Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЛУЩАК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ЄВГЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 104
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кріштафор Д. А. 
Клінічний випадок перелому таза з масивною позаочеревинною гематомою / Д. А. Кріштафор, А. А. Кріштафор, О. В. Царьов, Д. В. Балик, А. Я. Галущак, В. А. Пелех // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 1. - С. 216-222. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Перелом кісток таза є тяжкою травмою, яка несе значний ризик летальності. Причиною летального кінця в таких постраждалих є утворення позаочеревинної гематоми та масивна крововтрата. Наведено клінічний випадок перелому таза з масивною позаочеревинною гематомою в 30-річного чоловіка, який був доставлений до обласної лікарні в стані геморагічного шоку через 5 годин після падіння з 5 поверху. При надходженні комп'ютерна томографія (КТ) показала розрив лобкового зчленування, багатоуламковий перелом крижової кістки та наявність гематоми в правих відділах порожнини таза. Незважаючи на іммобілізацію перелому та масивну інфузійно-трансфузійну терапію, стабілізувати гемодинаміку та покращити показники загального аналізу крові хворого не вдавалося. У зв'язку з клінікою активної кровотечі хворому неодноразово проводилися контрольні ультразвукові дослідження (УЗД) черевної порожнини та плевральних синусів, але наявність вільної рідини в черевній порожнині вдалося підтвердити лише через 12 годин лікування. На ургентній лапаротомії була виявлена гематома, яка по позаочеревинному простору поширювалась до рівня ніжок діафрагми та кореня брижі тонкого кишківника відносно тонким шаром, що пояснювало неможливість візуалізації її за допомогою УЗД або КТ. Незважаючи на заходи інтенсивної терапії, протягом наступних діб стан хворого поступово погіршувався, розвинулася поліорганна недостатність. На 3 добу після операції на тлі прогресуючої поліорганної недостатності хворий помер. Описаний випадок демонструє тяжкість стану постраждалих із травматичною позаочеревинною гематомою та складність діагностики й ефективного лікування за допомогою консервативних методів.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Цимбал С. В. 
Підвищення еколого-енергетичної ефективності дизельного генератора регулюванням кута випередження впорскування палива / С. В. Цимбал, О. О. Галущак, А. П. Полив'янчук, Д. О. Галущак, О. В. Цимбал // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2023. - № 5. - С. 93-98. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто вплив використання біодизельного палива на робочі процеси дизельного двигуна та його еколого-енергетичні показники. Процес впорскування палива має значний вплив на ефективність згорання паливно-повітряної суміші. В залежності від кута випередження впорскування, тиск та температура повітря в циліндрах двигуна під час впорскування палива змінюються. На період затримки самозаймання паливо-повітряної суміші впливають властивості палива та кут випередження його впорскування. Використання біодизельного палива потребує зміни значення циклової подачі палива та зменшення періоду затримки самозаймання паливо-повітряної суміші. Зміни фізико-хімічних властивостей суміші палив вимагають адаптації параметрів впорскування. Проаналізовано вплив біодизельного палива та його суміші з дизельним паливом на різні фази робочого циклу дизеля. Для аналізу виокремлено такі фази як впорскування, згорання і розширення, з періодом затримки самозаймання включно, період швидкого горіння, період повільного горіння і період розширення газів. Зазначено, що фізико-хімічні властивості біодизельного палива впливають на процеси впорскування, випаровування та горіння палива в циліндрах двигуна. Використання біодизельного палива потребує змін: діаметра крапель палива, що впорскується, далекобійності струменя палива, інтенсивності горіння та інших параметрів. Ці зміни зокрема впливають на тривалість кожної фази такту згорання і розширення. Регулювання вмісту біодизельного палива в суміші палив та зміна кута випередження впорскування дозволяє впливати на вказані процеси. Експериментальні дослідження виконано на дизельному генераторі з двигуном СМД-15Э за різних співвідношень дизельного та біодизельного палив у суміші. В результаті проведених експериментів визначено оптимальні значення кута випередження впорскування для різних сумішей палив. Після опрацювання результатів досліджень визначено необхідні значення зміни кута випередження впорскування в залежності від складу суміші палив з метою мінімізації енергетичних затрат на виконання корисної роботи.



Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Кріштафор Д. А. 
Антибіотикотерапія при вогнепальній бойовій травмі: вісім років по тому (ретроспективне обсерваційне дослідження) / Д. А. Кріштафор, А. А. Кріштафор, А. Я. Галущак, В. Ю. Минка, У. В. Селезньова, Г. Ю. Грабова // Медицина невідклад. станів. - 2023. - 19, № 4. - С. 241-248. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Для вогнепальних бойових поранень характерні масивна деструкція тканин і значне забруднення. Інфекційні ускладнення є причиною смерті 80 % поранених, які померли у пізні терміни після бойової травми. Тому боротьба з рановою інфекцією є одним із пріоритетних завдань у лікуванні бойової травми. Мета дослідження - визначити зміни у складі бактеріальної мікрофлори вогнепальних бойових поранень та її чутливості до антибактеріальних препаратів між 2014 та 2022 рр. Обстежено 167 поранених із вогнепальною бойовою травмою, з них 29 надійшли 2014 р., а 138 - 2022 рр. За результатами бактеріологічних досліджень ран, виконаних при надходженні поранених до стаціонару III рівня, вивчено частоту колонізації ран, характер колонізації (контамінація/інфікування), характер виявленої мікрофлори та її чутливість до антибактеріальних препаратів. Висновки: порівняно з 2014 р. у 2022-му частота контамінації ран зменшилася, а серед ранової мікрофлори почали домінувати Bacillus spp. Це може пояснюватися широким застосуванням для обробки ран пробіотичних спреїв. Утім, зважаючи на велику кількість КУО Bacillus spp. та розвинення ними стійкості до деяких груп препаратів (як-от карбапенеми), ефективність застосування цих спреїв потребує подальшого вивчення. Загальна чутливість збудників до карбапенемів та цефалоспоринів знизилася, до фторхінолонів та аміноглікозидів - підвищилася; високою залишається чутливість до препаратів резерву (тайгециклін, доксициклін, ванкоміцин, лінезолід), дуже низькою - до пеніцилінів. Це ще раз підкреслює необхідність диференційованого підходу до антибактеріальної терапії та подальших досліджень у цьому напрямку.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Постпандемічний розвиток суспільства: економічні, соціальні та психологічні аспекти : колект. монографія / Ю. В. Бугель, Г. І. Давидовська, О. Б. Павелчак-Данилюк, Л. М. Семчишин, У. П. Бутриновська, В. В. Галущак, Г. З. Чекаловська, О. І. Чижишин, Г. Й. Юркевич, В. Р. Кульчицький, Т. Г. Гриців, Н. М. Карач, Ю. П. Ковальчук, Р. В. Кульчицький, Р. Ю. Андрушків, І. І. Вербіцька, Г. П. Гончар, Л. В. Дерманська, Н. Є. Кульчицька, А. В. Довбуш, Н. Р. Домбровська, Н. С. Костишин, М. М. Поляк-Свергун, О. Є. Шмигель, Т. А. Яковець; ред.: Н. Є. Кульчицька. - Чортків : ЗУНУ, 2022. - 279 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено постпандемічний розвиток суспільства: економічні аспекти; е-демократію в Україні в умовах пандемії: проблеми розвитку та міжнародний досвід; формування цифрової та медіаграмотності в умовах пандемії; використання математичного моделювання в умовах пандемії. Досліджено психологічну самодопомогу в умовах постпандемічного розвитку суспільства; особливості розвитку та оптимізації професійних компетентностей соціального працівника в умовах пандемії; вплив пандемії на психічне здоров'я особистості; психолого-педагогічний супровід інклюзивного навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами; перфекціонізм як одна із детермінант синдрому професійного вигорання. Розкрито духовний вектор соціально-культурної парадигми національної освіти, особливості навчання іноземної мови в умовах пандемії Covid-19. Досліджено сучасний стан маркетингової діяльності підприємств хлібопекарської галузі, проблемні аспекти державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та прагматизм їхнього вирішення, трансформаційні зміни світової економіки внаслідок пандемії. Розглянуто постпандемічний вплив на митне оподаткування в Україні; підвищення ефективності бюджетних видатків на фінансування загальних освітніх послуг в умовах Covid-19; управління ризиками зовнішньоекономічної діяльності в умовах пандемії Covid-19; митно-тарифні та нетарифні інструменти державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено необхідність застосування та поняття внутрішньогосподарського контролю; внутрішній контроль фінансових результатів функціонування підприємства: особливості проведення; вдосконалення обліку збутової діяльності підприємства в умовах розмежування маркетингових і логістичних процесів; особливості обліку та оподаткування в умовах пандемії; система оподаткування та організація обліку в умовах воєнного стану; аналіз інституціональних чинників макроекономічного регулювання бухгалтерського обліку: конкретизація впливу на організацію праці облікового апарату та процесу оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-151 + У9(4УКР)0-151 + У9(4УКР)290-93 + Ю951-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Конкурентоспроможність держави в умовах децентралізації : колект. монографія / Л. Я. Малюта, Р. Ю. Андрушків, А. Г. Бидик, В. В. Галущак, Г. І. Давидовська, Л. В. Дерманська, Р. В. Кульчицький, Н. Є. Кульчицька, У. С. Савків, І. І. Чижишин, Л. М. Семчишин, О. Б. Павелчак-Данилюк, Г. В. Сидор, Г. З. Чекаловська, Г. Й. Юркевич, Ю. В. Бугель, І. І. Вербіцька, Г. П. Гончар, Ю. П. Ковальчук, О. Ю. Балазюк, І. М. Сисоєва, В. М. Пилявець, А. В. Довбуш, Н. Р. Домбровська, Н. С. Костишин, О. Є. Шмигель, Т. А. Яковець; ред.: Н. Є. Кульчинської. - Чортків : ЗУНУ, 2021. - 291 c. - Бібліогр.: с. 291 - укp.

У першому розділі «Управління економічними про¬цесами держави в умовах децентралізації» висвітлено процес управління інвестиційними проектами підпри¬ємства в умовах децентралізації та їх ризики; стратегічні орієнтири удосконалення вітчизняної агропродовольчої політики; компетенції та компетентність в економіці, управлінні та міжкультурній комунікації; сутність та фактори формування економічної безпеки підприємства в умовах децетралізаційних змін; знанчення інновацій у забезпеченні конкуретоспроможності територівльних гро¬мад ; муніципальну освіту як об’єкт наукових досліджень у структурі бюджетного менеджменту; зовнішній дер¬жавний фінансовий контроль в Україні; структурні рішення бізнес-процесів у сільському господарстві з ситемами управління sap product lifecycle management, sap pim. У другому розділі «Інформаційні системи і технології, моделювання та прогнозування економічних систем і процесів» досліджено програмні засоби навчального приз¬начення та мультимедійні технології - невід’ємна скла¬дова дистанційного навчання; використання математич¬ного моделювання в економічних дослідженнях. У третьому розділі «Правові та соціально-філософські проблеми в економіці та освіті» розкрито оцінювання місцевих видатків за рівнями регіональної освіти; нав¬чальний процес в закладах вищої освіти в умовах пан¬демії; психосоціальні тенденції сучасного розвитку осо¬бистості менеджера. У четвертому розділі «Розвиток фінансово-кредитної системи в контексті формування конкурентоспроможності 6 України» досліджено роль митного регулювання у фор¬муванні вітчизняної системи митного оподаткування; концептуалізацію та функціональні характеристики бюд¬жетного менеджменту; сучасна політика пенсіного рефор¬мування: зарубіжний досвід та українські реалії; аналіз системи управління ризиками у напрямі її застосування в пунктах пропуску через митний кордон України. У п’ятому розділі «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит: національні особливості та світові тенденції» висвітлено інформаційне забезпечення та модель соці¬ального аудиту; становлення стратегічного обліку; орга¬нізацію внутрішньогосподарського контролю витрат ви¬робництва зернопродукції; оптимізацію податкового навантаження в частині вибору систем оподаткування; складові системи оподаткування та організації обліку - основні чинники підприємницької діяьності; оптимізацію податкового навантаження на фінансовий результат підприємства в контексті облікового відображення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Галущак М. О. 
Молекулярна фізика і термодинаміка / М. О. Галущак, В. В. Нижникевич; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - 2-ге вид., перероб. і допов. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021. - 243 c. - Бібліогр.: с. 243 - укp.

Викладено основні закони молекулярної фізики та термодинаміки, термодинамічні процеси ідеальних і реальних газів. Розглянуто фізичні явища та методи їх вивчення і застосування в науці та техніці, які потрібні для подальшого вивчення як фізики, так і суміжних з нею технічних дисциплін. В основу викладу матеріалу покладено експеримент, використано багаго ексклюзивних ілюстрацій, які сприяють кращому розумінню та засвоєнню навчального матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В36 я73 + В317.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Модернізація економіки України: основні тенденції та проблеми : колект. монографія / А. Г. Бидик, Ю. В. Бугель, Г. І. Давидовська, Л. В. Дерманська, Ю. П. Ковальчук, О. П. Павленко, С. І. Рассадникова, О. В. Сяська, Р. Ю. Андрушків, О. Б. Павелчак-Данилюк, Л. М. Семчишин, В. В. Галущак, Г. З. Чекаловська, Г. Й. Юркевич, І. І. Вербіцька, Г. П. Гончар, Н. Є. Кульчицька, Н. М. Гевкалюк, О. М. Пилипів, Г. В. Сидор, Р. П. Андрушко, З. П. Мирончук, Ю. В. Безверхня, А. В. Довбуш, Н. Р. Домбровська, К. В. Ілляшенко, Н. С. Костишин, О. І. Чижишин, О. Є. Шмигель, Т. А. Яковець; ред.: Н. Є. Кульчицька; Тернопільський національний економічний університет. - Чортків : ТНЕУ, 2020. - 322 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Висвітлено сучасний стан малого підприємництва в Україні, стан інноваційних процесів (державний та регіональний аспект). Розглянуто сучасні технології управління персоналом та їх вплив на ефективність діяльності підприємства, моніторинг ринку агрострахування України в умовах глобалізаційної рецесії, економічну політику в сфері природокористування (сучасні виклики та перспективні напрями), модернізацію сфери водопостачання і водовідведення. Досліджено інформаційні системи в маркетинговій діяльності, питання використання сучасних мультимедійних технологій в освіті, застосування математичних моделей в економічних дослідженнях. Розкрито економічну психологію як основу економічної поведінки суб'єктів господарювання, ендаумент як форму фінансування вищої освіти (зарубіжний досвід та практику застосування в Україні), основні складові позитивного іміджу організації. Досліджено позиціонування України у глобальному митному просторі, сутність та зміст митної деліктності у галузі митної справи України, податкове планування в системі фінансового управління, деякі аспекти митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної дяльності в умовах глобалізації. Висвітлено практичне застосування комп'ютерних технологій ведення бухгалтерського та податкового обліку розрахунків з бюджетом; інноваційний аспект управлінського обліку, сутність та поняття внутрішньогосподарського контролю, правове забезпечення управління власним капіталом та його сутність в сучасних умовах. Проаналізовано обліковий аспект інформаційних потоків, організацію обліку зберігання та вибуття виробничих запасів на комбінатах хлібопродуктів, трансформацію капіталу та організації його обліку в загальноекономічній системі кругообігу коштів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гуменюк Ю. В. 
Напрямки активізації інноваційної діяльності в зернопродуктовому підкомплексі України / Ю. В. Гуменюк, С. А. Бурлака, Д. О. Галущак // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2020. - № 6. - С. 25-37. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто проблему активізації інноваційної діяльності в зернопродуктовому підкомплексі України, пораналізовано основні показники, що відображають ефективність модернізації в сільському господарстві, описано інновації, які прискорюють процес переходу зернопродуктового підкомплексу на інноваційний тип розвитку, запропоновано напрямки підвищення його інноваційної активності. В ході дослідження встановлено, що інноваційний потенціал українських агровиробників реалізується в середньому втричі менш ефективно, ніж у розвинених країнах, низька питома вага організацій, що здійснюють технологічні інновації, низька ефективність використання аграрного потенціалу країни. Разом з тим, на тлі складнощів в економіці країни проблема здійснення технологічного прориву в зернопродуктовому підкомплексі виражається все гостріше. Низький рівень інвестування в модернізацію засобів виробництва і основного капіталу, повільне впровадження інновацій на всіх етапах відтворювального ланцюжка зернопродуктового під комплексу пов'язано з відсутністю чітких механізмів реалізації переходу галузей економіки на інноваційний тип розвитку. Все це свідчить про необхідність розробки напрямків активізації інноваційної діяльності в зернопродуктовому підкомплексі. Зазначено, що до активізації інноваційної діяльності в зернопродуктовому підкомплексі варто підходити комплексно на кожній ланці відтворювального ланцюжка. Наведено інновації, впровадження яких на етапах відтворювального ланцюжка, дозволить за системного підходу прискорити перехід цієї важливої галузі АПК на інноваційний шлях розвитку, що сприятливо позначиться на просуванні інновацій в інші напрямки сільськогосподарського виробництва країни. Підкреслено важливість державних заходів підтримки розвитку інноваційної діяльності, які повинні носити не тільки загальний характер але і активно розширюватися у бік диверсифікації конкретних напрямів підтримки на окремих етапах відтворювального ланцюжка. Особливу увагу приділено напрямкам активізації інноваційної діяльності, які стосуються впровадження інноваційних технологій у виробничий процес, логістику і переробку, а також розвитку кадрового потенціалу, що відповідає вимогам інноваційної економічної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бурлака С. А. 
Потенціал використання соломи зернових культур як біопалива / С. А. Бурлака, Ю. В. Гуменюк, О. О. Галущак // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2020. - № 6. - С. 57-64. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На сьогодні для України актуальним є питання енергонезалежності. Україна має величезний потенціал біомаси - соломи, використання якої сьогодні, як біопалива вкрай незначне, що пов'язано з відсутністю обладнання і техніки для правильного її збирання з полів та енергетичних установок, де можна її спалювати. Солома зернових культур є єдиною нішею у виробництві твердого біопалива, яка, по суті, не зайнята на сьогодні. Солома може бути одним з найперспективніших джерел альтернативного виду палива для країни в цілому. Надано результати досліджень потенціалу використання соломи на енергетичні цілі. Одним з проблемних моментів є вміст в біомасі соломи низки хімічних елементів, які знижують ефективність роботи енергетичних установок. Ця проблема може бути вирішена за допомогою вимивання елементів з соломи за використання біомаси для прямого спалювання або за використання соломи для виготовлення пелетів. Пелетування соломи має як переваги, так і недоліки. Солома зернових культур є одним з перспективних джерел енергії, ефективне використання якого визначається низкою обставин, разом з тим і необхідністю екологічного обгрунтування. Визначено потенціал соломи як альтернативного палива та проведено оцінювання щодо витрат енергії на її збір, підготовку для спалювання в котлоагрегатах. На основі цих оцінок прогнозуються можливі обсяги споживання визначеного альтернативного виду палива на перспективу. Розглянуто балансові методи оцінки потенціалу соломи як біопалива для конкретних умов і результати досліджень впливу на навколишнє середовище. Показано, що витримка соломи в польових умовах дозволяє значно знизити вміст в ній корозійно-небезпечних елементів. Проаналізовано склад відходів, які утворюються під час спалювання соломи. Встановлено, що за сформованої практики сільськогосподарського виробництва вміст важких металів у золі не перевищує встановлених для країн європейського союзу нормативів, що дозволяє використовувати її як мінеральне добриво для сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057.1 + З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Новік О. С. 
Оцінка сучасного стану розвитку ринку мобільного зв'язку в Україні / О. С. Новік, А. М. Галущак // Наук. зап. Укр. н.-д. ін-ту зв'язку. - 2020. - № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто питання розвитку ринку мобільного зв'язку в Україні. В сучасних економічних умовах визначальним фактором прискорення економічного зростання є розвиток інформаційного простору та, зокрема, телекомунікаційної галузі. Саме активізація процесів інформатизації суспільства забезпечує перехід до нового типу економічних відносин, орієнтованих на інтереси людей, де головну роль відіграють телекомунікації, і, зокрема, мобільний зв'язок. Сталий розвиток інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури є найважливішою передумовою для підвищення конкурентоспроможності економіки та інтеграції України у глобальне інформаційне суспільство, дозволяє розширити можливості людини отримувати доступ до національних та світових інформаційних ресурсів, поліпшити умови та якість життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Запухляк Ж. Р. 
SCAPS моделювання фотоелектричних гетеросистем на основі ZnO/CdS/CdTe/CuO / Ж. Р. Запухляк, Л. І. Никируй, Г. Віш, В. М. Рубіш, В. В. Прокопів, М. О. Галущак, І. М. Ліщинський, Л. О. Катанова, Р. С. Яворський // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 4. - С. 660-668. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

У середовищі комп'ютерних симуляцій фотоелектричних комірок (ФЕК) SCAPS (Solar Cell Capacitance Simulator) виконано комплексне моделювання оптичних і фотоелектричних властивостей комірки на основі гетероструктури ZnO/CdS/CdTe/CuO. Обгрунтовано вибір високорезистивного прозорого оксидного матеріалу - для використання як фронтального контакту. Досліджено вплив товщини плівки на ефективність кінцевої комірки. Ефективність розглядуваної ФЕК склала 20,94 %. Структуру ФЕК обирали, виходячи з аналізу властивостей окремих шарів із товщиною. При цьому, додаючи кожен наступний шар, переглядалися властивості гетеросистеми. Таким чином, підібрано оптимальні товщини фотоелектричної гетеросистеми, які надають можливість отримати максимальну ефективність. Моделювання базується на основі експериментальних даних (товщина, оптичні характеристики, ширина забороненої зони) для кожної з плівкових систем, отриманих методом фізичного осадження у вакуумі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Галущак М. М. 
Військово-політична думка ЗУНР/ЗОУНР (листопад 1918 р. - липень 1919 р.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. М. Галущак; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Інститут народознавства. - Львів, 2019. - 19 c. - укp.

Вперше розкрито теоретично-методологічні аспекти розбудови збройних сил ЗУНР, запропоновано періодизацію їхнього реформування на три етапи (1 - 9 листопада 1918 р.; 9 листопада 1918 р. - 9 червня 1919 р.; 9 червня - 16 липня 1919 р.), проаналізовано розподіл повноважень між головними військовими органами фронту та тилу. Окреслено семантичні межі терміна "військово-політична думка", який дисертант тлумачить як погляди політиків і військових на способи та засоби вирішення політичних завдань з допомогою військової сили. Наголошено на доцільності вживання терміна "Українське військо" щодо збройних сил ЗУНР / ЗОУНР. Охарактеризовано специфіку адміністрування збройних сил Австро-Угорської монархії, що стало основою для розбудови війська ЗУНР за європейським зразком. Розкрито погляди політичного та військового керівництва ЗУНР / ЗОУНР щодо розбудови національних збройних сил. Проаналізовано перебіг основних воєнних операцій, які розробляли НКУВ / НКГА в листопаді 1918 р. - липні 1919 р. Простежено еволюцію воєнної стратегії ЗУНР / ЗОУНР: від орієнтації на українські сили до прагнення здобути міжнародну підтримку Антанти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)616-313 + Ц4(4УКР)1:611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Прокопів В. В. 
Термоелектричні властивості і дефектна підсистема гетерофазних матеріалів на основі плюмбум телуриду з домішкою сурми / В. В. Прокопів, М. О. Галущак, І. В. Горічок, Т. О. Паращук, О. М. Матківський, В. В. Бачук, Р. О. Дзумедзей // Фізика і хімія твердого тіла. - 2019. - 20, № 2. - С. 149-155. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено результати дослідження термоелектричних властивостей і дефектної підсистеми легованого сурмою плюмбум телуриду PbTe:Sb (8 %), перспективного матеріалу для створення на його основі перетворювачів теплової енергії в електричну. Встановлено закономірності у поведінці досліджуваних властивостей, що зумовлені двофазністю матеріалу та значним впливом технологічних факторів отримання зразків на їх дефектну підсистему. Проведено моделювання дефектної підсистеми кристалів PbTe:Sb з урахуванням наявності включень додаткової фази та встановлено, що домінуючими точковими дефектами є міжвузлові атоми стибію.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222 + В379.271.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Галущак І. Є. 
Теорія і технології формування правової компетентності майбутніх економістів в умовах неперервної університетської освіти : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / І. Є. Галущак; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2019. - 40 c. - укp.

Висвітлено методологічні концепти дослідження проблеми формування правової компетентності майбутніх економістів в умовах неперервної університетської, що включають системний, контекстний, технологічний та компетентнісний підходи. Розкрито сутність і структуру феномена “правова компетентність майбутніх економістів в умовах неперервної університетської освіти”. Уточнено поняття “професійна підготовка майбутніх економістів”, “неперервність університетської освіти”, “освітня технологія”, “правова компетентність”. Виявлено компоненти (мотиваційний, когнітивно-гностичний, відтворювальний, рефлексивно-оцінний), критерії (ціннісно-настановчий, знаннєвий, дієвий, рефлексивний), показники та схарактеризовано рівні сформованості правової компетентності майбутніх економістів (ініціативно-продуктивний, стандартизовано-усталений, пасивно-репродуктивний). Визначено та науково обгрунтовано педагогічні умови формування правової компетентності майбутнього економіста в умовах неперервної університетської освіти (інтеграція правових дисциплін і дисциплін фахової спрямованості у процесі формування правової компетентності майбутніх економістів; забезпечення інформаційно-розвивального освітнього середовища в умовах університету; позитивна мотиваційна налаштованість майбутніх економістів на професійну діяльність правової спрямованості). Розроблено модель процесу формування правової компетентності майбутніх економістів в умовах неперервної університетської освіти, що включає інформаційно-збагачувальний, репродуктивно-діяльнісний, продуктивно-творчий, оцінно-регулятивний етапи. Зауважено, що метою першого, інформаційно-збагачувального, етапу є збагачення майбутніх фахівців необхідним обсягом знань із правових дисциплін; оволодіння таких базових понять, як “право”, “закони”, “правова свідомість”, “трудове законодавство”, “юридична відповідальність”, “правова компетентність”, покращенні рівня правових знань, умінь та навичок. Мета другого, репродуктивно-діяльнісного етапу - розвиток у студентів позитивної мотивації та ціннісного ставлення до формування правової компетентності у майбутній професійній діяльності. Мета третього, продуктивно-творчого, етапу: актуалізація потреби у професійній самореалізації та формування їх особистісної правової культури. Мета четвертого, оцінно-регулятивний, етапу формування вмінь майбутніх економістів здійснювати рефлексію, а також взаємо- та самоцінювання власної правової компетентності. Розроблено й апробовано діагностувальну й експериментальну методики та технології формування правової компетентності майбутніх економістів в умовах неперервної університетської освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кущенко В. М. 
Методика моделювання напружено-деформованого стану вузлів жорсткого з'єднання трубобетонної колони з монолітним залізобетонним перекриттям / В. М. Кущенко, Ю. Г. Галущак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 888. - С. 79-86. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено методику моделювання напружено-деформованого стану вузлів жорсткого з'єднання трубобетонної колони з монолітним залізобетонним перекриттям. Моделювання проведено в програмному комплексі Femap (NX Nastran) на базі геометричних моделей, створених у графічному середовищі Autocad. Крайові умови навантаження вузла на базі моделі 40-поверхового будинку з кроком колон 6х6 м змодельовано в програмному комплексі ЛІРА. В результаті проведеного моделювання вузла з'єднання трубобетонної колони та монолітного залізобетонного перекриття отримано графіки розподілу напружень і деформацій, що надало змогу визначити умови роботи елементів вузла та зони концентрації напружень. Результати аналізу напружень за скінченно-елементною моделлю надали змогу покращити вузол завдяки створенню зовнішніх ребер, що знизили концентрації напружень у вузлі. За результатами моделювання вузла бетонне ядро трубобетонної колони включається в роботу колони на стиск і приймає на себе від 55 до 60 % навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н535.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Горічок І. В. 
Електротехнічна модель провідності плюмбум телуриду, отриманого методом пресування порошку / І. В. Горічок, М. О. Галущак, Т. О. Семко, О. М. Матківський, Р. О. Дзумедзей // Фізика і хімія твердого тіла. - 2018. - 19, № 2. - С. 147-150. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Федорів М. Й. 
Підвищення надійності електроприводів насосних агрегатів / М. Й. Федорів, І. Д. Галущак, П. О. Курляк // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2018. - № 2. - С. 47-52. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Підвищення якості і надійності електричних машин - одна з найбільш актуальних проблем сучасного електромашинобудування. Практичні дані свідчать, що збільшення терміну експлуатації та підвищення надійності машин дає кращий ефект, ніж покращення інших техніко-економічних показників: ККД, коефіцієнта потужності, коефіцієнта використання. Найбільш повно і достовірно кількісні показники надійності можуть бути визначені тільки за результатами статистичної обробки інформації, отриманої при експлуатації виробів. Для підвищення надійності експлуатації і зниження нераціональних втрат електроенергії розроблено алгоритм розподілу навантаження з врахуванням фактичної продуктивності насосного обладнання і часового характеру зміни приєднаного навантаження через аварійне вимкнення насосів. Основна перевага пропонованого методу - в аналітичному вигляді розрахункової моделі розв'язання задачі оптимізації, яка не потребує числових методів та ітераційних процедур. За основу організації обслуговування робочих місць повинні бути закладені такі принципи як активно-попереджувальний характер обслуговування і підвищення персональної відповідальності за його якість і своєчасність. Прогресивними формами обслуговування є технічне переозброєння, модернізація обладнання і вдосконалення організації виробництва, а також комплексні методи ремонту і технічного обслуговування електроприводу та застосування системи нормованих завдань.


Індекс рубрикатора НБУВ: З565-048

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кущенко В. М. 
Нова конструктивна форма жорсткого з'єднання монолітного залізобетонного перекриття з трубобетонною колоною / В. М. Кущенко, Ю. Г. Галущак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 877. - С. 126-130. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано нову конструктивну форму жорсткого з'єднання трубобетонної колони з монолітним залізобетонним перекриттям, яке створюється за рахунок використання сталевого елемента жорсткості, що складається з вертикальних сталевих пластин, що перетинають бетонне ядро колони і з'єднані з сталевою трубою зварними швами. Для забезпечення жорсткого з'єднання з трубобетонною колоною, конструкція перекриття містить сталеве полосове зовнішнє армування. Порівняльне числове моделювання напружено-деформованого стану конструкцій залізобетонного монолітного перекриття з різними умовами з'єднання з трубобетоною колоною, та наявністю зовнішнього сталевого полосового армування, показало ефективність запропонованого конструктивного рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Галущак М. О. 
Термоелектричні властивості твердих розчинів PbSnAgTe / М. О. Галущак, І. В. Горічок, Т. О. Семко, С. І. Мудрий, С. В. Оптасюк, Р. О. Дзумедзей // Фізика і хімія твердого тіла. - 2017. - 18, № 2. - С. 211-214. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.51 + В379.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Галущак О. О. 
Поліпшення показників автомобіля шляхом впливу на робочі процеси дизеля при роботі на суміші палив : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.02 / О. О. Галущак; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Мета досліження - поліпшення економічних та екологічних показників дизельного автомобіля із використанням динамічного регулюванням відсоткового складу суміші дизельного та біодизельного палив у разі збереження ефективного крутного моменту дизеля на необхідному рівні за всіх умов руху автомобіля. Розроблено методику поліпшення економічних та екологічних показників автомобіля шляхом впливу на робочі процеси дизеля використання динамічного регулювання відсоткового складу суміші палив. Розроблено алгоритм управління системою живлення дизеля й удосконалено математичну модель системи "Автомобіль - двигун з динамічним регулюванням відсоткового складу суміші дизельного та біодизельного палив". Визначено термін окупності встановлення та розраховано економічний ефект від використання динамічного регулювання відсоткового складу суміші палив.


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського