Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (594)Книжкові видання та компакт-диски (1298)Журнали та продовжувані видання (203)
Пошуковий запит: (<.>U=У580$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Злобін І.В. 
Визначення інтеграційних пріоритетів України в контексті використання потенціалу старопромислових регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.В. Злобін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес інтеграції України до світового господарства з урахуванням економічного потенціалу регіонів. Проаналізовано участь України в міжнародних об'єднаннях. Розглянуто сучасні теорії інтеграції та зроблено висновок про неможливість застосування зазначених теорій у наявному вигляді. З'ясовано напрямки найбільш ефективної реалізації інтеграційних зусиль. Досліджено вплив на інтеграційні процеси окремих регіональних утворень. Відзначено, що на інтеграцію України найбільший вплив здійснюють старопромислові регіони. Проаналізовано залучення значної частини даних регіонів до експортно-імпортних операцій. Розроблено механізм інтеграції України до світового господарства з використанням економічного потенціалу старопромислових регіонів. Запропоновано стратегії інтеграції української економіки з застосуванням інформаційної системи на основі маркетингового інструментарію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА360385

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Радзієвська С. О. 
Вплив регіональної інтеграції на конкурентоспроможність економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Радзієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито трансформацію конкурентних відносин від конкуренції-суперництва до конкуренції-співробітництва між країнами в межах регіонального об'єднання. Визначено конкурентну позицію країни в регіональній інтеграційній системі. Обгрунтовано необхідність посилення використання нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі. Запроваджено транзитні тарифи для реалізації геополітичних переваг. Встановлено поступовий перехід від цінової конкуренції до конкуренції диференціації. Надано рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності національної економіки й інтеграції України в світогосподарський простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА373470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гончаревич Л. Г. 
Гармонізація податкової системи до вимог ЄС в контексті міжнародної конкурентоспроможності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. Г. Гончаревич ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано чинники, тенденції, напрями й особливості податкової системи окремих європейських країн до вимог ЄС в контексті міжнародної конкурентоспроможності. Висвітлено теоретико-методологічні засади гармонізації податкової системи як фактора економічного розвитку країни, її інституційне забезпечення, передумови успішності, підходи окремих країн до вирішення питання збалансованості національних інтересів у податковій сфері. Встановлено залежність міжнародної конкурентоспроможності країни від гармонізації податкової системи, визначено особливості адаптації податкової системи України до вимог ЄС у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності, запропоновано інструменти та шляхи оптимізації розвитку податкової системи України в контексті євроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.614 + У580-13 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА381040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Бурміч О. С. 
Детермінанти технологічного лідерства у міжнародному бізнесі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. С. Бурміч ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проведено чітке розмежування між компанією-інноватором і компанією-імітатором, перша з яких ризикує значно більше, адже орієнтована на швидке прирощування знань. Проаналізовано передумови та динаміку світового технологічного прогресу та виокремлено етапи еволюції технологічного базису економічного розвитку, розкрито корпоративний потенціал інноваційного лідерства в глобальній економіці, а також представлено оцінювання діяльності корпорацій у кризовий та посткризовий період. Розглянуто численні аспекти розвитку національного технологічного лідерства. Оцінено технологічність вітчизняної економіки та здійснено сегментацію її технологічних ніш. Запропоновано інституційні засоби забезпечення мегарегіонального технологічного лідерства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 + У580-131 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА382458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Кобилянська Л.М. 
Диверсифікація геоекономічних стратегій в міждержавних відносинах країн СНД: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л.М. Кобилянська ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено роль інтеграційних процесів як головної середовищної умови розробки та реалізації геоекономічних стратегій країн пострадянського простору. Доведено, що різнорідність інтеграційної структури пострадянського регіону є визначальним чинником формування та диверсифікації геоекономічних стратегій країн на теренах СНД. Визначено основні тенденції розвитку сучасних процесів регіоналізації та глобалізації, котрі, маючи аналогічні витоки, суттєво відрізняються за принципами організації та рівнями взаємодії. Досліджено інтеграційні проекти в рамках СНД і системно розглянуто основні інтегрувальні та дезінтегрувальні чинники. Встановлено зв'язок між специфікою розвитку інтеграційних процесів на теренах СНД і формуванням і диверсифікацією геоекономічних стратегій країн СНД. Проаналізовано економічні відносини України з державами СНД і з ЄС в основних сферах діяльності - торгівлі, інвестуванні, виробничо-технологічному та науковому співробітництві. Встановлено, що диверсифікація геоекономічної стратегії України є оптимальним варіантом реалізації національних економічних інтересів на сучасному етапі розвитку вітчизняної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-43 + У9(4УКР)80-43
Шифр НБУВ: РА372229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Вергуненко М.В. 
Динаміка трансакційних витрат країни в процесі її регіональної інтеграції (на прикладі Європейського Союзу): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.В. Вергуненко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку трансакційних витрат (ТВ) країни у процесі її регіональної інтеграції, визначено основні важелі впливу на їх рівень і розроблено механізм їх оптимізації залежно від інтеграційної стратегії країни. Систематизовано методичні підходи до визначення економічної сутності категорії "ТВ" та запропоновано варіант її дефініції з урахуванням різних ієрархічних рівнів їх виникнення. Досліджено існуючі види ТВ і розроблено модернізований варіант їх класифікації. Проаналізовано методичні підходи щодо оцінювання рівня ТВ на різних ієрархічних рівнях економічної системи країни. Запропоновано методику вимірювання ТВ на макроекономічному рівні з урахуванням можливостей наявного інформаційного забезпечення. Розроблено систему аналітичних показників для планування й аналізу ТВ на макроекономічному рівні з метою проведення порівняльного аналізу ефектів економічної інтеграції. Досліджено динаміку й обгрунтовано напрями їх оптимізації за допомогою приєднання країни до інтеграційних угруповань (на прикладі Європейського Союзу). Проаналізовано рівень ТВ у перехідній економіці України, визначено основні закономірності та фактори, що його визначають. Для прогнозування та регулювання цих витрат розроблено статистичну модель впливу макроекономічних показників розвитку країни на рівень ТВ й обгрунтовано основні напрями їх державного регулювання за допомогою формування відповідних ринкових інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)0-86 +
Шифр НБУВ: РА360259

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кулініч О.М. 
Економічні механізми боротьби з відмиванням грошей: українські завдання в контексті міжнародного досвіду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.М. Кулініч ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено економічну сутність механізмів боротьби з відмивання грошей в контексті міжнародного досвіду та відповідних практичних завдань із забезпечення економічного правопорядку, які належить розв'язати в Україні за умов лібералізації та поглиблення глобальних інтеграційних процесів. Показано, що відмивання грошей за умов сучасної інтернаціоналізації та зростання взаємної залежності країн є функціональною ланкою загальної системи міжнародної економічної діяльності та застосовується з метою вилучення прибутку від нелегального підприємства, до якого залучаються злочинні угруповання. Виявлено, що міжнародний економічний кримінал найуразливіший на етапі легалізації одержаних прибутків. Обгрунтовано суттєве значення боротьби з відмиванням грошей, що дозволяє ефективно розслідувати випадки ухилення від сплати податків, шахрайства, корупції, наркоторгівлі, незаконної торгівлі зброєю та інших серйозних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-962 +
Шифр НБУВ: РА343987

Рубрики:

      
8.

Євдоченко О. О. 
Європейське бізнес-середовище в розвитку міжнародної економічної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О. О. Євдоченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Викладено сучасні теоретичні підходи до вивчення міжнародного бізнес-середовища з визначенням його структури, суттєвих складових та параметрів розвитку. Проаналізовано особливості та можливі сценарії розвитку європейського бізнес-середовища. Описано механізми та інструменти розвитку економічної діяльності України на основі комплексу заходів щодо вдосконалення моделі комерційної дипломатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4)80 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА342857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хотнянська О.Л. 
Залучення іноземних інвестицій в економіку країн через створення територій зі спеціальним режимом інвестування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.Л. Хотнянська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні основи дослідження світового руху капіталу. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо залучення іноземних інвестицій в економіки країн з використанням спеціального режиму інвестування. Досліджено теоретичні основи іноземного інвестування, інституційну структуру й інструменти ринку іноземних інвестицій. Визначено роль територій зі спеціальним режимом інвестування у стимулюванні залучення іноземних інвестицій. Досліджено тенденції даного процесу на світовому ринку капіталу. Проаналізовано функціонування спеціальних економічних зон у світі, а також залучення іноземних інвестицій в економіку України через спеціальні економічні зони та території пріоритетного розвитку. Запропоновано напрями вдосконалення політики стимулювання залучення іноземних інвестицій. Розроблено модель інвестиційних очікувань у спеціальних економічних зонах. Визначено перспективи функціонування спеціальних економічних зон в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У580.81 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА365804

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Моаітеб Омер Ауад Махфуд 
Інвестиційна стратегія країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Моаітеб Омер Ауад Махфуд ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(5ЄМЕ)0-56
Шифр НБУВ: РА348228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Головаш Б. Е. 
Інвестиційний механізм інтеграції України в європейський простір: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Б. Е. Головаш ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено міжнародну інвестиційну діяльність як провідну форму інтеграційних процесів у сучасній системі світового господарства. Проведено дослідження основних засад організації міжнародної інвестиційної діяльності країн ЄС і порівняння основних показників потоків прямих іноземних інвестицій (ПІІ) країн ЄС та України. Проведено порівняльний аналіз макроекономічних та інституційних факторів, що впливають на потоки залучених ПІІ в Україні та в нових членах ЄС. Доведено, що інвестиційна євроінтеграція України потребує організації взаємних інвестиційних потоків між ЄС та Україною і створення національних ТНК. Розглянуто використання комплексу спеціальних заходів на базі диференційованого підходу щодо напрямків організації інвестиційного процесу. Запропоновано поетапну схему, структурну модель і заходи щодо організаційної підтримки механізму інвестиційної інтеграції України в європейський простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(4УКР)80-56
Шифр НБУВ: РА371016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Нгуєн Тхі Тху Лінь 
Інтеграційна політика В'єтнаму в умовах економічної глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Нгуєн Тхі Тху Лінь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні аспекти формування інтеграційної політики В'єтнаму за умов економічної глобалізації. Розкрито сутність та особливості інтеграційної політики, досліджено її взаємодію з економічною політикою держави. Показано роль інтеграційної політики у становленні економіки країн, що розвиваються, за сучасних умов формування міжнародних економічних відносин. Досліджено інтеграційний процес у Південно-Східній Азії на прикладі АСЕАН, проведено ретроспективний аналіз зміни економічної сутності інтеграційної політики В'єтнаму з кінця XIX ст. до сучасного періоду. З'ясовано, що основною сферою реалізації інтеграційної політики країни є зовнішньоекономічна діяльність, в якій проявляються всі результати прийнятої інтеграційної стратегії. Показано пріоритетне значення торгового механізму в реалізації інтеграційної політики держави. За допомогою регресійно-кореляційного аналізу наведено оцінку торгової діяльності В'єтнаму, висвітлено її здобутки та визначено недоліки. Запропоновано подальший план розширення та зміни структури торгівлі В'єтнаму з метою ефективної реалізації прийнятої в країні мультилатеральної інтеграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(5ВЄТ)8 +
Шифр НБУВ: РА353146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кавценюк Н.А. 
Інтеграційні процеси у країнах з перехідною економікою: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.А. Кавценюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти міжнародної економічної інтеграції. Розкрито сутність, охарактеризовано форми, структуру та розроблено типологізацію міжнародної економічної інтеграції з використанням основних положень економічної теорії. Розглянуто структуру інтеграційного процесу, виділено горизонтальну та вертикальну інтеграцію. Досліджено та зіставлено теоретичні підходи щодо визначення сутності міжнародної економічної інтеграції. Сформульовано нове визначення категорії "міжнародна економічна інтеграція". На підставі вивчення генезису й еволюції економічних концепцій вітчизняних і зарубіжних учених виявлено, що збільшення (зменшення) конкурентних структур виробництва країн-членів інтеграційних угрупувань обумовлює збільшення (зменшення) імовірності підвищення добробуту в результаті створення митного союзу. Доведено, що ефект добробуту також залежить від величини ринку країн-учасниць. Досліджено методологічні засади інтеграційної стратегії України. На підставі результатів компаративного аналізу проведено порівняльне вивчення основних макроекономічних показників країн-членів ЄС та України. Розглянуто процес формування інтеграційної стратегії України, розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення подальшого розвитку інтеграційних процесів в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 +
Шифр НБУВ: РА357272

Рубрики:

      
14.

Гурова В.О. 
Інтеграція країн у міжнародні регіональні структури: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.О. Гурова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання аналізу формування та розвитку регіональних економічних угруповань (за участі пострадянських країн ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП), а також умови формування інтеграційної стратегії України. Розвинуто засади формування та розвитку міжнародної економічної інтеграції на підставі аналізу науково-теоретичних засад інтеграції країн, ролі регіональної економічної політики у розвитку міжнародних економічних процесів, формування передумови інтеграції України до міжнародних регіональних структур. Досліджено економічну структуру регіонів, оцінено їх конкурентні переваги з метою проведення аналізу процесу формування та розвитку інтеграційної стратегії країн у процесі їх інтеграції до міжнародних регіональних структур. Для розвитку процесу інтеграції як передумови включення України до міжнародних регіональних структур показано шляхи визначення теоретичних принципів розвитку інтеграційних процесів у рамках регіонарної інтеграції, форми регіональної як визначальної тенденції світогосподарського розвитку. Проаналізовано розвиток інтеграційних процесів у рамках ЄС та стратегію його розширення. Досліджено процес еволюції регіональних економічних угруповань за участі пострадянських країн, а саме: ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП. Розглянуто умови формування інтеграційної стратегії України. Здійснено прогноз розвитку торговельно економічних взаємодій з країнами-членами регіональних економічних угруповань. Розроблено механізм формування стратегічних інтеграційних пріоритетів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА354516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Михайловська О. В. 
Інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності в умовах глобалізації: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Михайловська ; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2010. — 33 с.. — 33 с.: a-рис. — укp.

Проаналізовано й узагальнено сутність інформаційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності. Визначено зміст поняття "інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності". Досліджено вплив глобалізації. Запропоновано науково-методичні підходи щодо формування стратегії входження України в глобальне інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності.Дисертаційна робота присвячена розробці та обгрунтуванню науково-методологічних засад становлення та розвитку інформаційного середовища інноваційно-інвестиційної діяльності в умовах глобалізації та його інтеграцію у відповідні сегменти світового інформаційного простору. Проведено аналіз та узагальнення сутності інформаційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності, визначено зміст поняття лінформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності», досліджено вплив глобалізації. Пропонуються науково-методичні підходи до формування стратегії входження України в глобальне інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності. Ключові слова: глобалізація, інформація, інвестиції, інновації, оорганізація, інформаційний простір, глобальне інформаційне середовище

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 ф + У580-56 ф +
Шифр НБУВ: РА372241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Калюсь О. О. 
Інформаційні технології в системі інструментів глобальної конкуренції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. О. Калюсь ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН Українии. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси інтернаціоналізації за умов становлення інформаційної економіки, інформаційних детермінант економічного розвитку на міжнародному, національному та комерційному рівнях, Висвітлено сучасні процеси інтернаціоналізації як фактор формування системи пріоритетів глобальної конкурентної діяльності в контексті міжнародних тенденцій розвитку науково-технічної сфери та формування інформаційного суспільства. Показано, що на сучасному етапі актуалізуються практичні підходи, конкретні заходи й інструменти стимулювання становлення інформаційної економіки та методів господарювання, які дозволяють розв'язувати завдання інноваційного розвитку як засобу реалізації інтересів, пов'язаних із конкурентною діяльністю у глобальному масштабі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13ф12 + У9(4УКР)80-13ф12
Шифр НБУВ: РА374644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Зінченко 
Іституційне регулювання глобальних економічних процесів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Фелікс Леонідович Зінченко ; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У580
Шифр НБУВ: РА366089

Рубрики:

      
18.

Литвиненко В.М. 
Малий бізнес у розвитку зовнішньоекономічної діяльності країн перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.М. Литвиненко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено головні передумови, критерії та специфічні особливості міжнародного функціонування дрібних фірм. Розглянуто новітні тенденції та регіональні відмінності розвитку сучасного малого бізнесу. Встановлено, що державна підтримка малих і середніх підприємств-суб'єктів (МСП) зовнішньоекономічної діяльності є важливим чинником їх міжнародної конкурентоспроможності. Розкрито базові інстументи регулювання зовнішньоекономічної діяльності МСП на внутрішньому та зовнішньому рівнях, визначено роль та місце міжнародних організацій у багатосторонньому регулюванні. Розглянуто можливі умови міжнародного співробітництва малих фірм за умов глобалізації, проаналізовано проблему вибору їх зовнішньоекономічної стратегії у процесі трансформації економіки. Наведено рекомендації та нові підходи щодо стимулювання розвитку міжнародної діяльності дрібного бізнесу за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У580 +
Шифр НБУВ: РА323185

Рубрики:

      
19.

Юсеф Мохаммад Муса Брігіт 
Механізм економічного співробітництва України з країнами MENA: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Юсеф Мохаммад Муса Брігіт ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади та розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування організаційно-економічного механізму міжнародного співробітництва України та країн MENA. Досліджено теоретико-методологічні основи розвитку світової економіки та співробітництва національних економік. Висвітлено особливості розвитку країн Середнього Сходу та Північної Африки у світовій економічній системі. Проаналізовано соціально-економічний розвиток країн MENA. Досліджено стан взаємної торгівлі між даними країнами та розвиток зовнішньоекономічних відносин України та країн MENA. Визначено напрями формування передумов розбудови міжнародного економічного співробітництва країн. Розроблено механізм економічного співробітництва України та країн MENA у контексті використання міжнародних конкурентних переваг. Здійснено економіко-математичне моделювання сталого розвитку країн MENA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА359703

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Семкова Л. В. 
Міжнародна економічна діяльність країн в умовах глобальної конкуренції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. В. Семкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено об'єктивні чинники та рушійні сили глобального економічного розвитку. Визначено роль і місце міжнародної економічної діяльності країни на світовому ринку за умов глобальної конкуренції. Проаналізовано теорії та концепції розвитку глобальної конкурентоспроможності країн у світовому економічному середовищі. Виокремлено складові елементи конкурентоспроможності національної економіки, що згруповані за певними функціональними ознаками. Розроблено механізм інституціональної взаємодії національної економіки зі світовим господарством за умов глобальної конкуренції. Визначено напрями вдосконалення організаційно-економічних засад міжнародної економічної діяльності країн з метою підвищення рівня їх конкурентоспроможності та забезпечення макроекономічної стабілізації й економічного зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13
Шифр НБУВ: РА371381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського