Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРЄЛОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 128
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Олексійченко Л. П. 
Вивчення дії удобрювальних препаратів на підвищення врожайності неформованої шовковиці / Л. П. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 18-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати впливу на неформовану шовковицю удобрювальних біопрепаратів, виготовлених на основі мікрофлори бульбочок коріння шовковиці. Встановлено, що сорти відрізняються за своєю сприйнятливістю до біопрепаратів і реакцією на їх дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Олексійченко Н. О. 
До питання акліматизації нових інтродукованих сортів шовковиці в Україні / Н. О. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 5-8. - укp.

Викладено результати інтродукції сортів шовковиці за останні шість років. Із 50 інтродукованих сортів тільки 22 успішно проходять акліматизацію. Дослідження сортів зарубіжної селекції допомогло виділити найбільш продуктивні і стійкі до захворювань, що дає можливість використовувати їх надалі у селекційному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-459

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Литвин В. М. 
Закономірності динаміки захворювання шовковиці циліндроспоріозом у північно-східних районах України / В. М. Литвин, Н. О. Олексійченко, Б. Ф. Пилипенко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 29-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, що найбільший ступінь ураження листя шовковиці циліндроспоріозом спостерігається у роки з максимумом і мінімумом сонячної активності та за рік чи рік після них. Ці закономірності дають можливість прогнозувати розвиток хвороби і передбачати проведення відповідних профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.923

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олексійченко Н. О. 
Новий високопродуктивний вілтостійкий сорт шовковиці Українська 7 / Н. О. Олексійченко, Л. М. Назарова, Г. І. Бабаєва // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 3-5. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено матеріал за результатами конкурсного сортовипробування сорту Українська 7, який поряд з високою продуктивністю та зимостійкістю відзначається стійкістю до захворювань, у тому числі до вілту. За врожаєм листя новий сорт перевищує найпоширенішу в Україні місцеву популяцію Хасак на 97%, а районований сорт Харківська 3 - на 90%. Сорт передано до державного сортовипробування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.333

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бабаєва Г. І. 
Про вілтостійкість районованих сортів та добір стійких до вілту форм шовковиці у різних регіонах України / Г. І. Бабаєва, Н. О. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 8-11. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Подано результати роботи щодо обстеження кормових плантацій шовковиці у різних регіонах України з метою виявлення осередків ураження вілтом, добору в них вілтостійких форм, а також оцінцки вихідного матеріалу за ознакою резистентності до вілту. Виявлені форми шовковиці будуть використані у селекційному процесі як донори імунітету до вілту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Олексійченко Л. П. 
Реакція шовковиці сорту Харківська 11 на дію удобрювальних біопрепаратів / Л. П. Олексійченко, Б. Ф. Пилипенко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 14-18. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено результати досліджень практичного використання стимулюючої дії удобрювальних бактеріальних препаратів (УБП), виготовлених з мікрофлори бульбочок шовковиці. Внесення в грунт УБП на початку вегетації позитивно впливає на врожай листя формованої шовковиці, а саме - сприяє його підвищенню на 20 - 26%.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.333

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жалнін А. В. 
Сучасний стан лісової рослинності у заказниках "Помірки" та "Помірки-Сокольники" Харківського Лісопарку / А. В. Жалнін, Л. М. Горєлова // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 103-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено екологічний аналіз лісової рослинності дібров двох заказників "Помірки" та "Помірки-Сокольники". Виділено ценоморфи та гігроморфи, окреслено антропогенні зміни рослинності. Зареєстровано види, що зникли, та рідкісні. Вказано їх місцезнаходження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР)л64

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Горєлов М.  
В.Липинський і П.Скоропадський. Розрив стосунків: причини і наслідки / М. Горєлов // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. Сер. "Політол. і етнологія". - 2004. - Вип. 26. - С. 169-175. - Бібліогр.: С. 175. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Горєлова Н. І. 
Гістогенетичні механізми септації серця птахів / Н. І. Горєлова // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 3. - С. 33-35. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Изучены процессы септации сердца курицы на этапах кардиогенеза. Изучена динамика структурно-функциональных компонентов в составе перегородок сердца. Установлены три эмбриологические структуры в формировании дефинитивной межжелудочковой перегородки: мышечный гребень, который формирует ее апикальную и среднюю части, а также верхняя и нижняя ендокардиальные подушки атриовентрикулярного канала, которые формируют базальную часть межжелудочковой перегородки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Федорченко В. К. 
Історія екскурсійної діяльності в Україні : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. К. Федорченко, О. М. Костюкова, Т. А. Дьорова, М. М. Олексійко; Київ. ун-т туризму, економіки і права. - К. : Кондор, 2004. - 166 c. - Бібліогр.: с. 160-163. - укp.

Розглянуто розвиток екскурсійної справи в Україні. На підставі узагальнення архівних джерел проаналізовано діяльність навчальних закладів, наукових товариств і установ країни наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито механізм залучення населення до екскурсій та їх ідеологічну спрямованість за часів радянської політичної системи. Висвітлено особливості формування української школи екскурсійної методики.

Рассмотрено развитие экскурсионного дела в Украине. На основе обобщения архивных источников проанализирована деятельность учебных заведений, научных обществ и учреждений страны периода конца ХІХ - начала ХХ ст. Раскрыты механизм привлечения населения к экскурсиям и их идеологическая направленность во времена советской политической системы. Освещены особенности формирования украинской школы экскурсионной методики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.112.1 г(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Горєлов М. Є. 
Цивілізаційна історія України : Моногр. / М. Є. Горєлов, О. П. Моця, О. О. Рафальський; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України, Ін-т археол. - К. : ТОВ УВПК "ЕксОб", 2005. - 632 c. - укp.

Розглянуто розвиток протоцивілізацій і цивілізацій, які існували на території сучасної України з античних часів до виникнення давньоруської цивілізації Київської Русі. Висвітлено питання її трансформації у складі Литовсько-Польської держави та Речі Посполитої, створення козацької цивілізації та держави доби Б.Хмельницького, функціонування української цивілізації у складі Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини, Радянського Союзу та у добу незалежності.

Рассмотрено развитие протоцивилизаций и цивилизаций, существовавших на территории Украины с античных времен до возникновения древнерусской цивилизации Киевской Руси. Освещены вопросы ее трансформации в составе Литовско-Польского государства и Речи Посполитой, создания казацкой цивилизации и государства эпохи Б.Хмельницкого, функционирования украинской цивилизации в составе Российской империи, Польши, Австро-Венгрии, Советского Союза и в период ее независимости.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Уткін О. І. 
Військове будівництво в Україні у XX столітті: історичний нарис, події, портрети / О. І. Уткін, В. Г. Бережинський, В. В. Бринцев, В. І. Горєлов, В. А. Гриневич; ред.: О. І. Кузьмук. - К. : Вид. дім "Ін Юре", 2001. - 448 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

На підставі великої кількості архівних джерел, літератури, періодичної преси відтворено історію військового будівництва в Україні з початку минулого століття. Відзначено, що поштовхом до військової самоорганізації українців напередодні Першої світової війни стало створення в Галичині військово-спортивних організацій "Січ", "Сокіл", "Пласт", інших напіввійськових товариств, які морально та фізично готували юнацтво до майбутніх битв за відродження власної держави. Розглянуто події Першої світової війни, в ході якої в Галичині утворився Легіон січових стрільців у складі армії Австро-Угорщини. Досліджено радянську воєнну політику за умов "холодної війни", військові формування на території України: організаційні структури, озброєння та техніку. Висвітлено питання нормативно-правової бази створення та розбудови Збройних Сил України, а також питання ядерного роззброєння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-54 + Ц4,8(4УКР)1:6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пархоменко Л. І. 
Каталог видів, різновидів, форм, сортів деревних та кущових рослин. Ч. 4. Покритонасінні (Полісся, Лісостеп та Карпати України) / Л. І. Пархоменко, Н. М. Трохименко, О. К. Дорошенко, В. К. Горб, О. М. Горєлов; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. - К. : Фітосоціоцентр, 2003. - 23 c. - Бібліогр.: с. 20. - укp.

Наведено інформацію про місце зростання видів, різновидів, форм і сортів покритонасінних деревних рослин у ботанічних садах, дендраріях при лісових технікумах, лісогосподарських установах, старовинних парках, розсадниках Полісся, Лісостепу та Карпат України.

Приведена информация о местах произрастания видов, разновидностей, форм и сортов покрытосеменных древесных растений в ботанических садах, дендрариях при лесных техникумах, лесохозяйственных установках, старинных парках, рассадниках Полесья, Лесостепи и Карпат Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.9(4УКР)я26

Рубрики:

Шифр НБУВ: В346702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горєлов М.  
Будівничий українського війська / М. Горєлов // Наук. зап. ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2005. - Вип. 28. - С. 61-74. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Кудряченко А. І. 
Політична система і громадянське суспільство: європейські і українські реалії : моногр. / А. І. Кудряченко, В. М. Бебик, В. І. Бортніков, О. Р. Гаврилюк, В. П. Горбатенко, Д. М. Горєлов, І. А. Грицяк, Н. В. Грицяк, Г. І. Калінічева, В. В. Кобржицький. - К., 2007. - 395 c. - укp.

Висвітлено проблеми розвитку вітчизняної політичної системи та інститутів громадянського суспільства на сучасному етапі трансформаційних перетворень, засади демократичного поступу європейських держав, їх інституційні особливості. Розглянуто еволюцію конституційно-правового статусу інституту президентства, парламенту та уряду України, питання вдосконалення механізмів стабілізації вітчизняної політичної системи, взаємодії інститутів влади та оптимізації виборчої системи. Проаналізовано особливості Європейського Парламенту, діяльність європейських транснаціональних партій.

Освещены проблемы развития отечественной политической системы и институтов гражданского общества на современном этапе трансформационных преобразований, основы демократического прогресса европейских государств, их институционные особенности. Рассмотрены эволюция конституционно-правового статуса института президентства, парламента и правительства Украины, вопросы усовершенствования механизмов стабилизации отечественной политической системы, взаимодействия институтов власти и оптимизации избирательной системы. Проанализированы особенности Европейского Парламента, деятельность европейских транснациональных партий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф3(4)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА689844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Горєлов В. І. 
Психологічний гарт, морально-бойове і політичне виховання воїнів Радянських Збройних Сил у період Великої Вітчизняної війни на території України: історичний аналіз (1941 - 1944 рр.) / В. І. Горєлов, С. О. Крутіков; Н.-д. центр гуманіт. пробл. ЗС України. - К., 2005. - 79 c. - Бібліогр.: с. 77-78. - укp.

Розглянуто значення політичного та морально-бойового виховання воїнів Червоної Армії та Військово-Морського флоту під час проведення оборонних і наступальних боїв і операцій у період Великої Вітчизняної війни на території України. Висвітлено особливості проведення політичної роботи серед військ противника.

Рассмотрено значение политического и морально-боевого воспитания воинов Красной Армии и Военно-Морского флота при проведении оборонительных и наступательных боев и операций в период Великой Отечественной войны на территории Украины. Освещены особенности проведения политической работы среди войск противника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)626-441 + Ц35(2)626.19(2УК)-441

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Горєлов М. Є. 
Цивілізаційна історія України (нариси) : Моногр. / М. Є. Горєлов, О. П. Моця, О. О. Рафальський. - К. : ТОВ УВПК "ЕксОб", 2006. - 631 c. - укp.

Розглянуто розвиток протоцивілізацій і цивілізацій, які існували на території сучасної України з античних часів до виникнення давньоруської цивілізації Київської Русі, її трансформації у складі Литовсько-Польської держави та Речі Посполитої, створення козацької цивілізації та держави доби Б.Хмельницького, функціонування української цивілізації у складі Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини, Радянського Союзу та виникнення сучасної української доби незалежності.

Рассмотрено развитие протоцивилизаций и цивилизаций, существовавших на территории современной Украины с античных времен до возникновения древнерусской цивилизации Киевской Руси, ее трансформации в составе Литовско-Польского государства и Речи Посполитой, создания казацкой цивилизации и государства Б.Хмельницкого, функционирования украинской цивилизации в составе Российской империи, Польши, Австро-Венгрии, Советского Союза и возникновения современного украинского периода независимости.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Олексійченко Н. О. 
Генофонд шовковиці в Україні та перспективи його використання : монографія / Н. О. Олексійченко, О. В. Галанова. - К. : ННЦ "Ін-т аграр. економіки", 2008. - 140 c. - Бібліогр.: с. 131-137. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705241 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Олексій Л. М. 
Технологія виготовлення паперу : навч.-метод. посіб. Ч. 1 / Л. М. Олексій; Укр. акад. друкарства, каф. поліграф. матеріалознавства та хімії. - Л., 2007. - 72 c. - Библиогр.: с. 71 - укp.

Розглянуто загальну технологічну схему виготовлення паперу та картону, наведено загальну характеристику волокнистих матеріалів, які використовуються у даному процесі, зокрема, деревної целюлози та деревної маси різних видів. Проаналізовано зв'язок між властивостями напівфабрикатів і паперу. Охарактеризовано основні види паперу, розглянуто способи надання йому певних властивостей. Описано технології розмелювання волокнистих напівфабрикатів, наповнення паперової маси інертними мінеральними речовинами, а також проклейки та фарбування паперу.

Рассмотрена общая технологическая схема изготовления бумаги и картона, дана общая характеристика волокнистых материалов, используемых в данном процессе, в частности, древесной целлюлозы и древесной массы различных видов. Проанализирована связь между свойствами полуфабрикатов и бумаги. Охарактеризованы основные виды бумаги, рассмотрены способы формирования ее определенных свойств. Описаны технологии размеливания волокнистых полуфабрикатов, наполнения бумажной массы инертными минеральными веществами, а также проклейки и окраски бумаги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351565/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сидякін В. Г. 
Поведінка тварин під впливом геліогеофізичних флуктуацій / В. Г. Сидякін, Н. П. Янова, О. В. Архангельська, А. В. Кіріллова, Е. В. Горєлова, П. В. Шинкаревський // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 166. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського