Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скрипниченко М. І. 
Сценарні макрооцінки післявоєнної відбудови економіки України / М. І. Скрипниченко, Л. І. Кузнєцова, О. Г. Білоцерківець // Економіка і прогнозування. - 2022. - № 3. - С. 48-74. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Окреслено довгострокові тенденції розвитку світової економіки на тлі різкого погіршення умов глобального зростання через тривалість війни в Україні, зростання інфляції та більш жорсткі фінансові умови. Особливе місце відведено головним завданням післявоєнної відбудови економіки України, передусім відходу від довоєнної сировинно-аграрної, імпортозалежної економіки та забезпеченню її відновлення на фундаменті сучасних досягнень науки, високих технологій та нового технологічного укладу, а також відновленню інфраструктури, сучасній реструктуризації за секторами економіки та видами економічної діяльності, що мають стати драйверами відновлення економіки України у найближчій перспективі (це - оборонно-промисловий комплекс, агросектор, будівництво, сектор ІКТ, машинобудування), забезпеченню збереження людського капіталу тощо. Зазначено, що у 2022 р. очікується значне падіння виробництва по всіх видах економічної діяльності, що зберігатиметься до завершення воєнних дій. Найбільшого падіння зазнає будівництво, діяльність якого обмежиться відновленням зруйнованої критичної інфраструктури, та промисловість за видами діяльності, на які припадає левова частина промислового виробництва України (добувна промисловість, металургія, енергетика). Визначено вихідні умови прогнозних оцінок повоєнного відновлення України: залучення інвестицій та досягнення високої норми нагромадження основного капіталу, що забезпечить більш стислі терміни відновлення економіки, а також дотримання помірної інфляції. Розрахунки показали, що досягнення норми валового нагромадження основного капіталу до 30 - 35 % ввп сприятиме швидкому відновленню економіки України після війни. Показано, що основними чинниками зменшення обсягів експорту товарів у воєнний період є падіння обсягу виробництва та порушення транспортно-логістичних зв'язків. Здійснено оцінку вартісних та фізичних обсягів, а також товарної і географічної структури експорту товарів з України у 2022 р. Оцінено вплив скорочення фізичного обсягу експорту товарів на випуск продукції, створення доданої вартості та оплату праці в Україні. Наведено ризики забезпечення повоєнної відбудови економіки України, основними серед яких слід відзначити продовження воєнної агресії РФ після 2023 р. та ескалацію воєнних дій на території України з посиленням впливу руйнівних шоків глобальної рецесії на внутрішні економічні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Металеві конструкції : [підручник]. Т. 2. Конструкції металевих каркасів промислових будівель / С. І. Білик, О. В. Шимановський, О. О. Нілов, Л. І. Лавріненко, В. О. Володимирський; ред.: О. В. Шимановський, С. І. Білик, О. О. Нілов. - Кам'янець-Подільський , 2021. - 455 c. - Бібліогр.: с. 455 - укp.

Розглянуто питання компонування та проектування будівель із сталевим каркасом. Широко представлено одноповерхові каркаси з опорними мостовими кранами, у тому числі будівлі із застосуванням суцільних рам. Детально подано розрахунок і конструювання колон та наскрізних ригелів промислових будівель, а також підкранових конструкцій. Окремо розглянуто полегшені конструкції одноповерхових рамних каркасів і багатоповерхові каркаси малої та середньої поверховості для промислових будівель. Усі розрахункові положення проілюстровано числовими прикладами. Додатки у вигляді таблиць містять нормативні матеріали, необхідні для навчального проектування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н720.210.34 я73 + Н720.120.34 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358491/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Інноваційно-інформаційна економіка: зміст, динаміка, регулювання : [монографія] / В. М. Тарасевич, В. В. Білоцерківець, О. О. Завгородня, В. К. Лебедєва, І. Л. Леонідов, М. О. Ясева; ред.: В. М. Тарасевич. - Дніпро : Економіка, 2018. - 351 c. - Бібліогр.: с. 311-343 - укp.

Висвітлено проблематику інноваційно-інформаційної економіки постіндустріального типу в контексті європейського вибору України за умов глобальних трансформацій. На основі інтеграції еволюційного, синергетичного, діяльнісного, холістичного, автопоетичного та ризомного методів досліджено змістовні характеристики інноваційно-інформаційної економіки як нової та авангардної; діалектику належності та набуття, поліформізм і мережевий характер привласнення інноваційно-інформаційного інтелектуального продукту. Описано особливості субстанції, формування вартості та ціни інноваційно-інформаційного інтелектуального товару, в тому числі на різних стадіях його життєвого циклу та ринках. Увагу акцентовано на еволюційно-динамічному вимірі інноваційно-інформаційної динаміки, її економіко-генетичних засадах, носіях, рушійних силах і креативному потенціалі відкритості, а також особливостях національної інноваційно-інформаційної системи, її параметрах порядку, факторах і оцінках ефективності, регуляторних можливостях щодо забезпечення випереджаючого розвитку інноваційно-інформаційної економіки в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Розвиток транспорту з метою відновлення і зростання української економіки : наук. доп. / О. І. Никифорук, М. І. Скрипниченко, І. К. Чукаєва, В. В. Близнюк, Н. Г. Гахович, І. В. Дульська, М. Ю. Завгородня, Н. В. Кудрицька, О. Ф. Ляшенко, О. М. Стасюк, Я. І. Юрик, О. Г. Білоцерківець, Л. Ю. Чмирьова, І. Ю. Плюта, Н. О. Федяй; ред.: О. І. Никифорук; НАН України, Ін-т економіки та прогнозування. - Київ, 2018. - 199 c. - укp.

Охарактеризовано макроекономічні аспекти розвитку транспорту, здійснено аналіз і прогноз макроекономічних тенденцій і ризиків розвитку транспорту України. Проведено оцінку викликів, що стоять перед транспортною системою: досягнення адекватної конкурентоспроможності й ефективності, запровадження енергозбереження й енергоефективності у світі, що декарбонізується, розвиток мультимодальних та інтелектуальних транспортних систем. Розкрито питання доступу до ресурсів розвитку транспортної системи (фінансові та кадрові ресурси), оцінено можливості вітчизняної промисловості для оновлення основного капіталу транспорту. Розглянуто внутрішні пріоритети розвитку секторів транспорту України - залізничного, автомобільного та водного. Охарактеризовано зовнішні пріоритети розвитку транспорту, а саме політику лібералізації та процеси європеїзації в контексті нової інфраструктурної політики ЄС і вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Регіональний ландшафтний парк "Надслучанський": еколого-економічні передумови раціонального природокористування : монографія / Т. М. Микитин, В. О. Володимирець, Б. М. Берташ, А. Ю. Якимчук. - Рівне : Волин. обереги, 2017. - 246, [8] c. - Бібліогр.: с. 237-246 - укp.

Досліджено властивості лісового та садово-паркового господарства, вплив на екологію на території парку, системи управління діяльністю парку. Висвітлено питання розробки стратегій раціонального природокористування природно-заповідних територій, зокрема, регіональних ландшафтних парків (РЛП), на прикладі регіонального ландшафтного парку ’’Надслучанський". Наведено детальну характеристику РЛП, запропоновано заходи, які покращать охорону території та збільшать фінансування установ природно-заповідного фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*889(45УКР-4РІВ) л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА813740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Файфер Н. 
Фонд рідкісних та цінних видань іноземними мовами Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського: стан і перспективи розвитку / Н. Файфер, О. Дроншкевич, І. Білоцерківець // Бібл. вісн.. - 2014. - № 1. - С. 17-21. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Охарактеризовано рідкісні та цінні видання (РЦВ) іноземними мовами, розкрито особливості формування такого фонду, визначено його обсяг. Описано колекцію РЦВ за такими параметрами: тематика, тип, вид документа, його мова, рік видання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.84

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузнєцова Л. І. 
Інфляційні процеси в Україні: основні тенденції та фактори впливу 2014 року / Л. І. Кузнєцова, О. Г. Білоцерківець // Економіка і прогнозування. - 2014. - № 1. - С. 25-36. - укp.

Стабільність економічного розвитку країни значною мірою залежить від динаміки цін, яка складається під впливом численних, навіть суперечливих факторів, а також дієвості урядових заходів, спрямованих на утримання інфляції в межах, що відповідають сучасним вимогам розвитку економіки. Загалом інфляційні процеси можна розглядати як реакцію на різні аспекти макроекономічної нестабільності, в тому числі інституціональної, структурної, політичної. Аналіз та прогнозування інфляції є необхідним як для кількісної оцінки найважливіших вартісних макроекономічних параметрів, так і для розроблення та застосування адекватного механізму впливу держави на інфляційні процеси. Недостатня увага щодо існуючого стану та перспектив розвитку цінових процесів призводить до суттєвих відхилень та помилок під час формування бюджету.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельник В. І. 
Saxifraga granulata (Saxifragaceae) В Україні / В. І. Мельник, О. Р. Баранський, В. О. Володимирець, І. П. Логвиненко, С. В. Гуцман // Укр. ботан. журн.. - 2014. - 71, № 4. - С. 517-521. - Бібліогр.: 521 назв. - укp.

Saxifraga granulata L. - редкий вид флоры, который в Украине находится на восточной границе ареала. Изучено географическое распространение, условия местопроизрастания и состояние популяций Saxifraga granulata в Украине. Описаны новые местонахождения вида в Ровенской и Волынской областях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.11 Sax

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коритнюк Р. С. 
Технологія приготування іонно-ацетатного розчину і постадійний контроль в умовах аптек / Р. С. Коритнюк, В. І. Володимирець, Л. Л. Давтян, Аль-Шадат Нур Альхуда Ахмад // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 492-498. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В інтенсивній терапії використовується великий асортимент інфузійних розчинів, склад яких під час лікування має бути максимально наближений до патології кожного хворого. Деякі з таких розчинів використовуються у невеликій кількості і виготовляти їх за промислових умов економічно недоцільно. "Законом про ліки" дозволено виготовляти лікарські засоби екстемпорально в аптеках за рецептами лікарів. Об'єктом дослідження був іонноацетатний інфузійний розчин, що містить натрій, калій, кальцій, магній, хлорид і ацетат-іони. Використано такі методи дослідження: бібліосемантичний, фармако-технологічний, аналітичний, статистичний. Розроблена технологічна схема виготовлення іонно-ацетатного розчину надала змогу одержати якісний інфузійний розчин за умов аптек. Визначено критичні точки та методи технологічного контролю. Результати проведеного експерименту слугували основою для розробки технологічної інструкції для виготовлення інфузійного іонно-ацетатного розчину за умов аптек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Білоцерківець В. В. 
Нова економіка: зміст та еволюція : монографія / В. В. Білоцерківець. - Д. : Січ, 2013. - 365 c. - Бібліогр.: с. 307-348 - укp.

Досліджено проблеми змісту та еволюції нової економіки, визначено її основні типи та їх специфічні риси. Акцентовано увагу на авангардному характері нової економіки постіндустріального типу. Розкрито новоекономічні засади економічної динаміки в провідних країнах світу та Україні. Охарактеризовано автопоетичність нової економіки та роль держави в забезпеченні її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У50 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Володимир (Сабодан, Віктор Маркіянович ; митр. Киівський і всієї України УПЦ МП) 
1150-річчя заснування Української Православної Церкви (з центром Митрополії в Києві): духовно-історичні передумови та цивілізаційна спадщина : монографія / Володимир (Сабодан, Віктор Маркіянович ; митр. Киівський і всієї України УПЦ МП), Л. В. Губерський, Віктор (Бедь В. В. ; архім.), М. І. Обушний, М. Г. Артьомова; ред.: Віктор (Бедь В. В. ; архім.), М. І. Обушний; Укр. Православ. Церква з питань вищ. освіти і науки, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ужгород. Укр. богосл. акад. ім. святих Кирила і Мефодія, Карпат. ун-т ім. Августина Волошина, Міжнар. акад. богосл. наук. - Ужгород : Патент, 2013. - 343 c. - укp.

Проаналізовано початки й етапи християнізації та церковного будівництва в Україні (І - ХХ ст.). Досліджено зародження та поширення християнства на давньоукраїнських землях Русі - України. Розкрито історико-концептуальні засади християнізації Русі - України за часів блаженного князя Київського Оскольда. Вивчено розвиток церковних та державних інституцій на давньоукраїнських землях у контексті заснування української православної церкви (з центром Метрополії в Києві). Визначено проблеми цивілізаційної ідентичності східного слов'янства у контексті Оскольдового хрещення Русі. З'ясовано вплив християнства на формування сакральної культури Київської Русі. Розглянуто сакральну писемність Київської Русі як факт перенесення Візантійської культури на східнослов'янський грунт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Леоненко П. М. 
Фінанси. Бюджет. Податки. Національна та міжнародна термінологія : у 3 т. Т. 1. Еволюція національної та світової фінансової думки. Історичні портрети. Біографічні дані / П. М. Леоненко, В. Д. Базилевич, В. В. Білоцерківець, С. В. Бойко, А. М. Ващишин; Держ. навч.-наук. установа "Акад. фін. упр.". - Київ, 2013. - 727 c. - укp.

Висвітлено основні етапи еволюції національної та світової фінансової думки в аспектах її персоніфікації, термінологізації та концептуалізації. Наведено здобутки української фінансової думки, історичні портрети та біографічні дані видатних вчених і державних діячів у галузі економіки та фінансів, фундаторів та яскравих представників національних і міжнародних наукових шкіл фінансів, бюджету, податків. Акцентовано увагу на результатах сучасних наукових досліджень, що впливали, впливають або можуть вплинути на прийняття політико-економічних та управлінських рішень у галузі державних фінансів окремих країн, міжнародних і глобальних фінансів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0) д я212 + У02(4УКР) д я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355152/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шумська С. С. 
Реальний ефективний курс гривні: оцінка конкурентних переваг українських товарів і прогноз на 2013 - 2014 рр. / С. С. Шумська, О. Г. Білоцерківець // Економіка і прогнозування. - 2013. - № 2. - С. 20-31. - укp.

Наведено основні чинники, що визначають перспективи вітчизняних товарів на зовнішньому ринку, і обгрунтовано використання динаміки реального ефективного обмінного курсу гривні для аналізу їх конкурентоспроможності. На основі сценарних прогнозів агрегованого та часткових РЕОК гривні для окремих товарів показано цінові переваги вітчизняної продукції, які можуть бути одержані у разі використання інструментів курсової та цінової політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тарасевич В. М. 
Економічна теорія. Національна економіка : підручник / В. М. Тарасевич, В. Я. Швець, Ю. І. Пилипенко, В. В. Білоцерківець, О. О. Завгородня; ред.: В. М. Тарасевич. - К. : Знання, 2012. - 270 c. - (Вища освіта XXI ст.). - укp.

Розглянуто етапи еволюції національної економіки, її сучасний зміст та основні структурні характеристики, закономірності функціонування та розвитку окремих складових національної економіки на мікро-, мезо-, макро- та мегарівнях, напрями та механізми їх державного регулювання. Увагу приділено особливостям, конкурентним перевагам і проблемам національної економіки України, імперативам її випереджального розвитку за умов глобалізації. Розкрито основи безпеки національної економіки. Визначено цілі та напрями зовнішньоекономічної політики держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01,112 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тарасевич В. М. 
Економічна теорія. Макроекономіка : підручник / В. М. Тарасевич, В. В. Білоцерківець, С. П. Горобець, В. Ф. Донченко, О. О. Завгородня; ред.: В. М. Тарасевич. - К. : Знання, 2012. - 206 c. - (Вища освіта XXI ст.). - укp.

Розкрито найважливіші відомості з теорії функціонування та розвитку сучасних макроекономічних систем. Висвітлено кейнсіанські та неокласичні підходи до проблем макроекономічної рівноваги, нестабільності, циклічності та зростання. Розглянуто товарний ринок, грошовий ринок і ринок праці як головні та взаємопов'язані складові макроекономічної системи. Значну увагу приділено особливостям та інструментам грошово-кредитної та фінансової політики держави. Досліджено малу відкриту економіку й особливості економічної політики довго- та короткостроковому періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мельник В. І. 
Нові відомості про поширення рідкісних видів флори Волинського Полісся / В. І. Мельник, О. Р. Баранський, В. О. Володимирець, О. О. Рак, О. І. Шиндер // Укр. ботан. журн. - 2010. - 67, № 1. - С. 62-70. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*884(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Білоцерківець В. В. 
Міжнародна економіка : навч. посіб. / В. В. Білоцерківець, О. О. Завгородня, В. К. Лебедєва, О. В. Летуча, І. Л. Леонідов, О. М. Литвинова, А. С. Магдіч, Н. В. Рябцева, О. Л. Фаїзова, В. М. Тарасевич, О. А. Пєрова; ред.: А. О. Задоя, В. М. Тарасевич; Дніпропетр. ун-т економіки та права. - Д. : Вид-во ДУЕП, 2010. - 339 c. - укp.

Розглянуто зміст, середовище та еволюцію міжнародної економіки, основи її руху, форми та напрями розвитку міжнародних економічних відносин, проблеми економічної глобалізації та інтеграції. У логічній послідовності розкрито етапи еволюції міжнародної економіки, її сучасний зміст та основні структурні характеристики, визначено закономірності функціонування та розвитку окремих складових міжнародних відносин, напрямки їх національного, між- та наддержавного регулювання. Головну увагу приділено основним поняттям, класифікаційним характеристикам та моделям міжнародної економіки.

Рассмотрено содержание, среду и эволюцию международной экономики, основы ее движения, формы и направления развития международных экономических отношений, проблемы экономической глобализации и интеграции. В логической последовательности раскрыты этапы эволюции международной экономики, её современное содержание и основные структурные характеристики, определены закономерности функционирования и развития отдельных составных международных отношений, направления их национального, между- и сверхгосударственного регулирования. Главное внимание уделено основным понятиям, классификационным характеристикам и моделям международной экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58 я73 + У9(4УКР)8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Білоцерківець О. Г. 
Економіка України: шокові впливи та шлях до стабільного розвитку : монографія / О. Г. Білоцерківець, Т. В. Бурлай, Н. Ю. Гончар, Н. І. Горшкова, І. В. Крючкова, Л. І. Кузнєцова, Л. С. Лісогор, О. В. Макара, Т. М. Макушенко, О. В. Носова; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. - К., 2010. - 479 c. - укp.

Розкрито загальні теоретичні засади макроекономічної стабільності (МЕС) за умов ринкової економіки. Викладено методологічні підходи до оцінки МЕС, методичні підходи до оцінки ефективності політики макроекономічної стабілізації та рекомендації щодо оптимізації державного стабілізаційного регулювання. Проаналізовано вплив макроекономічних шоків на економічні процеси в Україні, регуляторних шоків на підприємницьке середовище. Розглянуто сучасні фінансові ринки як інституціональні генератори фінансових шоків, питання накопичення шокового потенціалу та розгортання фінансової кризи в Україні. Проведено прогнозну оцінку змін реального ВВП держави внаслідок потенційних шокових впливів на основі короткострокової економетричної моделі. Визначено основні напрями політики підвищення адаптивності національної економіки за умов глобальної кризи, державної політики мінімізації соціальних шоків.

Раскрыты общие теоретические основы макроэкономической стабильности (МЭС) в условиях рыночной экономики. Изложены методологические подходы к оценке МЭС, методические подходы к оценке эффективности политики макроэкономической стабилизации и рекомендации по оптимизации государственного стабилизационного регулирования. Проанализированы влияние макроэкономических шоков на экономические процессы в Украине, регуляторных шоков на предпринимательскую среду. Рассмотрены современные финансовые рынки как институциональные генераторы финансовых шоков, вопросы накопления шокового потенциала и развертывания финансового кризиса в Украине. Проведена прогнозная оценка изменений реального ВВП государства вследствие потенциальных шоковых влияний на основе краткосрочной эконометрической модели. Определены основные направления политики повышения адаптивности национальной экономики в условиях глобального кризиса, государственной политики минимизации социальных шоков.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лідія Іванівна Ткаченко - науковець, журналіст : біобібліогр. покажч. / ред.: П. І. Рогова, Л. О. Пономаренко, І. П. Білоцерківець; уклад.: Л. М. Айвазова, Л. І. Ніколюк, С. П. Пєєва; НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В.О. Сухомлинського. - К. : Інформ. системи, 2010. - 144 c. - (Ювіляри НАПН України; Вип. 30). - укp.

Висвітлено творчу та наукову діяльність Л. І. Ткаченко - наукового співробітника Президії НАПН України, члена Національної спілки журналістів України. Наведено бібліографію статей науковця у фахових періодичних виданнях, наукових збірниках, навчально-методичної літератури, редагування яких здійснила Л. І. Ткаченко, а також біобібліографію про її творчі досягнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-8 Ткаченко Л. І. я1 + Ч33(4УКР)6-8 Ткаченко, Л. І. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Нілов О. О. 
Металеві конструкції : підручник / О. О. Нілов, В. О. Пермяков, О. В. Шимановський, С. І. Білик, Л. І. Лавріненко, І. Д. Бєлов, В. О. Володимирський. - 2-ге вид., переробл. і доповн. - К. : Сталь, 2010. - 869 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто питання проектування будівельних конструкцій, особливості роботи матеріалів і елементів за різних умов навантаження, основні види їх з'єднань. Розкрито основи розрахунку і конструювання окремих конструктивних елементів (балок, колон, ферм) і систем (каркасів одно- і багатоповерхових будівель і покриттів великих прольотів). Викладено загальні основи обстеження технічного стану і реконструкції експлуатованих будівель. Висвітлено результати проектування сталевих конструкцій (СК) за вітчизняними та європейськими нормами, визначено їх спільні та відмінні положення. Наведено відомості про виготовлення СК, особливу увагу приділено сучасним матеріалам і конструктивним рішенням.

Рассмотрены вопросы проектирования строительных конструкций, особенности работы материалов и элементов при разных условиях нагрузки, основные виды их соединений. Раскрыты основы расчёта и конструирования отдельных конструктивных элементов (балок, колонн, ферм) и систем (каркасов одно- и многоэтажных строений и покрытий крупных пролетов). Изложены общие основы обследования технического состояния и реконструкции эксплуатированных строений. Освещены результаты проектирования стальных конструкций (СК) по отечественным и европейским нормам, определены их общие и отличительные положения. Даны сведения об изготовлении СК, внимание уделено современным материалам и конструктивным решениям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н54 я73-1 + К222.235 я73-1 + К799 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50311 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського