Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (164)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290-932.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Терещенко О.О. 
Антикризове управління фінансами підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення антикризового управління фінансами підприємств. Визначено базові складові теоретичної парадигми та фінаново-економічного механізму антикризового фінансового менеджменту. З застосуванням економетричних методів обробки економічної інформації розроблено й апробовано вісім дискримінантних моделей діагностики фінансової кризи на підприємстві. Запропоновано методичні підходи до побудови фінансового контролінгу на підприємстві та обгрунтовано концепцію управління ризиками, що містить контролінг ризиків і внутрішній аудит. Розроблено методичні рекомендації щодо складання плану антикризових заходів, оцінки ефективності антикризового управління, а також визначено місце санаційного аудиту як засобу зменшення інформаційної асиметрії та верифікації антикризового плану. Удосконалено методичні підходи до фінансового забезпечення антикризових заходів. З'ясовано основні домінанти державної політики стосовно фінансової підтримки вітчизняних підприємств, що перебувають у кризі, та запропоновано шляхи її гармонізації зі стандартами Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА338868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Крикун В.Б. 
Інститут банкрутства в системі державного регулювання ринкової економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Б. Крикун ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади формування системи державного управління та регулювання інституту неплатоспроможності підприємницьких структур національної економіки за умов глибоких ринкових перетворень. Визначено зміст поняття, цілі та функції системи макроекономічного управління інститутом банкрутства. Проаналізовано форми та методи макроекономічного управління та методологію його формування. Запропоновано нові концептуальні моделі, на базі яких розроблено підходи щодо удосконалення інституту банкрутства в системі державного управління. Наведено приклади впровадження конкретних моделей систем управління суб'єктами корпоративних відносин у країнах з різним рівнем розвитку ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + У9(4УКР)290-932.1 +
Шифр НБУВ: РА349764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Панасенко О.В. 
Моделі оцінки і аналізу схильності підприємства до банкрутства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.В. Панасенко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено економіко-математичну модель оцінки схильності підприємства до банкрутства, яка на відміну від існуючих побудована з використанням методів нечітких нейронних мереж і дозволяє визначити імовірність виникнення кризової ситуації у поточному та наступному періоді, що дає змогу підприємству своєчасно виявляти та попереджувати загрозу банкрутства. Розроблено модель оцінки ефективності санації за допомогою методів нечітких множин, яка об'єднує якісні та кількісні критерії санаційної спроможності підприємства та визначає з певною імовірністю ефективність санаційних заходів, що дає змогу виявити та впровадити найбільш ефективний комплекс антикризових заходів. Удосконалено систему показників фінансового стану підприємства на основі методу виділення діагностичних ознак, за допомогою якого визначено найбільш інформативні фінансові коефіцієнти, що характеризують різні аспекти діяльності підприємства. Розроблено адаптивні моделі прогнозування показників фінансового стану підприємства на основі поліномінальних моделей експоненційного згладжування, що дозволяють спрогнозувати значення фінансових коефіцієнтів та за їх допомогою визначити загрозу банкрутства підприємства в майбутньому з метою його своєчасного попередження. Удосконалено механізм розробки, вибору та прийняття антикризових управлінських рішень залежно від глибини фінансової кризи, що прискорює розробку антикризової програми на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1 в611 +
Шифр НБУВ: РА353703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мараховська К.А. 
Науково-методичні засади державного регулювання відновлення платоспроможності (банкрутства) підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / К.А. Мараховська ; НДЕІ М-ва економіки України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено шляхи удосконалення механізму державного регулювання відновлення платоспроможності підприємств за умов перехідної економіки України. Уточнено понятійний апарат, класифіковано та систематизовано причини виникнення кризи на українських підприємствах. Проаналізовано динаміку показників банкрутства в Україні та за кордоном, визначено основні тенденції їх змін. Розроблено методику аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та проведення їх санації. Запропоновано організаційно-економічні підходи до регулювання банкрутства на державному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА340130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кохан М.О. 
Організаційно-економічний механізм санації підприємств в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / М.О. Кохан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та практичні аспекти організаційно-економічного механізму санації підприємств в Україні. Обгрунтовано шляхи підвищення його ефективності. Уточнено та доповнено понятійний апарат. Розвинено концептуальні засади функціонування організаційно-економічного механізму санації. Проаналізовано стан і тенденції розвитку санаційних процесів в Україні. Виявлено їх основні закономірності. Проведено експертне дослідження якості державної політики у сфері банкрутства та санації. Проаналізовано зарубіжний досвід управління санаційними процесами. Наведено рекомендації щодо вдосконалення державного регулювання цих процесів. Запропоновано методику оцінювання санаційного потенціалу на підставі розрахунку інтегрального показника та розроблено ситуаційну матрицю вибору санаційних стратегій у процесі прийняття управлінських антикризових рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1 +
Шифр НБУВ: РА357167

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Копчак Ю.С. 
Оцінка і прогнозування неплатоспроможності підприємств: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.С. Копчак ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено науково-методичні підходи та практичні рекомендації щодо оцінки та прогнозування неплатоспроможності підприємств. Створено методику оцінки та прогнозування банкрутства підприємств, використання якої сприяє своєчасному виявленню фази неплатоспроможності. На базі використання синергетичного підходу та термінологічного апарату інституту банкрутства розроблено теоретичні засади формування моделі життєвого циклу підприємства, застосування якої сприяє підвищенню об'єктивності результатів прогнозування неплатоспроможності підприємства. Удосконалено окремі положення теорії побудови системи фінансових показників, які на відміну від існуючих враховують цикл кругообігу капіталу та сприяють об'єктивному визначенню неплатоспроможності підприємств. На базі використання кластерного та дискримінантного аналізу створено методи виявлення неплатоспроможності підприємств, застосування яких сприяє попередженню фази банкрутства. Здійснено структуризацію підприємств залежно від їх фінансового стану. Уточнено і розмежовано зміст понять "інститут банкрутства", "банкрутство", "неспроможність", "неплатоспрожмність" і "платоспроможність" та побудовано моделі життєвого циклу підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-230.38 +
Шифр НБУВ: РА337624

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мороз С.В. 
Оцінка та прогнозування фінансового стану підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Мороз ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено існуючі методи та методики оцінки фінансового стану та здійснено їх аналіз, визначено сфери застосування та достовірність, досліджено суть моделювання фінансових процесів і можливість його використання під час оцінювання фінансового стану. Побудовано дискримінантну функцію для здійснення даної оцінки у балах. Проаналізовано залежність між імовірністю банкрутства підприємства дискримінантної функції, побудовано шкалу імовірності банкрутства. Для оцінки фінансового стану підприємств розроблено інтегральну рейтингову модель за групами показників (рентабельності, ліквідності, ділової активності, фінансової стійкості). Запропоновано інтегральний показник для зазначеної оцінки. Сформовано матрицю переходу дебіторських заборгованостей та втрат електроенергії для графу станів системи, знайдено кількість кроків, за які система з початкового стану має перейти до кінцевого, імовірність настання та тривалість цих станів. Побудовано модель валового доходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-230.38 + У9(4УКР)441.31-932.1-230.38 +
Шифр НБУВ: РА338129

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Байцим В.Ф. 
Підприємницька модель антикризового управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.Ф. Байцим ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан проблеми антикризового управління підприємством. Проведено поглиблений аналіз теоретичних і методологічних засад проблеми. Розроблено інформаційний опис підприємницької моделі антикризового управління й алгоритм її реалізації. Наведено механізм антикризового управління, що є інструментом запобігання та ліквідації кризових явищ, який також суттєво підвищує оперативність управлінських санаційних рішень. З метою визначення рівня розвитку кризи на підприємстві розроблено алгоритм кількісної оцінки класу кризи. Описано методику прогнозування стану підприємства за умов кризи, що використовує побудовану шкалу кризи, за допомогою якої менеджер може уявити тенденцію розвитку стану підприємства в ретроспективному плані та в перспективі. Запропоновано комплекс управлінських заходів з метою підтримки прийняття рішень щодо локалізації кризи, пов'язаний з класами кризи та видами реструктуризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-932.1-21
Шифр НБУВ: РА318128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Розумович І.М. 
Правове забезпечення врахування екологічних вимог при санації та приватизації об'єктів підвищеної небезпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.М. Розумович ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан й обгрунтовано шляхи удосконалення законодавства України, що регулює відносини у сфері врахування екологічних вимог під час проведення санації та приватизації об'єктів підвищеної небезпеки. Запропоновано правовий механізм урахування екологічних вимог, який складається з п'яти основних елементів: екологічного менеджменту, екологічного моніторингу, екологічної паспортизації, екологічного інформування й екологічного аудиту. Наведено пропозиції щодо термінологічної узгодженості деяких понять екологічного та господарського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.13 + У9(4УКР)290-932.1-28 + У9(4УКР)290-4-28 +
Шифр НБУВ: РА351628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Возіянова Н.Ю. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму управління банкрутством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.Ю. Возіянова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні, організаційно-методичні, інформаційні та прикладні проблеми, спрямовані на удосконалення організаційно-економічного механізму управління банкрутством суб'єктів господарювання. Сформульовано уточнене визначення поняття "банкрутство". Розкрито його економічну сутність та неправомірність ототожнення понять "неплатоспроможність", "неспроможність" та "банкрутство", а також застосування понятійного апарату для забезпечення тотожності економічного стану суб'єктів господарювання правовій оцінці та процедурам управління, що будуть застосовувати надалі. Розвинуто ідею класифікації причин та видів банкрутства суб'єктів в Україні. Побудовано модель організаційно-економічного механізму управління банкрутством. Розроблено методику організації та ведення обліку неплатоспроможних підприємств недержавної форми власності. Обгрунтовано методику діагностики банкрутства суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21
Шифр НБУВ: РА314555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ткаленко Н.В. 
Управління проектами ліквідації підприємств-банкрутів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Н.В. Ткаленко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан банкрутства й особливості проектів ліквідації підприємств-банкрутів. Запропоновано концептуальну модель проектів ліквідації таких підприємств і визначено основні параметри моделі. Розроблено модель життєвого циклу даного виду проектів, яка дозволяє визначити основні фази, роботи та кінцеві продукти. Визначено основні ризики проектів даного виду та запропоновано заходи щодо зниження впливу основних факторів ризику. Запропоновано математичну модель оптимізації фінансових потоків у разі реалізації активів боржника та погашення кредиторської заборгованості. Розроблено метод управління реалізацією активів боржника та визначено п'ять основних варіантів реалізації проектів ліквідації підприємств-банкрутів. Запропоновано використовувати метод аналізу ієрархії для визначення цінності основних складових фінансових потоків проектів ліквідації підприємств-банкрутів і з'ясування вагомості факторів ризику в проектах даного виду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА357154

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Булович Т.В. 
Управління санаційною спроможністю підприємства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т.В. Булович ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено категорії "санаційна спроможність підприємства" та "санаційний потенціал", обгрунтовано його елементний склад у відповідності до специфіки машинобудівних підприємств. Проаналізовано основні тенденції розвитку машинобудівної галузі, на основі чого сформовано систему факторів і властивості, що визначають санаційну спроможність машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21
Шифр НБУВ: РА372108  Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Багацька К.В. 
Фінансовий механізм санації підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / К.В. Багацька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання теоретичного обгрунтування та розробки фінансового механізму санації підприємств. Розкрито суть наукового визначення санації та шляхів її державної підтримки. Удосконалено класифікацію форм, видів та інструментів санації як системи заходів стосовно відновлення платоспроможності підприємства. Висвітлено роль санаційного аудиту та представлено редакцію методики оцінки санаційної спроможності підприємства як одного з етапів санаційного аудиту, суть якої полягає у поєднанні кількісних і якісних показників діяльності підприємства. Обгрунтовано необхідність розробки фінансового механізму санації. Розроблено його функціонально-цільову структуру з урахуванням економіко-екологічних факторів відтворення ресурсного потенціалу. Запропоновано рекомендації щодо вибору ефективних форм та інструментів санації для підприємств переробної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1 +
Шифр НБУВ: РА341990

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Степуріна С.О. 
Формування механізму санаційного управління підприємством: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.О. Степуріна ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки механізму санаційного управління підприємством. Розкрито суть поняття "санація" та "санаційне управління". Визначено місце у системі загального управління підприємством. Запропоновано підхід до формування механізму санаційного управління підприємством як сукупності послідовних етапів, а саме: формування інформаційного простору дослідження, діагностики фінансового стану підприємства, а також формування та вибору санаційних рішень. Розроблено методику вибору й обгрунтування інформаційного простору дослідження як системи показників діагностування фінансового стану підприємства на базі синтезу експертного та факторного аналізів. Запропоновано методичний підхід до діагностики фінансового стану підприємства, який базується на теорії нечітких множин і адаптивних методів прогнозування. Обгрунтовано класифікацію санаційних заходів залежно від додаткової ознаки "клас кризи", результатом якої є сформовані комплекси санаційних заходів для виділених класів фінансової кризи. Розроблено методичне забезпечення вибору обгрунтування санаційних рішень, що базується на методі багатокритеріального вибору та теорії корисності. З використанням даного методичного забезпечення одержано значення функцій належності очікуваних корисностей санаційних заходів для підприємств машинобудування Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА353623

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського