показників інвалідності осіб з даною патологією. Розроблено нові критерії якості медичної реабілітації хворих залежно від клініко-рентгенологічних проявів наслідків травм кісток передпліччя в дистальному відділі, які узагальнюють основні анатомо-функціональні порушення та дозволяють більш об'єктивно визначити якість проведеного лікування. Створено диференційовані типові індивідуальні програми реабілітації хворих з застарілими переломами та переломовивихами кісток передпліччя в дистальному відділі, які спрямовані на максимально раннє відновлення або компенсацію порушених функцій ушкодженого передпліччя та кисті. Удосконалено способи лікування досліджуваної патології, які дозволяють забезпечити ранню мобілізацію променево-зап'ясткового суглоба з одночасним підвищенням первинної стабільності фіксації фрагментів кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-5 +
Шифр НБУВ: РА330397

Рубрики:

      
3.

Бойко І.В. 
Нестабільні переломи та переломовивихи проксимального відділу кісток передпліччя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.В. Бойко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено та науково-обгрунтовано спосіб і пристрій для остеосинтезу переломів ліктьового відростка. Виявлено, що у разі використання забезпечується більш стабільна та міцна фіксація відламків, можливість ранньої мобілізації рухів у ліктьовому суглобі. Наведено вдосконалений накістковий фіксатор для стабільно-функціонального остеосинтезу переломів і переломовивихів голівки та шийки променевої кістки. Доведено, що завдяки його використанню досягається надійна та стабільна фіксація відламків, можливість ранньої функції у ліктьовому суглобі. Встановлено, що використання удосконаленого способу черезкісткового остеосинтезу для лікування переломовивихів проксимального відділу кісток передпліччя типу Монтеджа дозволяє у разі мінімальної інтраопераційної травми досягти точної репозиції та стабільної фіксації відламків одразу після травми, а також виправити деформацію передпліччя та вправити вивих голівки променевої кістки у випадку застарілих і зрослих переломів ліктьової кістки з неусуненим зміщенням. Запропоновано удосконалений комплекс післяопераційних реабілітаційних заходів, спрямованих на максимально ранню функцію ушкодженого ліктьового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45
Шифр НБУВ: РА315167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Євтєєв Р. В. 
Оптимізація лікування переломів дистального епіметафізу променевої кістки на основі застосування методу зовнішнього черезкісткового остеосинтезу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / Р. В. Євтєєв ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 23 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 44-х постраждалих з переломами дистального епіметафізу променевої кістки із застосуванням відомих хірургічних методик, критерії вибору окремих методик і результати лікування. На підставі математичного моделювання методом скінченних елементів і експериментальних стендових випробувань визначено особливості напружено-деформованого стану у системі фіксатор - кістка та стабілізаційні властивості окремих варіантів остеосинтезу за різних типах переломів зазначеної локалізації. Визначено показання до застосування черезкісткового остеосинтезу (ЧКО) за переломах дистального епіметафізу променевої кістки, розроблено новий спосіб лікування переломів цієї локалізації методом ЧКО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.454.088-588
Шифр НБУВ: РА379685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Костюк В.Г. 
Остеопороз та переломи кісток дистального відділу передпліччя у людей різного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Г. Костюк ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість, фактори ризику переломів кісток дистального відділу передпліччя та їх залежності від віку, статі, сезонності, метеорологічних умов, структурно-функціонального стану кісткової тканини. Встановлено, що частота переломів кісток дистального відділу передпліччя у чоловіків з віком не змінюється, тоді як у жінок вона починає зростати у постменопаузальному періоді. Проведено довготривале спостереження (1994 - 1999 рр.) за частотою переломів кісток дистального відділу передпліччя у міського населення залежно від віку, статі, пори року, метеореологічних умов. Встановлено, що з віком знижуються індекс міцності та інші ультразвукові параметри структурно-функціонального стану кісткової тканини, що призводить до збільшення ризику та кількості остеопоротичних переломів кісток дистального відділу передпліччя. Визначено можливості ультразвукової денситометрії в прогнозуванні даних переломів. Вивчено ефективність активних метаболітів вітаміну Д (альфакальцидолу) в корекції структурно-функціональних порушень кісткової тканини у пацієнтів з переломами кісток дистального відділу передпліччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45
Шифр НБУВ: РА315818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мирончук Л. В. 
Променева діагностика наслідків травм ліктьового суглобу в практиці медико-соціальної експертизи: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / Л. В. Мирончук ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Проведено обстеження 138-ми хворих. Критеріями ступеня обмеження життєдіяльності в практиці медико-соціальної експертизи, які можна визначити за допомогою променевих методів, є наявність обмеження рухливості ліктьового суглоба (ЛС), зміни осі кінцівки в прямій проекції, ступінь виразності деформувального артрозу, вкорочення кісток і наявність кутових деформацій. Основними факторами ризику виникнення ускладнень травматичних пошкоджень ЛС є локалізація травми та зміни механічної осі кінцівки в прямій проекції. Основним методом діагностики визначення функції ЛС після травматичних ушкоджень залишається рентгенологічний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-436
Шифр НБУВ: РА379450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тимошенко С.В. 
Хірургічне лікування нестабільних переломів дистального метаепіфіза променевої кістки та їх наслідків: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.В. Тимошенко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено диференційований алгоритмізований підхід, який базується на підборі оптимального хірургічного доступу, методі фіксації та типу фіксатора, оцінці необхідності кісткової пластики, які приводяться відповідно по ступеня і напрямку зміщення. Доведено недоцільність операції невролізу у хворих з приводу компресійних нейропатій. Відзначено зниження рентгеностеоденситометричних показників у різних зонах зап'ястка, які поглиблюються за нестабільного остеосинтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.452-59 +
Шифр НБУВ: РА370949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Доманський А. М. 
Хірургічне лікування хворих з наслідками поліструктурних пошкоджень передпліччя та кисті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / А. М. Доманський ; НАМН України, Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2011. — 25 с. — укp.

Вперше за умов експерименту з використанням імуноморфологічних методів встановлено, що укриття зони шва периферичного нерва кровозабезпечуючим м'язовим клаптем сприяє посиленню васкуляризації даної ділянки нерва, активізації зростання клітин нервової тканини та судин, збільшенню питомої щільності аксонів в середньому на 6,2 - 11,8 % і кількості шванівських клітин - на 11,3 - 22,0 %, судин - на 24,9 - 74,3 %, зниженню фіброзного компонента в регенераційній невромі, зменшенню утворення рубцевої тканини. Встановлено, що ефективність реабілітації хворих з поліструктурними пошкодженнями передпліччя та кисті у віддаленому періоді зворотно корелює з вихідним ступенем функціональних порушень, давністю травми та характером пошкоджень. Запропоновано способи оперативних втручань міоваскуляризації серединного нерва, відновлення ковзної функції сухожилків і сухожилково-м'язової транспозиції для відновлення опозиції першого пальця кисті. Це дозволяє зменшити вираженість розвитку рубцево-спайкового процесу в ділянці передпліччя та кисті, і, тим самим, підвищити ефективність реабілітації на 15,2 % в порівнянні з контрольною групою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-59
Шифр НБУВ: РА381098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського