Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Астаф'єва$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Проблеми формування сучасного вчителя у вищій педагогічній школі. Шляхи підвищення пізнавальної активності студентів педагогічного закладу : Наук.-метод. зб. / ред.: М. М. Астаф'єва; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : НДПУ, 1999. - 174 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання удосконалення дидактичної моделі професійної підготовки вчителя, особливості застосування ейдетичного мислення у навчальному процесі, проблему розуміння екзистенційного смислу філософських понять. Висвітлено інтеграцію психолого-педагогічних методичних і фахових знань у змісті кваліфікаційного екзамену на природничо-географічному факультеті, теоретичні передумови системи навчально-пізнавальних завдань у курсі викладання методики біології, місце і роль анкетування у навчальному процесі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.511.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Астаф'єва М. М. 
Множини лінійних розширень динамічних систем на торі при фіксованій функції Ляпунова / М. М. Астаф'єва, Н. В. Степаненко // Укр. мат. журн. - 2007. - 59, № 12. - С. 1707-1713. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Рассмотрены множества линейных расширений динамических систем на торе с общей знакопеременной функцией Ляпунова.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Астаф'єва В. Є. 
Біологічне обгрунтування формування, строків та способів збирання насіння подорожника блошиного, чорнушки посівної, дурману фіолетового в Криму : автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. Є. Астаф'єва; Півд. філ. "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. - Сімф., 2008. - 16 c. - укp.

Досліджено особливості онтогенезу, фенологічні фази та тривалість міжфазних періодів подорожника блошиного, чорнушки посівної, дурману фіолетового, що вирощуються в Криму як лікарські та декоративні рослини. Визначено характер нагромадження сухої речовини в насінні у процесі його формування. Встановлено, що збільшення маси сухої речовини насіння припиняється за умови досягнення 42 - 34 % вологості. Доведено, що насіння подорожника та чорнушки у період воскової стиглості має однаково високу якість і не залежить від місця утворення на материнській рослині. Виявлено, що найкращі посівні й урожайні властивості має насіння дурману з плодів першого та другого порядків. Встановлено, що кращими для підвищення економічної ефективності вирощування та збереження якості насіння є: для подорожника - двофазне збирання в тістоподібному стані - восковій стиглості; для чорнушки - двофазне - у восковій стиглості та однофазне - в твердій стиглості; для дурману - ручне збирання в фазі воскової стиглості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.3-376

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Астаф'єва К. О. 
Оцінка економічної безпеки підприємств із урахуванням етапів їх життєвих циклів : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. О. Астаф'єва; ДВНЗ "Криворіз. нац. ун-т". - Кривий Ріг, 2013. - 19 c. - укp.

Розроблено інструментарій і практичні рекомендації щодо вдосконалення підходів до оцінювання економічної безпеки підприємств з урахуванням етапів їх життєвих циклів. Запропоновано взаємозв'язок між складовими економічної безпеки та етапами життєвого циклу підприємства, що дозволяє враховувати особливості етапів розвитку та властиві їм загрози. Удосконалено основи визначення інтегрального показника економічної безпеки підприємств, який оцінюється за співвідношенням показників: фактичного обсягу та обсягу виробництва, що забезпечує беззбитковість діяльності підприємств за умови дотримання всіх вимог для досягнення належного рівня економічної безпеки. Розроблено методичні засади оцінювання рівня економічної безпеки підприємств на етапі "становлення", що надає змогу компенсувати наслідки загроз у процесі створення підприємств. З метою врахування негативних фінансово-економічних проявів, пов'язаних з метою забезпечення запланованої частки ринку, удосконалено методичні основи оцінювання економічної безпеки підприємств на етапі "малолітство". Розширено інструментарій визначення умов ідентифікації етапу "стабільність" та умов настання етапу "спад" у процесі розвитку гірничо-збагачувальних підприємств, зокрема економічного й сировинного спаду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.452-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нусінов В. Я. 
Оцінка рівня економічної безпеки підприємства на всіх етапах розвитку : монографія / В. Я. Нусінов, К. О. Астаф'єва, О. В. Нусінова; ДВНЗ "Криворіз. нац. ун-т". - Кривий Ріг : Чернявський Д.О., 2015. - 185 c. - Бібліогр.: с. 148-163 - укp.

Досліджено питання оцінювання економічної безпеки підприємств за рахунок фінансово-економічної та економічної безпеки репутації. Запропоновано методичні підходи до оцінювання фінансово-економічної безпеки для підприємств гірничо-збагачувальної галузі. Увагу приділено теоретичним та практичним аспектам визначення поняття економічної безпеки, а також зазначено методичні підходи щодо оцінювання фінансово-економічної безпеки на етапах життєвого циклу. Висвітлено питання ідентифікації підприємства на етапах "Становлення" та "Спад", а також розроблено методичні підходи, щодо оцінювання напряму розвитку підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.451.1-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Астаф'єва М. 
Доповнення слабко регулярних лінійних розширень динамічних систем до регулярних / М. Астаф'єва, В. Кулик, Н. Степаненко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Приклад. математика та інф-ка. - 2007. - Вип. 12. - С. 13-22. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено методи доповнення слабко регулярних лінійних розширень динамічних систем на торі до регулярних.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/прикл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Астаф'єва М. М. 
Задача мінімізації функціонала в теорії керування / М. М. Астаф'єва // Фіз.-мат. освіта. - 2017. - № 4. - С. 143-148. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В останні десятиліття теорія оптимального керування інтенсивно розвивається, що пояснюється не лише наявністю складних і цікавих суто математичних проблем, а й широким спектром прикладних задач у різних галузях науки та людської діяльності: фізиці, економіці, біології, екології, медицині, енергетиці та ін. Нові наукові (теоретичні) та реальні (прикладні) задачі відрізняються своєю складністю, що зумовлює не лише розширення сфери застосування математичного моделювання, а й удосконалення самих моделей у напрямі більшої їх точності та повноцінності. Особливо гостро за сучасних умов стрімкого розвитку науки, техніки, інформаційних технологій постає проблема керованості системи (процесу). Як відомо, кожна задача оптимального керування містить такі складові: математичну модель об'єкта керування; мету керування (т. зв. критерій якості); певні обмеження на стан (траєкторію) системи, тривалість процесу керування та ін., за яких має бути забезпечена мета керування. Розглянуто одну з оптимізаційних задач математичної теорії керування, у якій еволюційний процес описується лінійними диференціальними рівняннями, а функція керування задається невласним інтегралом.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Астаф'єва М. М. 
Роль задач у формуванні математичної компетентності школярів / М. М. Астаф'єва // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 3. - С. 20-25. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Закон України "Про освіту" визначає ключові компетентності, необхідні кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності (стаття 12). Серед них - на чільному місці математична компетентність. Державний стандарт шкільної математичної освіти основною метою і завданням визначає формування в учнів математичної компетентності на рівні, достатньому для забезпечення життєдіяльності в сучасному світі, успішного оволодіння знаннями з інших освітніх галузей у процесі шкільного навчання, забезпечення інтелектуального розвитку учнів, розвитку їх уваги, пам'яті, логіки, культури мислення та інтуїції. Зокрема, як зазначається у пояснювальній записці навчальної програми з математики для учнів 10 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту), щоб бути успішним в сучасному суспільному житті, треба володіти певними прийомами математичної діяльності та навичками їх застосування до розв'язування практичних задач. А без доброї шкільної математичної підготовки сьогодні неможливо продовжити навчання на наступних етапах в багатьох галузях, отримати якісну професійну освіту, стати фахівцем, здатним до математичного моделювання в різних сферах, щоб бути затребуваним на ринку праці. Розглянуто зміст математичної компетентності учня сучасної школи, висловлено і, на основі існуючих досліджень (зокрема й власних) і власного досвіду, аргументовано точку зору про провідну роль математичних задач у її формуванні. Розглянуто типи задач, які якнайкраще надаються для досягнення зазначеної мети. До них, зокрема належать: задачі на доведення; геометричні задачі на побудову; так звані "цікаві" задачі або задачі з нестандартним змістом; компетентнісно-орієнтовані задачі або задачі з практичним змістом, найчастіше, з нематематичної галузі. Наведено деякі методичні рекомендації для учителів і приклади задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1р21-352

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фінансовий аналіз промислових підприємств : навч. посіб. / В. Я. Нусінов, Н. О. Шура, А. Б. Ярова, В. С. Адамовська, К. О. Астаф'єва; ред.: В. Я. Нусінов; ДВНЗ "Криворіз. нац. ун-т". - Кривий Ріг : Р. Козлов, 2016. - 509, [1] c. - Бібліогр.: с. 459-472 - укp.

Висвітлено основи фінансового аналізу й оцінки фінансового стану промислових підприємств. Наведено приклад аналізу фінансового стану гірничо-збагачувального комбінату за даними його реальної фінансової звітності. Увагу приділено інформаційному забезпеченню фінансового аналізу, типам фінансової стійкості підприємства, методиці оцінки й аналізу ліквідності та платоспроможності підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)305.452-93 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

До глибин сутности мови = To the depths of the essence of language : зб. наук. пр. на пошану проф. Миколи Лесюка / Г. Аркушин, М. Астаф'єва, Н. Бабич, Н. Баландіна, Є. Баран, С. Бусіло, С. Вакуленко, С. Гірняк, Р. Голод, М. Голянич, Г. Гримашевич, П. Гриценко, В. Ґрещук, В. Ґрещук, Л. Даниленко, В. Дерев'янко, Н. Дорогович, М. Дружинець, В. Калашник, Ю. Калашник, Є. Ковалевський, В. Кононенко, О. Корпало, І. Кочан, З. Купчинська, О. Лазарович, В. Лєснова, Н. Лужецька, Я. Мельник, Д. Мицан, А. Нелюба, О. Пелехата, Л. Пена, А. Поповський, Ю. Попойлик, М. Скаб, М. Скаб, Е. Скорупська-Рачинська, М. Скрипник, Т. Тищенко, Г. Ухто, І. Фаріон, М. Федурко, С. Хороб, Н. Щербій, Я. Яремко; ред.: М. В. Бігусяк, Н. О. Дорогович, М. В. Скрипник, С. І. Хороб; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2020. - 361 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено актуальні теми сучасної слов'янської філології та висвітлено питання сутності мови та слова. Представлено медіаобраз Томаша Падури як символа українсько-польського єднання. Висвітлено деякі історичні та типологічні паралелі в розвитку румунської та української літературних мов. Увагу приділено функціонально-прагматичним аспектам чеських трансформованих фразем. Охарактеризовано сучасний поетичний дискус прагматики асоціативного епітета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Теоретичні та практичні аспекти використання математичних методів та інформаційних технологій в освіті й науці : монографія / В. Абрамов, М. Астаф'єва, М. Бойко, Д. Бодненко, О. Бушма, В. Вембер, О. Глушак, О. Жильцов, Л. Ільїч, Н. Кобець, Т. Ковалюк, Г. Кучаковська, О. Литвин, П. Литвин, І. Машкіна, Н. Морзе, Т. Носенко, В. Прошкін, С. Радченко, М. Сабліна, О. Семеніхіна, С. Семеняка, Г. Скоробрещук, Л. Хоружа, В. Яскевич; ред.: О. Литвин; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2021. - 331 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто цифрові технології в освітньому процесі, математичні методи та інформаційні технології у фундаментальних і прикладних дослідженнях. Охарактеризовано сучасні інформаційно-комунікаційні технології для управління якістю вищої освіти (на рівні викладача), модель інноваційної освітньої екосистеми України. Висвітлено оптимізаційні функції керування в математичному моделюванні еволюційних процесів, викладено методи математичного моделювання у дослідженні динаміки зміни структурних показників макро- та мікроекономічних проесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В195 + В1 р21 р3-353

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860710 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського