Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>A=БУЖАНСЬК$<.>+<.>A=МАРІАННА$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Остапович Б. Б. 
Хімічні джерела струму з гібридними катодами на основі поліанілінів і ксерогелю $E bold {roman {V sub 2 O} sub 5~cdot~n roman {H sub 2 O}} / Б. Б. Остапович, М. В. Бужанська, З. Л. Турик, Є. П. Ковальчук // Укр. хим. журн. - 2005. - 71, № 3-4. - С. 52-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено можливість застосування електропровідних матеріалів на основі ксерогелю оксиду ванадію та співполімерів аніліну з нітроаніліном як гібридних катодних матеріалів для літієвого хімічного джерела струму (ХДС). Показано можливість збільшення енергоємкості катодних матеріалів для ХДС за рахунок зростання здатності витримувати велику кількість циклів зарядка - розрядка елемента.


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бужанська М. В. 
Синтез і фізико-хімічні властивості полімер-ванадійоксидних композитів : Автореф. дис... канд. хім. наук / М. В. Бужанська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г727.54 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Остапович Б. 
Органічно-неорганічні композити на основі ксерогелю оксиду ванадію / Б. Остапович, М. Бужанська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2012. - Вип. 53. - С. 408-415. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2 + З251-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Остапович Б. 
Інтеркаляційні процеси у ході синтезу композитів поліанілін - ксерогель оксиду ванадію (V) / Б. Остапович, М. Бужанська, А. Слотвінський // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2013. - Вип. 54, ч. 2. - С. 304-311. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Остапович Б. 
Синтез поліаніліну у полістирольних матрицях / Б. Остапович, М. Бужанська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2007. - Вип. 48, ч. 2. - С. 145-151. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено полімерні композиційні матеріали, створені за допомогою електропровідних полімерів і великотоннажних еластомерів, представником яких можуть бути співполімери стиролу. Синтезовано мікророзмірні полістирольно-поліанілінові композитні частинки хімічною окиснювальною полімеризацією аніліну за присутності гранул співполімеру стиролу з дивінілбензолом під дією персульфату амонію, одержано взаємопроникні полімерні сітки за допомогою методу поступового отвердіння у випадку набрякання гранул зшитого полістиролу в аніліні та в гексановому розчині аніліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Остапович Б. 
Композити поліанілін - TiOBV2D для літієвого хімічного джерела струму / Б. Остапович, Ю. Семенюк, М. Бужанська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2011. - Вип. 52. - С. 365-373. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Вивчено властивості титаноксидних поліанілінових композитів та можливості їхнього застосування. За допомогою методу ІЧ-спектроскопії досліджено будову одержаних композитів, з'ясовано наявність взаємодії між компонентами композитів, що виявляється у зміщенні смуг поглинання, які відповідають коливанням атомів, що утворюють хімічні зв'язки. Зафіксовано поліпшення розрядних характеристик літієвих хімічних джерел струму в разі використання синтезованого композита як катодного матеріалу у порівнянні з поліаніліном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23 + З251.33-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Харчова хімія: аналіз та хімічний склад харчових продуктів : навч. посіб. / В. О. Василечко, Я. Ф. Ломницька, Я. П. Скоробогатий, М. В. Бужанська; Львівський торговельно-економічний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : Львів. торг.-екон. ун-т, 2020. - 307 c. - Бібліогр.: с. 302-306 - укp.

Розглянуто хімічний склад поширених харчових продуктів і сировини. Проаналізовано особливості забруднення, показано можливість виконання аналізу на вміст різних макро- та мікроелементів. Розглянуто вимоги до пробовідбору харчових продуктів і сировини, підготовки лабораторної проби до аналізу. Охарактеризовано найбільш небезпечні забруднювачі продуктів і наведено принципи їх нормування. Запропоновано методики аналізу шкідливих речовин у харчових продуктах з використанням сучасних хімічних, фізико-хімічних і фізичних методів аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бужанська М. В. 
Управління безпекою життєдіяльності та охороною праці : навч. посіб. / М. В. Бужанська, В. О. Василечко; Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Растр-7, 2020. - 203 c. - Бібліогр.: с. 202-203 - укp.

Розглянуто теоретичні основи загальних законодавчих та організаційно-правових питань, особливості санітарно-гігієнічних, технічних і профілактичних заходів та засобів зі збереження працездатності та здоров'я людини у процесі її трудової діяльності, які становлять основу охорони праці в Україні. Висвітлено питання державного нагляду та громадського контролю за станом охорони праці. Увагу приділено соціальному партнерству (соціальному діалогу) як принципу законодавчого та нормативно-правового забезпечення охорони праці. Подано інформацію про виробниче середовище та його вплив на людину, основи електробезпеки, безпеку харчових продуктів, пожежну безпеку на об'єктах господарювання. Описано алгоритм розслідування нещасних випадків на виробництві. Окремо розглянуто питання соціального страхування від нещасного випадку та професійного захворювання на виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц99 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бужанська М. В. 
Фізико-хімічні властивості крохмалю та крохмалепродуктів як перевага їхнього використання в харчовій промисловості / М. В. Бужанська, І. М. Ощипок // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2022. - 28, № 1. - С. 145-153. - Бібліогр.: 152 назв. - укp.

Описано важливі фізико-хімічні властивості популярних комерційних харчових крохмалів: нативних і модифікованих. Результати прогнозують можливість використання, визначають особливості і практичне значення крохмалепродуктів при розробці рецептур харчових виробів і розширюють спектр їхнього використання. Для аналізу крохмалю та крохмалепродуктів використано класичні фізико-хімічні методи. Проаналізовано залежність розчинності, вологоутримувальної здатності температури клейстеризації, кислотності та інших реологічних показників від способу отримання та виду крохмалю. Гідрофільність структуроутворювачів проаналізовано індикаторно-рефрактометричним методом, віскозиметричним методом визначено відносну, характеристичну та динамічну в'язкість, потенціометричним (електрометричним) методом встановлено рН, титриметрично - загальну кислотність гідроколоїдів. Проведено порівняльний аналіз фізико-хімічних властивостей етерифікованого та нативних видів крохмалю. На пілставі аналізу літературних джерел і результатів власних досліджень підтверджено можливість впровадження в склад продукту крохмалю етерифікованого (Е1412). Експериментальні дані обгрунтовано показують, що введення в рецептуру модифікованого етерифікованого крохмалю (Е1412) призводить до сповільнення процесів ретроградації харчової системи, а значення гідрофільності сприятливо впливають на структурні властивості та колоїдну стабільність харчових систем. Методологія SWOT-аналізу надала змогу систематизувати результати дослідження за такими групами: за експериментальними результатами фізико-хімічних властивостей визначено сильні та слабкі сторони впровадження крохмалепродуктів у рецептуру харчового продукту (внутрішні фактори); з огляду на економічну ситуацію в країні встановлено сприятливі можливості та загрози з боку ринкового середовища (зовнішні фактори).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л851-106 + Л80-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бужанська М. В. 
Безпека життєдіяльності та охорона праці : навч. посіб. / М. В. Бужанська; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2022. - 279 c. - Бібліогр.: с. 272-277 - укp.

Досліджено процес формування у майбутніх фахівців у галузі безпеки життєдіяльності та охорони праці компетентностей та умінь забезпечувати функції збереження життя. Розроблено методи прогнозування, вивчення та ідентифікації шкідливих факторів, їхнього впливу на людину і довкілля. Висвітлено систему заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини в процесі праці у конкретній галузі. Вивчено особливості професійної діяльності майбутніх фахівців, безпеки територій, будівель, споруд, технологічних процесів та обладнання, запобігання виробничим травмам, професійним захворюванням. Наведено процес організації проведення заходів з профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Розглянуто здатність до організації діяльності у складі первинного виробничого колективу з обов’язковим урахуванням вимог охорони праці. Запропоновано проект впровадження безпечних технологій, вибір оптимальних умов і режимів праці, проектування та організація робочих місць на основі сучасних технологічних та наукових досягнень в галузі охорони праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.8 я73 + Ц9 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бужанська М. В. 
Біохімія : навч. посіб. / М. В. Бужанська; Львівський торговельно-економічний університет, Центральна спілка споживчих товариств України. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2023. - 339 c. - Бібліогр.: с. 337-338 - укp.

Викладено структурований та систематизований курс біологічної хімії, який відповідає затвердженій робочій програмі дисципліни "Біохімія" підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 181 "Харчові технології". Розглянуто хімічну будову, склад та ферментативні реакції перетворення основних класів біомолекул — білків, амінокислот, вуглеводів, ліпідів, вітамінів, нуклеотидів. Висвітлено питання біохімічного складу їжі і властивостей її складових, що визначають поживну цінність харчових продуктів. Приділено особливу увагу хімічним перетворенням, яких зазнають компоненти харчових продуктів у процесі переробки, а також під час зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*72 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868680 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського