Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (368)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)441.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Бичков О.П. 
Економічні механізми та фактори відтворення житла в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.П. Бичков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Показано, що житлове будівництво в Україні розвивається повільно та не забезпечує населення житловою площею згідно з попитом на житло. Головними факторами відтворення житла в Україні є інвестиції, доходи населення, кредитоспроможність банків. Зауважено, що велике значення для обгрунтування наукових результатів щодо створення моніторингу відтворення житла має системний підхід. З його використанням створено економічні залежності між показником введення в експлуатацію житлових будинків і факторами та з'ясовано, що значний вплив на розвиток житлової сфери мають інвестиції, доходи населення та структури квартир у багатоквартирних будинках. Зазначено, що вартість житла у значній кількості регіонів України не має впливу на платоспроможний попит на житло, найменший розвиток житлової сфери відбувається за державної форми власності. У престижних регіонах України (Києві, Севастополі, Дніпропетровській області) попит на житло зростає незалежно від фактора підвищення ціни за 1 кв. м житлової площі. Зроблено висновок, що поступово відбувається розвиток ринкових відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.2 + У9(4УКР)441.20-96 +
Шифр НБУВ: РА340105

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євтух О.Т. 
Іпотечний механізм ефективного використання і розвитку нерухомості: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.Т. Євтух ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну природу іпотеки та запропоновано поняття "іпотечний механізм" як взаємозв'язок певних елементів, за допомогою яких здійснюється прибутковий рух ресурсів. Наведено принципову схему роботи іпотечного механізму на макро- та мікрорівнях і показано їх взаємозв'язок, який призводить до виникнення в економіці ефекту іпотечного мультиплікатора. Вдосконалено класифікацію іпотеки як механізму кредитування. Визначено суть понять "споживча нерухомість", "дохідна іпотека" і розширено поняття "дохідна нерухомість". Проаналізовано підходи у визначенні пріоритетів принципів і методів оцінки нерухомості під час іпотечного кредитування. Висвітлено природу ринку іпотечного капіталу як похідного ринку нерухомості та фінансових ринків. Розроблено концепцію ефективності іпотечного механізму. З'ясовано основні напрями дослідження ефективності іпотечного кредитування, що полягають у порівнянні різних інструментів фінансування нерухомості та проведенні аналізу на макро- та мікрорівнях з застосуванням показників виміру економічного ефекту. Систематизовано економічні фактори, які впливають на ефективність роботи іпотечного механізму, досліджено їх взаємозв'язок. Визначено показник ефективності використання та розвитку нерухомості. Обгрунтовано комплексний підхід до визначення заходів раціоналізації іпотечного кредитування. Надано визначення кредитної політики іпотечного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.2-56
Шифр НБУВ: РА320229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пшик-Ковальська О.О. 
Макроекономічне планування розвитку соціального житла в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.О. Пшик-Ковальська ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання стосовно вдосконалення макроекономічного планування розвитку соціального житла. На підставі узагальнення літературних джерел уточнено категорії "макроекономічне планування розвитку соціального житла", "інфраструктура розвитку соціального житла". Вдосконалено концепцію макроекономічного планування розвитку соціального житла, що базується на системному підході. Концепція грунтується на певних принципах, методах, цілях, суб'єктах розвитку соціального житла й інфраструктурі та передбачає врахування їх взаємозалежності та взаємодії. Вдосконалено класифікацію чинників, які впливають на іпотечне кредитування. На підставі проведеного експертного опитування, проаналізовано статистичних даних виокремлено фактори, які значною мірою впливають на розвиток будівництва соціального житла, за цього виділено чинники, які впливають на його розвиток. Запропоновано методичні рекомендації щодо вдосконалення макроекономічного планування розвитку соціального житла, які передбачають послідовну його реалізацію. Розроблено методичні положення щодо прогнозування та регулювання обсягів будівництва соціального житла на засадах кореляційно-регресійного моделювання. Обгрунтовано визначальні показники розвитку соціального житла та забезпечення альтернативної багатоваріантності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.2-23 + У9(4УКР)270 +
Шифр НБУВ: РА363663

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лісниченко С.В. 
Містобудівна оцінка якості житлового середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / С.В. Лісниченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз методів визначення якості житлового середовища та морального зношення забудови. Визначено елементи, що відображають споживчу якість житлового комплексу. Установлено, що визначення якості даного середовища доцільно проводити з урахуванням суспільного попиту населення щодо елементів житлового середовища. За результатами соціологічного дослідження одержано дані про цей попит, проведено їх аналіз і порівняння з методикою визначення морального зношення. Принципово новим підходом є побудована для умов ринкових відносин структурно-логічна та математична модель, яка дозволяє визначити якість окремих елементів житлового середовища багатоповерхової та садибної забудови, а також житлового комплексу в цілому на підставі суспільного попиту. Розроблено методи та моделі визначення якості житлового середовища, коригування вартості житлового фонду залежно від його якості, з'ясування ефективності капітальних вкладень до модернізації (реконструкції) забудови з урахуванням показника якості житлового середовища. Розроблено структурну модель класифікації об'єктів житлового фонду за якістю. Обгрунтовано пропозиції щодо проведення модернізації (реконструкції) забудови залежно від ступеня якості. Визначено залежність вартості житлового фонду від показника його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.21-07-09 +
Шифр НБУВ: РА349556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Данилова Т.В. 
Обгрунтування доцільності реконструкції житлових будинків на доінвестиційній стадії управління проектами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Т.В. Данилова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено методику обгрунтування доцільності реконструкції житлових будинків з урахуванням організаційно-економічних аспектів взаємодії учасників інвестиційного процесу. Проаналізовано види реконструкції житлових будинків. Запропоновано науковий підхід до вибору стратегії, видів і засобів реконструкції. За результатом економіко-статистичного моделювання отримано парні та багатофакторні моделі, що враховують можливість оцінки впливу різноманітних комбінацій організаційно-технічних та економічних факторів на тривалість, вартість і трудомісткість реалізації проекту реконструкції житлових будинків. На підставі отриманих результатів розроблено методику обгрунтування доцільності реконструкції житлових будинків. Надано кількісну оцінку фінансової реалізації проекту реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.2 + У9(4УКР)315.441.2
Шифр НБУВ: РА315407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Понізов С.Є. 
Обгрунтування організаційно-технологічних рішень по модернізації цивільних будинків з урахуванням їх місцерозташування і зносу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / С.Є. Понізов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено типізацію факторів і показників місця розташування та зносу у взаємозв'язку з заходами, що визначають ефективність модернізації цивільних будинків. Розвинуто теорію вибору інвестиційно-привабливого проекту модернізації з утепленням будинків за термінами окупності інвестицій на її проведення шляхом врахування у моделі продисконтованих витрат на ремонти й орендну плату, що залежить від відібраних експертизою показників зносу та місця розташування. Установлено кількісні взаємозв'язки відібраних показників зносу та місця розташування з можливими виходами від реалізації об'єктів, що реконструюються, а саме: можливою ціною продажу або ставкою орендної плати для призначення ефективних заходів за такої модернізації. Обгрунтовано шляхи та розроблено нові конструктивно-технологічні рішення стосовно зовнішніх утеплень, опорядження та внутрішнього перепланування будинків, що модернізуються, для скорочення термінів окупності необхідних для цього інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н71-09 + У9(4УКР)441.211 +
Шифр НБУВ: РА354065

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Полонін О.В. 
Оптимізація витрат на утримання житлового фонду в регіональному аспекті: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Полонін ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено систему економічних заходів збалансування нормативних фінансових потреб, які забезпечують надійне функціонування житлового господарства, з можливостями населення повною мірою сплачувати вартість отримуваних житлово-комунальних послуг. Удосконалено методику калькулювання витрат на технічне обслуговування житлових будинків та утримання прибудинкових територій і місць загального користування, а також систему техніко-економічних норм і нормативів з метою встановлення обгрунтованої чисельності та виробничого персоналу житлових організацій. Наведено критерії та технологію проведення оцінки якості надання мешканцям багатоквартирних будинків послуг з водопостачання, водовідведення, опалення квартир, прибирання прибудинкових територій. Запропоновано порядок відшкодування підприємствами енергопостачання та виробниками комунальних послуг коштів житловим організаціям за експлуатацію внутрішньобудинкового обладнання, а також методику проведення аудиту цільового використання житловими організаціями одержаних коштів та виконання встановлених технічних норм і правил ремонту будинків. Розвинуто порядок відшкодування населенню надмірної сплати за житлово-комунальні послуги у разі її перевищення встановленого законами України рівня у сукупному доході сім'ї. Наведено визначення поняття квартирної плати та її складових вважаючи на світовий досвід і функції, які повинні виконувати сплата за житло за ринкових умов. Розглянуто систему перерахунку населенню цільових зборів за комунальними платежами на підставі фактичних обсягів споживання послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.21
Шифр НБУВ: РА326484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваленко О.М. 
Організаційно-економічні механізми регулювання процесу відтворення житла в умовах ринкових трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Коваленко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено питання формування в Україні ефективної системи впровадження ринкових засад і дієвих форм організації та управління процесом відтворення житла, його експлуатації, утримання та обслуговування. Досліджено головні напрями державного регулювання розвитку житлового сектора, демонополізації житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища, ринку житла та житлових послуг. Розроблено пропозиції щодо структурно-функціонального удосконалення управління житловим сектором, впровадження ефективного механізму інвестування відтворення житла та створення економічних умов для збільшення обсягів житлового будівництва, прискорення добудови незавершених житлових будинків та реконструкції, ремонту та модернізації житлового фонду старої забудови. Обгрунтовано основні положення щодо удосконалення соціальних стандартів рівня та якості житла, прискорення розвитку інвестиційного та будівельного комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.20 + У9(4УКР)315.441.20
Шифр НБУВ: РА313565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мірошниченко О.В. 
Регіональні аспекти інвестування об'єктів ринку нерухомості в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Мірошниченко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасного стану та напрямків інвестиційної діяльності на загальнодержавному та регіональному рівнях ринку нерухомості України. Удосконалено теоретико-методологічні засади та методичні підходи дослідження процесів інвестування нерухомості та впливу факторів соціально-економічного розвитку регіонів на їх інтенсивність. Розроблено комплекс рекомендацій та пропозицій щодо практичної реалізації проектів інвестування нерухомості на регіональному рівні за сучасних економічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.215 +
Шифр НБУВ: РА325554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гавриленко В.О. 
Реструктуризація підприємств житлово-комунального господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.О. Гавриленко ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні рекомендації реформування підприємств житлово-комунального господарства (ПЖКГ) з використанням інноваційних технологій та інструментів реструктуризації. Визначено сучасні особливості, стан і перспективи розвитку ПЖКГ, а також суть понять економіки житлово-комунального господарства. Виявлено закономірності та фактори розвитку інфраструктури ПЖКГ, а також особливості трансформації управління їх діяльністю. Обгрунтовано методичні підходи до ресурсоощадження, запропоновано організаційно-структурну модель управління споживанням основних видів ресурсів. Наведено методичні рекомендації щодо формування тарифів, зменшення дебіторської та кредиторської заборгованості, а також удосконалення існуючої системи пільг і привілегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.216-21 +
Шифр НБУВ: РА336723

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Йолкіна В.А. 
Ринок нерухомості в структурі перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.А. Йолкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність ринку нерухомості. На засадах комплексного підходу визначено його роль і значення у формуванні та функціонуванні структури перехідної економіки. Розкрито особливості формування і розвитку сегментів ринку нерухомості України. Проаналізовано механізми ціноутворення на ринку нерухомості країни. За результатами дослідження визначено напрямки удосконалення державного регулювання ринку нерухомості України. Запропоновано схему стимулювання інвестування коштів фізичних і юридичних осіб у житлову нерухомість. Доведено необхідність упровадження концепції управління міською (комунальною) нерухомістю, що сприяє реалізації інвестиційної функції ринку нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.2
Шифр НБУВ: РА314950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гриценко Ю.О. 
Система нормування укрупнених показників кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Гриценко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу питомих величин техніко-економічних показників на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей, що дозволяє використовувати їх на стадіях проектування, а саме: ескізного проекту, проекту, а також на тендерних торгах відповідно до затвердженої структури щодо прямих витрат на загально-будівельні та санітарно-технічні роботи, зокрема, на заробітну плату, експлуатацію машин і механізмів; загальновиробничих витрат під час виконання загально-будівельних робіт; окремих об'єктів за об'єктним кошторисом; зовнішніх мереж енергопостачання, водопроводу, каналізації, теплопостачання за зведеним кошторисним розрахунком; витрат за зведеним кошторисним розрахунком. Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу одного техніко-економічного показника на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей відповідно до затвердженої структури. Визначено раціональні об'єми надбудови реконструйованих житлових будинків за мінімальних показників кошторисної вартості на підставі економіко-математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.211.6-862 +
Шифр НБУВ: РА354588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шутенко Л.М. 
Технологічні основи формування і оптимізації життєвого циклу міського житлового фонду: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / Л.М. Шутенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 43 с. — укp.

На засадах загальної теорії систем обгрунтовано концепцію технологічної системи формування, функціонування, відновлення та зносу міського житлового фонду як цілісної, відкритої, організаційної, адаптивної структури з неоднорідних складових. Досліджено якісні зміни стану технологічної системи життєвого циклу міського житлового фонду за різних зовнішніх умов. Показано необхідність комплексної та однонаправленої зміни складових систем життєвого циклу міського житлового фонду для підвищення ефективності її функціонування у разі зміни зовнішніх умов. Удосконалено методи моделювання технологічної системи життєвого циклу міського житлового фонду. Вперше запропоновано та реалізовано інноваційну стратегію оптимізації життєвого циклу міського житлового фонду, яка поєднує математичні методи, технологічні та організаційні інновації. Вдосконалено комплекс формування та функціонування організаційно-технологічних систем забезпечення надійності зведення житлових будівель основного елементу міського житлового фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.21 + У9(4Укр)441.21
Шифр НБУВ: РА320640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Карлова О.А. 
Удосконалення соціально-ринкової житлової політики (інтегрально-гедоністичний підхід): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.А. Карлова ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Захищаються результати дисертаційного дослідження питань, пов'язаних з обгрунтуванням соціально-ринкових відносин в житловому господарстві, удосконаленням житлової політики, формуванням квартирної плати в умовах реформування економіки. В роботі визначено таке поняття, як житлова політика, досліджено її сутність, роль і завдання в сучасних умовах України. Критично проаналізовано генезис житлової системи з домінуванням державного розподілу житла. Визначено фактори, які впливають на рівень квартирної плати, особливості стану житлового фонду та якості житлових послуг, запропоновано гедоністичний підхід до визначення рівня квартирної плати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського