Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (294)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іващук А.А. 
Варіативність та взаємоперехід інформаційних жанрів у сучасній українській пресі: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / А.А. Іващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проаналізовано нові тенденції розвитку окремих видів жанрів: від традиційної інформаційної замітки до порівняного нового для української журналістики явища, як репортаж-розслідування з елементами аналітики. Акцентовано увагу на проблемах творчої взаємодії окремих журналістських колективів і журналістів-стрінгерів, які проводять журналістське розслідування самостійно. Сформульовано дефініцію процесів жанроутворення та запропоновано нові визначення традиційних жанрів. Доведено, що розвиток жанрів відбувається в тісному зв'язку з канонами професійної журналістської етики. Зазначено, що процес підготовки працівників редакції, дотримання молодших колег, елементи творчого суперництва сприяють розвиткові жанрової теорії й практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА367082

      
2.

Голік О.В. 
Взаємокореляція та взаємозбагачення жанрів: новітні тенденції розвитку журналістської творчості: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / О.В. Голік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено взаємокореляційні та взаємозбагачувальні процеси, які є основними тенденціями еволюції жанрології преси. Проаналізовано нові підходи до типологізації жанрової системи, критеріїв, нових жанрових зразків. Виявлено сталі та змінні елементи жанру, що відповідають об'єктивним критеріям вибору жанру та суб'єктивним пізнавальним можливостям автора. Наведено дефініцію поняття "взаємокореляція жанрів". Визначено основні тенденції, а також зовнішні та внутрішні чинники, що позначаються на жанротворчих процесах. Проведено моніторинг частоти вживання 12-ти жанрів у пресі та доведено нерівномірність розподілу жанрової структури видань. Охарактеризовано жанрові інновації, що мають назву комбінованих жанрів, які з'явилися в результаті взаємокореляційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА366002

      
3.

Василенко М.К. 
Динаміка розвитку інформаційних та аналітичних жанрів в українській пресі: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / М.К. Василенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему жанрових інновацій, взаємопереходу та розвитку групи інформаційних і аналітичних жанрів української преси. Обгрунтовано, що за умови прискореного розвитку нових соціально-економічних відносин, глобальних змін у суспільній свідомості методи подання друкованих матеріалів на газетно-журнальних шпальтах урізноманітнюються, адекватно пристосовуючись до запитів споживачів інформаційного продукту. Доведено, що динаміка розвитку груп жанрів залежить від багатьох чинників, зокрема, здібностей журналіста, колективного творчого досвіду редакційного осередку, можливостей і професіоналізму керівництва редакції, від якого залежить розміщення актуального матеріалу у черговому номері. На конкретних прикладах показано, що динаміка жанроутворення - явище нестабільне, в останні роки воно набуло прискореного розвитку, оскільки завдання сучасного українського журналістикознавства - своєчасно відреагувати, осмислити цей факт на рівні наукового аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 + Ч612.4(4Укр)7 +
Шифр НБУВ: РА351791

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гопко Г.М. 
Екологічна публіцистика: світоглядний аспект (на прикладі зарубіжних та українських видань 1992 - 2008 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / Г.М. Гопко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено тенденції висвітлення проблем довкілля з 1992 до 2008 рр. З'ясовано роль сучасних ЗМІ у запобіганні катастрофам, формуванні екологічної культури. Розкрито суть поняття "екологічна публіцистика". Визначено специфіку сучасної екологічної публіцистики. Охарактеризовано функціонування екологічної публіцистики за сучасних умов (зокрема, проаналізовано роль медіа у висвітленні двох глобальних самітів у Ріо-де-Жанейро у 1992 р. та Йоганнесбурзі у 2002 р., а також підходи західних, українських і російських медіа до висвітлення глобальних екологічних проблем). Зроблено спробу класифікувати весь масив матеріалів, що належать до цього сегмента журналістики. Проаналізовано особливості та потенціал екологічної публіцистики за кордоном та в Україні. Проведено порівняльний аналіз матеріалів західної преси й української як чинників формування екологічної культури та свідомості. Обгрунтовано можливості та засоби медійної сфери для ефективного формування екологічної свідомості громадян розвинутих країн і посткомуністичного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 +
Шифр НБУВ: РА363552

Рубрики:

      
5.

Корнєєв В.М. 
Експлікація прихованого впливу публіцистичного тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.М. Корнєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано дефініцію прихованого впливу, розроблено класифікацію його видів залежно від реалізації мети та засобу активізації уваги реципієнта. Проаналізовано прийоми продукування прихованого впливу на рівні структури, семантичних відношень та лексичного вираження денотатів. На підставі аналізу масиву сучасних публіцистичних текстів виявлено особливості адаптації прийомів впливу у тексті. Запропоновано три часткові методики виявлення впливогенних місць у тексті: "визначення інформаційного балансу тексту", "векторного аналізу тексту", "смислово-експресивного картування" та комплексну методику, що поєднує та структурує використання часткових. Розроблено алгоритми аналізу тексту, проведено експериментальну перевірку ефективності використання даних методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 +
Шифр НБУВ: РА322137

Рубрики:

      
6.

Федоренко О.Д. 
Емоційно-оцінний потенціал демінутивів у публіцистиці (на матеріалі української періодики (1995 - 2004 років): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Д. Федоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. І-т журналістики. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання виявлення потенціалу демінутивних одиниць як засобу створення емоційно-оцінного колориту повідомлення й емоційного впливу на адресата. За допомогою контент-аналізу здійснено спробу описати мовні засоби, здатні реалізувати на словотвірному рівні емоційну оцінку у газетній періодиці. З'ясовано значення демінутивних утворень для комунікативно-впливового потенціалу газетно-публіцистичних текстів. З метою одержання даних про сприймання пестливих слів адресатом, вплив емотивно-оцінних слів (зокрема демінутивів) і читача, про роль цих засобів у вираженні авторської оцінки проведено анкетування. Здійснено порівняльний аналіз впливу лексем з демінутивними формантами на емоційно-оцінне забарвлення центральної та регіональної молодіжної преси. Виявлено шляхи досягнення адекватності емоційних оцінок, виражених або посилених демінутивними формантами, у російській та українській пресі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 +
Шифр НБУВ: РА346075

Рубрики:

      
7.

Ірадж Растегар 
Інформаційно-тематична характеристика шпальти редактора в іранській пресі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ірадж Растегар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть і роль шпальти редактора популярних і провідних газет Ірану "Салам", "Кейхан", "Ресалат" у аспекті тематичної спрямованості, жанрової структури та суспільного значення. Висвітлено історичні етапи формування періодичної преси у контексті відображення різних аспектів суспільного життя Ірану. Розглянуто теоретичні засади інформаційно-тематичного становлення шпальти редактора, її основні функції та особливості структури. Сформульовано цілісну концепцію шпальти редактора як виразника політики будь-якого періодичного видання. Розглянуто основні економічні, політичні, фахові та державні проблеми, взаємопов'язані з функціонуванням сучасного інформаційного простору Ірану. Визначено основні шляхи розв'язання існуючих проблем, що передбачає створення цілісної системи засобів масової комунікації, усунення розбіжностей у поглядах різних політичних партій і держави щодо їх ролі та значення у державотворчих процесах, визначення становища преси у суспільстві на сучасному етапі. До наукового обігу введено важливий, принципово новий матеріал, що сприятиме формуванню особистісних якостей автора редакційного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(5ІРН)71 + Ч612.163.1 +
Шифр НБУВ: РА339000

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Бутиріна М.В. 
Комунікативні фактори функціонування публіцистичних текстів (на матеріалі журналів "Літературно-науковий вісник" і "Питання філософії та психології"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.В. Бутиріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади масової комунікації (на прикладі журналів "Літературно-науковий вісник" і "Питання філософії та психології"). Масив текстів, який раніше вивчався в хронікально-описовому аспекті, проаналізовано в контексті теорії комунікації. Методологія комунікативної репрезентації журналістського тексту, запропонована як доповнення до загальноприйнятого висвітлення історико-журналістського матеріалу, дає змогу в повному обсязі розглянути екстралінгвістичне "буття" публіцистичного виступу, розшифрувати не лише поверхневі значення, але й імпліцитно виражені. Ідентифіковано низку жанроутворювальних факторів публіцистики, а також виявлено метатекстові елементи, які є передумовою задовільного перебігу процесу комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161
Шифр НБУВ: РА313497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Белецька 
Лексична сугестія публіцистики друкованих ЗМІ України дискурсу політичного протистояння 2004-2005 рр.: автореф... канд. наук із соціальних комунікацій. 14.01.33 / Алевтина Володимирівна Белецька ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 + Ш141.4-715
Шифр НБУВ: РА358930

Рубрики:

      
10.

Слінчук В.В. 
Мовностилістичні засоби творення гендерних образів молоді (за матеріалами друкованих мас-медіа): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Слінчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення матеріалів друкованих мас-медіа досліджено зміст і структуру гендерних концептів. Детально проаналізовано різнопланові мовностилістичні засоби творення гендерних образів молоді. Комплексно досліджено вербальні когнітивні та емотивні складники гендерної репрезентації образів молоді. Розглянуто семантико-поняттєві моделі сучасних гендерних стереотипів. З'ясовано роль, розкрито змістову та експресивну вагомість заголовків журналістських матеріалів на гендерну тематику. Вперше проаналізовано мовну специфіку традиційних, актуалізованих і нових гендерних образів-стереотипів, які у мовленні збагачуються додатковими оцінно-семантичними рисами, що з'являються завдяки використанню різноманітних мовних засобів, які конкретизують і експресивно поглиблюють основні змістові компоненти. До наукового обігу введено результати аналізу текстових засобів друкованих мас-медіа на міжособистісну молодіжну тематику та виокремлено мовностилістичні чинники, що сприяють формуванню суспільної свідомості в сфері гендерних стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.163.5 + Ш107.715 +
Шифр НБУВ: РА344967

Рубрики:

      
11.

Шебеліст С.В. 
Особливості розвитку сучасної української есеїстики в системі журналістських жанрів: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.04 / С.В. Шебеліст ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Простежено генезу есеїстики, визначено специфіку есею як художньо-публіцистичного жанру, що є відкритою формою для контактів з іншими журналістськими жанрами. Виявлено жанрові особливості есею та його типологічні різновиди, встановлено місце есеїстики в системі журналістських жанрів, з'ясовано причини поширення есею в пресі. На основі публікацій провідних авторів (Ю. Андруховича, О. Забужко та М. Рябчука) розкрито проблемно-тематичні дискурси та художньо-публіцистичну специфіку сучасної української есеїстики, яка як форма інтелектуальної авторефлексії переживає пік своєї актуалізації, користується попитом серед публіцистів і посідає помітне місце в системі журналістських жанрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА368504

      
12.

Зелінська Н.В. 
Поетика наукового тексту: українська наукова публіцистика ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Н.В. Зелінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Зроблено спробу представити українську наукову публіцистику XIX - початку XX ст. як яскравий феномен науково-творчої та загальнокультурної діяльності українських учених. Обгрунтовано доцільність, продуктивність та перспективність "поетизації" сучасної вітчизняної наукової прози. Запропоновано періодизацію її формування та розвитку типологічної схеми, у межах якої уточнено та доповнено дефініцію поняття "наукова публіцистика". Досліджено теоретичні засади поетики наукового тексту з використанням теорій XVII - XVIII ст. та універсальних поетичних концепцій XIX - початку XX ст. (О.Потебні, І.Франка, В.Домбровського). На реальних матеріалах продемонстровано ефективність творення та аналізу наукових текстів у поетичному аспекті. Визначено основні складові поетики та виокремлено жанри наукової публіцистики з найвищим "поетичним" потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 г(4УКР)5 + Ш401.447 +
Шифр НБУВ: РА334166

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Пєшкова Т.В. 
Прагмалінгвістичні аспекти літературно-критичної статті сучасної німецької публіцистики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Пєшкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено прагматичний, композиційно-структурний, когнітивний та паралінгвістичний аспекти літературно-критичної статті (ЛКС) сучасної німецької публіцистики. Розглянуто категорію оцінки та способи її прояву на прагматичному та пропозиційному рівнях. З'ясовано закономірності взаємодії композиційних та комунікативних блоків, слотів фрейма та компонентів тематичної будови, ілокуцій та пропозицій, вербальних та невербальних компонентів тексту ЛКС. Визначено поняття літературно-критичної статті та її основні ознаки, специфіку типів аргументації оцінки, значення суб'єктивного інформаційного пласта. Макропропозицію текста ЛКС описано за макроправилами Ван Дейка, обгрунтовано найбільшу прагматичну валентність ілокуції - констативну. Доведено вплив оцінності та похідності як основних ознак тексту ЛКС, на прагматичну стратегію, композицію, фрейм та макроілокуцію. Змодельовано дворівневий фрейм ЛКС. Описано горизонтальні пропозиційні та ілокутивні відношення, висвітлено особливості гібридності та креалізованості тексту ЛКС. Визначено основні ознаки літературно-критичної статті як гіпертексту в Інтернеті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-715 + Ч612.161 +
Шифр НБУВ: РА326555

Рубрики:

      
14.

Парфіненко А.Ю. 
Проблема "ліквідації" університетів України в радянській журнальній публіцистиці 1920-х - початку 1930-х років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / А.Ю. Парфіненко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено причини реформування університетів в Україні початку 1920-х рр. Проаналізовано радянську журнальну публіцистику 1920 - початку 1930-х рр. в історіографічному аспекті. Визначено співвідношення між образами публіцистики та історіографії в процесі з'ясування причин закриття університетів. Розкрито особливості розуміння причин перетворення університетів у даний період на основі інтер- та екстерналістських факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч612.161(4УКР) + Ч483(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА350711

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мацєжинський В.Л. 
Реклама в пресі Польського Королівства і Східної Галичини (друга половина XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.Л. Мацєжинський ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2004. — 33 с. — укp.

Досліджено розвиток реклами у пресі Королівства Польського та Східної Галичини другої половини XIX - початку XX ст., еволюцію її форм та вплив на неї періодики інших європейських держав та Америки. Розглянуто процес становлення та розвитку пресової реклами, визначено її статус у контексті економічного життя та соціальної структури Королівства Польського та Східної Галичини. Охарактеризовано форми реклами у пресі столичних осередків та у провінційних виданнях, участь у рекламному ринку представників окремих галузей економіки. Рекламну акцію у пресі розглянуто у контексті впливу на неї політичних, національних та релігійних чинників. З'ясовано функції та зміст реклами, наведено характеристику її замовників, визначено ідеологічні елементи у текстах рекламних оголошень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.164 + Ч612.3(4/8)
Шифр НБУВ: РА331021

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Куранова С.І. 
Соціальні та когнітивні особливості замітки в українській періодиці початку ХХІ ст.: автореф. дис... канд. з соц. комунікацій: 27.00.01 / С.І. Куранова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено соціальні та когнітивні особливості замітки в укрїнській періодиці початку XXI ст. Проведено багатоаспектний аналіз плану змісту (семантико-пропозитивний, семантико-рольовий, сценарно-фреймовий, аналіз карт реальності). Досліджено визначений соціальною ситуацією план змісту заміток досліджуваних видань. Визначено дискрусивні характеристики заміток як соціолінгвального явища, зокрема, розглянуто реалізацію різних типів комунікативних ситуацій як фрагмента дійсності, за яким ведеться безпосереднє спостереження, розкрито особливості використання синтаксичних конструкцій з різними типами передачі мовлення. Визначено особливості використання різних типів мовленнєвих актів, уточнено параметри відповідності принципам і постулатам мовленнєвого спілкування. Систематизовано семантичні відношення між пропозиціями. З'ясовано, що для заміток характерне переплетіння різних типів міжпропозитивних семантичних відношень з переважним використанням часових. Проаналізовано семантико-рольові особливості заміток, визначено експліцитні показники вияву позиції автора та способи переконання читачів. Розглянуто образ ідеального читача як складову стратегії переконання читачів, систематизовано типові для заміток когнітивні мапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162.1 +
Шифр НБУВ: РА369882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ляшенко Т.С. 
Структурно-композиційні, лінгвостилістичні та прагматичні особливості тексту мистецтвознавчої рецензії (на матеріалі німецьких газет): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.С. Ляшенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження німецької мистецтвознавчої рецензії в аспекті функціонально-комунікативного напряму сучасної лінгвостилістики, розроблено комплексний підхід щодо аналізу типологічних особливостей текстів газетної рецензії та їх категорій з урахуванням жанрової специфіки. Визначено суттєві мовні та мовленєві особливості різновидів німецької мистецтвознавчої рецензії (аналітично-оцінної рецензії, рецензії-репортажу, рецензії-анотації). Зазначено, що дане дослідження проведено з використанням декількох філологічних теорій: комунікативно-мовленнєвої діяльності, функціональної стилістики, типології тексту, психолінгвістичного впливу, а також моделі жанрової стилістики та дискурсу як комунікативно-прагматичного зразка мовленнєвої поведінки. Здійснено спробу комплексного аналізу типу тексту німецької мистецтвознавчої рецензії та його різновидів у газетному дискурсі на різних текстових рівнях, побудовано структурну модель кожного різновиду мистецтвознавчої рецензії. Досліджено зв'язність текстів на структурно-композиційному та тематичному рівнях, визначено мовні та паралінгвістичні засоби впливу текстів мистецтвознавчої рецензії на реципієнта, виявлено механізм їх дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-715 + Ч612.163.2
Шифр НБУВ: РА330556

Рубрики:

      
18.

Воронова М.Ю. 
Сучасна українська портретистика: жанрова диференціація і поетика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.Ю. Воронова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз сучасного жанру публіцистичного портрета, висунуто та доведено гіпотезу функціональної незалежності, методологічної та поетикової самодостатності жанру. З використанням історико-порівняльного методу існуючих портретних зразків сформовано загальну концепцію жанру та сформульовано його особливу роль у формуванні естетичної думки та створенні історичної пам'яті в іменах. Базуючись на системно-типологічному методі, виділено концепт жанру "об'єкт - мета" і на його основі диференціювати різновиди публіцистичних портретів у однорідні типологічні ряди. Проаналізовано еклектичну, імпровізаційну, феноменальну за своєю інтелектуальною розкутістю природи публіцистичного портрета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 +
Шифр НБУВ: РА346084

Рубрики:

      
19.

Бєлінська І.В. 
Тематична модель сучасного регіонального видання (на матеріалі друкованої газетної періодики Кіровоградщини за 1991 - 2003 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / І.В. Бєлінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Побудовано тематичну модель сучасного регіонального видання та перевірено її відповідність читацьким запитам. Проаналізовано стан і перспективи вивчення регіональної преси у вітчизняному журналістикознавстві. Досліджено Кіровоградські ЗМІ та визначено їх значення в загальному розвитку сучасної регіональної преси, встановлено кількісні показники за типологічними ознаками, мовою видання та накладами. Розглянуто динаміку розвитку преси регіону за кількістю та тривалістю існування зареєстрованих і перереєстрованих видань. Розроблено схему аналізу тематики сучасного регіонального часопису та методику побудови його тематичної моделі. З урахуванням специфіки типологічного поділу розроблено моделі неспеціалізованого та спеціалізованого ЗМІ. Простежено динаміку розвитку тематичної моделі регіонального видання Кіровоградщини за роками, темами та специфічною спрямованістю газет. На підставі результатів опитування читачів досліджуваного часопису зроблено висновок про досконалість тематичної моделі громадсько-політичного видання та розроблено рекомендації щодо її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.163.5 + Ч612.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335750

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Хоменко Т.М. 
Трансформація жанру проповіді у сучасній україномовній публіцистиці (Євген Сверстюк, Мирослав Маринович - Україна, Іван Ортинський - Німеччина): Автореф. дис... канд. філол.наук: 10.01.08 / Т.М. Хоменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 18 с. — укp.

З'ясовано особливості історичної рухомості проповідницького жанру. Досліджено вплив християнства на проблематику проповіді як публіцистичного виступу на морально-етичну тему особливої соціальної ваги у різні культурно-історичні епохи. Доведено авторитарність ідеї та мови Святого Письма у публіцистичному дискурсі сучасності. Проаналізовано роль проповідницької публіцистики у формуванні сучасної людини. Висвітлено світоглядну концепцію та аргументаційну базу модерної проповіді, яка розвивається поряд з іншими публіцистичними жанрами (аналітичною кореспонденцією, концептуальним інтерв'ю, науково-популярними статтями, есе). Розглянуто комунікаційні принципи та діалогічну природу морального типу мислення у сучасному контексті мультимедіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 + Ш4о1.447 + Э37-462.1 + Ш5(4Укр1Б334
Шифр НБУВ: РА315582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського