Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (503)Книжкові видання та компакт-диски (177)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абрамов С.В. 
Лікарський контроль функціонального стану серця і тиреоїдної системи у юних спортсменок, які тренуються на витривалість: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / С.В. Абрамов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування та впровадження у практику лікарського контролю за медичними критеріями управління спортивним тренуванням юних спортсменок-легкоатлеток, які тренуються на витривалість, за показниками функціонального стану серця та тиреоїдної системи. Проведено динамічні спостереження за станом основних морфологічних, функціональних параметрів і біоелектричної активності серця та тиреоїдної системи у дівчаток віком 11-16 років протягом пубертатного і власне пубертатного періодів на всіх етапах багаторічної спортивної підготовки. Проаналізовано особливості стану центральної гемодинаміки, величини основних морфологічних параметрів лівого шлуночка серця, показники досліджень електрокардіографії та плазмової концентрації гормонів тиреоїдної системи, кореляційні взаємовідношення гормонів щитовидної залози і тиреотропіну з основними параметрами серця у дівчаток-спортсменок з урахуванням темпів статевого дозрівання і фаз оваріально-менструального циклу для визначення особливостей формування функцій, що вивчаються, під впливом занять спортом. Розроблено медичні критерії корекції тренувального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.3 + Р733.410.1-43 + Р733.415.12-43
Шифр НБУВ: РА314284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Авраменко І.Ю. 
Роль дисфункції ендотелію при вроджених вадах серця у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ю. Авраменко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему виявлення дисфункції ендотелію на підставі визначення нітрит аніону й ендотеліну-1 в сироватці крові дітей з вродженими вадами серця. Установлено, що для новонароджених з такими вадами незалежно від стану легеневого кровообігу, характерним є підвищення концентрації нітрит аніону та зниження рівня ендотеліну-1. Виявлено, що ендотеліальна дисфункція у разі природжених вад серця виникає ще до прогресування легеневої гіпертензії та появи гістологічних ознак гладком'язової дисфункції. Відзначено, що маркери функціональної активності ендотелію - оксид азоту й ендотелін - мають діагностичне значення за наявності зазначених вад, що супроводжуються збагаченим легеневим кровообігом. Визначено концентрації нітрит аніону й ендотелін-1 у сироватці крові новонароджених, які можуть бути диференційною ознакою вроджених вад серця. Запропоновано й обгрунтовано доцільність врахування динаміки рівня нітрит аніону за цих вад зі збагаченим легеневим кровообігом у разі формування "груп ризику" швидкого прогресування легеневої гіпертензії, що дозволяє оптимізувати терміни хірургічного лікування. Установлено, що блокатор рецепторів до ангіотензину-1 лозартан є ефективніший у порівнянні з інгібітором ангіотензинперетворювального ферменту каптоприлом, сприяє стабілізації ознак недостатності кровообігу на фоні легеневої гіпертензії в дітей з вродженими вадами серця, що характеризуються збагаченим легеневим кровообігом, не впливаючи на показники функціонального стану ендотелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-4 +
Шифр НБУВ: РА358913

Рубрики:

      
3.

Андрущенко 
Клініко-інструментальні критерії діагностики комбінованих порушень ритму серця у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ірина Вікторівна Андрущенко ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-4
Шифр НБУВ: РА357887

Рубрики:

      
4.

Апанасенко О.М. 
Структурно-функціональні особливості серця у дітей із системною дисплазією сполучної тканини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Апанасенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено методику ранньої діагностики та прогнозування серцево-судинних порушень у дітей з системною дисплазією сполучної тканини на підставі дослідження структурно-функціональних особливостей серця, біохімічних маркерів обміну сполучної тканини, вегетативного статусу та розробки прогностичних критеріїв перебігу аритмій. Проаналізовано дані щодо частоти й особливостей клінічних проявів у дітей з різним ступенем сполучнотканинної дисплазії, різноманітними формами малих аномалій розвитку серця. Визначено морфологічні особливості структур серця у пацієнтів з системною дисплазією сполучної тканини шляхом проведення ехокардіографічного дослідження. Визначено характер взаємозв'язку між порушеннями серцевого ритму та провідності й сполучнотканинною дисплазією серця залежно від ступеня її виразності. Розроблено критерії ранньої діагностики порушень ритму серця та провідності у дітей з сполучнотканинною дисплазією, обгрунтовано алгоритм прогнозування аритмій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.1 +
Шифр НБУВ: РА363518

Рубрики:

      
5.

Бєлалова Л.Я. 
Роль вегетативної регуляції в розвитку кардіальної дезадаптації при аритміях у дітей та їх корекція на різних етапах лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Я. Бєлалова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено рівні кардіальної дезадаптації та стан вегетативної регуляції за наявності аритмій у дітей. Встановлено ефективність застосування лікувальної терапії з включенням препаратів ноотропної, мембраностабілізувальної, кардіометаболічної дії, а також лазеротерапії на стаціонарному та курортно-преформованих факторів і біорезонансної стимуляції на санаторному етапах лікування. Визначено клініко-інструментальні та біохімічні критерії діагностики кардіальної дезадаптації у дітей з аритміями, якими є: зміни церебральної та кардіогемодинаміки, біоелектричних процесів у міокарді та головному мозку, вегетативної регуляції, антиоксидантного захисту, структурно-функціонального стану мембран еритроцитів, а також активація перекисного окиснення ліпідів. Встановлено діагностичну значимість проведення функціональних тестів з застосуванням проби з глибоким диханням, проби Вальсальви, ортостатичної проби й оцінки показників часового та спектрального аналізу ритмограми. Доведено ефективність комбінування санаторно-курортного комплексу лікування з біорезонансною стимуляцією, а також стаціонарного комплексу терапії у дітей з брадиаритміями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-3
Шифр НБУВ: РА330677

Рубрики:

      
6.

Бачинська В.Б. 
Структурно-функціональні предиктори аритмій у юнаків із первинним пролапсом мітрального клапану і оптимізація їх лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Б. Бачинська ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни структурно-функціонального стану серцево-судинної системи та клініко-інструментальні предиктори розвитку різних варіантів екстрасистолії. Виділено групи ризику щодо виникнення аритмій, проаналізовано результати обстеження 112-ти юнаків із первинним пролапсом мітрального клапана (ПМК) й обгруновано шляхи покращення ефективності лікування екстрасистолії. З'ясовано, що у ролі предикторів частої шлуночкової екстрасистолії (ШЕ) у юнаків із ПМК можуть виступати вегетативна дисфункція та порушення електрофізіологічних властивостей міокарда, а предикторами частої суправентрикулярної екстрасистолії (СЕ) - збільшення дисперсії зубця Р, вегетативна дисфункція та порушення релаксаційних властивостей міокарда лівого шлуночка. Доведено високу антиаритмічну ефективність бісопролола у разі шлуночкової, а ритмокора - суправентрикулярної екстрасистолії. Встановлено, що застосування комбіновоної терапії бісопролол + ритмокор підвищує ефективність лікування ШЕ та СЕ, а також дозволяє знизити дозу бісопрололу та кількість його побічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 + Р733.410.105.0-5 +
Шифр НБУВ: РА367704

Рубрики:

      
7.

Бортна Т.М. 
Предиктори порушень ритму серця у юнаків допризивного віку з пролапсом мітрального клапана: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Бортна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Виявлено нові фактори ризику розвитку аритмій у юнаків допризивного віку з пролапсом мітрального клапана. Вивчено особливості клінічних проявів, електрофізіологічних і морфофункціональних змін серця. Досліджено варіабельність серцевого ритму у юнаків з пролапсом мітрального клапана без аритмій і з порушеннями ритму серця. Доведено, що лише наявність комплексу змін, таких, як гіпомагніємія, дисфункція вегетативної нервової системи, мікросоматозна дегенерація стулок мітрального клапана, поперечні трабекули, аномальна тракція папілярних м'язів можуть бути предикторами появи аритмій. Розроблено алгоритми прогнозування появи аритмій і ступеня їх важкості за наявності пролапса мітрального клапана.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109 + Р733.410.105.08 +
Шифр НБУВ: РА357513

Рубрики:

      
8.

Введенська Т.С. 
Клініко-ехокардіографічна характеристика кардіопатії у підлітків, обумовленої малими структурними аномаліями серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.С. Введенська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Вивчено вперше у підлітків клініко-інструментальну характеристику кардіопатії, обумовлену малими структурними аномаліями серця, їх структуру, частоту, морфофункціональні особливості, стан кардіогемодинаміки, типи центральної гемоциркуляції, реакції на фізичне навантаження, біоелектрична, механічна активність міокарда, у частини пацієнтів - в катамнезі. Встановлено часте сполучення такої кардіопатії з екстракардіальними стигмами дизембріогенезу сполученої тканини. Виявлено фактори, які негативно впливають на виникнення порушень ритму серця, проведено порівняльний аналіз ехокардіографічних показників із здоровими однолітками, а також в двох групах - з одиничними й множинними аномаліями, показано несприятливий вплив останніх на об'єми порожнини серця, скорочувальну і насосну його функції. Встановлено в катамнезі у більшості підлітків стабільність змін інструментальних показників, майже у третини - їх погіршення, обгрунтовано необхідність диспансерного спостереження таких пацієнтів у кардіолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.1-433.76

Рубрики:

      
9.

Виноградов К. В. 
Тактика лікування дітей з вродженими вадами серця при різному перебігу персистуючої інфекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / К. В. Виноградов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі результатів сучасних і високоінформативних методів серологічних і молекулярно-біологічних досліджень визначено структуру інфікованості дітей з природженими вадами серця (ПBC) персистуювальними внутрішньоклітинними збудниками, ступінь активності інфекційного процесу, ними обумовленого. Встановлено достовірний зв'язок між інфікованістю дитини персистуювальною внутрішньоклітинною інфекцією та наявністю ПBC - десятикратне підвищення вірогідності розвитку вад серця для інфікованих плодів. Обгрунтовано клініко-серологічні й імунологічні показання для проведення лікування за різного перебігу персистувальної інфекції у дітей з ПВС. Вперше з метою профілактики післяопераційних ускладнень хірургічної корекції ПВС розроблено та використано у клінічній практиці метод лікування запального процесу, обумовленого персистуювальними внутрішньоклітинними патогенами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-5 + Р733.457.365.1
Шифр НБУВ: РА374556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гайдук Т. А. 
Артеріальна гіпертензія у підлітків з високим ризиком кардіоваскулярних захворювань: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Т. А. Гайдук ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено частоту кардіоваскулярних факторів ризику у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією: спадкову обтяженість по кардіоваскулярних захворюваннях, метаболічні фактори ризику - надлишок маси тіла, дисліпопрогеїдемію, гіперінсулінемію й інсулінорезистентність. Встановлено їх внесок у формування артеріальної гіпертензії та гіпертрофії лівого шлуночка. Ідентифіковано суттєві гемодинамічні та метаболічні фактори прогнозування ризику формування гіпертрофії лівого шлуночка у дітей з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.410.1
Шифр НБУВ: РА371822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гищак Т.В. 
Стан провідникової системи серця у дітей з надшлуночковими пароксизмальними тахікардіями і критерії диференційованої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Гищак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Удосконалено прогностичні і лікувально-діагностичні заходи підвищення ефективності базисної терапії надшлуночкових пароксизмальних тахікардій у дітей. Розроблено новий нетравматичний і оптимальний метод виявлення додаткових шляхів проведення в серці, що базується на розрахунку коефіцієнта преекситації за показниками диференційно підсиленої ЕКГ (ДПЕКГ). Виявлено, що предикторами виникнення важких нападів суправентрикулярної тахікардії (СВТ) є подовження передсердної провідності та знижений вольтаж зубців ЕКГ. Розроблено прогностичні рівняння для розрахунку імовірної частоти виникнення нападів СВТ. Запропоновано і обгрунтовано алгоритм призначення базисної терапії СВТ з застосуванням препаратів "Аспаркам", "Ібупрофен" у комплексі з антибіотикотерапією, АТФ і "гранулів кверцетину". Зазначено, що використання моделей прогнозування частоти виникнення нападів СВТ дає можливість визначити ефективність медикаментозної терапії та своєчасно провести її корекцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-52 +
Шифр НБУВ: РА329813

Рубрики:

      
12.

Гончарь М. О. 
Клініко-інструментальні та біохімічні зіставлення стану серцево-судинної системи у дітей з природженими вадами серця: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.10 / М. О. Гончарь ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Уперше на підставі інтегральної клініко-інструментальної та біохімічного оцінювання стану серцево-судинної системи, аналізу взаємозв'язків рівня кардіальних біомаркерів з морфофункціональними параметрами серця та показниками центральної гемодинаміки встановлено клініко-гемодинамічні варіанти серцевої недостатності у дітей із природженими вадами серця. Досліджено частоту міокардіальної дисфункції шлуночків та її варіанти у дітей з природженими вадами серця у доопераційному періоді та після кардіохірургічної корекції. Обгрунтовано доцільність визначення міокардіальної дисфункції на доклінічній стадії серцевої недостатності з метою призначення індівідуальної терапії для запобігання її прогресування, клінічної маніфестації й інвалідізації хворих. Встановлено особливості клініко-параклінічних проявів серцевої недостатності у дітей раннього віку з природженими вадами серця (ПВС), що належать до різних гемодинамічних груп. Запропоновано розподіл пацієнтів на функціональні класи за допомогою розробленої шкали, яка включає додаткові критерії визначення функціонального стану серцево-судинної системи. Уперше у дітей з ПВС на підставі систематизації їх клініко-інструментальної характеристики розроблено прогностичну експертну систему визначення функціонального стану серцево-судинної системи. Доведено наявність ушкодження кардіоміоцитів на фоні гемодинамічних порушень та їх взаємозв'язок зі ступенями тяжкості серцевої недостатності та легеневої гіпертензії у дітей з ПВС. Обгрунтовано доцільність використання біомаркерів в оцінюванні клінічного стану пацієнтів та як додаткових критеріїв для визначення тактики індивідуального диспансерного спостереження. Розроблено критерії оцінювання функціонального стану серця у дітей після кардіохірургічної корекції ПВС з урахуванням варіантів ремоделювання міокарда, формування систолічної та діастолічної дисфункції шлуночків, наявності резидуальних станів, що дозволяє найбільш об'єктивно й якісно визначати комплекс реабілітаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-3
Шифр НБУВ: РА380547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Горєлова Н.І. 
Гістогенетичні механізми септації серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Н.І. Горєлова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше за результатами паралельного світлооптичного та імуногістохімічного досліджень вивчено динаміку структурно-функціональних перетворень тканинних і клітинних компонентів у складі перегородок серця на етапах кардіогенезу. Визначено морфометричні характеристики перегородок на різних його етапах, проаналізовано їх динаміку. Уперше створено тривимірні моделі міжпередсердних і міжшлуночковової перегородок серця у різні періоди кардіогенезу у представників класів хребетних. Зроблено порівняльну характеристику процесів формування гістоструктурних перегородок серця у птахів і ссавців, а також у людини. Завдяки одержаним даним розвинуто уявлення про нормальний гістогенез перегородок серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-2 +
Шифр НБУВ: РА340009

Рубрики:

      
14.

Данилевич Ю.О. 
Структурно-функціональні особливості камер та кровоносного русла серця новонароджених при внутрішньоутробному інфікуванні та пневмопатіях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.О. Данилевич ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Із використанням комплексу морфометричних методів вивчено особливості структурної організації неураженого серця новонарджених, а також ремоделювання його камер і кровоносного русла під впливом внутрішньоутробного інфікування та пневмопатій. Встановлено, що у неушкодженому серці новонарджених відносно переважають масо-, планіметричні й об'ємні характеристики правого шлуночка. Виявлено, що гістостереометричні параметри частин серця новонародженого корелюють з макрометричними. З'ясовано, що ядерно-цитоплазматичні відношення у серцевих м'язових клітинах шлуночків є майже однаковими, а в кардіоміоцитах передсердь - більші, що свідчить про меншу їх диференціацію. Встановлено, що внутрішньоутробне інфікування та пневмопатії призводять до вираженої морфологічної перебудови відділів серцевого м'яза новонароджених на всіх рівнях його структурної організації. Виявлено диспропорційну, незбалансовану зміну масометричних параметрів частин серця, з'ясовано, що аналогічно розширюються його камери, в шлуночках істотно зменшуються резервні об'єми. Встановлено, що за даних патологічних умов у частинах серця зростають відносні об'єми строми, уражені кардіоміоцитами, знижуються відносні об'єми капілярів, суттєво порушуються капілярно-кардіоміоцитарні, стромально-кардіоміоцитарні та ядерно-цитоплазматичні відношення, погіршується кровопостачання. З'ясовано, що за внутрішньоутробного інфікування дані зміни домінують у лівому шлуночку, а у разі пневмопатій - у правому. Із використанням комплексної морфометрії встановлено, що найбільш інформативними та діагностичиними є відносні макро- та гістостереометричні кардіопараметри. З'ясовано, що гістостереометричні кардіопараметри найбільш адекватно та точно відображають зміни структурної організації серцевого м'яза на тканинному та клітиннному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90 + Р733.410.1-2 +
Шифр НБУВ: РА362306

Рубрики:

      
15.

Дорофеєв О.Е. 
Клініко-патогенетична характеристика незапальних уражень міокарда тонзилогенного генеза у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.Е. Дорофеєв ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2004. — 35 с.: рис. — укp.

На підставі комплексного обстеження дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза встановлено залежність скарг хворого та виразності клінічних проявів захворювання від ступеня дезадаптації організму. Виявлено відмінності у спрямованості метаболічних та імунних порушень залежно від фази дезадаптації. Запропоновано концепцію патогенетичних механізмів, на підставі якої встановлено причини збереження або прогресування незапального ураження міокарда після санації носоглотки. Зазначено, що дана розробка є теоретичною базою нового підходу щодо лікування та реабілітації хворих незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза, розроблено класифікацію дезадаптацій за даної патології. Обгрунтовано диференційований підхід щодо обстеження та лікування дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза з урахуванням тяжкості перебігу патологічного процесу та ступеня дезадаптації організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.13-5 +
Шифр НБУВ: РА331284

Рубрики:

      
16.

Дубова Г.В. 
Якість життя та шляхи його поліпшення у дітей з порушеннями ритму серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Дубова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено спеціальний опитувач "Якість життя дітей з аритміями", відповіді на запитання якого є суб'єктивною оцінкою якості життя (ЯЖ) хворою дитиною. Розроблено методику комплексного оцінювання ЯЖ дітей з порушеннями ритму серця (ПРС). Запропоновано методику оцінювання ефективності терапії аритмій у дітей, що передбачає врахування динаміки показника ЯЖ таких дітей. Оцінено ЯЖ дітей з ПРС і проаналізовано причини, що зумовлюють його погіршення. Установлено залежність зниження ЯЖ від виду аритмії, а також наявності та ступеня виразності порушень психоемоційного та вегетативного статусу. Доведено ефективність і безпечність аксіолітика "Адаптол" і седативного препарату з вегетостабілізувальною дією "Беласпон" у дітей з ПРС. Визначено показання до їх диференційованого призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА354808

Рубрики:

      
17.

Кулікова Г.В. 
Клініко-ехокардіографічна діагностика і моніторинг перебігу інфекційного міокардиту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Кулікова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено клініко-ехокардіографічні критерії діагностики та проведено динамічне спостереження за дітьми, що хворіють на інфекційний міокардит з метою здійснення ефективного контролю за перебігом захворювання та профілактики ускладнень. На підставі даних катамнестичних спостережень визначено інформативні клінічні, електрокардіографічні та доплерехокардіографічні ознаки ураження серця у дітей з інфекційним міокардитом, ступінь їх інформативності за різних термінів захворювання. За результатами комп'ютерної обробки ехокадіограм з визначенням коефіцієнта ультразвукової щільності оболонок серця розроблено додаткові діагностичні критерії міокардиту. Визначено прогностичні критерії міокардиту у дітей залежно від тяжкості перебігу захворювання. Запропоновано заходи для здійснення ефективного контролю за перебігом інфекційного міокардиту на підставі клініко-ехокардіографічного моніторингу, зокрема, терміни та відповідний необхідний об'єм клініко-інструментального обстеження у процесі диспансерного спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.130.11 +
Шифр НБУВ: РА349554

Рубрики:

      
18.

Кулешов О.В. 
Стан та корекція центральної і мозкової гемодинаміки у дітей з порушеннями ритму серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Кулешов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено вегетативний гомеостаз, особливості центральної та мозкової гемодинаміки у дітей з порушеннями ритму серця та розроблено способи їх корекції. Вивчено вегетативний гомеостаз, структурно-функціональний стан міокарда та кровоток по екстра- й інтракраніальним судинам головного мозку у дітей з різними видами порушень серцевого ритму. Виявлено порушення вегетативного гомеостазу з домінуванням симпатичного тонусу вегетативної нервової системи у дітей усіх груп, зафіксовано зниження показників центральної гемодинаміки за всіх видів екстрасистолічної аритмії (супра- та вентрикулярних і політопних), що проявляється у гіповолемічному типі з непорушеними контрактильними властивостями міокарда незалежно від віку. Відмічено виражене зниження систолічної та діастолічної швидкості кровотоку по a. vertebralis з обох сторін у дітей з екстрасистолічними порушеннями ритму серця. Встановлено, що поєднання стандартної терапії вегетативних дисфункцій з кардіометаболічним препаратом (кардонат) і судинопротектором (вінпоцетин), а також з місцевою фізіотерапією (електрофорез брому за Щербаком на комірцеву ділянку) сприяє зменшеннню екстрасистол за добу та нормалізації вегетативного гомеостазу з відновленням кровотоку по a. vertebralis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА363079

Рубрики:

      
19.

Куркевич А. К. 
Пренатальна ультразвукова діагностика критичних вроджених вад серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / А. К. Куркевич ; НАМН України ; ДУ "Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М. Амосова". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізована ефективність методу діагностики критичних вроджених вад серця (ВВС) до та після введення протоколу ультразвукового обстеження серцево-судинної системи плодів у 2008 р. Обгрунтовано алгоритм пренатального ведення плодів з діагностованими критичними ВВС. Вивчено вплив пренатального діагнозу критичних ВВС на зміни в пренатальній тактиці та кардіохірургічній допомозі новонародженим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-433.8 + Р716.212.22-433.8
Шифр НБУВ: РА381996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лосєва К.О. 
Етапне відновлювальне лікування дітей з вродженими септальними вадами серця та тетрадою Фалло після їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.О. Лосєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше у динаміці післяопераційного періоду комплексно вивчено особливості клінічної картини, функціональної діяльності серця та метаболічних процесів у дітей з вродженими вадами серця (ВВС). Уперше доведено, що у цих дітей існують порушення в анаеробному гліколізі та дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантний захист (АОЗ), які зберігаються у найближчому та віддаленому післяопераційному періодах. Уперше для метаболічної корекції порушень процесів ПОЛ і анаеробного гліколізу у післяопераційному періоді у дітей з ВВС було застосовано препарат "Кардонат", проведено оцінку ефективності його дії. Розроблено систему етапного відновлювального лікування дітей з ВВС у післяопераційному періоді з застосуванням даного метаболічного препарату, фізичних чинників з елементами східного масажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-434 + Р733.457.365.110.501-52 +
Шифр НБУВ: РА343539

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського