Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (609)Книжкові видання та компакт-диски (219)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гончаренко О.В. 
Вплив засобів гігієни на мікробіоценоз ротової порожнини у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Гончаренко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в порівняльному аспекті вивчено антимікробну дію зубних паст і встановлено, що найменший вплив на мікробіоценоз ротової порожнини надає зубна паста, що містить триклозан, адсорбований на полімері. Проаналізовано та встановлено найбільш поширені антисептики, які входять до складу зубних паст, вивчено їх вплив на мікробіоценоз ротової порожнини в нормі та у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Визначено загальний та видовий склад мікрофлори порожнини рота у здорових осіб, у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Доведено, що застосування зубних щіток з додатковим ефектом чищення язика обгрунтовано та показано усім.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА365085

Рубрики:

      
2.

Розуменко М. В. 
Диференційований підхід до лікування ускладнень, пов'язаних з експлуатацією різних конструкцій суцільнолитих зубних протезів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. В. Розуменко ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено диференційований комплексний метод профілактики та лікування ускладнень запального характеру, пов'язаних з експлуатацією суцільнолитих незнімних зубних протезів залежно від клінічної ситуації в порожнині рота. Показано, що запальні прояви під час експлуатації таких протезів спостерігалися в 30,8 % випадків. Розроблено спосіб реконструкції суцільного мостовидного протеза, який передбачає атравматичне його зняття з можливістю подальшої реставрації та повторної фіксації. Розроблено патогенетично обгрунтовані методи лікування та профілактики запальних ускладнень, викликані експлуатацією незнімних зубних протезів, з обліком конкретної клінічної ситуації в порожнині рота, а саме наявності в ній дисбактеріозу, гіпосалівації, декубітальних язв в області підпротезного ложа. Встановлено, що використання розроблених комплексів залежно від клінічної ситуації в порожнині рота сприяє більш швидкій ліквідації запальних ускладнень у разі використання суцільнолитих металокерамічних зубних протезів, скорішому одужанню, що дозволяє в менш короткий термін після реставрації протеза проводити перепротезування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р661.22-5
Шифр НБУВ: РА382557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Заградська О. Л. 
Диференційований підхід до профілактики загострення хронічного кандидозу слизової оболонки порожнини рота: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Л. Заградська ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено тенденцію поширеності хронічного кандидозу та частоти загострення захворювання. Встановлено, що у разі наростання рівня кандидозної контамінації слизової оболонки порожнини рота (СОПР) відзначається зниження слиновиділення та погіршення гігієнічного стану порожнини рота. Розроболено схеми профілактичних заходів для застосування хворими на хронічний кандидоз СОПР з використанням препаратів антигрибкової й імуномоделювальної дії. Доведено, що ці заходи сприяють активізації природних захисних механізмів ротової порожнини хворих, збільшенню швидкості салівації, зменшенню обсіменіння СОПР Candida albicans, що забезпечило стійкий профілактичний ефект, про що свідчить відсутність загострення у віддаленні терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-8
Шифр НБУВ: РА380780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коган Б.Г. 
Діагностика і терапія розацеа, демодекозу, дерматиту періорального з урахуванням спільних чинників виникнення, патогенезу та особливостей клінічного перебігу дерматозів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / Б.Г. Коган ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики, лікування та запобігання розвитку рецидивів розацеа, демодекозу та дерматиту перорального. Доведено існування ряду подібних екзогенних та ендогенних чинників виникнення та розвитку даних дерматозів, показано особливу значущість інвазії кліщів D.folliculorum і D.brevis. Розроблено стандартну комплексну програму первинного клінічного лабораторного та спеціального обстеження хворих на розацеа, демодекоз і дерматит періоральний та визначено диференційно-діагностичні ознаки клінічної картини даних дерматозів. На підставі комплексного вивчення морфологічних і функціональних особливостей кліщів Demodex folliculorum і Demodex brevis доведено, що спеціалізація щодо паразитизму даних кліщів-демодецид зумовлена рядом взаємозалежних відносин з хазяїном - гостальною, топічною, статевою, віковою та сезонною формами специфічності. З'ясовано, що присутність кліщів-демодецид у ділянках запального процесу на шкірі обличчя у хворих на демодекоз, розацеа і дерматит періоральний є імуносупресивним чинником, який викликає певні зміни характеру запального процесу, зокрема сприяє його хронічному перебігу. Встановлено певне значення у патогенезі досліджуваних дерматозів судинного компонента на локальному та системному рівнях, а також порушень балансу рівнів статевих гормонів (андрогенів, естрогенів) в організмі хворих. Розроблено удосконалену комплексну програму терапії розацеа, демодекозу та дерматиту періорального, яка передбачає заходи, спрямовані на ерацикацію кліщів-демодецид, а також індивідуалізоване врахування особливостей клінічної картини запального процесу та наявності супутньої патології в різних органах і системах організму хворих. Запропоновано оригінальний метод запобігання розвитку рецидивів досліджуваних дерматозів, який, з урахуванням притаманної кліщам-демодецидам сезонної специфічності та певної залежності їх біологічного циклу розвитку від балансу рівнів статевих гормонів в організмі хазяїна, передбачає проведення терапевтичних заходів, спрямованих на досягнення повної ерадикації цих паразитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-52 + Р601.122.7-52 +
Шифр НБУВ: РА343969

Рубрики:

      
5.

Гончарук С.В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування застосування лікувально-профілактичних засобів з коренів цикорію при захворюваннях слизової оболонки порожнини рота: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Гончарук ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано застосування лікувально-профілактичних засобів, що містять біологічно активні речовини з коренів цикорію, для корекції метаболічних змін, які відбуваються у слизовій оболонці порожнини рота у разі хронічного рецидивного афтозного та кандидозного стоматиту. Обгрунтовано рецептури, розроблено й опрацьовано за експериментальних і клінічних умов нові лікувально-профілактичні засоби, а саме: зубний еліксир "Цикорій" і "КальЦикор", який містить біологічно активні речовини (БАР) цикорію та цитрат кальцію. Встановлено, що БАР з коренів цикорію є інгібіторами процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, що посилюється у разі захворювань слизової оболонки порожнини рота. За результатами проведених експериментальних і клінічних досліджень показано, що використання розроблених засобів у комплексному лікуванні хворих зі стоматитами різної етіології сприяє зниженню інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, зростанню активності ферментів антиоксидантного захисту, прискорює швидкість слиновиділення, нормалізує мікробіоценоз порожнини рота, зменшує термін лікування, що доводить доцільність їх застосування для профілактики та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-5 +
Шифр НБУВ: РА364352

Рубрики:

      
6.

Запорожець Н.М. 
Застосування імуномодуляторів місцевої дії при лікуванні хронічного катарального гінгівіту в осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Запорожець ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексних імунологічних досліджень крові, ротової та ясеневої рідини в осіб молодого віку з інтактним пародонтом і запальними захворюваннями пародонта встановлено, що хронічний катаральний гінгівіт (ХКГ) є патологічним процесом, за якого спостерігаються місцеві та системні порушення імунного статусу, а основні зміни відбуваються в системі місцевого імунітету ротової порожнини, що необхідно враховувати під час лікування захворювання. Уперше показано, що у хворих на ХКГ мають місце зміни у системі гуморального імунітету ротової порожнини залежно від ступеня тяжкості захворювання. За легкого ступеня ХКГ виявлено напруженість факторів неспецифічної резистентності (за рівнем лізоциму в ротовій рідині), за середнього та важкого ступеня ХКГ їх активність знижується. За цього відбувається активізація специфічного імунітету - посилене вироблення антитіл (зростання вмісту SIgA, IgA, і IgG у ротовій та ясеневій рідинах). На підставі цього обгрунтовано та розроблено спосіб фармакокорекції виявлених імунних порушень у ротовій порожнині у хворих ХКГ препаратами спрямованої місцевої імуномодулювальної дії - "Лісобакт" та "Імудон". Ефективність запропонованої схеми лікування ХКГ в осіб молодого віку підтверджено нормалізацією клінічних та імунологічних показників, скороченням термінів лікування та збільшенням тривалості ремісії захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 +
Шифр НБУВ: РА336616

Рубрики:

      
7.

Донцова Д. О. 
Застосування ополіскувачів в профілактиці та лікуванні хронічного катарального гінгівіту та їх вплив на гомеостаз порожнини рота: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Д. О. Донцова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше проведено лабораторне дослідження антимікробної активності ополіскувачів, що містять різні активні інгредієнти на клінічних і тест-штамах мікроорганізмів. Розглянуто порівняльну характеристику ефективності застосування ополіскувачів, які містять різні антисептичні речовини (хлоргексидин, триклозан, цетилпіридихлорид) за їх використання у ролі профілактичних засобів і за комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту в осіб молодого віку. Визначено, що призначення ополіскувачів у ролі профілактичного та лікувального засобу та тривалість їх використання необхідно проводити з урахуванням активності діючої речовини та її концентрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5
Шифр НБУВ: РА385110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цимбалюк Р.Ю. 
Клініка, діагностика та лікування червоного плескатого лишаю слизової оболонки порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Ю. Цимбалюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Уперше показано переважання концентрації низькомолекулярних білків у порівнянні з високомолекулярними та тенденцію до збільшення загального білка змішаної слини у хворих, а також підвищення ступеня важкості захворювання, а саме: типової, гіперкератонітичної, ексудативно-гіперемічної, ерозивно-виразкової. Уперше доведено, що у змішаній слині зростає вміст альбуміну, церулоплазміну та IgA. Виявлені закономірності змін показників білкового обміну змішаної слини дозволяють оцінити патогенетичні механізми розвитку різних форм червоного плескатого лишаю. Доведено, що розроблені лікарські композиції недоцільно використовувати для лікування гіперкератонітичної форми захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-52 +
Шифр НБУВ: РА342043

Рубрики:

      
9.

Попова О.І. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування амізону та біфіформу у комплексному лікуванні герпетичних стоматитів у дітей і дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Попова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність комплексного застосування противірусного препарату з імуномодулювальними властивостями та пробіотика в терапії герпетичних стоматитів у дітей та дорослих з метою підвищення ефективності лікування захворювання. На підставі результатів епідеміологічного дослідження виявлено високий рівень розповсюдженості герпетичних стоматитів серед населення. Під час проведення експериментального дослідження на моделі генітальної герпетичної інфекції на 20-ти мурчаках встановлено, що поєднане використання біфіформу з 3 % амізоновою маззю майже повністю запобігає виникненню специфічної симптоматики. Виявлено, що застосування запропонованого методу лікування в клініці зменшує інтенсивність загальної симптоматики, скорочує терміни місцевих проявів, періоду висипань та епітелізації, зменшує біль, суб'єктивні відчуття, а також сприяє скороченню загальної тривалості захворювання на 2 доби, збільшенню міжрецидивного періоду на 2-3 місяці у порівнянні з контрольною групою. Ефективність лікування підтверджено за допомогою мікробіологічних, морфологічних та імунологічних досліджень. Показано, що застосування запропонованого методу лікування сприяє відновленню стану мікроекології порожнини рота, прискорює заживлення герпетичних вогнищ, а також відновлення показників в системі інтерферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5 + Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА351077

Рубрики:

      
10.

Орнат Г.С. 
Клініко-лабораторна оцінка імунологічних і генетичних факторів перебігу протезних стоматитів та обгрунтування медикаментозної корекції в комплексному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.С. Орнат ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему ускладнень від використання знімних пластинкових протезів - протезних стоматитів. Встановлено можливу обтяженість до виникнення запального процесу слизової оболонки у разі успадкування пародонтиту і карієсу. Визначено вміст прозапальних цитокінів у крові та ротовій рідині під час запального процесу у порожнині рота під впливом знімних протезів, а також ефективність їх корекції. Досліджено показники клітинної та гуморальної ланок імунної системи у разі протезування знімними конструкціями зубних протезів. Розроблено й апробовано спосіб лікування протезних стоматитів вітчизняним препаратом "Ербісол". З'ясовано, що застосування даного препарату позитивно впливає на клінічні прояви та симптоми запалення слизової оболонки порожнини рота у протезоносіїв, покращує показники імунограми, функціонального стану генотипу епітеліоцитів слизової оболонки рота та знижує підвищену концентрацію цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-3
Шифр НБУВ: РА318401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мягкохліб Н.О. 
Клініко-лабораторна характеристика і лікування хворих на хламідійну інфекцію порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.О. Мягкохліб ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано частоту виявлення хламідій у ротовій порожнині хворих на урогенітальний хламідіоз і в осіб з хронічними запальними процесами у порожнині рота. Проведено порівняльні дослідження та виявлення хламідій у ротовій порожнині цих осіб. Вивчено морфологічні зміни щічного епітелію, пародонтальних кишень, задньої стінки глотки за хламідійних уражень, які характеризуються наявністю внутрішньоклітинних цитоплазматичних включень хламідій у плоскому епітелії та супроводжуються альтернативними та діспластичними змінами у цьому епітелії. Визначено діагностичну значимість вибору методу лабораторного дослідження та забору матеріалу з осередків ураження для виявлення хламідій з порожнини рота. Розроблено оригінальний комплексний метод лікування таких хворих з урахуванням клінічних проявів і цитоморфологічних змін слизової оболонки в осередках ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-52 +
Шифр НБУВ: РА340819

Рубрики:

      
12.

Тілігузова Н.А. 
Клініко-лабораторне обгрунтування диференційованого застосування препаратів-адаптогенів рослинного походження в комплексному лікуванні хворих на хронічний катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.А. Тілігузова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі комплексних клінічних, цитобіофізичних та біохімічних досліджень доведено, що у процесі лікування хворих на хронічний катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит препарат "Біотрит" виявляє властивості адаптогену завдяки протизапальній, антиоксидантній, метранотропній та біостимулювальній діям на тканини пародонта, прояви яких не залежать від способу застосування - місцевого, перорального, парентерального. Визначено, що поєднання різних способів введення препарату потенціюють їх дію. Цитобіофізичний експрес-метод визначення електрокінетичноїрухомості ядер клітин букального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) можна використовувати для виявлення індивідуальної чутливості хворих до лікарських препаратів, а також дозволяє оцінювати та прогнозувати терапевтичну ефективність подальшого лікування з використанням цього способу. Встановлено пряму залежність між чутливістю КБЕ до препарату та об'єктивними пародонтальними індексами та клінічними симптомами. Запропоновано патогенетично обгрунтовані схеми комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту та генералізованого пародонтиту з використанням рослинного адаптогену "Біотрит" та з'ясовано показання для його диференційованого застосування, що підвищує ефективність лікування, скорочує його терміни та підвищує строки стійкої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 + Р661.210.9-52 +
Шифр НБУВ: РА322375

Рубрики:

      
13.

Жук Д.Д. 
Клініко-лабораторне обгрунтування лікування хронічного катарального гінгівіту в осіб зі зниженою неспецифічною резистентністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.Д. Жук ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Доведено можливість підвищення ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) у осіб зі зниженою неспецифічною резистентністю за допомогою розробленого комплексу поєднаного застосування адаптогенних препаратів рослинного походження та фізичних чинників впливу. За результатами проведених епідеміологічних досліджень встановлено високу поширеність запальних захворювань пародонта у дітей 15-ти років і тенденцію її подальшого зростання. Розроблено патогенетично обгрунтовані методи комплексного лікування ХКГ у пацієнтів зі зниженою неспецифічною резистентністю, що дозволяють досягти стійкої ремісії. На підставі клініко-лабораторних досліджень встановлено найбільшу ефективність застосування фізичних факторів впливу у сполученні з адаптогенами для лікування ХКГ у осіб зі зниженою неспецифічною резистентністю (УЗВ для дорослих і дітей, ЕМВ НВЧ для дітей). Вперше проведено комплексну порівняльну оцінку та показано адекватність результатів, одержаних за допомогою експрес-методів і клінічних імунологічних досліджень крові й ротової рідини. Одержані показники запропоновано використовувати для проведення скринінгових досліджень. Розроблено лікувально-профілактичні комплекси імунореабілітаційної дії для пацієнтів з ХКГ. Експериментально встановлено позитивний вплив запропонованих засобів на підвищення функціональної активності T- і B-систем імунітету, активізацію місцевих і системних факторів неспецифічного захисту, нормаліазцію біохімічних показників ротової рідини та функціональної реакції у порожнині рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 +
Шифр НБУВ: РА336851

Рубрики:

      
14.

Василишин 
Клініко-лабораторне обгрунтування ранньої діагностики, медикаментозного лікування та профілактики інфекційно-алергічних станів слизової оболонки ротової порожнини у пацієнтів, що користуються знімними конструкціями зубних протезів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Уляна Ростиславівна Василишин ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р661.22
Шифр НБУВ: РА354233

Рубрики:

      
15.

Світлова О. Б. 
Комплексна диференційована терапія хворих на мікози шкіри та слизових оболонок з супутніми хронічними запальними захворюваннями кишечнику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / О. Б. Світлова ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено ефективність лікування хворих на мікози з урахуванням змін функціонального стану кишечнику й імунного статусу. Встановлено, що у хворих на мікози з супутніми хронічними запальними захворюваннями кишечнику, переважають дисеміновані форми мікозу. Виявлено дисбіоз і значні відхилення у Т-ланці імунітету, активацію гуморального імунітету, підвищення CD95+, рецепцію до ІL-2 (CD25+) знижено. Розроблено й обгрунтовано комплексну етіотропну та патогенетичну терапію хворих на мікози з супутніми захворюваннями кишечнику, з використанням антимікотиків, імуномодуляторів і препаратів для корекції діяльності шлунково-кишкового тракту. Надано клініко-лабораторне оцінювання ефективності даної комплексної терапії у порівнянні з традиційними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.12-5 + Р661.220.111-5 + Р413.301.1-5
Шифр НБУВ: РА376127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дівнич Т. Я. 
Корекція дисбіотичних порушень в ротовій порожнині в профілактиці і лікуванні ускладнень при протезуванні зубними частковими знімними пластинковими протезами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. Я. Дівнич ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що зменшується резидентна мікрофлора ротової порожнини на фоні зростання транзиторної мікрофлори. Визначено препарати, які впливають на мікробіоценоз ротової порожнини. Завдяки своєму бактерицидному, протизапальному ефектам препарати ісла-моос і хлорофіліпт рекомендовано для використання в клініці ортопедичної стоматології. Розроблено способи медикаментозної корекції мікрофлори ротової порожнини фітопрепаратами у пацієнтів із знімними конструкціями зубних протезів у різні терміни користування ними, застосування яких забезпечує більш виражену позитивну динаміку щодо зменшення колонізації ротової порожнини транзиторною мікрофлорою з високим рівнем вірулентності. Доведено, що застосування препарату ісла-моос у пацієнтів з частковими зубними пластинковими протезами в терміни 1 міс та 1 рік після ортопедичного лікування призводить до стабілізації мікробіоценозу ротової порожнини, а використання препарату хлорофіліпт у пацієнтів з терміном користування частковими зубними пластинковими протезами 3 - 4 роки повністю нормалізує мікрофлору ротової порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62-37 + Р661.220.11-5
Шифр НБУВ: РА376178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Решетняк О.В. 
Лікування Candida-асоційованого стоматиту у жінок з урогенітальною патологією грибкового походження: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.22 / О.В. Решетняк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне клінічне, мікробіологічне й імунологічне обстеження 127-ми жінок віком від 21-го до 60-ти років, з яких 78 - з хронічною урогенітальною патологією (ХУГП). За результатами обстежень серед жінок з ХУГП у 72,9 % виявлено кандидоз слизової оболонки порожнини рота (СОПР) за хронічної гіперпластичної або атрофічної форми), у 27,1 % - кандидоносійство без клінічних проявів. Установлено, що у розвитку кандидозу СОПР у жінок з ХУГП має значення сукупна роль особливостей мікробіоценозу різних біотипів організму: ПР (щоки, язика, піхви, кишечнику, а також порушень загального та місцевого імунітету. Визначено значущість стоматологічного статусу жінок у розвитку рецидивів ХУГП. За результатами обстеження теоретично обгрунтовано диференційоване застосування на етапі первинного лікування та за умов підтримувальної терапії цих хворих, антимікробних (5-НОК, ністатину, гівалексу) й імунокоригувальних препаратів (імунофану, ербісолу, траумель-С) у комбінації з пробіотичними засобами (симбітер-2, симбітеру концентрований. На підставі результатів, одержаних завдяки проведенню клінічних, мікробіологічних та імунологічних досліджень, показано високу терапевтичну ефективність розроблених методів у найближчі та віддалені строки спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-5 + Р715.017-5 +
Шифр НБУВ: РА357106

Рубрики:

      
18.

Гвоздик І. М. 
Морфо-функціональні зміни слинних залоз і слизової оболонки ротової порожнини під впливом цисплатину та їх корекції ентеросгелем: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / І. М. Гвоздик ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості будови піднижньощелепної слинної залози (ПЗС) і слизової оболонки ротової порожнини (СОРП) у досліді на 113-ти щурах під дією цисплатину та їх корекції ентеросгелем. Застосовано гістологічний, електронно-мікроскопічний, морфометричний, біохімічний і статичний методи дослідження. У розвитку цисплатин-індукованої токсичності в ПЗС і СОРП виявлено динамічні реактивні, альтеративні та компенсаторні процеси в сероцитах та епітеліоцитах вивідних проток, порушення системи ліпопероксидації та системи антиоксидантного захисту. Одержано результати, що доводять позитивний вплив ентеросгелю на структури ПСЗ і СОРП, виявлено ослаблення проявів цитотоксичності та відновлення їх функціональної здатності, покращання стану антиоксидантної системи, що може сприяти запобіганню ксеростомії та цитостатичних мукозитів у хворих зі злоякісними пухлинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р661.22-5 + Р661.23-5
Шифр НБУВ: РА383951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Калініченко М.В. 
Морфофункціональна характеристика клітинного складу піднижньощелепних лімфатичних вузлів щурів в нормі, при трансплантації кріоконсервованої плаценти та асептичному стоматиті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / М.В. Калініченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни структурних елементів піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі підшкірної трансплантації кріоконсервованої плаценти. Встановлено компенсаторно-відновні процеси в регіональних лімфатичних вузлах за умов корекції гострого асептичного запалення слизової оболонки порожнини рота підшкірною трансплантацією кріоконсервованої плаценти. Одержано комплексну характеристику будови піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі введення кріоконсервованої плаценти у ранні та віддалені терміни після трансплантації кріоконсервованої плаценти. Уточнено роль регіонарної лімфоїдної тканини у реалізації відповіді організму на трансплантацію біологічно активних тканин. Розвинуто концепцію про доцільність використання кріоконсервованої плаценти перебігу запальних процесів і стимуляції імунної системи з метою активізації захисних механізмів організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.12 + Р411.3-29 + Р661.220.111-29 +
Шифр НБУВ: РА363859

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Вільхова О.В. 
Морфофункціональна характеристика піднебінних залоз щурів в нормі та при трансплантації кріоконсервованої плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Вільхова ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто вивчення підшкірної трансплантації кріоконсервованої плаценти на структурні компоненти піднебінних залоз щурів за фізіологічних умов та під час змодельованого гострого асептичного запалення слизової оболонки порожнини рота. Показано зміни стромальних і паренхіматозних компонентів піднебінних залоз щурів за трансплантації кріоконсервованої плаценти, які проявляються підсиленням мікроциркуляції в інтерстиційній тканині й активацією секреторної активності мукоцитів. Доведено доцільність використання трансплантації кріоконсервованої плаценти для корекції перебігу запальних процесів слизової оболонки порожнини рота, оскільки це зменшує альтернативні й ексудативні прояви та прискорює процеси репарації та проліферації в структурних компонентах залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 + Е60*694.1 + Р661.220.11-29 +
Шифр НБУВ: РА367282

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського