Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (197)Журнали та продовжувані видання (267)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Фісун О.А. 
Демократія і неопатримоніалізм у сучасних теоріях політичного розвитку: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / О.А. Фісун ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Наведено результати досліджень дилеми демократії та неопатримоналізму у сучасних теоріях політичного розвитку та модернізації. Проведено теоретичний аналіз літератури з демократичної теорії, девелопменталізму, світ-системного аналізу та транзитології та висвітлено головні підходи й інтерпретації даного феномену. Відзначено значущість диференціації понять "iperium" і "dominium" для розвитку європейського політичного дискурсу і нових уявлень про владу. Проаналізовано головні типи патримоніального панування М. Вебера та сучасні неопаритмоніальні підходи. Розглянуто неопартимоніальну інтерпретацію пострадянських політичних режимів у порівняльному аспекті. Проаналізовано головні особливості та типологію пострадянських неопатримоніальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф23 + Ф032 + Ф025 +
Шифр НБУВ: РА364076

Рубрики:

      
2.

Рукомеда Р.М. 
Неоєвразійство в сучасній політиці Росії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Р.М. Рукомеда ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Досліджено феномен євразійства та вплив його сучасної варіації (неоєвразійства) на політичне життя Російської Федерації. Розкрито особливості неоєвразійства як політичної концепції й ідеології, розглянуто основні напрями його розвитку. Визначено передумови, причини та джерела формування євразійської доктрини та її подальшої еволюції до варіанта неоєвразійства, охарактеризовано його складові. Доведено провідну роль геополітичної складової в сучасному неоєвразійстві, показано її вплив на формування основних напрямів його розвитку. Досліджено прояви неоєвразійської концепції у внутрішній і зовнішній політиці Російської Федерації, зокрема в інтеграційних російських спробах на пострадянському просторі. Проаналізовано шляхи вирішення українського питання в євразійській доктрині й її сучасному варіанті. Здійснено прогноз впливу неоєвразійства на українські політичні реалії. Запропоновано загальний прогноз розвитку неоєвразійства в сучасному політичному житті Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)6 + Ф087 + Ф2(4РОС)64 +
Шифр НБУВ: РА353905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мартинов А.Ю. 
Соціально-економічний і політичний розвиток об'єднаної Німеччини (1990 - 2005 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / А.Ю. Мартинов ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 26 с. — укp.

Проаналізовано передумови й історичні наслідки об'єднання Німеччини. Визначено специфіку, історичний характер, рушійні соціально-патріотичні сили, зовнішні та внутрішні чинники "оксамитової революції" в НДР. Проаналізовано вплив створення Монетарного союзу ЄС на трансформацію соціального ринкового господарства Німеччини. Встановлено кореляцію між ціннісними та політичними орієнтирами громадян ФРН. Досліджено трансформацію політичних інститутів об'єднаної Німеччини. Розкрито специфіку функціонування й особливості діяльності право- та лівоцентристських політичних партій ФРН. Доведено, що пошуки німецькою політичною елітою "нового центру" обумовлені соціальною мобільністю німецького середнього класу. Внесено суттєві корективи щодо тлумачення кореляції між об'єднанням Німеччини та прискоренням процесу європейської інтеграції протягом 1990-х рр. Висвітлено німецькі підходи щодо розширення ЄС і проаналізовано ризики даного процесу для гомогенності соціального та політичного простору ЄС. З використанням компаративного підходу досліджено основні принципи зовнішньої політики ФРН щодо Росії та України. Визначено концептуальні засади німецької зовнішньополітичної стратегії після розпаду СРСР. Розглянуто еволюцію підходів урядів Г.Коля та Г.Шредера щодо формалізації та реалізації "східної політики".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65-2 + Ф2(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА356742

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського