Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=АСМИК$<.>+<.>A=АЛЬБЕРТОВН$<.>+<.>A=АЙВАЗЯН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Айвазян О. 
Сучасне та майбутнє в тенденціях використання інформаційних технологій в бібліотечній практиці / О. Айвазян // Вища шк.. - 2008. - № 5. - С. 48-51. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На прикладі наукової бібліотеки Хмельницького національного університету висвітлено діяльність вузівських бібліотек з упровадження інформаційних технологій в їх практиці.

На примере научной библиотеки Хмельницкого национального университета освещена деятельность вузовских библиотек по внедрению информационных технологий в их практике.

Basing on the example of the Khmel'nytskyi national university, the author dwells on the activities of the libraries of higher educational establishments as to introduction of information technologies in their practical work.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.11ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Айвазян К. А. 
Будова сухожилкових струн передсердно-шлуночкових клапанів звичайно сформованих сердець дітей і при тетраді Фалло / К. А. Айвазян, В. А. Васильєв, Г. С. Кірьякулов // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 8-10. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сухожилкові струни є важливою складовою частиною передсердно-шлуночкових клапанів. Вони забезпечують послідовне розкриття стулок, попереджають вивертання їх в порожнину передсердних камер в період систоли шлуночків. Знання анатомічних особливостей будови сухожилкових струн передсердно-шлуночкових клапанів в нормі і у разі вроджених вад серця має важливе значення в дитячий кардіохірургіі. Дослідження проведено на 19 препаратах серцево-легеневих комплексів, серед котрих у 8 випадках була присутня тетрада Фалло, дітей новонароджених і немовлят, вивчені сухожилкові струни передсердно-шлуночкових клапанів звичайно сформованих і аномальних сердець методами топографо-анатомічного описування та морфометрії. Встановлено різницю в кількості і в довжині сухожилкових ниток першого, другого та третього порядків у правому та лівому передсердно-шлуночкових клапанів сердець дітей новонароджених і немовлят в нормі і за аномалії. При тетраді Фалло у новонароджених кількість і довжина сухожилкових струн нижча в 2 рази, чим у вікової норми, та повністю відсутні сухожилкови нитки третього порядку. У немовлят кількість сухожилкових хорд в передсердно-шлуночкових клапанах у порівнянні з віковою нормою менша, проте зростає довжина струн в 1,5 - 2 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Айвазян О. Б. 
"Стан задовільний і перспективи обнадійливі..." (досвід роботи з автоматизації Бібліотеки Технологічного університету Поділля) / О. Б. Айвазян // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2002. - Вип. 8. - С. 281-287. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.11с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Айвазян Л. Ю. 
Особливості самотності як загальнопсихологічного феномену : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Л. Ю. Айвазян; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

Розкрито сутність самотності, яка полягає у її прояві на трьох рівнях буття людини - індивіда, особистості й індивідуальності. Визначено особливості самотності, що відображені у співвідношенні особистісних і групових ідентифікацій. Виявлено чинники та кореляти самотності, а саме рівень задоволеності потреби у спілкуванні, рівень задоволеності потреби у самовираженні, механізми психологічного захисту. Операціоналізовано поняття "особливості самотності як загальнопсихологічного феномену". Створено психологічну модель, що містить особливості, чинники та кореляти видів самотності. Виявлено й окреслено різновидову природу самотності, яка полягає у існуванні трьох видів цього явища, а саме дефіцитарного, недиференційованого, продуктивного. Дефіцитарний вид самотності зумовлений нестачею спілкування та домінуванням групових ідентифікацій. Продуктивний вид визначається за допомогою рефлексії та домінування особистісних ідентифікацій. Недиференційований вид є проміжною ланкою між двома іншими та визначається через рівне співвідношення групових та особистісних ідентифікацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Айвазян О. Б. 
Становлення і розвиток бібліотек на Поділлі в другій половині XIX - на початку XX століття: роль і місце в культурно-освітньому житті краю : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Б. Айвазян; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше комплексно проаналізовано історію бібліотек Поділля досліджуваного періоду та заповнено прогалину у вивченні історії вітчизняної бібліотечної справи. Розроблено періодизацію розвитку бібліотечної мережі Подільської губернії, що надало можливість поглиблено дослідити особливості діяльності бібліотек на кожному з визначених періодів. Уведено до наукового обігу раніше невідомі архівні документи та матеріали, що дозволяє розширити фактологічну базу поділезнавства та бібліотекознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)5-7 + Ч733(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Айвазян О. Б. 
Бібліотеки Поділля (друга половина XIX - початок XX ст.) : монографія / О. Б. Айвазян, В. С. Прокопчук. - Кам'янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2016. - 255 c. - Бібліогр.: с. 189-231 - укp.

Проаналізовано процес формування мережі бібліотек у Подільській губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. Встановлено кількість бібліотек, склад їх фондів, роль держави, громадських організацій, церковних, освітніх і громадських діячів у формуванні мережі, організації діяльності бібліотек краю. Розроблено періодизацію розвитку бібліотечної мережі Подільської губернії, що надало можливість поглиблено дослідити особливості діяльності бібліотек у кожному з визначених періодів. Уточнено основні напрями діяльності бібліотек, їх роль і місце в культурно-освітньому житті краю; показник кількості бібліотек різних систем і відомств на початку XX ст., склад їх фондів, інші статистичні дані та масштаб діяльності книгозбірень. Одержало подальший розвиток дослідження діяльності осіб, які сприяли створенню та розвитку бібліотечної мережі в Подільській губернії, зародженню бібліотекознавства в регіоні та Україні; основних форм і методів просвітницької діяльності книгозбірень, їх внесок в культурно-освітнє життя краю, що доповнює загальну картину соціально-політичних процесів у регіоні в досліджуваний період. Зазначено, що одержані результати сприятимуть підготовці комплексного дослідження історії вітчизняної бібліотечної справи. Включення до тематики науково-дослідних робіт історії бібліотек України свідчить про актуальність і перспективність цих досліджень, результати яких розкривають не тільки невідомі сторінки становлення окремих бібліотек, а й суттєво впливають на формування концепції їх подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Симонян С. О. 
К решению однопараметрических матричных уравнений типа $E bold {A (t)~cdot~X (t)~+~X sup * (t)~cdot~B (t)~ / С. О. Симонян, А. А. Айвазян // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2016. - № 4. - С. 44-53. - Библиогр.: 36 назв. - рус.

Рассмотрены однопараметрические сопряженные аналоги матричных уравнений типа Сильвестра. На основании несложных преобразований получено эквивалентное матричное уравнение, содержащее только неизвестную матрицу, подлежащую определению. Далее, использованием аппарата кронекеровых произведений матриц, получено аналитическое решение задачи, ограниченное в практических применениях, однако служащее основой для разработки численно-аналитических методов решения исходной задачи. Предложены последовательный и параллельный численно-аналитические методы решения, основанные на дифференциальных преобразованиях Г. Е. Пухова. При последовательном численно-аналитическом методе оперируем числовыми рекуррентными процедурами на первом этапе вычислений и аналитическими соотношениями - на втором этапе. При параллельном численно-аналитическом методе оперируем линейной гиперсистемой числовых уравнений на первом этапе вычислений и аналитическими соотношениями - на втором этапе. При всех методах получены соответствующие условия однозначной разрешимости задачи. Рассмотрен модельный пример, для которого при использовании численно-аналитических методов получено точное тейлоровское решение. Предложенные численно-аналитические методы могут быть эффективно реализованы средствами современных информационных технологий.


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бібліотека у цифрову епоху: історія та тенденції розвитку : матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 60-річчю Наук. б-ки Хмельниц. нац. ун-ту, 19 - 20 жовт. 2022 р. / ред.: О. Б. Айвазян, О. О. Мацей, С. А. Молчанова, О. О. Костюк, О. С. Нечипорук; Хмельницький національний університет, Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Хмельницький : ХНУ, 2022. - 187 c. - укp.

Висвітлено основні шляхи розвитку книгозбірень України на сучасному етапі. Розглянуто напрями наукової роботи та діяльність з вивчення історії книгозбірень та бібліотечної справи. Розкрито досвід бібліотек з формування та збереження ресурсної бази. Обговорено питання інформаційного супроводу дистанційного навчання бібліотеками закладів вищої освіти. Розглянуто моніторинг запитів користувачів як форму вдосконалення інформаційного ресурсу. Увагу приділено проблемам корпоративної бібліотечної взаємодії. Розкрито особливості діяльності відділу зберігання фондів наукової бібліотеки Хмельницького національного університету на сучасному етапі. Подано інформацію про приватні колекції в книжкових фондах бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського