Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-212.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Бабенко М.Ю. 
Англійські прикметники волевиявлення (парадигматичний та синтагматичний аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.Ю. Бабенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено лексико-семантичну групу англійських прикметників волевиявлення з використанням антропоцентричного підходу до розробки мовної картини світу, на базі систематизації цієї групи лексики та виявлення принципів і особливостей її організації та функціонування. Виявлено статус і функціонування лексико-семантичної групи англійських прикметників з погляду семантики їх парадигматичних зв'язків, розглянуто взаємодію лінгвальних і екстралінгвальних факторів у формуванні лексичного значення одиниць групи, що досліджується. Розглянуто групи прикметників, утворених у процесі деривації одиниць з міжслівною та внутрішньослівною мотиваціями, описано макрокомпонентну структуру лексико-семантичного поля англійських прикметників волевиявлення. Проаналізовано умови реалізації даними прикметниками свого лексичного значення в структурі словосполучення. Досліджено особливості англійських прикметників, які мають функції арибута та предиката. Вивчено семантичні особливості образних значень та виявлено ступені образності прикметників волевиявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2 +
Шифр НБУВ: РА329911

Рубрики:

      
2.

Кравцова О. О. 
Категорія суперлативності англійського прикметника: функціональний та дискурсивний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. О. Кравцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Зазначено, що використання функціонального підходу дозволило представити категорію суперлативності як цілісну систему (функціонально-семантичне поле) в єдності її елементів, що пов'язані загальним семантичним змістом і функцією, та виявило закономірності взаємодії граматики й лексики. У центрі поля суперлативності - найвищий ступінь порівняння прикметників (відносний суперлатив та його різновиди: власне-суперлативне, включно-суперлативне й обмежувально-суперлативне значення), що передає найвищий ступінь вияву ознаки, а на периферії - абсолютний суперлатив (елатив), який позначає істотне перевищення або недосягнення "норми". Дискурсивне дослідження категорії суперлативності дозволило виявити тісний зв'язок суперлативності з іншими семантичними категоріями - об'єктивними категоріями якості, кількості, міри ознаки та градуальності і з суб'єктивно-прагматичними категоріями експресивності, емотивності, образності й оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА381981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Андрусь 
Концептуальний простір англійських прикметників big і large: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Андріана Федорівна Андрусь ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА366146

Рубрики:

      
4.

Баланюк С.С. 
Прикметники зі значенням "особливий" в англійській мові: парадигматика, синтагматика, епідегматика: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.С. Баланюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано логіко-філософський і психолінгвістичний аспекти впливу на семантику прикметників. Проведено інвентаризацію лексико-семантичної групи (ЛСГ), визначено її структуру, а саме: ядро, основний склад, периферію. Зазначено, що дистрибутивно-статистичний аналіз слугує для опису парадигматичних і синтагматичних властивостей даної категорії слів. Виявлено найтиповіші семантичні зв'язки між самими складниками групи та з певними класами та підкласами іменників. Наведено комплексну характеристику даних прикметників за трьома рівнями, з урахуванням даних епідигматичного аналізу, тобто внутрішньоструктурних дериваційних особливостей значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2 + Ш5(0)943.21-334 +
Шифр НБУВ: РА369480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Гладкоскок Л. Г. 
Прикметники зі значеннями "темний" і "світлий" у сучасній англійській мові: семантика, синтагматика, парадигматика: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Л. Г. Гладкоскок ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено семантичні, синтагматичні та парадигматичні властивості прикметників зі значеннями "світлий" і "темний" у сучасній англійській мові. Запропоновано спрощений алгоритм інвентаризації досліджуваної лексико-семантичної групи (ЛСГ) за допомогою компетентно-квантитативної методики. Вивчено семантичну та лексичну сполучуваність цих прикметників, описано основні її характеристики: інтенсивність, широта, селективність, а також встановлено взаємозв'язок між ними. Асоціативні й емотивні компоненти проаналізованої ЛСГ експліковано за допомогою так званих слів-супровідників. Парадигматичні відношення прикметників зі значеннями "світлий" і "темний" досліджено в різних моделях з застосуванням кореляційного аналізу. Показано, що методи інвентаризації лексичних мікросистем, виявлення їх синтагматичних і парадигматичних властивостей можна успішно застосовувати для вивчення концептів - їх експлікації та вербалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА383825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Архелюк В.В. 
Прикметники розміру в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Архелюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню семантики прикметників розміру в сучасній англійській мові. Послідовно розглядаються полісемія та лексичне значення прикметників, їх якісна та кількісна характеристики. Запропоновано варіант інвентаризації лексико-семантичної групи прикметників розміру на основі компонентного та статистичного аналізу, який дозволив установити загальні та диференційні ознаки мікросистеми і лексико-семантичні зв'язки між досліджуваними словами. На основі частотної характеристики прикметників за творами письменників англійської та американської художньої літератури ХІХ - ХХ століть розглянуто синтагматичні та парадигматичні відношення, сполучуваність досліджуваних прикметників з підкласами іменників, а також особливості їх вживання в авторському стилі. Встановлено середнє число значень прикметників розміру в сучасній англійській мові за даними синонімічних і двомовних словників; досліджено співвідношення між кількісними параметрами прикметників за допомогою спеціальних статистичних прийомів та методів, що суттєво уточнює існуючі дані про склад і семантику лексичних одиниць, які розкривають поняття розміру в мові та мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2

Рубрики:

      
7.

Чаварга Я.М. 
Семантико-квантитативні характеристики полісемічних прикметників у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Я.М. Чаварга ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз семантики полісемічних прикметників сучасної аглійської мови, з урахуванням квантитативних параметрів. Виявлено взаємозалежність між параметрами багатозначних прикметників, а саме: кількістю значень прикметників та їх семантичний статус (індекс полісемічності), кількістю значень і словотвірною структурою ад'єктивних одиниць, кількістю значень прикметників і належністю їх до певної семантичної категорії ("хі-квадратом" і коефіцієнтом взаємної спряженості K). Установлено основні типи семантичних переносів у прикметниках англійської мови та їх кількісний вираз. На підставі аналізу залежності кількості слів від кількості значень зроблено висновок про наявність трьох рівнів потенціалу творення полісемії в ад'єктивній системі сучасної англійської мови - звичайного, підвищеного та високого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2 +
Шифр НБУВ: РА348424

Рубрики:

      
8.

Соловйова О.В. 
Семантична еволюція прикметників розміру в англійській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.В. Соловйова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено семантичну еволюцію членів дводомінантної лексико-семантичної групи розміру в англійській мові. Проаналізовано основні компоненти значення, притаманні прикметникам на позначення загального та часткового розміру. Виявлено семантичні зв'язки парадигматичного та синтагматичного характеру між лексемами групи, досліджено процес становлення синонімічних рядів та антонімічних груп всередині групи. Проаналізовано основні напрямки семантичної деривації кожного окремого прикметника, визначено потенційні дериваційні семи, за якими здійснюється розвиток значення елементів, та внутрішньо- і зовнішньолінгвістичні причини, що обумовили ці зміни. Проведено аналіз семантичного поля розвитку, що репрезентується прикметниками розміру в англійській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА370603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
9.

Венкель Т.В. 
Синтагматичні, парадигматичні та епідигматичні характеристики прикметників на позначення кольору в англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Венкель ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено лексичну, семантичну та синтаксичну сполучуваність прикметників щодо позначення основних кольорів англійської мови та подано їх кількісні параметри. Визначено синтагматичні та парадигматичні зв'язки англійських основних кольоропозначень (ОКП) (семантичну структуру полісемічного слова) на основі їх синтагматики й парадигматики. Виокремлено лексико-семантичні мікрополя з домінантами-ОКП у межах лексико-семантичного поля позначень кольору та побудовано їх структурні схеми. Укладено словник типових семантико-епідигматичних характеристик прикметників щодо позначення основних кольорів англійської мови, а також перелік рідко вживаних колірних позначень з їх етимологією, тлумаченням значень та еквівалентами в українській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2 +
Шифр НБУВ: РА333497

Рубрики:

      
10.

Данилович О. Д. 
Сполучуваність прикметників з іменниками в сучасній англійській мові (на матеріалі публіцистичного, наукового та художнього стилів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. Д. Данилович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано семантичну, синтаксичну та лексичну сполучуваність прикметників з іменниками у публіцистичному, науковому та художньому стилях сучасної англійської мови. Встановлено статистичні параметри вживання прикметників з іменниками в різних її стилях. Здійснено порівняльну характеристику синтагматичних і парадигматичних зв'язків у трьох функціональних стилях, визначено чинники, які впливають на сполучуваність прикметників з іменниками в кожному з них. Описано реалізацію сполучуваних можливостей прикметників у кожній стильовій сфері та виявлено умови, які уможливлюють, обмежують або унеможливлюють сполучувальні потенції прикметників у трьох функціональних стилях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.1 + Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА383823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського