Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (938)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ153$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Смирнова Т.Б. 
Становлення пейзажного жанру в німецькому живописі та графіці першої третини ХVІ століття в контексті ренесансної картини світу: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Т.Б. Смирнова ; Акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі виникнення та еволюції німецького пейзажного жанру доби Відродження в контексті докорінної перебудови світогляду. Розглянуто проблему концептуальної цілісної та стадіальної неповторності німецького живописного та графічного пейзажу, а також чинники, що зумовлюють унікальність даного явища. Вперше запропоновано комплексний аналіз арсеналу стилістичних засобів, адекватних своєрідній концепції німецького ренесансного пейзажу, а саме: закономірностей композиційної побудови в контексті ідейного навантаження, міри реальності краєвидів, багаторівневості символічних структур німецького пейзажу та специфіки емоційного сприйняття традиційних категорій. У науковий обіг введено нові підходи до комплексного аналізу національного варіанту пейзажу в системі жанроутворюючих впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4НІМ)43 + Щ153(4НІМ)43 + Щ147.6 + Щ155.76
Шифр НБУВ: РА308074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Белічко Н.Ю. 
Творчість Георгія Малакова в контексті розвитку української графіки 50 - 70 років ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Н.Ю. Белічко ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено художній доробок видатного українського графіка Г.Малакова. Проведено комплексне вивчення його творчості на тлі культурно-історичних подій в Україні другої половини XX ст. Проаналізовано основні процеси у мистецькому середовищі, що вплинули на розвиток і становлення особистості художника. За результатами дослідження виявлено маловідомі факти його життя та творчості, окреслено найважливіші етапи мистецької біографії. Базуючись на зібраному фактичному матеріалі, розкрито особливості художнього мислення митця, його естетичні ідеали. Проведено мистецтвознавчий аналіз графіки художника, виявлено стилістичні й образні новації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ153(4УКР)6-8 Малаков Г. + Щ157.3(4УКР)6-8 Малаков Г. +
Шифр НБУВ: РА340299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бесага М.Я. 
Творчість Леопольда Левицького у контексті зовнішньокультурних діалогів українського мистецтва 30 - 70-х років XX століття: автореф. дис ... канд. мистецтвознавств / М.Я. Бесага ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 15 с. — укp.

Вперше висвітлено діяльність одного з провідних художників Центрально-Східної Європи 1930 - 1970-х рр. Л. Левицького як графіка, живописця, громадського діяча у взаємозв'язку з суспільно-політичними та культурно-мистецьким подіями в Галичині цього часу. На підставі результатів проведеного комплексного дослідження джерельної бази та творчої спадщини визначено роль і місце Л. Левицького у контексті зовнішньокультурних діалогів українського мистецтва 1930 - 1970-х рр. Виявлено основні чинники, які вплинули на становлення та розвиток творчої особистості художника, стали визначальним у процесі формування його світоглядних переконань і естетичних ідеалів. Розкрито художньо-стильові особливості творчості митця. Введено до наукового обігу його певні твори, невідомі дотепер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)6-8 Левицький Л. + Щ153(4УКР)6-8 Левицький Л.
Шифр НБУВ: РА366545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лагутенко О.А. 
Українська графіка першої третини ХХ ст.: загальноєвропейські тенденції та національні особливості розвитку: автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.05 / О.А. Лагутенко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено нову концепцію історії української графіки першої третини XX ст. у контексті загальноєвропейського художнього процесу. Визначено основні стилістичні напрями та описано національні особливості розвитку графічного мистецтва України. Розглянуто культурологічні передумови розквіту мистецтва графіки, проаналізовано вплив на його розвиток ідей національно-культурного відродження та нової образотворчості. Досліджено такі явища, як символізм і модерн в українській журнальній, книжковій, станковій та плакатній графіці. З'ясовано, що розквіт графічного мистецтва пов'язаний з утвердженням нового світосприйняття. Простежено творчі зв'язки українських графіків нового покоління з художніми центрами - Мюнхеном, Віднем, Парижем, Краковом, Прагою, Петербургом, Москвою. Мистецтво української графіки даного періоду досліджено як художній феномен, що реалізувався на території Західної та Східної України та у країнах діаспори у різноманітних жанрах і формах, з використанням нових художніх стилів і напрямів. Розглянуто взаємодію українського мистецтва з польським і російським. Доведено, що на початку 1910-х рр. в Україні з'явилися центри авангардного руху, які майже одночасно виникли у Києві, Харкові, Одесі, Львові. Особливу увагу приділено розгляду таких стилістичних напрямів, як футуризм, кубофутуризм, експресіонізм, неопримітивізм, а також нарбутівської течії та бойчукізму. Розкрито вагому роль у становленні національної графічної школи Української академії мистецтв та освітніх мистецьких закладів Харкова, Одеси, Львова. Доведено, що особливістю мистецтва української графіки першої третини XX ст. є полістилізм, який виявлено на різних рівнях: у художній структурі творів, у певних стилістичних напрямах, у мистецтві графіки як цілісному полі взаємодії різних стильових векторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ153(4УКР)61-17 +
Шифр НБУВ: РА355400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гладун О.Д. 
Харківська школа графіки (друга половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / О.Д. Гладун ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено історію формування та розвитку харківської школи графіки у другій половині XX ст. Проаналізовано формально-мистецтвознавчі надбання 1920 - початку 1930-х рр., визначено й охарактеризовано основні етапи становлення та розвитку харківської школи графіки. Розглянуто методи та специфіку викладання графічних дисциплін, показано взаємозв'язок державної політики у галузі мистецтва, напрямками художньої освіти та пріоритетністю різних жанрів у певні історичні періоди. Досліджено роль традицій і новацій у формуванні харківської художньої школи графіки. До наукового обігу введено нові імена та проведено художньо-стилістичний аналіз творчості представників харківської школи графіки. Визначено роль і місце харківської школи графіки в історії українського мистецтва XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ153(4УКР-2ХАР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА337755

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського