Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИЗУН$<.>+<.>A=АНАТОЛIЙ$<.>+<.>A=ПИЛИПОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бондарев Ю. Г. 
Тренування молодого спринтера / Ю. Г. Бондарев, Г. С. Гризун, О. С. Фесина // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 1. - С. 50-59. - Библиогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто особливості системи підготовки тренера національної збірної команди Франції зі спринту Жака Верз'є. Наведено методику тренування молодого бігуна на короткі дистанції (100, 200 та 400 м).


Ключ. слова: спринтер, тренування, тести, змагання, план
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.551-5

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гризун А.  
Сугестивна лірика: проблематика та жанрові особливості / А. Гризун // Слово і час. - 2003. - № 12. - С. 28-34. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гризун А. П. 
Поезія концептуальної думки (філософічність сучасної української поезії) : навч. посіб. / А. П. Гризун. - Суми : Унів. кн., 2007. - 135 c. - Бібліогр.: с. 124-135. - укp.

Розглянуто проблеми утвердження філософічності в сучасній українській ліриці. На конкретних прикладах проаналізовано найрізноманітніші вияви філософічності та художні засоби її втілення в сучасній українській філософській ліриці.

Рассмотрены проблемы утверждения философичности в современной украинской лирике. На конкретных примерах проанализированы разнообразные проявления философичности и художественные средства ее воплощения в современной украинской философской лирике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гризун Л. Е. 
Дидактичні основи проектування модульної структури навчальної дисципліни на засадах інтеграції наукових знань : монографія / Л. Е. Гризун; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2008. - 302 c. - Бібліогр.: с. 264-300. - укp.

Проаналізовано теоретичні основи педагогічного проектування. Розкрито вплив інтегративних тенденцій у науці на формування змісту сучасної вищої освіти. Визначено сутність модуля як елемента модульної структури навчальної дисципліни й інструмента втілення інтеграції наукових знань у зміст освіти. Обгрунтовано дидактичні основи проектування модульної структури навчальної дисципліни на засадах інтеграції наукових знань.

Проанализированы теоретические основы педагогического проектирования. Раскрыто влияние интегративных тенденций в науке на формирование содержания современного высшего образования. Определена сущность модуля как элемента модульной структуры учебной дисциплины и инструмента воплощения интеграции научных знаний в содержание образования. Обоснованы дидактические основы проектирования модульной структуры учебной дисциплины на основе интеграции научных знаний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ч481.211.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА707470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гризун А. П. 
"Євгеній Онегін" О. Пушкіна в перекладах Максима Рильського, Григорія Кочура: рецепції та рефлексії засобів художньої інтерпретації / А. П. Гризун // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2006. - 1, № 11. - С. 142-145. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На великому фактичному матеріалі типологічно простежено наявність рецепції та рефлексії в роботах М. Рильського та Г. Кочура у перекладеному українською мовою видатного твору російської та світової літератури роману у віршах О. Пушкіна "Євгеній Онєгін". Порівняльний аналіз проведено на основі останніх здобутків національного перекладознавства. Обидва зазначені переклади в такому аспекті розглянуто вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 + Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гризун А. П. 
Метафорика в сучасній українській сугестивній ліриці / А. П. Гризун // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2007. - 1, № 1. - С. 90-98. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На великому фактичному матеріалі проаналізовано щонайскладніший характер метафорики в українській сугестивній ліриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гризунова Т. В. 
Високотемпературний тепломасообмін при протіканні хімічних реакцій та фазових перетворень на поверхні вольфраму та його оксидів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / Т. В. Гризунова; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2005. - 17 c. - укp.

За результатами експериментальних досліджень і фізико-математичного моделювання уперше встановлено закономірності впливу випаровування оксидної плівки на гістерезисні та критичні режими окиснення вольфрамових дротиків, що нагріваються електричним струмом. Доведено суттєвий вплив випаровування на критичні параметри загасання та умови виродження критичних режимів за великих діаметрів зразків. Установлено появу максимуму на залежності товщини оксидного шару від шару окиснення вольфрамового зразка. Виявлено, що знехтування у теоретичних моделях тепловтратами випромінюванням до стінок реакційного устрою призводить до появи такого інтервалу діаметрів провідника, для якого є неможливим здійснення критичних режимів загасання. Для діаметрів провідника нижче та вище цього інтервалу існують критичні переходи з високотемпературного режиму окиснення на низькотемпературний у разі зниження сили струму. Розроблено фізико-математичну модель високотемпературного окиснення та тепломасообміну металевих частинок у газі з урахуванням стефанівської течії на їх поверхні, з використанням якої встановлено суттєвий вплив стефанівської течії на період індукції, час і температуру горіння вольфрамових частинок, критичні діаметри та товщини оксидної плівки, які характеризують їх запалення та загасання у нагрітому газі. Створено та застосовано методику вимірювання температурного поля за допомогою комп'ютерної обробки цифрового зображення нагрітих до свічення рухомих і нерухомих об'єктів дослідження. Експриментально визначено критичні значення сили струму, за яких одержуються високотемпературні стани вольфрамових провідників різних геометричних розмірів. Доведено

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.110.636 + Г126.33-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гризун Л. Е. 
Дидактичні основи створення сучасного комп'ютерного підручника : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.09 / Л. Е. Гризун; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

На базі функціонального підходу обгрунтовано та розроблено структурно-функціональну модель комп'ютерного підручника, висвітлено його суть та особливості, проаналізовано засоби реалізації його дидактичних функцій. Визначено провідні функції комп'ютерного підручника, виділено критерії його оцінювання як засобу навчання. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено, що застосування даного підручника сприяє підвищенню якості знань майбутніх спеціалістів, формуванню їх пізнавальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пилипович О. В. 
Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього Дністра : автореф. дис... канд. геогр. наук / О. В. Пилипович; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 23 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні засади еколого-геоморфологічного моніторингу (ЕГМ) басейнових систем. Розроблено схему реалізації ЕГМ для різнорангових басейнів верхньої частини сточища Дністра. Здійснено аналіз і узагальнення результатів моніторингу атмосферних опадів, стоку води та наносів, лісогосподарської діяльності та землекористування, їх впливу на еколого-геоморфологічний стан басейнових систем. Розраховано показники інтенсивності денудації водозборів за багаторічний період. Виявлено тенденції їх змін під впливом природних і антропогенних чинників. За результатами польових досліджень оцінено вплив лісогосподарської та видобувної діяльності на розвиток і активізацію екзогенних процесів у межах модельних басейнів. З застосуванням ГІС одержано нові комп'ютерно-картографічні моделі досліджених басейнів. Створено інформаційну базу кількісних параметрів природних і антропогенних чинників рельєфоутворення. Обгрунтовано можливість використання результатів моніторингу для регулювання геоморфологічних процесів й оптимізації природокористування у басейні Дністра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гризун Л. Е. 
Взаємодія наук і інтеграція систем знань як основа побудови змісту освіти / Л. Е. Гризун // Педагогіка і психологія: зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 26, Ч. 1. - С. 18-27. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано сутність інтеграційних процесів у наукових знаннях, їх вплив на формування змісту сучасної освіти. Визначено поняття змісту освіти як одного з головних елементів у структурі процесу навчання. Висунуто вимоги до його змісту, найголовнішою серед яких є спрямованість освіти на реалізацію мети всебічного розвитку особистості за умови здійснення внутрішніх зв'язків між предметами, їх інтеграції. Зроблено висновок щодо обов'язковості зв'язку між наукою і навчальними дисциплінами, який є основоположним чинником побудови змісту сучасної освіти.

Проанализированы сущность интеграционных процессов научных знаний, их влияние на формирование содержания образования. Определено понятие содержания образования как одного из главных элементов в структуре процесса обучения. Выдвинуты требования к его содержанию, основным, из которых является направленность образования на реализацию цели всеобщего развития личности при условии осуществления внутренних связей между предметами, их интеграции. Сделан вывод об обязательности связи между наукой и учебными дисциплинами, которая является основополагающим фактором построения содержания современного образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.21 + Ч311.211.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гризун Л. Е. 
Дидактичні основи проектування модульної структури навчальної дисципліни на засадах інтеграції наукових знань : автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Л. Е. Гризун; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2009. - 39 c. - укp.

Визначено засади інтеграції наукових знань на основі дослідження впливу інтегративних тенденцій у науці на формування змісту сучасної вищої освіти та на навчальну дисципліну. Обгрунтовано дидактичні основи проектування модульної структури навчальної дисципліни на засадах інтеграції наукових знань: сутність, мету, закономірності, принципи, етапи та логіку. Розроблено технологію даного проектування. Визначено, що внутрішня науково-методична експертиза модульної структури навчальної дисципліни, спроектованої на засадах інтеграції наукових знань, має здійснюватися за моделями оцінювального та діагностичного типів. Проведено емпіричне дослідження, яке довело високу якість готового проекту та позитивний вплив даного проектування на планування та результативність навчального процесу ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ч481.211.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гризун А. П. 
Поезія багатозначних підтекстів (українська сугестивна лірика XX століття) : монографія / А. П. Гризун. - Суми : Унів. кн., 2011. - 358 c. - Бібліогр.: 408 назв - укp.

Охарактеризовано українську сугестію як інваріант національної фольклорно-літературної традиції. Описано творчість Т. Шевченка як сугестивного лірика. Висвітлено рецепції метажанру сугестії та жанру елегії в поезії Б. Лепкого. Визначено динаміку української поезії XX ст. та її тенденції, різновиди та метажанри в сучасному оновленому втіленні. Розглянуто уречевлення природи в сугестивній поезії. Приділено увагу типології та класифікації протосугестії "Празької школи" та Нью-Йоркської групи. Викладено проблематику та жанрові особливості сугестивної поезії. Розкрито поняття міри умовності поетичного образу в сугестії. Проаналізовано образно-стильові новації та тенденції в українській сугестивній ліриці. Визначено взаємозв'язок понять сугестії й асоціативності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пилипович О. В. 
Гідроекологічні дослідження транскордонного басейну річки Стривігор (сточище Дністра) / О. В. Пилипович, О. М. Гузар // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2010. - № 3. - С. 18-23. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На підставі узагальнень і систематизації даних моніторингових спостережень за гідрохімічним складом поверхневих вод транскордонної ріки Стривігор здійснено екологічну оцінку їх якості в межах української та польської частин басейну. Вказано основні забруднювачі гідромережі, зроблено комплексну оцінку якості води за сукупністю гідрохімічних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пилипович О. В. 
Еколого-геоморфологічні дослідження басейнових систем Верхнього Дністра / О. В. Пилипович // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 9. - С. 14-18. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За результатами оцінювання впливу різних видів господарської діяльності в басейнових системах Верхнього Дністра виділено 86 басейнових систем другого, третього та четвертого порядків із довжиною дренуючих водотоків більше десяти кілометрів і визначено їх еколого-геоморфологічний тип. Уперше для басейну Верхнього Дністра визначено домінантний тип рельєфоутворювальних процесів для кожної з виділених басейнових систем. Згідно з цим розроблено принципову схему реалізації еколого-геоморфологічного моніторингу для різнорангових басейнів верхньої частини сточища Дністра за відповідними об'єктами та геоморфологічними процесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гризун Л. Е. 
Дидактичний потенціал мобільного навчання / Л. Е. Гризун // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 15, ч. 2. - С. 16-21. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено сутність та особливість мобільного навчання, проаналізовано його дидактичний потенціал. Виявлено основні переваги використання мобільних технологій в освіті: полегшення доступу до освіти; можливість навчатися у власному ритмі, за умов конфіденційності; діалогічний характер навчання; ситуаційність; задоволення інтересів за межами навчальної програми за рахунок доступу до додаткових інформаційних ресурсів, що підвищує мотивацію, стимулює пізнавальну активність та інтерес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Білоусова Л. І. 
Науково-практичні аспекти створення і впровадження електронного підручника для вищої школи [Електронний ресурс] / Л. І. Білоусова, Л. Е. Гризун. // Інформ. технології і засоби навчання : [електрон. журн.]. - 2012. - № 2. - Бібліогр.: 19 назв. - укp. - Режим доступу: http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view/657/493

Актуальність матеріалу, викладеного у статті, зумовлена, з одного боку, об'єктивною практичною необхідністю розробки сучасних електронних засобів навчання і їх упровадження в практику вищої школи, а, з іншого боку, - наявністю значних педагогічних і технологічних проблем щодо якісного проектування таких засобів і дидактично зваженого та доцільного їх використання у процесі підготовки студентів. Мета статті полягає у висвітленні результатів науково-практичної роботи, проведеної авторами в напрямах дослідження ролі та місця електронного підручника в системі дидактичних засобів; розробки дидактичних засад створення електронного підручника на основі аналізу його дидактичних функцій і способів їх реалізації; визначення шляхів забезпечення ефективності навчання студентів з використанням електронного підручника. Окреслено перспективні завдання розвитку теорії електронного підручника для вищої школи.

Актуальность материала, изложенного в статье, обуславливается, с одной стороны, объективной необходимостью разработки современных электронных средств обучения и их внедрения в практику высшей школы, а, с другой стороны, - наличием значительных педагогических и технологических проблем, касающихся качественного проектирования таких средств и дидактически целесообразного их применения в процессе подготовки студентов. Цель статьи - в освещении результатов научно-практической работы, проведенной авторами в направлениях исследования роли и места электронного учебника в системе дидактических средств; разработки дидактических основ создания электронного учебника на базе анализа его дидактических функций; определения путей обеспечения эффективности обучения студентов с использованием электронного учебника. Очерчены перспективные задачи развития теории электронного учебника для высшей школы.

The relevance of the material stated in the paper is caused by objective needs of design contemporary electronic teaching aids and their application into practice of higher school on the one hand, and by the presence of considerable pedagogic and technological problems as for quality projecting of such aids and their reasonable use in the process of students' training. The aim of the paper is to cover results of scientific-practical work held by the authors in the areas of investigation role and place of an electronic textbook in the system of teaching aids; of development didactic base of electronic textbook design on the basis of its didactic functions analysis; of specifying ways of provision effectiveness of the students' training with application of an electronic textbook. Perspective tasks of development of the theory of electronic textbook for higher school are determined.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гризун Л. Е. 
Розв'язання алгоритмічних задач на графах як компонент формування алгоритмічної культури майбутнього вчителя інформатики [Електронний ресурс] / Л. Е. Гризун, С. С. Ножка. // Інформ. технології і засоби навчання : [електрон. журн.]. - 2012. - № 3. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - Режим доступу: http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view/688/512

Актуальність статті зумовлена необхідністю формування алгоритмічної культури, яка є провідною складовою професійної компетентності майбутніх учителів інформатики. Визначено роль розв'язання алгоритмічних задач на графах у формуванні алгоритмічної культури майбутнього вчителя інформатики. Проаналізовано потенціал кожної з ключових задач щодо сприяння формуванню структурних компонентів алгоритмічної культури. Обгрунтовано актуальність створення практикуму з розв'язування таких задач у середовищі MAPLE для майбутнього вчителя інформатики. Охарактеризовано дидактичне наповнення практикуму. Окреслено перспективи його впровадження у практику навчання.

Актуальность статьи обусловлена необходимостью формирования алгоритмической культуры, которая является ведущим компонентом профессиональной компетентности будущих учителей информатики. Определена роль решения алгоритмических задач на графах в формировании алгоритмической культуры будущего учителя информатики. Проанализирован потенциал каждой из ключевых задач в аспекте способствования формированию структурных компонент алгоритмической культуры. Обоснована актуальность создания практикума по решению таких задач в среде MAPLE для будущих учителей информатики. Охарактеризовано дидактическое наполнение практикума. Очерчены перспективы его внедрения в практику обучения.

The relevance of the material stated in the paper is caused by the necessity of forming algorithmic culture which is leading component of professional competence of a future computer science teacher. The aim of the paper is detection of the role of solving algorithmic problems on graphs for forming algorithmic culture of a future computer science teacher. The potential of the each task as for promoting of formation structure components of algorithmic culture is analyzed. The urgency of design of a practicum on the tasks solving in the MAPLE software is grounded. Didactic content of the practicum is characterized. The perspectives of its implementation into the training practice are outlined.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гризун М. Н. 
Расчет двумерных невязких течений с помощью метода Ньютона / М. Н. Гризун, С. В. Ершов // Авиац.-косм. техника и технология. - 2012. - № 9. - С. 71-75. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Для двумерных уравнений газовой динамики в форме Эйлера построена неявная итерационная разностная схема на основе метода Ньютона. В предложенной схеме исходные уравнения аппроксимируются полностью неявно без использования приближенных методов линеаризации и факторизации. Пространственные производные приближаются явными схемами повышенной точности: TVD, ENO, TVD-ISNAS. Для аппроксимации производных по времени используется переменный шаблон, включающий двух- и трехточечные формулы. Исследованы порядок аппроксимации и устойчивость построенной схемы. Проведено численное исследование, которое показало согласование результатов, полученных по новой неявной схеме, с физическими представлениями о течениях в решетках и с решениями, построенными в CFD решателе F.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.21 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гризун М. Н. 
Тестирование программного комплекса "F" на задаче расчета обтекания изолированных профилей / М. Н. Гризун, Д. А. Козырец, С. В. Ершов // Вестн. двигателестроения. - 2013. - № 2. - С. 83-87. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Выполнены тестовые расчеты обтекания невязким и вязким газом изолированных профилей. Численное моделирование проведено с помощью решателя F, в котором реализованы неявные разностные схемы: схема переменных направлений Бима - Уорминга и итерационная схема, разработанная на основе метода Ньютона. Исследования показали согласование результатов, полученных по рассмотренным схемам, между собой, а также с экспериментальными и расчетными данными других авторов. Неявная итерационная схема позволила уменьшить процессорное время, необходимое для установления решения, по сравнению со схемой Бима - Уорминга.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гризун Л. Е. 
Методика дидактичного аналізу навчальної дисципліни / Л. Е. Гризун // Гуманіт. науки. - 2012. - № 2. - С. 59-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обоснована методика дидактического анализа учебной дисциплины в системе профессиональной подготовки специалистов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23366 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського