Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (287)Книжкові видання та компакт-диски (219)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290-55-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Лі Цзіньбо 
Державне регулювання інноваційних процесів в економіці перехідного періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Лі Цзіньбо ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий підхід щодо державного стимулювання активізації інноваційної діяльності з метою подолання технологічного відставання та становлення економічного зростання. Запропоновано концепцію оцінки економічної ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрухунку кількісних показників, що надає можливість знизити ризик для інвесторів. Наведено класифікацію напрямків інноваційних проектів, що формують стратегічну та тактичну програми технічного та соціального розвитку держави. Розглянуто поняття "новизна", "інновація" ("нововведення"), "інноваційний процес", "інноваційна діяльність", "інноваційний проект" з метою підвищення рівня управління інноваційною діяльністю та забезпечення її ефективності. Запропоновано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності, який передбачає розробку альтернатив і вибір стратегії з урахуванням факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Розвинуто методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів, що дає змогу всебічно проаналізувати проект та знизити ризик для інвесторів. Відзначено доцільність застосування методів оцінки економічної ефективності капітальних вкладень, яка дає можливість аналізувати фінансові потоки та оцінювати їх вплив на ступінь ефективності реалізації інноваційних проектів. Визначено перспективи інноваційного розвитку в Україні з використанням елементів прогнозування динаміки інноваційного розвитку, а також залежності інноваційної активності від економіко-політичних та інвестиційних параметрів. Описано порядок оцінки інноваційного проекту незалежно від ступеня складності та галузевої приналежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА321467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Молоканова В.М. 
Інструменти управління реалізацією інноваційних проектів в умовах діючого підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.М. Молоканова ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему управління реалізацією інноваційних проектів за умов діючого виробництва. Визначено, що підприємство як система у змінному середовищі розподіляється на дві сполучені підсистеми, а саме: консервативну й адаптивну. Зазначено, що проектна діяльність є універсальним інструментом розвитку адаптивної складової бізнесу завдяки її особливостям. Запропоновано єдину динамічну модель управління реалізацією інноваційних проектів, яка передбачає процеси планування, спостереження, перепланування та реалізаціі змін і сприяє розвитку управління реалізацією проектів за рахунок використання математичних методів адаптивного та статистичного пирогнозування. Модель дозволяє знаходити межу самофінансування проектів без шкоди для обсягу консервативної частини виробництва. Для якісного планування робіт зі створення проекту запропоновано їх групування залежно від ступеня повторюваності й інноваційності за чотирма квадратами. Проведено розрахунки ризиків їх неточного планування. Удосконалено інструменти прогнозування поведінки індексів освоєних витрат та обсягу для робіт перших трьох квадратів запропонованої матриці робіт, що дозволяє корегувати оператор технологічного зв'язку між вартістю й освоєним обсягом впродовж реалізації проекту у часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА349463

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Степанов М.В. 
Маркетинг інновацій на підприємствах України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.В. Степанов ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання створення організаційно-економічного механізму маркетингового забезпечення інноваційних процесів на підприємствах. Узагальнено теоретичні передумови та практичний досвід управління їх інноваційною діяльністю. Розроблено комплексну модель маркетингового забезпечення інноваційного процесу, яка дозволяє коригувати процес впровадження нововведення за випадків, коли відбуваються зміни у пріоритетності споживання. Обгрунтовано методику маркетингового забезпечення підприємства на стадіях пошуку та розробки інноваційної ідеї, яка базується на розрахунку конкурентоспроможності нововведення та оцінці його технологічної мінливості. Проведено деталізацію етапів маркетингових досліджень ринкового середовища залежно від новизни інноваційної ідеї та технологічної сладності розробки інновації. Розроблено концепцію маркетингу інноваційного проекту автотранспортного підприємства для комерціалізації інноваційного продукукту на регіональнму ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-211.1 +
Шифр НБУВ: РА356830

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Стелюк Б.Б. 
Моделі й методи управління організаційними змінами при реалізації портфеля проектів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Б.Б. Стелюк ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності системи керування організацією за умов нестабільного середовища на базі системного підходу до реалізації проектів. Розроблено проектно-орієнтований метод управління організаційними змінами на засадах постійного моніторингу реалізації проектів і ліквідації "розриву" з урахуванням зовнішнього та внутрішнього оточення організації. Запропоновано метод ситуаційного аналізу "S8" для управління змінами в організації на базі формування "досьє внутрішніх факторів" і "досьє зовнішніх факторів". Наведено багатофакторну модель для аналізу ефективності реалізації портфеля проектів і одержаних результатів. Запропоновано процедуру формування планів організаційних змін в управлінні організацією, побудовану з використанням системи показників оцінювання ефективності та практичної реалізації визначення інтегрального "розриву" за умов діагностування напрямків організаційних змін в управлінні організацією. Розроблені моделі, методи й інструменти можуть бути використані фахівцями у галузі управління проектами та програмами для прийняття обгрунтованих рішень щодо оцінки ефективності реалізації портфеля проектів або вдосконалення системи управління організаційними змінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-210.301 +
Шифр НБУВ: РА355558

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Берсуцький А.Я. 
Моделювання ресурсних можливостей підприємства в поточному й оперативному управлінні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.Я. Берсуцький ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі визначення оптимальних календарних періодів, у яких запуск виробів дозволить розрахувати максимальне завантаження обладнання з урахуванням предметної спеціалізації та партіонності запуску деталей у виробництво, що надає можливість формувати поточні плани виробництва з урахуванням розроблених пріоритетів включення виробів у план виробництва. Запропоновано моделі й алгоритми формування оперативної виробничої програми з урахуванням розподілу обмежених ресурсів для реалізації багатосітьового комплексу операцій із заданим критерієм оптимальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-210.301 + У9(4УКР)305.851-55-210.301 +
Шифр НБУВ: РА324909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Трегуб Д.В. 
Організація інноваційного менеджменту на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Д.В. Трегуб ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано напрямки реалізації інноваційних проектів на підприємстві та розкрито організаційно-економічний зміст поняття "інновація" як економічної категорії, що сприяє реалізації інноваційної стратегії підприємства. Розроблено систему показників встановлення фактичної результативності роботи науково-технічних підрозділів підприємств, яка дозволяє визначити окремі специфічні особливості їх функціонування. Розглянуто взаємозв'язок між методикою аналізу визначення попиту на інноваційну продукцію та його залежністю від наявного технічного рівня інновацій. Удосконалено систему взаємопов'язаних факторів щодо проведення багатофакторного індексного аналізу ефективності витрат на інноваційну діяльність на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-21
Шифр НБУВ: РА316539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ясін Д.М. 
Розвиток форм та методів управління інноваційними процесами на підприємствах в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Д.М. Ясін ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання формування та реалізації механізму керування інноваційними процесами в Україні у період економічних трансформацій. Удосконалено методологічні принципи та підходи щодо визначення специфіки керування науково-технічним прогресом та інноваційною діяльністю за умов становлення ринкових форм регулювання економіки України. Проаналізовано сучасний стан машинобудування, досліджено процеси, що відбуваються в інноваційній сфері. Обгрунтовано необхідність впровадження в Україні селективної програмно-цільової моделі державної науково-технічної й інноваційної політики. Розроблено концептуальні підходи щодо активізації використання специфічно ринкових форм регулювання інноваційних процесів. Створено моделі міжетапного розвитку підприємства інноваційного типу, керування організаційними змінами у процесі впровадження інновацій, організаційного розвитку інноваційних цілей. Запропоновано систему показників для визначення ефективності інновацій. Обгрунтовано доцільність залучення іноземного капіталу у формі кредитів і прямих інвестицій у сферу машинобудування з метою збільшення експорту конкурентоспроможної продукції галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА355960

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ліпич О.М. 
Управління і регулювання виробничо-ресурсним потенціалом підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Ліпич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні положення та методичні рекомендації щодо управління та регулювання виробничо-ресурсним потенціалом підприємств, розкрито його структурно-функціональні характеристики. Визначено фактори впливу, критерії оцінки використання виробничо-ресурсного потенціалу підприємства та методологічні засади його управління. Проведено системний аналіз ефективності застосування виробничих ресурсів та запропоновано методи оптимізації управління їх використання на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА343302

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Голіков І.В. 
Управління інвестиційними проектами виробництва в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / І.В. Голіков ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції розвитку сучасного управління проектами, зокрема, особливості управління передінвестиційною й експлуатаційною фазами за умов невизначеності. Зазначено, що відсутність вибору оптимального варіанта проекту на передінвестиційній фазі за умов невизначеності не дозволяє одержати науково-обгрунтовані висновки відносно проекту. Наведено загальні методи оцінки ефективності інвестиційних проектів на передінвестиційній фазі. Проаналізовано методи аналізу ризику інвестиційно-інноваційних проектів у виробництві, доведено важливість урахування впливу невизначеності та ризику на кінцевий результат. Наведено математичну модель оцінки ефективності проекту на передінвестиційній фазі, блок підтримки прийняття рішень, алгоритми багатокритеріальної оцінки, а також оцінки ризику інвестиційного проекту. Запропоновано інформаційну систему управління проектом виробництва за умов невизначеності, яка дозволяє прийняття управлінських рішень на фазі передінвестиційного дослідження з урахуванням всього життєвого циклу проекту та включає схему алгоритму вибору оптимального варіанта проекту, розроблено програмний комплекс MCIExpert.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-210.302 + У9(4Укр)290-56-210.302 +
Шифр НБУВ: РА353405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кузьменко О.М. 
Управління інноваційними процесами на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Кузьменко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та прикладні питання удосконалення інноваційних процесів на підприємстві. Обгрунтовано, що інноваційна політика підприємства є сукупністю необхідних техніко-технологічних, соціально-економічних, фінансових, маркетингових, юридичних, кадрових та інформаційних заходів щодо реалізації нової бізнес-ідеї. Визначено типи інноваційної політики: випереджальну (F), запізнюючу (L) і синхронну (S). Показано, що базисом формування кожного з типів інноваційної політики є модель формування інноваційного процесу. Установлено, що найбільш ефективною є синхронна інноваційна політика, побудована за принципами технологічного детермінізму та запитів потенційного ринку. Обгрунтовано необхідність проведення аналізу інноваційного потенціалу та інноваційної активності підприємства як одного з етапів інноваційного процесу для вибору найбільш прийнятого типу інноваційної стратегії підприємства з метою зниження фінансового ризику. З урахуванням необхідності раціонального використання фінансових ресурсів створено методику оцінки пріоритетності інноваційних проектів для їх наступного використання в інноваційному процесі. Доведено, що удосконалення інноваційного процесу передбачає підвищення якості загальної стратегії розвитку підприємства, його інноваційного потенціалу, організаційної структури, застосування нових принципів формування інноваційного портфеля підприємства, постійного здійснення моніторингу даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА338007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Абдаллах А.А. 
Управління інноваційною діяльністю підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.А. Абдаллах ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу основних причин, які стримують інноваційну діяльність в ESCWA, наведено рекомендації щодо державної підтримки інноваційної діяльності підприємств, що сприятимуть переходу до інноваційного підприємництва, а також підвищенню конкурентоспроможності цих країн. Досліджено інноваційну діяльність країн третього світу та розвинутих країн. Обгрунтовано необхідність створення сприятливого інноваційного клімату у країнах третього світу з метою активізації інноваційної діяльності підприємств та досягнення економічного зростання. Обгрунтовано методичний підхід до планування інноваційних стратегій на базі інноваційного маркетингу, який передбачає розробку інноваційної мети залежно від місії підприємства до оцінки ефективності інноваційного проекту. Розроблено методичний підхід до елементного складу життєвого циклу інноваційного проекту, що містить три фази та дванадцять етапів, а також методичні рекомендації щодо вдосконалення управління даним проектом, шляхів захисту від ризику й ухвалення фінансово-інноваційного рішення про його реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА333770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Черноіванова Г.С. 
Управління інноваціями в організаціях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.С. Черноіванова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення управління інноваціями в організаціях, підвищення їх ефективності. Уточнено поняття інноваційної діяльності: "новина", "інновація" ("нововведення"), "інноваційна діяльність", "інноваційний процес", "інноваційний проект". Обгрунтовано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності. Наведено перелік критеріїв для оцінки ефективності інноваційного проекту некількісними методами розрахунку. Обгрунтовано методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів. Запропоновано методику оцінки інноваційних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21
Шифр НБУВ: РА314658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Серпухов М. Ю. 
Управління комерціалізацією інноваційного продукту підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. Ю. Серпухов ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні методи комерціалізації інноваційного продукту промислових підприємств (ПП). Проаналізовано стан і перспективи їх інноваційної діяльності, визначено характер та особливості етапів комерціалізації інноваційної діяльності на підприємствах. Встановлено наявність значного розриву між темпами створення інновацій і темпами виробництва інноваційного продукту. Обгрунтовано доцільність участі ПП на різних етапах створення інноваційного продукту з урахуванням особливостей інноваційного розвитку та життєвого циклу інновацій. Розроблено методичний підхід до вибору стратегії ціноутворення на інноваційну продукцію підприємства. Запропоновано методичний підхід до кількісного оцінювання потенційного ефекту комерціалізації продуктових інновацій підприємства й удосконалено процес вибору адаптивної моделі управління нею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21
Шифр НБУВ: РА383822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лола 
Управління матеріальними ресурсами на підприємстві (логістичний та реінжиніринговий підхід): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Юлія Юріївна Лола ; Харківський національний економічний ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21
Шифр НБУВ: РА366148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сивицька І.Г. 
Управління організаційними нововведеннями в системі інноваційного менеджменту підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / І.Г. Сивицька ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано концептуальну модель системи управління організаційними нововведеннями, що грунтується на системному підході, враховує взаємозв'язок параметрів інновацій та підприємства, дозволяє оцінити доцільність впровадження конкретного нововведення та розробити управлінські рішення, спрямовані на півищення ефективності інноваційного процесу. Сформовано механізми управління готовністю підприємства до нововведень, що базуються на методі діагностичного аналізу факторів індивідуального та системного опору. Створено метод оцінки економічної ефективності управління процесом організаційних інновацій, побудований на основі оптимізаційної моделі використання ресурсів. Розроблено структуру інформаційної системи підтримки прийняття рішень в управлінні процесом підвищення готовності підприємства до організаційних нововведень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-212.1 +
Шифр НБУВ: РА333790

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Курносова О. О. 
Управління розвитком підприємств на основі процесних інновацій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Курносова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та прикладні аспекти управління розвитком підприємств на основі процесних інновацій. Розроблено концепцію управління, спрямовану на підвищення ефективності бізнес-процесів вітчизняних виробників металопродукції на основі процесних інновацій. Вдосконалено метод діагностики інноваційної активності за рахунок адаптування системи збалансованих показників і розробки інтегрального коефіцієнта на основі узагальнювальних показників за аспектами: "фінанси", "клієнти", "внутрішні бізнес-процеси", "зростання та розвиток". Виконано оцінювання здатності підприємства до впровадження процесних інновацій на основі узагальнених критеріїв, які визначають зрілість кожного бізнес-процесу та регламентують управлінську діяльність. Визначено модель ефективності використання ресурсів підприємства та здійснено прогноз чистого доходу ВАТ "Єнакієвський металургійний завод" під впливом факторів виробництва та витрат на процесні інновації. На основі факторного аналізу оцінено вплив інноваційної діяльності на фінансовий результат підприємства та виявлено резерви його підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21
Шифр НБУВ: РА380587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тульпа І.А. 
Управління формуванням інноваційної стратегії підприємств в умовах технологічних змін: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.А. Тульпа ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менедж. і бізнесу. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено напрямки активізації інноваційної діяльності і методичні рекомендації щодо формування інноваційної стратегії підприємства за умов становлення ринкових відносин і наростаючого впливу технологічних змін. На підставі змістовного дослідження існуючих закономірностей, моделей і механізмів еволюції технологічних змін визначено зміст інноваційної діяльності як об'єкта, що забезпечує органічну інтеграцію інтелектуальних, фінансових, інформаційних та інших ресурсів. Взаємодія даних факторів комплексно поєднується в інноваційному ланцюжку "наука - техніка - виробництво". Доведено, що за реальних умов національної економіки базисом інноваційної стратегії повинна стати концепція випереджального інноваційно-технологічного розвитку. Запропоновано інтеграційну модель системозначущих механізмів фінансового забезпечення інноваційної діяльності підприємств. Розкрито зміст і суть інноваційної політики з урахуванням варіативності стратегій інноваційного розвитку за умов технологічних змін. Розроблено рекомендації щодо формування і реалізації інноваційної стратегії підприємства з урахуванням впливу чинників технологічних змін і нестабільності зовнішнього ринкового середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-21
Шифр НБУВ: РА319643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського