Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.212.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шарашидзе К. З. 
Імунологічні зсуви в організмі вагітних при затримці розвитку плода та їх комплексна терапія: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / К. З. Шарашидзе ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено імунний статус у вагітних з синдромом затримки розвитку плода (СЗРП), визначено імунологічні зрушення та їх патогенетичне значення в розвитку даної паталогії. Досліджено вміст імуноглобулінів, що циркулюють, імунних комплексів, прозапальних цитокінів у разі СЗРП. Вперше виявлено, що у вагітних із СЗРП розвивається імунологічна дисфункція, змінюється цитокіновий профіль, відзначається підвищення в 1,5 - 2,5 раза рівня циркулюючих імунних комплексів і дисимуноглобулінемія. Вперше запропоновано використання гемокорду для патогенетичної корекції СЗРП, введення якого має виражений імунокоригувальний вплив, нормалізує показники клітинного та гуморального імунітету, сприяє зменшенню рівня прозапальних цитокінів і вмісту середньомолекулярних комплексів, нормалізує білковосинтезуючу функцію плаценти. Вперше на підставі аналізу клінічних змін, імунологічних показників у ході лікування СЗРП показано, що введення гемокорду самостійно або в комплексі з традиційними методами терапії дає позитивний ефект, відновлює порушений імунних гомеостаз, призводить до нормалізації фетоплацентарного кровообігу, покращує ріст і розвиток внутрішньоутробного плода, знижує показники перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21
Шифр НБУВ: РА381392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Арчакова Т.М. 
Морфологія ворсинчастого хоріона жінок віком 35 років і більше та при природжених вадах розвитку центральної нервової системи у плода: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Т.М. Арчакова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено структурні та ультраструктурні критерії ушкодження та особливості апоптозу ворсинчастого хоріона першого та другого триместрів вагітності в жінок віком 35 - 45 років та у випадку природжених вад розвитку центральної нервової системи (ПВР ЦНС) в плода для виділення груп ризику щодо розвитку плацентарної недостатності. На підставі комплексного морфологічного, ультраструктурного, імуногістохімічного та морфометричного аналізу біоптатів плаценти встановлено уповільнення розвитку фетального судинного русла та дистрофічні зміни в епітелії в даних жінок. Визначено характер розвитку компенсаторних реакцій у вигляді достовірного зменшення товщини епітеліального шару, діаметра ворсин та збільшення кількості синцитіальних вузликів. Спостережено, що за умов ПВР ЦНС плода у ворсинчастому хоріоні має місце первинна плацентарна недостатність, морфологічними критеріями якої є затримка дозрівання та диференціювання ворсин хоріона та фетального судинного русла на фоні порушення кровообігу у фетальних судинах і дистрофічних процесів у синцитіотрофобласті, цитотрофобласті, ендотеліоцитах. Проведено кількісний аналіз структур ворсинчастого хоріона в динаміці вагітності в жінок віком 35 - 45 років та у випадку ПВР ЦНС у плода. З використанням загальногістологічних та імуногістохімічних досліджень встановлено збільшення апоптозного індексу у ворсинчастому хоріоні жінок віком 41 - 45 років і зменшення його за умов ПВР ЦНС плода в динаміці вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21-2
Шифр НБУВ: РА321699

Рубрики:

      
3.

Заєць В. В. 
Особливості неонатальної адаптації новонароджених від матерів з токсоплазмовою інфекцією (діагностика та лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. В. Заєць ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено особливості перебігу періоду неонатальної адаптації у новонароджених від матерів з токсоплазмовою інфекцією. Одержано нові дані про імуногістохімічні особливості структур плаценти, особливості нейросонографічної картини структур головного мозку й особливості неспецифічної резистентності організму новонароджених. Розроблено комплекс нових діагностичних критеріїв внутрішньоутробного інфікування новонароджених токсоплазмовою інфекцією. Доведено необхідність дослідження плаценти в перші години після пологів для ранньої діагностики токсоплазмової інфекції у новонароджених за допомогою непрямого стрептавидін-пероксидазного методу виявлення рівня експресії антигенів ІЛ-6. Розроблено та впроваджено в практику комплекс лікувальних заходів з використанням специфічного імуноглобуліну проти Toxoplasma gondii для лікування токсоплазмової інфекції у новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.517.58 + Р716.212.21 + Р733.3
Шифр НБУВ: РА373061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мирошниченко М. С. 
Патологічна анатомія серця при затримці внутрішньоутробного розвитку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / М. С. Мирошниченко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості серця за наявності симетричного та асиметричного варіантів затримки внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР). Проаналізовано фактори, що сприяють ЗВУР, проведено морфологічне дослідження серця плодів і новонароджених зі ЗВУР у різні терміни гестації. За ЗВУР спостерігаються дефіцит маси тіла, індексу Кетле, товщини стінки шлуночків серця, мікроскопічні зміни строми й паренхіми (нерівномірно виражена поперекова посмугованість, хвилеподібна деформація, фрагментація м'язових волокон з ознаками некрозу, контрактурні зміни кардіоміоцитів, внутрішньоклітинний міоцитоліз, глибчастий розпад міофібрил, жирова дистрофія, порушення кровообігу, слеротичні зміни, висока активність апоптотичних процесів, ендотеліальна дисфункція). Ступінь вираженості змін у серці залежить від локалізації, варіанта ЗВУР, терміну гестації. У дітей з асЗВУР виявлено більш виражені зміни. Ступінь вираженості змін у серці зростає зі збільшенням терміну гестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21 + Р733.410-2
Шифр НБУВ: РА381783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Григорьєва О.В. 
Розповсюдження вроджених вад розвитку плоду в Кримському регіоні, їх профілактика, рання діагностика і корекція у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Григорьєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Детально вивчено нозологічні форми вроджених вад розвитку (ВВР) плоду у жінок, які мешкають у різних регіонах Криму, що дозволило визначити екологічні та соціально-побутові чинники, які несприятливо впливають на репродуктивне здоров'я жінок Криму. З урахуванням додатково виявлених чинників ризиків здійснено профілактику вродженої патології та плоду шляхом поліпшення якості навколишнього середовища та здоров'я батьків, прийому фолієвої кислоти. З метою пренатальної діагностики використано неінвазивні та інвазивні методи діагностики ВВР і спадкових захворювань (СЗ) плоду. Поглиблено оцінено їх ефективність. Уперше оцінено ефективність консервативної терапії та хірургічної корекції різних ВВР новонароджених. Зважаючи на значний клінічний матеріал, вивчено особливості загального, спеціального та генетичного анамнезу, особливості перебігу та результат вагітності, перебіг пологів і післяпологового періодів, стан новонароджених під час народження та найближчі результати їх розвитку в жінок груп ризику та дітей, що народилися з ВВР і СЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21-52 + Р733.050-52 +
Шифр НБУВ: РА340033

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського