Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф087$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Кирик В.Л. 
Геополітична експансія як державотворчий макропроцес: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Л. Кирик ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено явище геополітичної експансії, її суб'єкти, ресурси та форми здійснення у контексті забезпечення національно-державного розвитку. Виявлено, що геополітична експансія здійснюється у просторах різного типу, а саме: фізичному, економічному, інформаційному, ідеологічному, кожен з яких вимагає застосування адекватних форм та інших засобів (ресурсів). Обгрунтовано, що захист від геополітичної експансії є метою та пріоритетом національної безпеки. Запропоновано побудувати таку систему забезпечення безпеки України, яка базується на об'єктивній логіці розвитку суспільства та поєднує усвідомлення внутрішньої суті безпеки особистості, суспільства та держави на рівні геополітичного розуміння забезпечення національної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА354119

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Панченко Ж.О. 
Геополітичне позиціонування України в процесах євроінтеграції: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Ж.О. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження геополітичного позиціонування України в процесах євроінтеграції. Розглянуто проблеми міждисциплінарного синтезу у контексті інформаційної парадигми геополітики. Вивчено геополітичні версії суверенності, "буферності" та багатовекторності геополітичного позиціонування України. Досліджено трансатлантичну стратегію її міжнародного співробітництва (з США, НАТО). Наведено характеристику регіональної складової інформаційних координат геополітичного виміру України (ЄС). Розглянуто інформаційну складову геополітичних конфронтацій української та російської концепцій зовнішньої політики. Проаналізовано інформаційний вимір двосторонніх взаємин України з провідними країнами ЄС (Німеччиною, Францією, Великою Британією, Польщею). Узагальнено результати зарубіжних і вітчизняних наукових досліджень з питань геополітики та формування геостратегії. Проведено компаративний аналіз інформаційного виміру двосторонніх відносин України з країнами-членами ЄС. Здійснено структурування та візуальне моделювання позиціонування України в процесах євроінтеграції. Доведено, що Україна розглядається провідними європейськими державами та ЄС як наддержавне утворення та потенційно важливий геополітичний "гравець", який, проте, актуально ще не визначився як самостійний суб'єкт геостратегії та прийняття важливих міжнародних рішень. Зроблено висновок щодо відсутності належної уваги з боку України як держави до міжнародної іміджевої політики та геополітичного позиціонування в процесі інтеграції до європейських структур. Показано негативний вплив даного факту на позиціонування України в геополітичних стратегіях провідних європейських держав та на перспективи набуття нею членства в ЄС. Запропоновано евристичну візуальну модель позиціонування України у "просторах" європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345506

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бірюкова О.О. 
Геополітичний вимір етнонаціональних процесів в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Бірюкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості розвитку й основні тенденції етнонаціональних процесів у сучасній Україні з урахуванням впливу геополітичних факторів. Комплексно проаналізовано взаємозв'язок і взаємообумовленість геополітичних та етнонаціональних чинників у процесі національного відродження та розбудови української держави. Розкрито специфіку суперечностей етнонаціонального та геополітичного чинників у процесі трансформації українського суспільства. Доведено, що етнонаціональна політика української держави має враховувати геоетнокультурну своєрідність регіонів та бути спрямована на збереження України як геополітичної цілісності у її сучасних межах. Наведено рекомендації щодо удосконалення державної етнонаціональної політики з метою розробки довгострокової науково обгрунтованої геополітичної стратегії України на сучасному етапі етнонаціональних відносин. Обгрунтовано необхідність на державному, регіональному та місцевому рівнях послідовної реалізації принципів мультиетнокультурного плюралізму, гуманізму й толерантності, що уможливлюють адекватну відповідність етнонаціональної політики новим геополітичним реаліям, оскількі сприяють всебічній реаліазції інтересів і потреб етнічних спільнот в Україні, гармонізації відносин між ними та стабілізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355098

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Василенко С.Д. 
Геополітичні виміри України в загальноєвропейському політичному процесі: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / С.Д. Василенко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Проаналізовано входження України у загальноєвропейський політичний процес. Розглянуто нову для політології галузь - геополітику, яка за умов разбудови незалежної України набуває особливо важливого теоретичного та практичного значення. На підставі аналізу багатого емпіричного матеріалу виявлено витоки та сучасні виміри української геополітики в широкому загальноєвропейському контексті. Обгрунтовано об'єктивну необхідність входження України у загальноєвропейський політичний процес. Розроблено концепцію сучасної української геостратегії. Проаналізовано інтеграцію України в європейські структури. Обгрунтовано необхідність розвитку двосторонніх зв'язків з західноєвропейськими країнами, державами Центральної та Східної Європи в контексті європейського вибору незалежної України. Проведено порівняльний політологічний аналіз співробітництва з країнами СНД у загальноєвропейському ракурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087
Шифр НБУВ: РА317112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шмаленко Ю.І. 
Геополітичні пріоритети України в сучасному світі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Ю.І. Шмаленко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз змісту, закономірностей, тенденцій, особливостей національних інтересів і геополітичних пріоритетів України стосовно світових сил і регіональних особливостей власної геополітичної стратегії. Досліджено особливості формування української геополітики та визначено місце України у сучасній геополітичній ситуації. Акцентовано увагу на з'ясуванні базових національних інтересів, геополітичних пріоритетів і стратегічних завдань зовнішньополітичного курсу нашої держави. Різнобічно обгрунтовано позитивні та негативні фактори, що впливають на українсько-російські міждержавні відносини. Показано перспективи розвитку зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних зв'язків між Україною та Росією. Виділено пріоритети геополітичної стратегії України стосовно її інтеграції в Європейських Союз, інші євроатлантичні структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087
Шифр НБУВ: РА317918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ключко Д.Є. 
Геостратегічна дилема України: теоретико-методологічний аналіз та інституціональні рішення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Є. Ключко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 23 с. — укp.

Проаналізовано складну, пов'язану з історичним минулим, геополітичну ситуацію України. Розроблено та обгрунтовано згідно з геополітичними засадами та зовнішньополітичними реаліями рекомендації щодо пошуку шляхів набуття Україною європейської ідентичності, залучення українського суспільства до європейських цивілізаційних стандартів, визначення суб'єктності країни за умов глобалізаційних геостратегічних конфігурацій "центр - периферія". Розкрито роль національної еліти та державної бюрократії у здійсненні геостратегічних стосунків України, підкреслено необхідність здійснення політичної реформи в Україні. Запропоновано, як фактор розв'язання геостратегічної дилеми України, задіяти парадигму "транзитивної держави" Ж.Готтмана. Визначено роль України в геостратегічних процесах як ініціатора створення кадастру злочинів, що підпадатимуть під визначення "тероризм". Підкреслено, що для успішної інтеграції України у євроатлантичні структури необхідно здійснити адаптацію технічного, тактичного та оперативного рівнів безпеки України до стандартів ЄС та НАТО. Наголошено на необхідності технічної оперативно тактичної сумісності системи безпеки України з відповідною системою Євроатлантичного Альянсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф022 + Ф037.1 +
Шифр НБУВ: РА340367

Рубрики:

      
8.

Юрченко С.В. 
Геостратегія США в процесі становлення глобальної держави: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / С.В. Юрченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Уперше у вітчизняній політичній науці комплексно досліджено геостратегію США в 1940 - 60-ті рр., коли країна, вийшла на міжнародну арену як світова держава, стала одним з центрів біполярного світу, єдиною глобальною державою. Акцентовано увагу на геостратегічних імперативах американської зовнішньополітичної традиції, співвідношеннях геополітичної та ідеологічної складових зовнішньополітичного курсу, механізмах формування та реалізації геостратегії за умов трансформації міжнародної системи від багатополярної до біполярної та багатополюсної структури світу. Розкрито специфіку переходу США від "континенталізму" до "глобалізму", курс на зміцнення позицій щодо периферії Євразії та дроблення євразійського простору - найважливіший імператив американської геостратегії. Запропоновано періодизацію розвитку американської геостратегії. Викладено концепцію еволюції антигітлерівської коаліції. Розглянуто взаємодію США і СРСР у період "холодної війни" з позицій системи "конфлікт - співробітництво"; модель американського світового лідерства, що сформувалася на рубежі 1960-х р. Висвітлено принципи адаптації США до умов багатополярного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)64-6 + Ф087 + Ф024
Шифр НБУВ: РА315564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рижков 
Доктринальний вимір стратегій зовнішньої політики США: від стримування до глобальної демократизації: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Микола Миколайович Рижков ; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2007. — 47 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64 + Ф087
Шифр НБУВ: РА352561

Рубрики:

      
10.

Буренко Н.М. 
Еволюція політики Європейського Союзу щодо країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Буренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 26 с. — укp.

Досліджено фактори, що впливають на формування, реалізацію та еволюцію політичних підходів Європейського Союзу (ЄС) стосовно розширення на Схід. Визначено етапи й особливості розвитку інтеграційної стратегії ЄС щодо країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Надано оцінку адаптивного потенціалу ЄС та країн-кандидатів з ЦСЄ у галузі розширення в інтересах збереження ефективної стабільності Союзу. Досліджено взаємовплив внутрішньої динаміки - інстутиційного реформування і зовнішньополітичної динаміки - концепції відносин з сусідніми регіонами, адаптації ЄС щодо наслідків реалізації політики розширення за рахунок країн ЦСЄ. Зазначено, що для України проголошена концепція інтеграції до ЄС співвідноситься з національними інтересами, беззаперечною стратегічною метою якої є активне залучення до міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Встановлено, що територіальне розширення ЄС та його безпосереднє наближення до українських кордонів створює передумови активізації участі України в означених процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Ф087 + Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329431

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Ірхін О.А. 
Зовнішньополітична стратегія США щодо Турецької Республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.А. Ірхін ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто зовнішньополітичну стратегію США стосовно Турецької Республіки, а такод сутність політики єдиної наддержави світу щодо окремої держави в контексті загальної геостратегії США. Розкрито базові переваги Туреччини як контрагента США у регіоні, описано механізм урахування інтересів Туреччини у політиці США. Досліджено особливості та механізми виокремлення політичною елітою США елементів турецького суспільства, вплив на які забезпечує реалізацію американського зовнішньополітичного курсу. Показано роль цивілізаційного чинника у процесі взаємодії США та Турецької Республіки, запропоновано модель турецького суспільства, яка підтримується американцями. Висвітлено еволюцію американських геостратегічних підходів на прикладі плану "Великий Близький Схід" і визначено роль Турецької Республіки в його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)6-(5ТУР) + Ф087 + Ф4(5ТУР)6 +
Шифр НБУВ: РА343026

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985

Рубрики:

      
13.

Вознюк В.С. 
Міжнародний тероризм в сучасних глобалізаційних стратегіях: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.С. Вознюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз тенденцій "антитерористичного світу", політики провідних країн за умов глобалізації та ескалації міжнародного тероризму. На концептуальному рівні досліджено явище антитероризму з погляду оцінки його не лише як лиховісного чинника загрози мирові та стабільним міжнародним відносинам, а й намагання використати його як привід для поглибленої інвазії західних цивілізаційних цінностей. Розглянуто особливості зовнішньополітичної доктрини США в аспекті традиційного сприйняття Білим домом поняття "національні інтереси" та застосованих механізмів їх "узгодження" з довкіллям. Визначено національні інтереси України в контексті формування нового європейського та світового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф061 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА337250

Рубрики:

      
14.

Погорська І.І. 
Міжнародно-політична дія американського глобалізму: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.04 / І.І. Погорська ; Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено проблематику міжнародних систем і глобального розвитку, яка дозволяє проводити аналіз політичної дії актора у міжнародному середовищі у взаємозв'язку її концептуальної та функціональної компонент. З'ясовано параметри причинно-наслідкових взаємозв'язків між сутнісними парадигмальними змінами та трансформаційністю міжнародно-політичних практик США. Проаналізовано імперативи розвитку американської стратегічної культури, механізми залежності розвитку міжнародних і національних систем від прямого чи опосередкованого впливу американської держави. Досліджено проблему меж владної дифузії, ефективності моделі зовнішньополітичного та стратегічного менеджменту, можливостей і напрямків стратегічної глобалізації міжнародно-політичної дії США в контексті зростання соціетальної взаємозалежності світу й американського акціоналізму щодо практики міжнародно-системних побудов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(7СПО)64
Шифр НБУВ: РА375175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Рукомеда Р.М. 
Неоєвразійство в сучасній політиці Росії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Р.М. Рукомеда ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Досліджено феномен євразійства та вплив його сучасної варіації (неоєвразійства) на політичне життя Російської Федерації. Розкрито особливості неоєвразійства як політичної концепції й ідеології, розглянуто основні напрями його розвитку. Визначено передумови, причини та джерела формування євразійської доктрини та її подальшої еволюції до варіанта неоєвразійства, охарактеризовано його складові. Доведено провідну роль геополітичної складової в сучасному неоєвразійстві, показано її вплив на формування основних напрямів його розвитку. Досліджено прояви неоєвразійської концепції у внутрішній і зовнішній політиці Російської Федерації, зокрема в інтеграційних російських спробах на пострадянському просторі. Проаналізовано шляхи вирішення українського питання в євразійській доктрині й її сучасному варіанті. Здійснено прогноз впливу неоєвразійства на українські політичні реалії. Запропоновано загальний прогноз розвитку неоєвразійства в сучасному політичному житті Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)6 + Ф087 + Ф2(4РОС)64 +
Шифр НБУВ: РА353905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Вдовенко В.М. 
Політика нейтралітету і позаблоковості в сучасній архітектурі європейської безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вдовенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження політики нейтралітету та позаблоковості за умов трансформації європейських структур безпеки та в контексті здійснення зовнішньої політики європейськими нейтральними та позаблоковими державами та Україною. Визначено сутність та концептуальні засади нейтралітету та позаблоковості. З'ясовано, що у сучасній архітектурі європейської безпеки дотримання нейтралітету та позаблоковості не суперечить повномасштабній участі в економічних союзах (ЄС), в системі загальноєвропейської безпеки (ОБСЄ), що не передбачають колективної оборони. Відзначено, що нейтралітет і позаблоковість є несумісними з членством у НАТО, проте співробітництво з Альянсом можливо здійснювати у військово-технічній сфері. Обгрунтовано твердження, що нейтральні та позаблокові країни можуть брати участь у миротворчих операціях під егідою ООН та ОБСЄ на рівні гуманітарної, санітарної, технічної допомоги, а позаблокові держави - на військовому рівні. На підставі аналізу геополітичного становища та чинників, що впливають на формування та здійснення Україною зовнішньої політики доведено, що нейтралітет не може адекватно відповідати національним інтересам України та належним чином забезпечити її безпеку. Виявлено, що подальше проведення політики позаблоковості може ефективно забезпечити національні інтереси України за умови здійснення послідовної та виваженої зовнішньої політики на основі принципу рівнонаближеності до впливових акторів міжнародної системи з метою запобігання перетворення України на арену геополітичних ігор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА344172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Ткаченко І.В. 
Політологічні аспекти міжцивілізаційних процесів в Центральній Азії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політології комплексно розглянуто міжцивілізаційні процеси в регіоні Центральної Азії у контексті їх впливу на сферу міжнародної політики. Досліджено вплив китайської, індійської, християнської та ісламської цивілізацій на різних етапах історії центральноазійського регіону. Виявлено закономірності формування політичних систем країн Центральної Азії на сучасному етапі розвитку міжнародних відносин. Проаналізовано фактори, що сприяють або заважають внутрішньо-регіональній інтеграції. Досліджено участь країн Центральної Азії у світових цивілізаційних процесах. Розглянуто сучасні міжнародно-політичні суперечності в регіоні, що перешкоджають активізації політичної інтеграції держав Центральної Азії. Показано наслідки військової присутності США в Афганістані для регіональної підсистеми міжнародних відносин. Обгрунтовано концепцію міжцивілізаційних процесів в регіоні Центральної Азії у контексті геополітики. Виявлено основні тенденції та труднощі модернізаційного процесу й обгрунтовано необхідні завдання для країн Центральної Азії, спрямовані на забезпечення їх збалансованого політичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф06 + Ф4(544)64 +
Шифр НБУВ: РА336871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Бодрук О.С. 
Ситеми національної та міжнародної безпеки в умовах формування нового світового порядку: 1991 - 2001 роки: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 21.01.01 / О.С. Бодрук ; Нац. ін-т стратег. дослідж., Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Комплексно досліджено нові чинники міжнародних відносин і глобальних трансформацій національних і міжнародних систем воєнної безпеки наприкінці XX-го ст. У контексті геополітичних змін, появи принципово нових воєнних загроз на національному, регіональному та глобальному рівнях розглянуто тенденції розвитку національної та міжнародної безпеки за умов формування нового світового порядку. Висвітлено роль трансрегіональних, регіональних і глобальних організацій у врегулюванні військових криз і збройних конфліктів. Проаналізовано стан і тенденції розвитку воєнної організації України та заходи щодо проведення воєнної реформи. Досліджено набутий країнами Центральної та Східної Європи, а також Росією досвід реформування національних збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Х918.112 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА324172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Жангожа Р.Н. 
Трансформація ідентичності нових незалежних держав Центральної Азії в системі сучасних міжнародних відносин: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Р.Н. Жангожа ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Доведено, що соціально-філософська концепція національної ідентичності евристична та методологічно продуктивна, особливо у кризових транзитивних стадіях цивілізаційного розвитку. Встановлено, що у дані історичні періоди відбувається чергова зміна ідентичності, що обумовлює виникнення проблеми визначення нових векторів розвитку націй і держав. Зроблено висновок, що політологічне осмислення феномену національної ідентичності є необхідним концептуальним компонентом пошуку нових орієнтирів розвитку. З'ясовано, що національна ідентичність - це багатовимірний і багаторівневий феномен, дослідження якого включає широкий комплекс політичних, соціально-філософських, психологічних і культурологічних аспектів. Доведено, що ідентичність в епоху розширення процесів глобалізації характеризується лабільністю, рухливістю, множинністю, незакінченістю та контекстуальністю. Виявлено, що концептуальність не релятивізує субстанцію ідентичності та вибір її окремої моделі та не є абсолютно довільною, оскільки взаємодіє з історичним і соціокультурним контекстом, що утворює визначений спектр альтернатив і комплекс різних соціальних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(54)64 + Ф51(54)64 + Э380.9(54) +
Шифр НБУВ: РА357716

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Гнатюк М.М. 
Україна в геополітичній стратегії Росії (1991 - 2008 рр.): політологічний аналіз джерел формування пріоритетів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.М. Гнатюк ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено джерела, мотиви, характер і напрямки еволюції геостратегії Росії стосовно України в 1991 - 2008 рр., визначено шляхи теоретичного та концептуального аналізу, удосконалено категоріально-понятійний апарат проблеми. На підставі теоретичних висновків структурного та неокласичного реалізму, а також результатів емпіричного дослідження запропоновано пояснювальну модель формування геостратегічних пріоритетів. Проаналізовано структуру стратегічного процесу (принципи формування цілей, концепції, ресурсне забезпечення). Досліджено вплив зовнішнього та внутрішнього середовища, мотивів безпеки та статусу на формування геостратегічних пріоритетів Росії стосовно України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 +
Шифр НБУВ: РА362469

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського