Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАСЮК$<.>+<.>A=МИРОСЛАВ$<.>+<.>A=БОГДАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 149
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ортопедичні втручання в комплексному лікуванні захворювань тканин пародонта : навч. посіб. [для здобувачів вищ. освіти та лікарів-інтернів за спец. "Стоматологія" у мед. закл. III- IV рівнів акредетації] / П. А. Гасюк, С. О. Росоловська, А. Б. Воробець, В. Б. Радчук; Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль : ТНМУ : Укрмедкнига, 2023. - 123 c. - Бібліогр.: с. 121-123 - укp.

наведено рисунки і запропоновано схеми ортопедичних методів у комплексному лікуванні захворю¬вань тканин пародонта.Анатомічна будова тканин пародонта 6 Захворювання тканин пародонта 18 Основні методи обстеження пацієнтів із захворюваннями тканин пародонта 39 Характеристика оклюзійних порушень при захворюваннях тканин пародонта 45 Ортопедичні методи лікування захворювань тканин пародонта 53 Вибіркове пришліфовування зубів 60 Тимчасове шинування 67 Постійне шинування 78 Особливості протезування пацієнтів із дефектами зубних рядів на фоні захворювань тканин пародонта 86 Список літератури 121 ПЕРЕДМОВА Шановні колеги! Патологія тканин пародонта - поширене явище серед населення всієї земної кулі, що представляє серйозну меди- ко соціальну проблему. Не є виключенням й Україна: поширеність запальних захворювань пародонта у віці 45-50 років досягає майже 90 %, про що свідчать результати досліджень вітчизня¬них учених. Показано високу поширеність захворювань пародонта в осіб молодого віку. Пародонт є складним утворенням, в якому відбува ються біологічні процеси. При цьому пародонт, піддаючись впливу зовнішніх та внутрішніх чинників, включається в процес компенсаторного пристосування. Розглядаючи питання етіології та патогенезу захво рювань пародонта, варто розглянути з позиції доказової медицини, згідно з якою хронічні запальні захворювання пародонта розцінюються як мультифакторна патологія. Варто зазначити про необхідність використання ди¬ференційованого підходу при плануванні ортопедичних втручань, ураховуючи ймовірно значну тривалість періо¬ду підготовчого лікування, стан тканин опорних зубів і загальносоматичний статус пацієнта. Беззаперечним залишається той факт, що без усунен ня патологічної рухливості зубів і травматичної оклюзїї неможливо добитися стійкого позитивного ефекту в ліку¬ванні пародонтиту. Методи ортопедичного лікування, або «оклюзійна терапія», розглядаються всіма фахівцями як обов’язковий компонент комплексного лікування паро донтиту. Ці методи включають вибіркове пришліфуван- ня зубів, ортодонтичне лікування зубощелепних аномалій, відновлення висоти прикусу при його зниженні, шинуван ня рухомих зубів і протезування дефектів зубних рядів. У зв’язку з цим видання «Ортопедичні втручання в комплексному лікуванні захворювань тканин пародонта» має велику цінність для студентів стоматологічного фа культету і лікарів-інтернів при розгляді сучасних погля дів на морфофункціональні особливості пародонта в нормі та при патології, концепцій етіології і патогенезу паро донтиту у медичних закладах вищої освіти III- IV рівнів акредитації для вивчення основних принципів та ортопе дичних методів у комплексному лікуванні хворих на пародонтит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2 я73 + Р668 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Карабань І. М. 
COVID-19 і хвороба Паркінсона / І. М. Карабань, Т. В. Гасюк, Н. В. Карасевич // Міжнар. неврол. журн. - 2022. - 18, № 3. - С. 30-38. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Значущий вплив пандемії тяжкого гострого респіраторного синдрому 2, спричиненого коронавірусом COVID-19, що став викликом для лікарів усього світу, не зміг оминути хронічне обтяжуюче захворювання для людської популяції - хворобу Паркінсона (ХП). Оскільки якість життя пацієнтів з ХП неухильно знижується, вивчення цього питання набуває особливо важливого значення в період захворювання на COVID-19 у пацієнтів з ХП. На сьогодні ці виклики становлять суть сучасних наукових досліджень. Гостра потреба у висвітленні причин посилення симптоматики паркінсонізму у пацієнтів із SARS-CoV-2 та можливі шляхи вдосконалення лікування є актуальними для клінічної неврології.



Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гасюк П. А. 
Базова філософія бюгельного протезування : посібник / П. А. Гасюк, В. Р. Мачоган, В. Б. Радчук; Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль : ТНМУ, 2022. - 123 c. - Бібліогр.: с. 122-123 - укp.

Відображено види опорних протезів, принципи їх конструювання, методику виготовлення і наведено оригінальні малюнки бюгельних протезів. Розглянуто основи конструювання знімних опорних зубних протезів. Окреслено статику часткових знімних протезів та види опорних знімних протезів. Охарактеризовано знімні опорні пластинкові протези, їх телескопічне кріплення, замкове кріплення, балкове кріплення. Описано знімні мостоподібні протези та бюгельні (дугові) опорні протези. Приділено увагу основним елементам бюгельних зубних протезів й особливості їх конструювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Сіделковський О. 
Dance-терапія в комплексній реабілітації пацієнтів із хворобою Паркінсона / О. Сіделковський, Т. Гасюк // Міжнар. неврол. журн. - 2022. - 18, № 7. - С. 44-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Найбільш поширеним нейродегенеративним процесом у популяції є хвороба Паркінсона, що характеризується прогресуючою втратою дофамінергічних нейронів чорної субстанції стріато-палідарного комплексу. Останнім часом формується певна тенденція до збільшення кількості хворих на хворобу Паркінсона, що може призвести до зростання цієї нозологічної групи в найближчі десять років майже у два рази. Основні клінічні прояви хвороби Паркінсона - акінезія, ригідність, тремор, постуральна нестабільність і немоторні симптоми. Прояви захворювання дебютують поступово і мають прогредієнтний розвиток у часі, ускладнюючись розладами мовлення й когнітивним зниженням аж до деменції, особливо на пізніх стадіях. Лікування нейродегенеративних захворювань, у тому числі хвороби Паркінсона, залишається однією з найбільш складних проблем сучасної медицини. Реабілітаційний протокол лікування пацієнтів із хворобою Паркінсона включає розробку індивідуального плану відновлювальної терапії з обов'язковим формуванням мультидисциплінарної команди фахівців з урахуванням персоніфікованих особливостей перебігу хвороби. На початкових стадіях захворювання, коли пацієнт достатньо активний і його професійна й побутова компетентність суттєво не порушена, рекомендовано акцентувати увагу на збільшенні об'єму рухів, їх сили й витривалості. Кінезіотерапія особливо ефективна в супроводі ритмічної музики і спрямована на покращення рухової активності, м'язового тонусу, постуральної стійкості пацієнтів з проявами екстрапірамідної недостатності. Застосування елементів музичного акомпанементу справляє значний позитивний емоційний вплив на пацієнта, допомагаючи в досягненні поставлених завдань реабілітаційної програми. Музикотерапію в системі відновлювального лікування поєднують з елементами танцювальних вправ. Такий підхід у профільній літературі має назву Dance-терапія. Особливо ефективна Dancе-терапія у хворих з екстрапірамідною патологією, у цих випадках вплив танцювальних вправ на пластичність м'язового тонусу, симетричність рухів, загальну активність пацієнтів і емоційну складову більш помітний. Dancе-терапія у хворих з екстрапірамідною патологією зазвичай включає танцювальні рухи, спрямовані на відновлення симетричності, злагодженості й пластичності. Найбільш дієвими танцювальними стилями вважаються рухи з елементами вальсу, танго, фокстроту. Також ефективними є локомоторні вправи, що імітують основні рухи танців ча-ча-ча, румба і пасодобль. Індивідуальна програма танцювальної терапії розробляється мультидисциплінарною командою спеціалістів, до складу якої залучають фахівців з хореографії.



Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Гасюк Т. 
SH-терапія в комплексній реабілітації пацієнтів із хворобою Паркінсона / Т. Гасюк // Міжнар. неврол. журн. - 2022. - 18, № 7. - С. 41-43. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Найпоширенішим нейродегенеративним захворюванням центральної нервової системи вважається хвороба Паркінсона, що посідає особливе місце, оскільки має суттєве соціальне і загальноклінічне значення. Ранній початок, прогресуючий перебіг, тенденція до прискореної інвалідизації та негативна когнітивна складова у пацієнтів із хворобою Паркінсона змушують знаходити нові шляхи діагностики, лікування та реабілітації. Терапевтичний протокол медикаментозного контролю важливих проявів хвороби Паркінсона складається з постійного та систематичного прийому спеціалізованих препаратів, базовим з яких є леводопа, та комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на покращення рухових і нерухових порушень. Основними реабілітаційними методиками з доказаною ефективністю вважаються: кінезіотерапія; лікування рухом, індукованим його обмеженням; комплекс ерготерапевтичних вправ після введення ботулінічного токсину. Провідними методами кінезіотерапії вважаються: Бобат- та ПНФ-концепції, Войта-терапія і концепція Бруннстрем, метод Аффолтара, тренінг подолання неглекта, дзеркальна терапія, метод Перфетті, методика Трауба тощо. Одним з ефективних напрямків ерготерапевтичного лікування пацієнтів з хворобою Паркінсона вважається арт-терапія, в основі якої лежить активація фізіологічних механізмів біологічного зворотного зв'язку. До арт-терапії належать: малювання, ліплення з глини та гіпсу, орігамі, квілінг тощо. На базі клініки "Аксімед" запроваджено сучасну арт-терапевтичну методику SH-терапії (Sand-Hands). Методика передбачає використання піску на спеціальній підсвічуваній панелі, що дозволяє шляхом виконання простих завдань з малювання, гри, насипання, просіювання та інших рухів досягти поставлених ерготерапевтичних цілей, спрямованих на покращення побутової активності хворих з нейродегенеративними захворюваннями, у тому числі і хворобою Паркінсона.



Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Карабань І. М. 
Перспективи успішного лікування хвороби Паркінсона із застосуванням апоморфіну / І. М. Карабань, Н. В. Карасевич, Т. В. Гасюк // Міжнар. неврол. журн. - 2021. - 17, № 4. - С. 54-73. - Бібліогр.: 148 назв. - укp.

Оптимізація лікування ідіопатичної хвороби Паркінсона є складним, багатогранним і безперервним процесом, що безпосередньо впливає на якість життя. Основне положення цього огляду - необхідність індивідуалізованої терапії, що забезпечує оптимальну рухову функцію з найменшими негативними наслідками. Апоморфін, агоніст дофаміну, що використовується як невідкладна терапія для пацієнтів з моторними флуктуаціями, з потенційним позитивним впливом на немоторні симптоми, - це єдиний антипаркінсонічний препарат, спроможність якого контролювати рухові симптоми прирівняна до здатності леводопи. Підшкірне введення у вигляді періодичної ін'єкції - найбільш ефективний і доступний шлях для корекції дофамінергічної недостатності при хворобі Паркінсона. Наведено в огляді дані багатоцентрових досліджень підтверджують високу ефективність, адекватну переносимість і перспективність застосування апоморфіну в комплексній патогенетичній терапії захворювання. Даний огляд містить історичну довідку й узагальнює структуру, механізм дії, фармакодинаміку, показання, протипоказання й побічні ефекти при застосуванні підшкірних ін'єкцій апоморфіну на виражених стадіях клінічного перебігу хвороби Паркінсона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гасюк І. Л. 
Механізми управління соціально-економічним розвитком територіальних громад : [монографія] / І. Л. Гасюк, М. І. Баюк; Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації. - Хмельницький : Мельник А. А., 2021. - 259 c. - Бібліогр.: с. 250-259 - укp.

Розглянуто системні засади соціально-економічного розвитку територіальних громад Україні в світлі євроінтеграційних процесів і концепції сталого розвитку. Висвітлено зміст механізмів управління соціально-економічним розвитком, увагу приділено їх класифікації та умовам предметного застосування у практичній діяльності органів місцевого самоуправління. Охарактеризовано та розкрито зміст викликів і загроз сталому соціально-економічному розвитку та на основі проведеного опитування посадових осіб органів місцевого самоврядування визначено фактори і передумови успішного сталого зростання територіальних громад. Окреслено актуальні аспекти практики управління соціально-економічними процесами: стратегічне планування, оцінка та прогнозування, контроль за виконанням завдань, програм і планів реалізації завдань сталого соціально-економічного розвитку об'єднаних територіальних громад України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гасюк І. Л. 
Корупція в освітньо-науковій галузі України: сучасний стан і шляхи подолання : монографія / І. Л. Гасюк, І. М. Дарманська; Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації. - Хмельницький : Мельник А. А., 2021. - 228 c. - Бібліогр.: с. 214-226 - укp.

Розглянуто сучасний стан і шляхи подолання корупції у сфері освіти і науки України. Обгрунтовано зміст міжнародного та українського законодавства, що містить норми, спрямовані на протидію та боротьбу з корупцією. Висвітлено особливості організації освітніх установ у контексті створення умов доброчесності та законності із виокремленням позитивних і негативних тенденцій реагування на наявні протиправні порушення. Розкрито правові засади та механізми внутрішнього контролю за корупційними діяннями учасників освітнього і наукового процесів; подано рекомендації щодо правових механізмів врегулювання прогалин у питаннях боротьби з корупцією в освітніх установах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.4 + Х883.9(4УКР)711.247 + Ч30 в2:Х88 + Ч21 в2:88

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Безшапочный С. Б. 
Грибковые заболевания уха : учеб. пособие / С. Б. Безшапочный, Ю. А. Гасюк, С. В. Зачепило; Полтавский государственный медицинский университет. - Киев : Вистка, 2021. - 127 c. - Бібліогр.: с. 122-126 - рус.

Рассмотрена анатомия наружного и среднего уха, освещены вопросы морфологии и физиологии условно-патогенных грибов - основных возбудителей отомикозов. Представлены современные знания об этиологии, патогенезе, клинической симптоматике и течении отомикозов. Описаны методы лабораторной диагностики микотических поражений уха. Проанализированы основные принципы лечения отомикозов и охарактеризованы современные системные и топические противогрибковые препараты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.017 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Щербак С. В. 
Кримінальні правопорушення, пов'язані з домашнім насильством: питання теорії та практики / С. В. Щербак, С. В. Мирославський // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 1. - С. 144-149. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання, які виникають при застосуванні нового поняття кримінально-правової науки і ікримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильствомі у кримінальному праві України. На підставі існуючих наукових поглядів вчених проведено порівняльно-правовий аналіз теоретичних положень щодо змісту та суті теоретичної конструкції кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, із трактуванням цього поняття у судовій практиці при розгляді судами кримінальних проваджень за кримінальними правопорушеннями, пов'язаними з домашнім насильством, на рівні вищої судової інстанції. На підставі аналізу судової практики з розгляду кримінальних проваджень, пов'язаних із домашнім насильством, прослідковано еволюцію зі спливом часу полярного розуміння Верховним Судом новітніх положень щодо поняття кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, що розглянуто у контексті закриття кримінального провадження за п. 7 ч. 1 ст. 284 Кримінально-процесуального кодексу України на підставі відмови потерпілого від обвинувачення у провадженнях приватного обвинувачення, запровадженого у зв'язку із введенням до Кримінального кодексу України вказаного терміну. Простежено тенденцію щодо сформованого чіткого уявлення про поняття "кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством" у судовій практиці, його співвідношення зі змістом кримінально-правової норми, що встановлює кримінальну відповідальність за домашнє насильство, та наближення національного розуміння домашнього насильства до міжнародних стандартів, викладених у Стамбульській конвенції. Запропоновано правила кваліфікації домашнього насильства як кримінального правопорушення та кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, з метою правильного застосування при проведенні досудового розслідування (дізнання) кримінальних правопорушень (кримінальних проступків) слідчим (дізнавачем) та їх розмежування при наданні кримінально-правової оцінки вчиненого діяння. Зроблено пропозиції щодо усунення складнощів у правозастосуванні шляхом удосконалення кримінально-правового регулювання домашнього насильства, а також запропоновано переглянути санкції, передбачені ст. 125 Кримінального кодексу України (як кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством), що не узгоджуються із загальними підходами законодавця щодо посилення покарання у вигляді штрафу за вчинення кримінальних проступків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Клітинська О. В. 
Аналіз впливу рівня стресу у дітей 6 - 7 років, які постійно проживають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду, на показники захворюваності на карієс / О. В. Клітинська, А. В. Стішковський, Н. В. Гасюк // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 2. - С. 46-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-17 + Р11(4УКР)026.426.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Правова держава: реалії та перспективи розбудови в умовах глобалізації : монографія / А. М. Апаров, О. М. Іваній, А. А. Курова, А. М. Кучук, С. В. Мирославський, О. С. Нестеренко, О. В. Чернадчук; ; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. - Суми : СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2020. - 116 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Проаналізовано основні аспекти впливу глобалізації на державно-правову сферу в Україні. Висвітлено чинники, що сприяють втраті або зміцненню самобутності національної правової системи, призводять до трансформації, зміни й модернізації державно-правових інститутів, норм і відносин у рамках національного та наднаціонального права. Акцентовано увагу на тому, що для української правничої науки важливими є гносеологічні розробки концептуального характеру щодо розуміння сутності правової держави, її основних характеристик, можливостей адаптації положень, що складають підгрунтя формування та функціонування правової держави до національних особливостей. Здійснено філософсько-правовий аналіз проблем формування правової держави та запропоновано напрями удосконалення процесу її функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горохивская Ю. В. 
Морфогенез и формирование молочных зубов фронтальной группы нижней челюсти у животных / Ю. В. Горохивская, В. Н. Горохивский, А. П. Гасюк // Вісн. стоматології. - 2019. - 31, № 1. - С. 19-23. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Экспериментальное исследование формирования костной лунки передних зубов у котят при эмбриогенезе свидетельствует о прямом их гистогенезе, проявляющемся в поэтапном образовании скелетогенных островков, петерификации, формировании в участках скелетогенних островков коллагеновых структур с последующим образованием остеоидной ткани и наличием ШИК-положительных субстратов в виде кислых гликозаминогликанов. На стадии зубного зачатка, с мезиальной стороны, петрифицированные скелетогенные островки смещают шейку эмалевого органа перпендикулярно к поверхности кутикулярного эпителия передней бухты. На стадии купола с мезиальной стороны преобладают петрифицированные, а с дистальной необызвествленные скелетогенные островки. Очевидно, за счет таких морфогенетических процессов эмалевый орган и его сосочек смещаются в дистальную сторону. На стадии колокола эмалевый орган, который представлен секреторными амелобластами, смещается с мезиодистального в вестибуло-оральное положение. Это обусловлено тем, что при формировании коронок фронтальных зубов создаются предпосылки к преимущественно их лингвальному расположению. На стадии образования зубного фолликула корни зубов еще не сформированы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.89*698.131.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Клітинська О. В. 
Особливості лікування гострого пульпіту тимчасових зубів з урахуванням стадії їх розвитку / О. В. Клітинська, Т. І. Зорівчак, Н. В. Гасюк // Україна. Здоров'я нації. - 2019. - № 1. - С. 145-149. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - розробити покази до вибору оптимального методу лікування гострих пульпітів тимчасових зубів з урахуванням стадії розвитку кореня ураженого зуба. Матеріали дослідження - наукові розробки вітчизняних та закордонних дослідників. В ході дослідження використано бібліосемантичний метод та структурно-логічний аналіз. Методичною основою дослідження став системний підхід. Розроблено методику вибору лікування пульпітів тимчасових зубів з урахуванням стадії кореня, на якій знаходиться уражений зуб, групи здоров'я, до якої належить пацієнт та стоматологічного статусу його ротової порожнини. Таким чином, пацієнтам, які відносяться до III та IV груп здоров'я з субкомпенсованою або декомпенсованою формами карієсу (III та IV групи стоматологічного здоров'я) ефективним та правильним буде проведення екстирпації пульпи. Пацієнтам, які належать до I та II груп здоров'я з компенсованою формою карієсу (I та II групи стоматологічного здоров'я) і не хворіють більше чотирьох разів на рік, можна здійснювати лікування пульпіту ампутаційним методом. Висновки: обираючи той чи інший метод лікування пульпіту тимчасових зубів, необхідно врахувати вік пацієнта, стадію кореня, на якій знаходиться уражений зуб, стоматологічний статус ротової порожнини та загальносоматичний стан організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.11

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бесчасний С. П. 
Імунологія : [навч. посіб.] / С. П. Бесчасний, О. М. Гасюк. - Херсон : Вишемирський В.С., 2019. - 195 c. - Бібліогр.: с. 192-193 - укp.

Викладено основні відомості стосовно будови та функціонування імунної системи. Значну увагу приділено механізмам реалізації імунної відповіді, захисту від паразитів, бактеріальних і вірусних інфекцій. Розглянуто зміни цих явищ під час патологічних процесів. Розглянуто також патологічні механізми виникнення аутоімунних захворювань, участь імунної системи у боротьбі або поширенні злоякісно трансформованих клітин, її роль у відторгненні трансплантата, гіперчутливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*74 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Клітинська О. В. 
Оцінка стоматологічного статусу дітей 6 - 7 років, які постійно проживають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду / О. В. Клітинська, А. В. Стішковський, Н. В. Гасюк // Україна. Здоров'я нації. - 2019. - № 3. - С. 43-50. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Р11(4Укр-4Зак)026.426.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Публічне управління : навч. посіб. / А. В. Стасишин, Г. В. Капленко, Г. О. Комарницька, Н. Т. Пак, О. Я. Маліновська, Л. О. Бобко, О. В. Герасименко, Р. В. Гасюк; ред.: А. В. Стасишин; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2019. - 459 c. - Бібліогр.: с. 437-458 - укp.

Розглянуто публічне управління як системне явище в суспільстві. Проаналізовано теоретико-методологічні основи публічного управління та висвітлено особливості роботи муніципальної влади. Особливу увагу приділено громадянському суспільству як об’єкту публічного управління. Систематизовано інформацію щодо антикорупційної діяльності, бюрократії, відповідальності в публічному управлінні та ролі державно-приватного партнерства у розвитку окремих територій і держави в цілому. Досліджено українську модель публічного управління й адміністрування. Увагу приділено громадським об’єднанням як носіям влади в демократичному суспільстві. Висвітлено особливості бюрократії в публічному управлінні й адмініструванні. Визначено роль місцевого самоврядування в контексті децентралізації влади та публічного адміністрування. Охарактеризовано сутність і значення корпоративної влади та публічного адміністрування в добровільних об’єднаннях. Досліджено теоретичні аспекти взаємодії державного та приватного секторів. Розглянуто міжнародний досвід відповідальності органів публічної влади та посадових осіб місцевого самоврядування перед фізичними та юридичними особами та перед державою. Охарактеризовано контрольні повноваження Верховної Ради України та президентський контроль. Запропоновано напрями підвищення ефективності та результативності управлінської праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гасюк Н. В. 
Особливості перебудови клітинного складу слизової оболонки порожнини рота у хворих на генералізований пародонтит / Н. В. Гасюк, Р. А. Левандовський, О. В. Клітинська, В. О. Бородач // Україна. Здоров'я нації. - 2018. - № 1. - С. 100-105. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначити особливості перебудови клітинного складу слизової оболонки порожнини рота у хворих на генералізований пародонтит. Матеріал дослідження - букальний епітелій, забраний у 55 осіб молодого віку хворих на генералізований пародонтит. Тривалість захворювання становила 3 - 5 років. Епітелій забирався шпателем із подальшим перенесенням на предметне скло та висушуванням при відкритому доступі повітря протягом 3 - 5 хвилин. Забарвлення матеріалу проводилося за методикою Романовського-Гімзи, з подальшим мікроскопічним та морфологічним аналізом з урахуванням відсоткового співвідношення різних форм епітеліоцитів у нормі. Отримані дані дають можливість стверджувати, що в якості показників патологічного зсуву в характеристиці цитограм букального епітелію в осіб обстеженого контингенту виступають клітини з ознаками подразнення, дистрофії та некробіотичних змін. Висновки: цитоформологічна характеристика клітинного складу, за рахунок наявності великої кількості сегментоядерних лейкоцитів різного функціонального стану, відповідає картині хронічного катарального запалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Козявкін В. І. 
Методи оцінки функції руки при неврологічній патології. Огляд літератури / В. І. Козявкін, О. О. Качмар, М. Б. Гасюк, О. А. Матюшенко, А. Д. Кушнір // Междунар. неврол. журн.. - 2018. - № 1. - С. 13-23. - Бібліогр.: 67 назв. - укp.

Висвітлено методи оцінки функції руки у пацієнтів із неврологічною патологією. Мета роботи - допомогти лікарю у виборі найоптимальніших серед них. Подано 15 надійних та зручних у використанні інструментів, що набули найбільш широкого застосування у світовій практиці. Відбір інструментів проводився на підставі аналізу літератури, зібраної в базі даних PubMed та пошуковій системі Google Scholar. Крім цього, враховувались перспективи впровадження того чи іншого методу у вітчизняну практику з огляду на його вартість, тривалість проведення та кваліфікаційні вимоги до спеціаліста, який проводить оцінювання. В огляді детально описано основні параметри інструментів та визначено групи пацієнтів, яким можна застосовувати ці інструменти. Методи систематизовано, схожі за змістом інструменти подано групами. Для зручності інструменти з їх ключовими параметрами подано у формі зведеної таблиці. Варто зазначити, що огляд не визначає золотий стандарт оцінювання моторної функції кисті у пацієнтів із неврологічною патологією, а лише пропонує перелік можливих варіантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Радчук В. Б. 
Аналіз рівня прозапальних цитокінів в ротовій та ясенній рідині залежно від виду одонтопрепарування під металокерамічні конструкції / В. Б. Радчук, Н. В. Гасюк, О. В. Клітинська, В. О. Бородач, П. О. Майструк // Україна. Здоров'я нації. - 2018. - № 4. - С. 98-103. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Приведено огляд наукової літератури за результатами комплексних морфологічних досліджень рівня прозапальних цитокінів в ротовій та ясенній рідині залежно від виду одонтопрепарування під металокерамічні конструкції. Мета роботи - проаналізувати літературні джерела із результатами визначення рівня медіаторів прозапальних процесів у ротовій та ясенній рідині в залежності від виду одонтопрепарування під металокерамічні конструкції. Дослідження захисних сил організму при запальних захворюваннях пародонту дають змогу зробити висновок, що основні клінічні прояви захворювань пародонту більшою мірою залежать від активності клітин імунітету, ніж від безпосереднього впливу мікроорганізмів порожнини рота. Неадекватна імунна відповідь визначає патологічні зміни в пародонті - руйнування сполучної тканини, деструкцію кісткової тканини, тобто ступінь важкості захворювання. Висновки: вивчення різних ланок імунної відповіді, яка виникає у відповідь на бактеріальну інвазію, дослідження регуляторної функції Т-клітин, цитокінів в патогенезі захворювань пародонту, розуміння імунологічних механізмів, котрі лежать в основі деструктивних процесів в тканинах пародонту необхідно для створення раціональної схеми лікування запальних процесів даної ділянки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862 + Р668

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського