Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (797)Книжкові видання та компакт-диски (1354)Журнали та продовжувані видання (4876)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 134
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Верхогляд В. О. 
Адміністративно-правове регулювання взаємодії органів служби безпеки України з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та громадськістю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Верхогляд ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття адміністративно-правового регулювання взаємодії органів Служби безпеки України (СБУ) з державними інституціями та суб'єктами громадянського суспільства як характеристики галузі управлінської, правореалізаційної та правозахисної діяльності з метою формування зв'язків з державними органами, органами місцевого самоврядування та громадськістю для удосконалення діяльності органів СБУ. Розроблено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до нормативно-правових актів, що прямо чи опосередковано регулюють питання взаємодії органів СБУ з державними інституціями та громадськістю. Запропоновано елементи програми взаємодії органів СБУ з іншими державними органами та структурами громадянського суспільства, прийняття Інформаційного кодексу України та Кодексу професійної етики в галузі зв'язків з громадськістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.012 + Х809(4УКР)628
Шифр НБУВ: РА380765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Івчук М. Ю. 
Адміністративно-правовий статус органів прокуратури України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Ю. Івчук. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми адміністративно-правового статусу органів прокуратури України. Визначено шість історико-правових періодів розвитку інситуту прокуратури України, а також місце прокуратури у механізмі держави. Розкрито сутність і структуру її адміністративно-правового статусу. Охарактеризовано правові засади організації діяльності органів прокуратури України. Визначено особливості діяльності органів прокуратури України, досліджено форми їх взаємовідносин і взаємодії з іншими державними органами та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА379773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рибалка Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти діяльності Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Рибалка ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

На сонові аналізу чинного законодавства України та зарубіжних країн про інститут президенства та практики його реалізації, наукових праць у галузі адміністративного, конституційного права, теорії та історії держави та права проведено комплексне дослідження поняття та місця інституту президенства в системі органів державної влади. Досліджено особливості статусу Президента України як суб'єкта адміністративно-правових відносин та його повноваження у взаємовідносинах з органами державної влади. Розглянуто форми та методи державно-управлінської діяльності Президента України, зроблено ряд пропозицій щодо вдосконалення адміністративної діяльності глави держави за сучасних умов. Уперше проаналізовано адміністративно-правове регулювання діяльності координаційних, консультативних і дорадчих органів і служб при Президентові України, зокрема, Ради національної безпеки і оборони України, Секретаріату Президента України та інших допоміжних органів глави держави. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання вказаних державних органів, діяльність яких, крім Ради національної безпеки і оборони України та Представника Президента України в АР Крим, регламентується нормативними актами глави держави, що породжує нестабільність їх функціонування та конфліктність у взаємовідносинах з іншими державними органами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА367523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Авсєєвич В.П. 
Верховна Рада у конституційному процесі в Україні. 1990 - 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Авсєєвич ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль і діяльність Верховної Ради України у процесі розробки та прийняття Конституції України в 1990 - 1996 рр. Висвітлено основні етапи конституційного процесу в Україні, політичну боротьбу навколо основних положень нової Конституції, формування ключових конституційних положень, взаємодію та боротьбу різних гілок влади щодо основних положень Конституції. Доведено вирішальну роль парламенту та сформованих ним робочих органів у розробці та прийнятті положень Основного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62 + Т3(4Укр)64-5
Шифр НБУВ: РА318615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коляструк О.П. 
Верховна Рада України у системі владних відносин 1994 - 2002 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Коляструк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексний історико-політичний аналіз діяльності Верховної Ради (ВР) України другого та третього скликань (1994 - 2002 рр.), розглянуто її взаємозв'язок з іншими інститутами влади за умов політичної структуризації суспільства. Досліджено становлення інституту фракцій і депутатських груп у парламенті, розглянуто їх еволюційний розвиток і внесок у діяльність вищого законодавчого органу. Визначено основні фактори впливу на формулювання й ухвалення парламентських рішень. Проаналізовано еволюцію виборчого законодавства в Україні, висвітлено його позитивні здобутки та недоліки. Розглянуто питання унормування стосунків між законодавчою та виконавчою владою шляхом чіткого структурування та збалансування їх повноважень і відповідальності. Розкрито динаміку взаємозв'язку ВР України з політичними партіями та їх лідерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА359274

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Надрага В.І. 
Взаємодія владних структур, політичних і громадських організацій як засіб підвищення ефективності управління на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Надрага ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію владних структур, політичних і громадських організацій як засіб підвищення ефективності управління на регіональному рівні у період 1991 - 2003 рр. Уточнено зміст категорій та питань, що становлять сутність теорії державного управління в системі владно-партійної та громадської взаємодії, узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід організації ліберально-демократичного державного управління. Проаналізовано стан владно-суспільних ваємодій за умов протистояння та уповільненого розвитку громадянського суспільства в Україні. Обгрунтовано необходність взаємодії як засобу підвищення ефективності управління. Запропоновано для реалізації новітню адміністративно-ліберальну модель владних відносин, охарактеризовано її основні структурні елементи як найбільш оптимальної форми організації місцевої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА328133

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Замогильний А. Г. 
Взаємодія державної влади і державного управління (історико-теоретичний аспект): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. Г. Замогильний ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми взаємодії державної влади та державного управління як суспільних процесів. Визначено, що влада є соціальним інститутом, за допомогою якого реалізується вплив соціальних суб'єктів на підставі їх залежності один від одного. Розкрито науково-методологічні підходи до аналізу проблеми диференціації понять "влада" й "управління". Висвітлено, що органи державної влади є похідними від державної влади, носіями та творцями якої є різні спільності, соціальні групи людей, суспільство в цілому. Уточнено зміст понять "управління", "державне управління", "влада", "державна влада". Розкрито особливості взаємодії державної влади та державного управління в суспільстві. Встановлено основні підходи до дослідження суб'єкт-об'єктних управлінських відносин. Описано основні тенденції пошуку нової парадигми державної влади та державного управління в Україні. Запропоновано рекомендації щодо підвищення системної ефективності взаємодії державної влади та державного управління в суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА377235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Крусян А.Р. 
Взаємодія місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.Р. Крусян ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Подана концепція взаємодії двох центрів публічної влади на рівні місцевого управління. Проаналізовані основні етапи розвитку системи місцевого управління, конституційні основи компетенції місцевих органів публічної влади. Сформульовані основи розмежування їх предметів відання. Розкриті конституційні принципи, на основі яких повинна здійснюватись спільна діяльність публічно-владних структур з метою ефективного управління територіями. Подана характеристика координаційному, субординаційному і реординаційному видам взаємодії, а також їх організаційно-правовим формам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Степаненко С.В. 
Взаємодія органів державної влади та інституцій громадянського суспільства в процесі реалізації євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.В. Степаненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти політики європейської інтеграції України, наведено рекомендації щодо удосконалення взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства у процесі її реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері доведено, що посилення аргументації й адресність її проведення забезпечує необхідний рівень суспільної підтримки процесів євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано доцільність проведення єдиної державної політики у галузі європейської та євроатлантичної інтеграції шляхом створення структурних підрозділів Міністерства регіонального розвитку та будівництва у всіх регіонах країни. Важливою складовою формування та впровадження сучасної моделі взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства має стати реалізація ефективної державної регіональної політики, яка передбачає розвиток громадянського суспільства, нейтралізацію сепаратистських тенденцій, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та економічну стабільність. Доведено, що ефективність функціонування інститутів громадянського суспільства визначається їх спроможністю впливати на прийняття важливих для суспільства рішень, які визначають розвиток держави на тривалу перспективу та впливають на життя багатьох поколінь. Досліджено проблеми зовнішнього та внутрішнього характеру, що стримують демократичний розвиток громадянського суспільства в Укрїні на шляху до повноцінної європейської та євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, встановлено критерії оцінювання їх дієвості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Х809(4УКР)62-95 + Х809(4УКР)29 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хоменко О.В. 
Виконавча влада: соціально-правова природа, особливості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Хоменко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття "виконавча влада", встановлено її співвідношення з поняттями державної та політичної влади. Уточнено співвідносність між державною владою та державним управлінням, визначено місце виконавчої влади в системі поділу державної влади. Розкрито зміст і структуру повноваження як основного елемента влади в юридичному сенсі. Сформульовано визначення державно-вкладного повноваження й охарактеризовано особливості реалізації виконавчої влади у країнах з різними формами державного правління. Визначено основні напрямки удосконалення виконавчої влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х809(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА339896

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Єрмолаєв В.М. 
Вищі представницькі органи влади в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Єрмолаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз формування та розвитку теорії народного представництва. Вивчено витоки народовладдя та ставно-представницьких органів у Київській Русі, сеймовий досвід польсько-литовського періоду та Ради на Гетьманщині (склад, компетенцію, порядок роботи), а також українське представництво у парламентських установах Австро-Угорщини та Державній думі Росії. Значну увагу приділено становленню вітчизняного парламентаризму у добу національно-визвольних змагань 1917 - 1920-х рр., зокрема, формуванню складу та представництва, організаційних структур, компетенції, функцій та порядку роботи Української Центральної Ради; ідеям і спробам скликання народного представництва доби Гетьманату та Директорії; розвитку парламентаризму в ЗУНР, започаткуванню радянських вищих представницьких органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.1 + Х809(4УКР)62-1 +
Шифр НБУВ: РА343907

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Развадовська М.В. 
Внутрішньоуправлінська діяльність Верховної Ради України (організаційно-правові засади): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Развадовська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть внутрішньоорганізаційних відносин в українському парламенті, їх особливості та види. Досліджено правове регулювання внутрішньоуправлінської діяльності Верховної Ради України, її форми та методи. Значну увагу приділено аспекту, що стосується визначення організаційних засад діяльності Голови Верховної Ради України та його заступників, а також порядку роботи народних депутатів у комітетах, комісіях і депутатських групах (фракціях). Висвітлено організацію роботи Апарату Верховної Ради України. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення внутрішньоуправлінської діяльності даного органу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 +
Шифр НБУВ: РА338425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Русанова С. Ю. 
Гарантії прав територіальної громади: конституційно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / С. Ю. Русанова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-правові аспекти територіальної громади в Україні, визначено її місце у системі місцевого самоврядування, описано характерні риси, окреслено систему гарантій прав муніципального утворення з позиції нових законодавчих і наукових положень. З'ясовано спеціальні гарантії прав територіальних спільнот. Розглянуто інституційно-правові та процесуальні гарантії прав територіальної громади; статут територіальної громади як гарантії й одночасно механізм реалізації прав територіальних спільнот. Визначено порядок розробки та прийняття даного локального акту на основі соціального запиту безпосередньо територіальною громадою, розглянуто процедуру його зміни та доповнень. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного муніципального законодавства в сфері забезпечення прав територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 + Х809(4УКР)66
Шифр НБУВ: РА379387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чехович Т.В. 
Державна влада як інститут конституційного права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.В. Чехович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно дослідженно теоретичні та практичні питання щодо державної влади як конституційно-правового інституту. Розкрито суть поняття та висвітлено принципи та функції державної влади. На підставі установлених ознак державної влади та аналізу спеціальної юридичної літератури надано визначення державної влади як інституту конституційного права як одного з основних інститутів конституційного права. Здійснено цілісний аналіз структурної організації сучасної системи державної влади. Розглянуто питання щодо джерел конституційно-правового інституту державної влади. Теоретично обгрунтовано поняття системи конституційно-правового інституту, виокремлено та проаналізовано основні складові елементів системи інституту державної влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА334477

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Храпська Я.С. 
Державні механізми забезпечення взаємодії гілок влади на засадах інформаційної логістики: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Я.С. Храпська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та науково-практичні рекомендації щодо використання принципів інформаційної логістики з метою формування державних механізмів забезпечення взаємодії гілок влади в процесі законотворення. Розкрито зміст понять "державне управління", "логістика", "інформаційна логістика в державному управлінні", "інформаційний потік в процесі законотворення". Визначено роль логістичної інформаційної системи в державному управлінні. З'ясовано, що оптимізація та раціоналізація механізмів організації взаємодії гілок влади в процесі законотворення є ефективною лише за умови застосування принципів інформаційної логістики в державному управлінні. Запропоновано схему розробки та впровадження логістичної інформаційної системи удосконалення механізму організації взаємодії виконавчої та законодавчої гілок влади в процесі законотворення за допомогою оптимізації управління інформаційними потоками. Розроблено модель організаційної структури логістичної інформаційної системи. З використанням даної моделі визначено основні принципи формування логістичної інформаційної системи в органах державної влади всіх рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63/67-91 ф +
Шифр НБУВ: РА354217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Конотопцева Ю.В. 
Державно-управлінська еліта як чинник державотворення в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.В. Конотопцева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та витоки формування державно-управлінської еліти як чинника державотворення. З'ясовано зміст поняття "державно-управлінська еліта", її роль і особливості у сучасному державотворенні. Проаналізовано вплив державно-управлінської еліти на формування української державності та її стан на сучасному етапі розвитку держави. Визначено необхідні умови функціонування та запропоновано критерії оцінювання результативності діяльності державно-управлінської еліти, основні стереотипи у відносинах між людиною та державою, які формують негативне ставлення громадян до влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Ф50(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363911

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мінченко 
Еволюція державної влади в сучасній Україні (теоретико-правове дослідження): автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Раїса Миколаївна Мінченко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 + Х809(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА365039

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сас 
Законодавство про регламент Верховної Ради України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Сергій Володимирович Сас ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-3
Шифр НБУВ: РА337412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Федоренко Г.О. 
Законодавча влада в системі розподілу державної влади в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.О. Федоренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти принципу розподілу влади як важливої ознаки правової держави та необхідної передумови становлення законодавчої влади парламентського типу в Україні. Узагальнено історичний розвиток становлення засад народовладдя та розподілу влади в Україні. Розглянуто систему законодавства України, що регулює організацію та діяльність Верховної Ради України, а також практику його застосування. Значну увагу приділено механізму здійснення представницької функції Верховної Ради. Викладено авторську концепцію розуміння призначення та місця законодавчої влади у системі розподілу державної влади в Україні. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України, удосконалення механізму її взаємодії з іншими органами державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91
Шифр НБУВ: РА311399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шевченко Т.О. 
Законодавче регулювання припинення повноважень народного депутата України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т.О. Шевченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано проблеми держави з питань правового регулювання припинення повноважень народного депутата України. Розглянуто законодавство деяких зарубіжних країн стосовно припинення повноважень парламентарів. З'ясовано механізми припинення повноважень за визначеними у ст. 81 Конституції України підставами та виявлено проблеми їх застосування на практиці. Здійснено класифікацію підстав припинення повноважень парламентарів. Запропоновано способи їх заміщення за законодавством України та деяких зарубіжних країн. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення конституційних та інших законодавчих норм, які регулюють припинення повноважень народного депутата України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624
Шифр НБУВ: РА373532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського