Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Р603.52-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Яцишин Р.І. 
Клініко-патогенетична характеристика системної склеродермії та особливості її лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Р.І. Яцишин ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 40 с. — укp.

Вивчено клініко-синдромологічні особливості системної склеродермії (ССД) за сучасних умов. Оцінено роль окремих чинників (активності патологічного процесу, стадії та форми хвороби, її тривалості, віку хворих) у прогресуванні недуги та виникненні ускладнень із боку внутрішніх органів. Встановлено особливості перебігу артеріальної гіпертензії серед хворих на ССД і фактори, що визначають ризик її виникнення та прогресування. Досліджено стан перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантних систем організму, роль зазначених систем у прогресуванні зазначеної хвороби та можливі шляхи їх медикаментозної корекції. Проаналізовано зміни мікроциркуляторного русла у даних хворих та їх роль у патогенезі захворювання. З'ясовано роль ендотеліну-I у виникненні патології периферичного кровоплину. Наведено рекомендації щодо ендотелійпротективної терапії у разі ССД. Розглянуто особливості дисбалансу продукції цитокінів у патогенезі імунних перетворень внаслідок ССД. Обгрунтовано доцільність призначення імунотропної терапії залежно від цитокінового профілю хворого. Визначено роль ростових факторів у виникненні та прогресуванні склеротичних і фіброзних змін за умов ССД. Встановлено взаємозв'язки між патологією мікроциркуляції, імунним дисбалансом і патологічним синтезом колагену. Розроблено диференційовані підходи стосовно корекції виявлених порушень мікроциркуляції, імунного дисбалансу та патологічного фіброзоутворення у даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-3 +
Шифр НБУВ: РА324098

Рубрики:

      
2.

Бевзенко Т.Б. 
Клініко-патогенетичне значення порушень реологічних властивостей крові і ендотеліальної функції судин у хворих на системну склеродермію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.Б. Бевзенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено індекси агрегації та деформованості еритроцитів, агрегації тромбоцитів, в'язкості плазми, в'язкоеластичності, релаксації та динамічного поверхневого натягу сироватки крові, ендотеліну, тромбоксану, простацикліну, прозапальних цитокінів і циклічного гуанозинмонофосфату. З урахуванням одержаних результатів доведено патогенетичну роль у розвитку системної склеродермії порушень еритроцитарно-тромбоцитарно-плазмової ланок реологічних властивостей крові, а також ендотеліальної функції судин, їх взаємозалежності. Продемонстровано зв'язок даних показників з окремими клініко-лабораторними ознаками хвороби. Розроблено критерії прогнозування перебігу захворювання та контролю ефективності лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-3 +
Шифр НБУВ: РА362960

Рубрики:

      
3.

Бреславець М.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування індукованих автоколивань у комплексному лікуванні хворих на обмежену склеродермію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / М.В. Бреславець ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення показників варіабельності серцевого ритму уперше у хворих на обмежену склеродермію (ОСк) виявлено вегетативні регуляторні порушення, які мають в генезі дисфункцію симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи (ВНС). Виявлено виражені порушення їх балансу з відносною перевагою симпатичної ланки і функціональної недостатності обох відділів ВНС у 25 % хворих на ОСк. Установлено, що 45 % хворих мали незначні зміни у вегетативних регуляторних механізмах. Виявлено порушення метаболізму вазоактивних простаноїдів простацикліну (PGI2) та тромбоксану (TXA2) у хворих на ОСк, які проявлялись відносною перевагою вазоконстриктивного TXA2 у порівнянні з групою контролю. Розроблено метод акустичного аналізу індукованих автоколивань шкіри та підлеглих тканин, що дає змогу неінвазивно оцінити морфо-функціональні та структурні змінення шкіри. Запропоновано методику розрахунку інтегрального показника стану ВНС (INTEG), яка дає змогу визначати ступінь вираженості вегетативних порушень у зазначених хворих. Розроблено спосіб лікування хворих на ОСк з застосуванням індукованих автоколивань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-3 +
Шифр НБУВ: РА328692

Рубрики:

      
4.

Швець Л.В. 
Респіраторна м'язова дисфункція та рівень гомоцистеїну в крові хворих на системну склеродермію: клініко-патогенетичне значення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Л.В. Швець ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено клініко-патогенетичне значення респіраторної м'язової дисфункції та рівня гемоцистеїну (ГЦ) крові у хворих на системну склеродермію (ССД). Експериментально доведено участь дихальних м'язів (ДМ) у патологічному процесі, верифіковано їх морфологічні особливості. Виявлено підвищення рівня ГЦ у крові тварин з експериментальною склеродермією, доведено існування асоціативного зв'язку зі ступенем вираженості фіброзних змін у легенях. Зафіксовано наявність ССД-асоційованої міопатії у хворих на склеродермію, досліджено її морфологічні, зокрема, ультраструктурні особливості. Встановлено наявність у хворих респіраторної м'язової дисфункції у вигляді слабкості та підвищеної втомлюваності ДМ. Встановлено тісний кореляційний зв'язок дисфункції ДМ з виразністю задишки та показниками функції зовнішнього дихання. З'ясовано, що гіпергомоцистеїнемія (ГГЦ) у хворих на ССД асоціюється з розвитком пневмофіброзу та ступенем вентиляційних порушень. Доведено участь ГГЦ і респіраторної м'язової дисфункції у формуванні вентиляційної та легеневої недостатності у хворих на ССД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-3 + Р419.1-1
Шифр НБУВ: РА370588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Надашкевич О.Н. 
Системна склеродермія: розробка підходів до систематизації, вдосконалення діагностики і лікування на основі клініко-лабораторних та інструментальних досліджень: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / О.Н. Надашкевич ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на системну склеродермію (ССД) має місце напруження гуморального імунітету, яке більш виражене за гострого варіанта перебігу хвороби, ніж за хронічного. Для лікування хворих з підгострою ССД запропоновано цитостатичний імунодепресант "Циклофосфан", клінічну ефективність якого доведено в контрольованому, рандомізованому, однорічному для кожного пацієнта обстеженні. У плацебо-контрольованому, подвійному сліпому, рандомізованому дослідженні доведено наявність вазодилатуючого ефекту в антагоністів кальцію - ніфедипіну та верапамілу - у разі асоційованого з ССД синдрому Рейно. Верапаміл у хворих з вторинним до ССД синдромом Рейно в плацебо-контрольованому, подвійному сліпому, рандомізованому дослідженні вивчено вперше. Одержано дані, які вказують на цінність тестів визначення антинуклеарних антитіл до центромер і СКЛ-70 для діагностики ССД. Створено набір діагностичних критеріїв для ССД, що має чутливість і специфічність на рівні 100 %. Розроблено систематизацію ССД, яку можна застосовувати для встановлення розгорнутого клінічного діагнозу, прогнозу розвитку клінічно найбільш важливих склеродермічних вісцеритів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-3
Шифр НБУВ: РА315844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ігнатенко Т.С. 
Ураження серця при системній склеродермії (діагностика, аспекти патогенезу, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.С. Ігнатенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ураження міокарда, ендокарда, перикарда у хворих на системну склеродермію за даними клініко-інструментальних методів діагностики. На підставі електрокардіографічного й ехокардіографічного досліджень встановлено статевий диморфізм склеродермічної кардіопатії. Виявлено діастолічну дисфункцію лівого шлуночка у хворих на системну склеродермію, яка носить "гіпертрофічний" характер і зумовлена змінами процесу діастолічного наповнення. У ході клініко-експериментального дослідження виділено кардіодепресивний чинник, визначено його роль у формуванні серцевої недостатності у разі системної склеродермії. Оцінено фізико-хімічний стан крові та сечі у хворих, його роль змін у розвитку склеродермічної кардіопатії, показано вплив білкових, ліпідних і неорганічних сполук на показники поверхневого натягу. Визначено чинники, які впливають на тяжкість склеродермічної кардіопатії. Розроблено раціональні методи її патогенетичної терапії з комбінованим використанням інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту та блокаторів рецепторів ангіотезину-ІІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-37 + Р603.52-3
Шифр НБУВ: РА314963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського