Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ112$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Будівництво   
1.

Хараборська Ю.О. 
Методи оцінки і вибору рішень у процесі архітектурних досліджень сельбищних територій міст: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Ю.О. Хараборська ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання створення оперативних та ефективних кількісних методів оцінки якості первинних структурних елементів сельбищної території міст (мікрорайонів). У науковий обіг введено новий термін "цілісне житлове утворення" (ЦЖУ), який запропоновано використовувати для дослідження розвитку мікрорайону як структурної одиниці сельбищної території міста. Для визначення якості ЦЖУ розроблено метод системної оцінки, який грунтується на принципі компактності (принципі Мопертюї), що найбільше відповідає вимогам творчого процесу архітектурного проектування. Для визначення економічного розвитку ЦЖУ створено метод вартісної оцінки. Показано можливості використання нових методів для всебічного аналізу планувальних, функціональних та економічних якостей ЦЖУ та вирішення двох типів задач: порівняння різних ЦЖУ (після приведення до зіставності) та порівняння різних варіантів одного ЦЖУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.3 + Щ110.83 + Щ112 +
Шифр НБУВ: РА342874

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Жовква О.І. 
Принципи архітектурно-планувальних рішень православних духовних навчальних закладів: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / О.І. Жовква ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено принципи архітектурно-планувальних рішень православних духовних навчальних закладів (ПДНЗ). Досліджено основні етапи розвитку ПДНЗ, узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід їх проектування та будівництва. Запропоновано класифікацію функціонуючих ПДНЗ. З урахуванням хаотичності та нерівномірності мережі ПДНЗ на території України наведено рекомендації щодо їх удосконалення. Розроблено базову номенклатуру типів ПДНЗ. Наведено пропозиції щодо зонування земельних ділянок ПДНЗ. Запропоновано функціонально-планувальні моделі ПДНЗ, визначено взаємозв'язки між основними групами приміщень і функціональними блоками. Розкрито актуальні питання формування архітектурно-планувальної композиції ПДНЗ, а також православних духовних навчальних центрів, які є новим типом даного виду навчальних установ. Обгрунтовано теоретичні засади методики проектування ПДНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.3-022.5 + Щ112:Э +
Шифр НБУВ: РА355688

Рубрики:

      
3.

Гелла О.І. 
Середовищний підхід і програми участі в архітектурі 1960-1990 р.: Автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / О.І. Гелла ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто зв'язки між середовищним підходом і програмами участі як явищами новітньої архітектурної історії. Досліджено й описано процес становлення та розвитку змін середовищної і партисипаційної ідеології в архітектурі XX ст. Вперше проведено порівняльний аналіз напрямків і прецедентів теоретичної та проектно-методичної роботи в галузях управління розвитком архітектурного середовища й діяльності з питань включення споживачів у проектний процес. Виявлено специфіку застосування методів середовищного проектування та програм участі в Україні в умовах перехідного періоду і причини ускладнень, що виникають під час впровадження середовищних ідей і методів у вітчизняну практику архітектурно-містобудівного проектування, а також в архітектурне навчання та управління містом. Визначено, що введення у практику методів середовищного підходу і партисипації має здійснюватися одночасно за трьома напрямками - у муніципальне управління, проектування та професійну освіту. Запропоновано моделі включення партисипаційно-середовищних методів у практику архітектурного проектування і муніципального управління та побудови процесу архітектурної підготовки з використанням середовищної ідеології, а також партисипаційних (міждисциплінарних) підходів і методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.16 + Щ112 + Щ113(0)63
Шифр НБУВ: РА307848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського