Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=БОГАЦЬК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Товарознавство : Опор. конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанц. форм навч. / упоряд.: Л. М. Богацька; Європ. ун-т. - К., 2001. - 69 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Систематизовано основні питання загального розділу товарознавства споживчих товарів. Визначено фактори, що впливають на формування асортиментної, якісної та кількісної характеристик товарів. Висвітлено технологію зберігання та шляхи скорочення втрат товарів. Акцентовано увагу на засобах товарної інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж609я73-2

Шифр НБУВ: ВА610434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Перцева Т. О. 
Аналіз тяжкості перебігу негоспітальної пневмонії на стаціонарному етапі / Т. О. Перцева, К. Є. Богацька, Я. В. Попович // Укр. пульмонол. журн. - 2005. - № 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На базі проведення ретроспективного аналізу 235-ти історій хвороб хворих на негоспітальну пневмонію визначені основні причини госпіталізації, окреслено групу осіб, які госпіталізувались, головним чином, за соціальними факторами. Встановлено, що госпіталізація вже з наявними ускладненнями пов'язана із тяжкістю захворювання та пізнім звертанням пацієнтів за медичною допомогою. Тривалість перебування хворих у стаціонарі залежить, в першу чергу, від тяжкості перебігу пневмонії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Богацький В. І. 
Удосконалення конструкції та обгрунтування параметрів шнекового дозатора порошкових реагентів для позапічної обробки сталі : Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.05.08 / В. І. Богацький; Донец. нац. техн. ун-т. - Донецьк, 2004. - 18 c. - укp. - рус.

Обгрунтовано удосконалену конструкцію дозатора порошкових реагентів для позапічної обробки сталі (з вериткальним шнеком), що транспортує матеріал у напрямку дії сили ваги та забезпечує високу точність і рівномірність подачі матеріалу. Запропоновано новий метод розрахунку моменту опору обертанню вертикального шнека, одержано залежності та сформульовано умови щодо вибору раціональних конструктивних параметрів дозатора. Одержано експериментальні значення моменту опору обертанню вертикального шнека для різних механічних властивостей матеріалу та конструктивних параметрів дозатора, які узгоджуються з результатами розрахунків на базі запропонованого методу. Розроблений метод розрахунку та залежності використано під час проектування та виготовлення дослідно-промислової установки з дозуючим пристроєм удосконаленої конструкції, встановлено ефективність використання дозатора з вертикальним шнеком.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.050.6-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Богацька Н. М. 
Управління товарними запасами в роздрібних торговельних підприємствах : Автореф. дис... канд. екон. наук / Н. М. Богацька; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Визначено сутність товарних запасів як об'єкта комплексного управління на підприємствах роздрібної торгівлі, удосконалено їх класифікацію. Обгрунтовано мету, завдання та функції управління товарними запасами. Систематизовано показники оцінки ефективності даного процесу на підприємствах роздрібної торгівлі. Визначено тенденції розвитку товарних запасів та ефективності управління ними в роздрібних торговельних підприємствах України на сучасному етапі. Досліджено основні фактори, що впливають на ефективність процесу управління. Розроблено пропозиції щодо оптимізації формування обсягів і складу товарних запасів на даних підприємствах, вибору типу політики їх фінансування й організації внутрішнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-42-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нижник В. В. 
Розроблення пристрою пилопригнічення техногенних масивів розчином полімерів / В. В. Нижник, М. А. Богацький, І. В. Салій // Пробл. охорони праці в Україні. - 2010. - Вип. 18. - С. 84-94. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано можливості та експериментально досліджено розпорошувальну здатність центрової форсунки для створення полімерного покриття з метою недопущення запилювання поверхонь техногенних масивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Богацький С. В. 
Репродуктивне здоров'я пацієнтів, оперованих з приводу крипторхізму / С. В. Богацький, Ф. І. Костєв // Урологія. - 2013. - 17, № 2. - С. 51-51. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Перцева Т. О. 
Застосування препарату Хемоміцин190 у лікуванні хворих із нетяжкою негоспітальною пневмонією / Т. О. Перцева, В. В. Дмитриченко, К. Є. Богацька, О. В. Братусь // Укр. мед. часоп.. - 2013. - № 1. - С. 57-59. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Зроблено висновки, що азитроміцин (хемоміцин) характеризується хорошою клінічною та бактеріологічною ефективністю у хворих із негоспітальною пневмонією (НП) нетяжкого перебігу. Результати клінічного дослідження підтверджують адекватність застосування препарату хемоміцин у дозі 500 мг/добу (2 капсули по 250 мг одноразово) протягом трьох днів під час лікування пацієнтів із НП нетяжкого перебігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Богацький С. В. 
Динаміка андрологічної семіотики в оцінці клінічного перебігу первинного гіпогонадизму : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / С. В. Богацький; НАМН України, Ін-т урології. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Доведено залежність стану фенотипу у хворих на первинний гіпогонадизм в післяпубертаті від форм диспубертатогенезу - функціональних і патологічних, в основі яких порушення гормонального метаболізму та його впливу на формування гаметогенезу. Доповнено наукові знання про причини розвитку чоловічого безпліддя, зумовленого первинним гіпогонадизмом за ускладнених форм варикоцеле, що є виявом вторинного гормонального порушення часозалежного від тривалості ураження гонад, а коливання показників спермограми в межах нормальних є свідченням включення внутрішньосистемних компенсаторних механізмів у підтримку функціонального стану гіпофізарно-гонадної системи. Визначено патогенетичні ланки затримки статевого розвитку в пубертаті та їх подальший вплив на репродуктивну функцію в постпубертаті, в основі яких - порушення метаболізму тестостерону, зниження секреторної відповіді фолікулостимулюючого та лютеїнізуючого гормонів на екзогенну стимуляцію. В результаті оцінювання сперматогенезу в біоптатах яєчка хворих на первинний гіпогонадизм у постпубертаті встановлено необструктивну форму азооспермії з порушенням дозрівання сперматозоїдів на різних стадіях розвитку зародження клітин від сперматогоній до сперматид, що приховує поліетіологічний характер впливу на стан розвитку репродуктивних органів. Одержано дані про позитивний вплив низькомолекулярної ДНК (біологічно-активного комплексу ДієнайС (Таркус)) на стимуляцію проліферативного пула сперматогенезу, що припускають вплив на процеси репаративної регенерації відновлюваних сперматогоній і потребує подальших наукових обгрунтувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шаповалова Н. Н. 
Розробка комплексної системи дистанційного контролю за рівнем забруднення виробничих стічних вод / Н. Н. Шаповалова, І. Ю. Богацький, О. Ю. Штанько // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 104. - С. 125-130. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - розробити апаратно-програмний комплекс контролю стану стічних вод, розглянути основні антропогенні джерела забруднення водного середовища, ознайомитись з критеріями забруднення водойм, проаналізувати методи визначення рівня забрудненості за відповідними критеріями, визначити склад води за такими параметрами: температура, мутність, рівень кислотності. Створити спеціальне програмне забезпечення по відстеженню фактичних значень критеріїв виміру забруднення стічних вод, побудові графічних зображень та збереженню показів від датчиків якості стічних вод. Мутність - властивість води, обумовлена наявністю нерозчинних речовин органічного та неорганічного походження. Причиною є мулисті частки, кремнієва кислота, гідроокиси заліза та алюмінію, органічні колоїди, мікроорганізми та планктон. Рівень мутності визначається методом турбідиметрії. Рівень кислотності визначається методом виміру напруги між двома електродами, опущеними в розчин. Визначення температури води відбувається шляхом занурення термометра у воду, при цьому вона не повинна освітлюватися сонцем. Використані загальнонаукові методи теоретичного дослідження: аналіз складу стічних вод, синтез отриманих даних, моделювання процесу визначення рівня забрудненості води, узагальнення; методи емпіричного дослідження: вивчення досвіду в області поставленого завдання, тестування отриманої моделі; методи об'єктно-орієнтованого проектування та програмування. Визначено фізичні показники забрудненості стічних вод, а саме: ступінь мутності, кольоровості та рівень кислотності. Запропоновано підходи до вирішення проблеми контролю якості стічних вод на основі апаратно-програмного комплексу контролю якості стічних вод. Практична значимість виконаної роботи полягає у визначенні фізичних показників забрудненості стічних вод та вирішенні проблеми забруднення водойм за рахунок завчасного попередження виникнення надзвичайних ситуацій. Вимірювальна станція є системою раннього виявлення забруднень. Апаратно-програмний комплекс має широке коло застосування, починаючи з промислових стічних вод, і, закінчуючи питною водою. Розроблено апаратно-вимірювальний комплекс контролю фізичних показників стічних вод, відстеження, зберігання інформації фізичних показників складу стічних вод та побудови графічних зображень на основі фізичних показників якості стічних вод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.22 + Д222,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Богацька Н. С. 
Правове забезпечення торгівельної діяльності суб'єктів господарювання на фармацевтичному ринку : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Н. С. Богацька; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків, 2021. - 20 c. - укp.

Теоретично обґрунтовано результати, які в сукупності розв'язують наукове завдання, що полягає в розробці наукових теоретичних підходів та конкретних правових заходів господарського забезпечення торговельної діяльності суб'єктів господарювання на фармацевтичному ринку. Досліджено сучасний стан правових засобів забезпечення торговельної діяльності окремих учасників фармацевтичного ринку. Обґрунтовано тезу про те, що формування нового механізму функціонування відносин під час здійснення фармацевтичної діяльності вимагає врахування балансу співвідношення публічних і приватних інтересів, особливо у процесі укладення договорів з посиленим публічним інтересом, а накопичення цілої низки проблем безпосередньої реалізації фармацевтичної продукції пацієнтам з наступним відшкодуванням витрат фармацевтичним закладам, що здійснюють їх реалізацію за рецептами лікарів, об'єктивно стимулює державу до вирішення питання щодо запровадження цілісного механізму компенсації цих витрат за рахунок спеціально створених фондів, зокрема, фонд обов'язкового медичного страхування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450170 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського