Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (2293)Книжкові видання та компакт-диски (1647)Журнали та продовжувані видання (1869)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)262.10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 172
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хитра І. Я. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності банків в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Я. Хитра ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення поняття адміністративно-правового забезпечення діяльності банків, яке сприяє стабільному функціонуванню банківської системи в Україні. З урахуванням існуючих критеріїв визначено місце державного контролю та нагляду у сфері адміністративно-правового забезпечення діяльності банків в Україні, розкрито специфіку спостереження, аналізу та перевірки об'єктів контролю. Розкрито роль і функціональне значення взаємодії органів державної влади щодо адміністративно-правового забезпечення діяльності банків в Україні. З'ясовано сутність такого виду спеціального контролю у банківській діяльності як подання банківської звітності, його особливостей, організаційно-правових засад і процедури здійснення. Запропоновано модель інституційної структури контролю та нагляду за діяльністю банків, яка дозволяє ефективно їх реалізувати у банківській сфері та на яку має вплив світова та внутрішня фінансові кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА385097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Джулай В. О. 
Антикризове управління в банківському секторі економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. О. Джулай ; Ун-т банк. справи Нац. банку України (м. Київ). — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сутність та обгрунтовано економічний зміст поняття кризи, розкрито роль антикризового управління в забезпеченні фінансової стійкості банківського сектору (БС) України. Проведено розмежування понять фінансової стійкості та фінансової стабільності БС в контексті антикризового управління, а також удосконалено сучасні методологічні підходи щодо організації цього управління. Проведено оцінювання впливу діяльності комерційних банків і регулятивних заходів Національного банку України на фінансову стійкість БС України. Удосконалено методологічні підходи щодо прогнозування стійкості БС за умов фінансової нестабільності й обгрунтовано механізм діагностики виникнення кризових явищв БС економіки України. Розроблено тривимірну полярно-потенціальну структурно-логічну модель антикризового управління в БС та інтегральний динамічний індекс фінансової стійкості БС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-97-21
Шифр НБУВ: РА380350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гуляєва Л.П. 
Банки в системі розширеного відтворення ВВП: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.П. Гуляєва ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну сутність банків як суб'єктів системи розширеного відтворення валового внутрішнього продукту. Досліджено вплив банківського сектору на даний процес в Україні у контексті забезпечення передумов до економічного зростання. Запропоновано ефективність комерційного банку, системи комерційних банків, центрального банку та банківської системи за критерієм орієнтації банку на задоволення потреб певної групи економічних агентів розглядати в економічному, соціальному та суспільному аспектах. Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення ролі банків у формуванні оптимальної структури фінансового ринку та економічному зростанні. Встановлено, що для України більш ефективною є "банківська" модель фінансового ринку й активний розвиток діяльності банків як чинників економічного зростання. Виявлено сучасні тенденції світового фінансового ринку, досліджено їх вплив на банківський сектор України. Зроблено теоретичне обгрунтування та аналіз практичної реалізації ролі банків у забезпеченні індивідуального відтворення капіталу підприємств реального сектору вітчизняної економіки. Визначено основні напрями підвищення ефективності взаємодії банків та підприємств в Україні. Проаналізовано сучасний стан функціонування вітчизняних банків, проведено моделювання взаємозв'язку їх діяльності й економічного зростання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА358694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шапран В.С. 
Банки на ринку корпоративних цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.С. Шапран ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено місце ринку корпоративних цінних паперів у економічній системі, з'ясовано роль банків на цьому ринку. Значну увагу приділено основним протиріччям, що виникають за участі банків на ринку корпоративних цінних паперів як універсальних фінансових інститутів з високим рівнем доступу до різних сегментів фінансового ринку. Розроблено рекомендації щодо змінення акцентів у регулюванні банківської діяльності на зазначеному ринку з метою наближення стандартів і змісту регулювання до стандартів Базельського Комітету (Базелю II). Доведено необхідність підвищення інтенсивності розвитку національної системи розкриття банківської інформації в Україні та надано відповідні конкретні пропозиції. Запропоновано стратегію виходу вітчизняних банків на міжнародний фондовий ринок як емітентів, втілення якої дає змогу покращити рівень капіталізації вітчизняної банківської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА336962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сисоєва Л. Ю. 
Банки України в інтеграційних процесах на інвестиційному ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. Ю. Сисоєва ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено роль і місце інвестиційного ринку в системі економічних відносин. Обгрунтовано його розвиток в Україні за банкоцентричною моделлю. Визначено загальні тенденції, проблеми та перспективи діяльності посередників на інвестиційному ринку України. Охарактеризовано організаційні форми створення інтеграційних об'єднань за участю банків. Розроблено концептуальні основи формування та функціонування інвестиційних консорціумів. Визначено напрями реформування механізму державного регулювання інституційних умов на інвестиційному ринку України: розвинуто методичний інструментарій врахування асиметрії інформації на інвестиційному ринку за оцінювання доцільності участі банків в інтеграційних об'єднаннях. Обгрунтовано доцільність та умови передачі банку функцій моніторингу за об'єктами інвестування в межах інтеграційних структур, визначено необхідні та достатні умови зниження інвестиційними посередниками витрат на інформування ринку щодо якості інвестиційних інструментів. Вдосконалено критерії прийняття рішення про включення нового інвестиційного посередника до складу інтеграційного утворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА379633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрчук О.М. 
Банківська діяльність на ринку фінансових послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.М. Юрчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено та розвинено засади аналізу конкурентоспроможності й ефективності як критеріїв діяльності банків. Розкрито сутність поняття "економічна спроможність" як інтегрованого показника, що характеризує здатність банку до стійкого функціонування та динамічного розвитку. Розроблено засади класифікації банків України, визначення їх рейтингу й узагальненого рівня економічної спроможності банківського сектору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА370248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пурій Г. М. 
Банківська діяльність на фінансовому ринку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Г. М. Пурій ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну природу та сутність фінансового ринку, виділено його функції в межах економічної системи. Проаналізовано інституційну структуру вітчизняного фінансового ринку та визначено напрями щодо підвищення її фінансового потенціалу. Узагальнено зарубіжний досвід банківської діяльності. Проведено аналіз правового забезпечення банківської діяльності на фінансовому ринку України. Показано вплив фінансової кризи на банківську діяльність і виділено основні загрози її розвитку. Запропоновано методику оцінювання рівня ризиковості банківської діяльності на фінансовому ринку України. Визначено напрями активізації банківської інвестиційної діяльності в контексті процесів фінансової глобалізації. Обгрунтовано напрями вдосконалення державного регулювання банківської діяльності за умов відновлення стабілізації фінансового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА376670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Петренко К.В. 
Банківська діяльність та механізм її регулювання в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / К.В. Петренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено суть банківської діяльності та механізм її регулювання з використанням фінансово-економічних і адміністративних методів і відповідних їм інструментів. Розкрито економічну природу та доведено об'єктивну необхідність регулювання банківської діяльності за умов ринкової трансформації. З'ясовано, що фінансовий механізм її регулювання реалізується шляхом провадження комплексу заходів законодавчого, нормативного та фіскального характеру. Досліджено зміст та структуру методів державного регулювання, а також їх вплив на діяльність комерційних банків. Висвітлено вплив грошово-кредитної політики НБУ на вітчизняну банківську систему за умов ринкової трансформації. Визначено особливості застосування банківського нагляду за умов трансформаційної економіки. Запропоновано нові підходи до прийняття рішень у сфері регулювання діяльності комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА329893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Оконська О.О. 
Банківська ліквідність: оцінка, регулювання та оптимізація: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Оконська ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-концептуальні засади банківської ліквідності, визначено місце та роль банків у системі грошово-кредитних відносин. Розглянуто конкурентне середовище діяльності банків та показано його вплив на банківську ліквідність. Проаналізовано сучасний стан функціонування даних установ в Україні та виділено проблеми забезпечення ліквідності. Розкрито методи оцінки та прогнозування ліквідності банківських установ, обгрунтовано доцільність, переваги та недоліки дистанційного аналізу ліквідності. Доведено важливість врахування ризику фінансових операцій у разі проведення аналізу ліквідності. Обгрунтовано запровадження комплексного підходу до управління нею. Запропоновано етапи процедури моніторингу ресурсного забезпечення банку з подальшою розробкою стратегії управління ліквідністю. Визначено необхідність впливу НБУ на банківську ліквідність за допомогою інструментів регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА341156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Затварська О.О. 
Банківська система України та основні напрями її розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Затварська ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність та функціональне призначення банківської системи у період становлення ринкових відносин. Встановлено критерії її стабільного функціонування та сталого розвитку. Визначено основні етапи формування банківської системи залежно від кількісних параметрів її функціонування, інструментів грошово-кредитної та регулятивної політики Національного банку України (НБУ), наявних економічних умов і видів банківських інститутів. Досліджено організаційно-економічний механізм грошово-кредитної політики НБУ та обгрунтовано її вплив на розвиток банківської системи держави. Розглянуто специфіку грошово-кредитного регулювання за умов перехідної економіки та запропоновано шляхи підвищення його ефективності. Розглянуто потенційні можливості зростання капіталу банківської системи України за рахунок злиття та консолідації банків, залучення коштів на умовах довгострокового субординованого боргу, приросту капіталу банківської установи шляхом додаткового випуску акцій, об'єднання прибутку минулих і поточного років та його використання для формування нових резервів. Зроблено висновок про найбільшу перспективність використання методу консолідації банківських установ з метою швидкого збільшеня капіталу в Україні. Запропоновано методику оцінки ефективності фунціонування державної банківської системи на базі використання багатовимірного статистичного групування банків за рівнем рентабельності активів і капіталу. Визначено роль держави у процесі активізації розвитку банківської системи та наведено рекомендації щодо формування державної концепції її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА334121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Владичин У.В. 
Банківський капітал в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / У.В. Владичин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено суть та ознаки банківського капіталу. Виявлено та класифіковано основні мікро- та макроекономічні функції банківського капіталу. Проаналізовано основні етапи його розвитку в Україні та світі, з'ясовано особливості функціонування банківського капіталу за цими етапами. Визначено чинники, що впливають на розвиток банківського капіталу в Україні, показано взаємозв'язки між різними групами чинників та тенденціями, що спостерігаються у вітчизняному банківництві. Висвітлено етапи залучення іноземного банківського капіталу в Україну, а також основні перешкоди його ефективному функціонуванню. Розглянуто основні шляхи підвищення рівня капіталізації вітчизняних банківських установ. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду визначено перспективні напрями вдосконалення формування банківського капіталу та підвищення ефективності його функціонування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-571.1 +
Шифр НБУВ: РА337938

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чорна О.М. 
Банківський капітал у системі відтворення: механізм накопичення і функціонування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О.М. Чорна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну концепцію механізму відтворення банківського капіталу в Україні, яка заснована на вдосконаленні системи управління відтворенням банківського капіталу на макро- та мікроекономічному рівні. Досліджено генезис банківського капіталу і його взаємозв'язок з іншими формами капіталу. Розкрито сутність банківського капіталу як економічної категорії та конкретизовано його визначення. Висвітлено роль банківського капіталу в створенні фундаментальних передумов соціально-економічного розвитку суспільства. Виявлено загальносвітові та національні тенденції накопичення банківського капіталу. Розглянуто інституціональне середовище банківського бізнесу, визначено сукупність критеріїв, відповідність яким дозволяє трактувати банківську діяльність як бізнес. Уточнено економічний зміст понять "банківський інститут" і "банківська інституція", доведено їх нетотожність. Наведено уточнення понять "інституціонального середовища банківського бізнесу" і "інституціонального середовища накопичення банківського капіталу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 + У9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Алексеєнко М.Д. 
Банківський капітал: стан та перспективи розвитку в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / М.Д. Алексеєнко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 29 с.: рис. — укp.

Досліджено основні теоретичні засади банківського капіталу за умов ринкової економіки. Розкрито та проаналізовано механізми формування основних складових банківського капіталу - власного, залученого та позиченого. Розглянуто теоретичні засади грошових заощаджень та їх вплив на формування банківського капіталу. Обгрунтовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення існуючої практики його формування в Україні. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення організації захисту прав і законних інтересів банків, їх вкладників і учасників як необхідну умову стабільності ресурсної бази банків. Розроблено цілісну концепцію вдосконалення механізму формування банківського капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА324516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Степаненко А.І. 
Банківський нагляд в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.І. Степаненко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні та організаційні засади системи банківського нагляду в Україні. Встановлено необхідність здійснення державного нагляду за діяльністю банківських установ. Уточнено та запропоновано нове тлумачення категорії "нагляд за діяльністю банків". Обгрунтовано доцільність виконання НБУ наглядових функцій за діяльністю банківських установ. Проаналізовано заходи, здійснені державою (зокрема, НБУ) щодо запобігання використанню банків для відмивання брудних коштів. Досліджено практику державної реєстрації та ліцензування банків. Розглянуто систему економічних нормативів та показників раннього реагування, механізм інспектування банків та систему нагляду на основі оцінки ризиків. Надано рекомендації щодо удосконалення банківського нагляду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-218
Шифр НБУВ: РА330806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Петик Л. О. 
Банківські кризи та методи їх подолання: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. О. Петик ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На основі вивчення причинно-наслідкових умов появи банківських криз, а також їх форм і видів, що є характерними для сучасного стану розвитку світової економіки, розроблено теоретичні та методологічні засади подолання сучасної кризи банківської системи України й її інститутів за допомогою методів макроекономічного регулювання й антикризового управління. Узагальнено теоретичні підходи до трактування змісту й економічної сутності банківської кризи та її різновидів, уточнено їх класифікацію, виявлено найбільш ефективні методи подолання та напрями запобігання негативним впливам можливих банківських криз у майбутньому. Запропоновано авторський підхід до організації ефективного антикризового управління на всіх рівнях банківської системи України, що сприятиме забезпеченню стабільності, надійності та безпеки розвитку всіх її інститутів, виконанню у повному обсязі покладених на них функцій і взятих зобов'язань, відновленню довіри до банківської системи з боку інвесторів, кредиторів і клієнтів банків, передусім населення. Наведено конкретні пропозиції з розробки державної програми забезпечення стабільності та безпеки банківської системи, створення законодавчого підгрунтя для її реалізації. Розроблено економіко-математичну модель фінансової стійкості комерційного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-97
Шифр НБУВ: РА383037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Овдій Ю.Л. 
Бюджетування в системі фінансового планування банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ю.Л. Овдій ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито суть понять "бюджет банку" і "бюджетування в банку", розкрито його місце в системі оперативного планування. Визначено принципи та функції бюджету і процесу бюджетування, адекватні специфіці банківської діяльності. Запропоновано більш повну класифікацію об'єктів бюджетування в банку, щодо яких здійснюється планування, облік, контроль і аналіз виконання бюджетів, а також власну класифікацію бюджетних центрів. Розроблено методичні засади бюджетування в банках, які поєднують планування, облік і контроль виконання бюджетування за "бізнесами", які є центрами фінансової відповідальності, а також послідовність створення бюджетного регламенту, необхідного для організації та інформаційно-аналітичного забезпечення процесу бюджетування в банку. Запропоновано формати операційних бюджетів. Розглянуто основні підходи до їх складання, етапи складання кожного виду бюджету, трансферного ціноутворення, а також методику розрахунку кожного з планованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93-23 +
Шифр НБУВ: РА343336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Івасів 
Вартість банку: теорія та управління: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Ігор Богданович Івасів ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2009. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-862-21
Шифр НБУВ: РА366044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Фарат О.В. 
Вдосконалення організаційно-економічного механізму функціонування кредитних спілок в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Фарат ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фундаментальні основи виникнення та розвитку кредитної кооперації. Визначено місце та значення кредитних спілок у фінансово-економічній системі України. Обгрунтовано необхідність формування єдиної національної організаційно-управлінської моделі функціонування кредитної спілки. На підставі аналізу економіко-правових аспектів діяльності кредитних спілок запропоновано основні шляхи їх удосконалення, зокрема, способи вирішення соціально-економічних проблем у перехідній економіці України за допомогою використання організаційно-фінансового потенціалу кредитних спілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.101.4
Шифр НБУВ: РА315104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ткаченко Ю.О. 
Вдосконалення розвитку і управління банківською діяльністю в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Ю.О. Ткаченко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність банківської діяльності та ризику банків, показано вплив даних чинників на розвиток ризиковості регіону. Сформульовано максимально можливе аналітичне визначення основних ("типових") банківських ризиків. З'ясовано передумови, екзо- й ендогенні фактори, що суттєво впливають на діяльність сучасних регіональних банків, які функціонують на відносно відокремленій території та впливають на ризиковість регіону. Наведено класифікацію ризиків сучасної банківської системи. Обгрунтовано необхідність формування механізму управління банківською системою регіону на базі системного підходу. Запропоновано шляхи удосконалення сучасного науково-практичного інструментарію за рахунок використання інтегрального показника ризику регіонів. Розроблено систему економіко-математичних моделей, які є теоретичною базою методичних підходів щодо вирішення проблем управління прямими ризиками регіональних банків. Визначено характер взаємозв'язку інструментарію фінансово-кредитної діяльності регіону з банківськими ризиками. Запропоновано методику оцінки банківських ризиків. Охарактеризовано сучасний стан і показано специфіку розвитку регіональних кредитних організацій. Створено цінову стратегію з урахуванням ризиків на кредитні ресурси. Запропоновано заходи щодо регулювання ризиків за допомогою цін у регіоні. Наведено алгоритм розробки моделі оцінки ризикованості об'єкта розміщення ресурсів банку. Визначено ступінь припустимості загального розміру ризику. Розроблено алгоритм моделювання оцінки регіональних банківських ризиків. Обгрунтовано напрями удосконалення розвитку банківської системи регіону на підставі управління регіональними банківськими ризиками, їх прогнозування та моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.621.0 + У9(4УКР)262.10-99-21 +
Шифр НБУВ: РА347217

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського