Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>A=АНІЩУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Аніщук В.  
Форми правового забезпечення діяльності політичних партій в Україні / В. Аніщук // Право України. - 2000. - № 2. - С. 95-96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)325 + Х819(4УКР)11 + Ф69(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Аніщук Н.  
До проблеми работоргівлі жінками / Н. Аніщук // Право України. - 2002. - № 9. - С. 99-100. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)113 + С5*641*423.21*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Аніщук Н. В. 
Гендерне насильство у правовому житті України : моногр. / Н. В. Аніщук; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Юрид. л-ра, 2007. - 232 c. - Бібліогр.: с. 217-229. - укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми гендерного насильства у контексті гендерного права. Розкрито передумови його виникнення та виявлено їх правові наслідки для сучасного суспільства, встановлено зв'язок між гендерним насильством і гендерною дискримінацією. Розглянуто процес формування політики гендерного ненасильства в системі прав людини. Акцентовано увагу на правовому становищі жінки як об'єкта гендерного насильства в українському суспільстві трасформаційного періоду.

Проанализированы теоретические и практические проблемы гендерного насилия в контексте гендерного права. Раскрыты предпосылки его возникновения и выявлены их правовые последствия для современного общества, установлена связь между гендерным насилием и гендерной дискриминацией. Рассмотрен процесс формирования политики гендерного ненасилия в системе прав человека. Акцентировано внимание на правовом положении женщины как объекта гендерного насилия в украинском обществе трансформационного периода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + Х911.41 + Х881.9(4УКР)013 + С5*423.2*344 + С5*333.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА689048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Аніщук Н.  
Правове становище українських жінок в історичному минулому / Н. Аніщук // Право України. - 2002. - № 3. - С. 155-157. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)-512 + Т3(4Укр)0-297

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Аніщук А. М. 
Педагогічні умови оптимізації процесу мовленнєвого самовираження дошкільників різної статі : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.08 / А. М. Аніщук; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 2008. - 21 c. - укp.

Розглянуто нові суспільні вимоги до дошкільної освіти. З'ясовано стан розробки проблеми мовленнєвого самовираження дошкільників різної статі у вітчизняній і зарубіжній науці. Обгрунтовано феноменологію мовленнєвого самовираження у дошкільному дитинстві. Визначено компоненти, критерії за їх показниками, типологію мовленнєвого самовираження дошкільників. Розроблено комплексну модель навчально-виховного процесу, яка передбачає застосування методів і засобів ефективного формування та розвитку у дошкільників потреби у мовленнєвому самовираженні. Змодельовано комплекс педагогічних умов оптимізації даного процесу за умов комунікації. Експериментально доведено, що обгрунтований комплекс таких умов сприяє оптимізації процесу мовленнєвого самовираження дошкільників різної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382 + Ч411.336 + Ю952.2-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Аніщук Н. В. 
Правові засоби викорінення гендерного насильства в Україні: історико-теоретичний аналіз : автореф. дис... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / Н. В. Аніщук; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2008. - 36 c. - укp.

Проведено комплексний і системний історико-теоретичний аналіз проблеми гендерного насильства, висвітлено правові засоби його вкорінення в Україні. На підставі гендерного підходу доведено неправомірність традиційних поглядів, за якими тема насильства за ознакою статі в юриспруденції висвітлювалася переважно у контексті кримінального права та кримінофамілістики, що передбачало її розгляд у межах гендерного права. Наведено науково обгрунтовані положення, висновки та пропозиції, які по-новому висвітлюють цю проблему за гендерно-правового виміру у контексті соціостатевої дискримінації та гендерної нерівності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Х809(4УКР)343

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Аніщук Н. В. 
Тенденції розвитку інституту конституційно-правового статусу жінок в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.13 / Н. В. Аніщук; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2001. - 19 c. - укp.

Комплексно розглянуто теоретичні та практичні проблеми конституційно-правового статусу жінок у ракурсі тенденцій його розвитку; на цій підставі зроблено висновки та наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері державної політики стосовно соціального становища жінок з урахуванням становлення нових соціально-політичних, економічних та інших відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)343 + Ф74(4Укр)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Аніщук А. М. 
Дошкільна лінгводидактика : навч.-метод. посіб. для студ. ВНЗ спец. "Дошкільна освіта" / А. М. Аніщук; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин, 2011. - 246 c. - Бібліогр.: 167 назв. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади дошкільної лінгводидактики. Визначено основні напрямки розвитку мовлення дітей раннього та дошкільного віку. Наведено методики виховання звукової культури мовлення, словникової роботи в дошкільному закладі, формування граматичної правильності мовлення, розвитку його виразності й образності. Запропоновано методику розвитку зв'язного мовлення й організації художньо-мовленнєвої діяльності дітей. Розглянуто проблеми розвитку мовленнєвої особистості дітей в дошкільному віці. Визначено сутність мовленнєвої підготовленості дітей до школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.38 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Аніщук А. М. 
Індивідуалізація виховання і навчання дітей дошкільного віку : тексти лекцій / А. М. Аніщук; Ніжин. держ. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2010. - 102 c. - укp.

Розглянуто ідеї індивідуалізації виховання та навчання дітей у працях видатних педагогів минулого та сучасності. Описано механізм особистісного становлення дошкільника, розкрито сутність індивідуального підходу у навчально-виховному процесі. Обгрунтовано необхідність урахування вікових та індивідуальних особливостей дошкількільника у педагогічній діяльності. Показано роль роботи вихователя з сім'єю в організації індивідуалізованого навчання та виховання. Розкрито значення індивідуальної роботи з дитиною на етапі підготовки до навчання у школі.

Рассмотрены идеи индивидуализации воспитания и обучения детей в трудах выдающихся педагогов прошлого и современности. Описан механизм личностного становления дошкольника, раскрыта сущность индивидуального подхода в учебно-воспитательном процессе. Обоснована необходимость учета возрастных и индивидуальных особенностей дошкольника в педагогической деятельности. Показана роль работы воспитателя с семьей в организации индивидуализированного обучения и воспитания в школе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.381 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Аніщук А. М. 
Основи дефектології та логопедії : навч.-метод. посіб. для студ. ф-ту психології та соц. роботи, спец. "Дошкільна освіта; практична психологія" / А. М. Аніщук; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин, 2012. - 176 c. - Бібліогр.: с. 168-175. - укp.

Висвітлено значення дефектології для реалізації корекційно-освітніх задач сучасного освітнього простору. Розглянуто розумову відсталість дітей у контексті завдань і можливостей корекційної педагогіки. Охарактеризовано психолого-педагогічні особливості дітей із затримкою психічного розвитку, з мовленнєвими, сенсорними порушеннями та дитячим церебральним паралічем (ДЦП). Значну увагу приділено теоретичним засадам дошкільної логопедії. Зазначено, що вивчення дисципліни "Основи дефектології та логопедії" дає змогу засвоїти вміння бачити проблеми дітей з вадами психічного та розумового розвитку у світлі різних наукових шкіл, аналізувати взаємозв'язок причин і наслідків порушень психічного стану, визначати роль суспільства і сім'ї у виникненні та розвитку порушень, прогнозувати майбутнє як окремої дитини, так і суспільства, де збільшується кількість дітей, які потребують спеціальної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Аніщук В. В. 
Уявна оборона: кримінально-правова кваліфікація та відповідальність : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Аніщук; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше в юридичній науці України комплексно досліджено уявну оборону як обставини, що виключає злочинність діяння. Детальне дослідження ознак обставин, що виключають злочинність діяння, дозволяє визначити співвідношення уявної оборони з вказаними обставинами як окремого та загального, внаслідок чого доведено, що за своєю соціальною суттю уявна оборона не відповідає таким конститутивним ознакам, які характеризують обставини, що виключають злочинність діяння: суспільна корисність (спрямованість на досягнення суспільно корисної мети) або допустимість, правомірність, яка презумується виключно на підставі позитивного, а не природного праворозуміння, виключення кримінальної відповідальності. Обгрунтовано, що за своїм кримінально-правовим значенням уявна оборона є помилкою в наявності стану необхідної оборони як обставини, що виключає злочинність діяння, а тому доцільним є виключення окремої норми "Уявна оборона" з розділу VIII КК України "Обставини, що виключають злочинність діяння".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пихтіна Н. П. 
Наскрізна програма педагогічної практики студентів спеціальності "Дошкільна освіта" / Н. П. Пихтіна, С. І. Матвієнко, А. М. Аніщук, Т. А. Клюшнікова, І. І. Тукач, Л. М. Пісоцька; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - 2-ге вид. - Ніжин, 2012. - 117 с. - укp.

Розроблено програму педагогічної практики студентів, яка презентує мету та завдання організації усіх видів практик у професійній підготовці бакалаврів і спеціалістів. Окреслено перелік необхідних умінь і навичок, які мають здобути студенти за умов безперервності й послідовності її видів: ознайомчої, діагностичної, педагогічної в дошкільних закладах, психолого-педагогічної, педагогічної у групах детей раннього віку, стажувальної. Визначено особливості керівництва практикою фахівцями відділу педагогічної практики університету, відповідальних на факультеті, методистів фахової кафедри, завідуючого та вихователів, делегує права та обов'язки студента-практика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411 р30-266.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Аніщук Н. В. 
Основи гендерного права України : підруч. для студ. ВНЗ / Н. В. Аніщук; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - О. : Фенікс, 2013. - 207 c. - Бібліогр.: с. 181-195 - укp.

Висвітлено основи гендерного права України. Розкрито теоретико-методологічні засади гендерної юриспруденції як нового напряму правової науки. Розглянуто гендерне право як нову комплексну галузь права. Розкрито поняття й основні структурні елементи системи гендерного права. Запропоновано рекомендації щодо усунення дискримінації за ознакою статі. Викладено особливості трансформації правосвідомості та правової культури за умов гендерних перетворень. Розглянуто легалізацію громадянських партнерств як специфічної форми шлюбу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Аніщук Н. В. 
Визначення категорії гендерного насильства: загально-теоретичні проблеми / Н. В. Аніщук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 40. - С. 18-21. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Х002.9 + Х803.4 + С5*333.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Аніщук Н. В. 
Еволюція прав жінок у контексті викорінення гендерного насильства / Н. В. Аніщук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 19-23. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.41 + С5*423.21*333.541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Аніщук В. В. 
Відмежування уявної та необхідної оборони / В. В. Аніщук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 50. - С. 551-556. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено обставини, що виключають злочинність діяння, як уявну оборону та необхідну оборону. Визначено спільні та відмінні ознаки, що характеризують дані поняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.015.106

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Аніщук В. В. 
Обставина, що виключає злочинність діяння: поняття та юридична природа / В. В. Аніщук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 48. - С. 493-498. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено поняття та юридичну природу обставин, що виключає злочинність діяння. Визначено основні ознаки, які характеризують дане поняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Аніщук В. В. 
Розвиток законодавства про уявну оборону: історико-правовий аналіз / В. В. Аніщук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 539-544. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено історичний розвиток законодавства про уявну оборону, яке діяло на території України. Визначено особливості розуміння даного поняття у різні історичні епохи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.1 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Аніщук Н. В. 
Жінки в адвокатурі: історія і сучасність : монографія / Н. В. Аніщук. - Одеса : Фенікс, 2015. - 241, [1] c. - Бібліогр.: с. 214-241 - укp.

Досліджено адвокатуру як об'єкт гендерного аналізу. Розкрито зміст понять "фемінізація адвокатури", "жіноча адвокатура". Проаналізовано проблему становлення та розвитку адвокатури у світі в в Україні у контексті "жіночої історії" - як напряму гендерної історії. Простежено процес розвитку "жіночої адвокатури" в країнах англо-американської правової сім'ї. Висвітлено проблему фемінізації адвокатури в країнах романо-германської правової сім'ї, зокрема, простежено її історичні коріння та розвиток в Україні. Розкрито особливості розвитку "жіночої адвокатури" в сім'ях релігійного і традиційного права. Увагу акцентовано на дослідженні професійної діяльності знаменитих жінок-адвокатів у світовій та вітчизняній адвокатурі, окреслено їх внесок щодо захисту прав людини, й зокрема прав жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8-1 я7 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Аніщук Н. В. 
Історія і перспективи української державності : навч.-метод. посіб. / Н. В. Аніщук; Національний університет "Одеська юридична академія" . - Одеса : Юридична література, 2021. - 86, [2] c. - (Серія "Навчально-методичні посібники"Навчально-методичі посібники). - Бібліогр.: с. 83-[87] - укp.

Навчально-методичний посібник а наукової дисципліни " Історія і перспективи української державності» для підготовки здобувачів вищої освіти ступеня одоктор філософії у галузі права" за спеціальністю 081 "Право", галузь знань 08 "Право" аспірантури Національного університету "Одеська юридична академія". Подано тематичний план навчального курсу "Історія і перспективи української державності", який включає теми, що розглядаються на лекціях і практичних заняттях, а також теми, що передбачені в рамках самостійної роботи для підготовки до заліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського