Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУРАНД$<.>+<.>A=ЯЧЕСЛАВ$<.>+<.>A=РАДОМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Гурандо В. Р. 
Вивчення вікових змін оклюзійної площини зубних рядів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. Р. Гурандо; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

В дисертації на основі даних біометрії оклюзійної поверхні інтактних зубних рядів ортогнатичного та прямого прикусу та дослідження скронево-нижньощелепного суглоба встановлено взаємозв'язки між морфологічними характеристиками жувального апарату у віковому аспекті. Вперше проведено біометричне дослідження оклюзійної морфології сформованих зубних рядів у пацієнтів за віковими групами від 21 до 60 і старше років, розроблено комп'ютерну програму для побудови графіків оклюзійних кривих на основі даних біометричних вимірювань. Запропоновано критерії оцінки вікової норми на основі клініко-морфологічної характеристики жувального апарату. На основі отриманих результатів зроблено внесок в теоретичне пояснення будови зубо-щелепного апарату людини та розроблено рекомендації по створенню оклюзійної морфології штучних зубів і зубних рядів у залежності від віку пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гурандо С. Р. 
Біологічні ефекти у нащадків клітин при поєднаній дії іонізуючого випромінювання та електромагнітних міліметрових хвиль / С. Р. Гурандо, Г. Й. Лавренчук, Г. М. Чоботько // Ядер. фізика та енергетика. - 2010. - 11, № 2. - С. 178-185. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550-633.4 + Е0*550-638.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гурандо С. Р. 
Біологічні ефекти у нащадків клітин при поєднаній дії іонізуючого випромінювання та електромагнітних міліметрових хвиль : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / С. Р. Гурандо; ДУ "Нац. наук. центр радіац. медицини НАМН України". - К., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено окремий та поєднаний вплив короткотривалого опромінення іонізуючого та низькоінтенсивного нетеплового електромагнітного випромінювань на життєздатність, радіорезистентність й адаптивну відповідь у ряді поколінь клітин. Встановлено, що ЕМВ модулює дію іонізуючого випромінювання (ІВ) у ряді поколінь клітин. За субкультивування клітин, опромінених в 0-генерації IB в сублетальній дозі 10,0 Гр та ЕМВ, здатність клітин до відтворення збільшується вдвічі, ніж за роздільної дії IB, а життєздатність клітин у таких культурах значно вища. Показано, що додаткове опромінення клітин ?-радіацією в дозі 5,0 Гр призводить до підвищення радіорезистентності нащадків клітин, опромінених в 0-генерації в дозах 0,1 та 1,0 Гр. Встановлено, що у нащадків інтактних клітин та опромінених в 0-генерації IB в дозах 0,1 та 1,0 Гр у 10-му пасажі спостерігається здатність клітин до радіоадаптивної відповіді, величина якої істотно збільшується за умови поєднаної дії IB та ЕМВ ММД. Результати проведених досліджень вказують на протекторну дію ЕМВ ММД по відношенню до іонізуючого випромінювання. Даний ефект "закріплюється" в опромінених клітинах і спостерігається упродовж 50-ти пострадіаційних генерацій клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550*716-638 + Е0*550*716-633.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Козаренко Т. М. 
Можливості комплексної мультидетекторної комп'ютерної томографії в діагностиці раку привушних слинних залоз / Т. М. Козаренко, К. Ю. Логаніхіна, С. Б. Синюта, В. Р. Гурандо // Україна. Здоров'я нації. - 2015. - № 4. - С. 117-122. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.432.5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Божок Є. М. 
Імітація раку локальною асиметрією грудної залози. Клінічний випадок / Є. М. Божок, А. В. Гурандо // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2017. - № 2. - С. 68-73. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено клінічний випадок імітації раку грудної залози локальною асиметрією під час проведеного рутинного білатерального мамографічного скринінгового дослідження грудних залоз у двох стандартних проекціях. Для виключення даної патології додатково виконано: експозицію з локальною компресією на місце асиметрії у прямій проекції справа, томосинтез правої грудної залози у прямій проекції, УЗД грудних залоз та регіонарних зон лімфо відтоку в B-режимі та в режимі енергетичного доплеру, автоматичну 14G трепан-біопсію № 5 з ехо-навігацією. В даному клінічному випадку проведено повний обсяг необхідних досліджень, починаючи від мамографії грудних залоз до встановлення патоморфологічного заключения та доведено, що пацієнтка не хвора на рак грудної залози. Найточнішим методом променевої діагностики у даному дослідженні виявився томосинтез, використання якого в подальшому може знизити кількість необов'язкових інвазивних втручань на грудній залозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дикан І. М. 
Цифровий томосинтез у діагностиці захворювань грудних залоз: розкіш чи необхідність? (Аналітичний огляд літератури) / І. М. Дикан, С. М. Божок, А. В. Гурандо, Т. М. Козаренко // Здоровье женщины. - 2017. - № 8. - С. 108-115. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Проаналізовано дані наукових публікацій щодо сучасних аспектів діагностики захворювань грудних залоз (ГЗ) за допомогою похідної технології від цифрової мамографії (Full-Field Digital Mammography - FFDM) - томосинтезу (Digital Breast tomosynthesis - DBT) і його переваги та недоліки у порівнянні зі стандартними мамографічними дослідженнями у візуалізації новоутворень ГЗ, мікрокальцинатів, деформацій матриксу та асиметрій. Головними перевагами DBT є визначення характеристик пухлин і виявлення деформацій матриксу, які не візуалізуються на FFDM та аналоговій мамографії (стандартна мамографія - СМ). DBT надає можливість нівелювати артефакти сумації за FFDM, які призводять до гіпердіагностики, покращує точність діагностики приблизно на 7 %, знижує кількість повторних викликів зі скринінгу від 17 до 38 % для пухлин без мікрокальцинатів, може зменшити кількість біопсій приблизно на 39 % завдяки кращій деталізації пухлини, покращує виявлення раку ГЗ на 8 % за менших розмірів і на більш ранніх стадіях. Характеристика згрупованих мікрокальцинатів за допомогою DBT до сьогодні все ще залишається неоднозначною та суперечливою і потребує подальших досліджень. Уперше в Україні технологія DBT була застосована наприкінці 2014 р. у Державній установі "Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України" у відділенні мамології та загальної рентгенології, де була встановлена мамографічна система Selenia Dimensions system's Genius 3D MAMMOGRAPHY з опцією DBT фірми Hologic, США. У результаті аналізу наукової літератури статистично доведено, що цифровий томосинтез є необхідною опцією в алгоритмі діагностики захворювань ГЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гурандо А. В. 
Вторинна лімфома грудної залози. Випадок з практики / А. В. Гурандо, О. В. Шуліга-Недайхлєбова, В. В. Тельний, Д. В. Помінчук // Здоровье женщины. - 2018. - № 3. - С. 54-57. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У конкретному клінічному випадку визначено особливості зображення вторинної лімфоми грудної залози (ЛГЗ) із використанням мультимодального клініко-радіологічного підходу та наведено основні літературні джерела для підвищення обізнаності щодо цієї рідкісної, але дуже важливої патології. Радіологічні особливості ЛГЗ не патогномонічні і можуть імітувати різні форми інвазивного раку грудної залози. Проте радіологи та клініцисти повинні пам'ятати про цю рідкісну патологію, щоб у подальшому уникнути некоректного встановлення діагнозу. Мультимодальний клініко-рентгенологічний підхід і ретельний збір анамнезу можуть максимально наблизити до діагностики ЛГЗ і відкрити шлях для подальшої верифікації утворення на тканинному рівні, оскільки біопсія та морфологічне дослідження залишаються "золотим стандартом" діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дикан І. М. 
Перший досвід використання 3D мамографії в Україні / І. М. Дикан, Є. М. Божок, А. В. Гурандо // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2018. - № 2. - С. 40-48. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

На базі ДУ "Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України" у відділенні мамології та загальної рентгенології на цифровій мамографічній системі Selenia Dimensions 3D MAMMOGRAPHY в період з січня 2015 р. по грудень 2017 р. комплексно обстежено 10417 пацієнтів. Завдяки здатності нівелювати артефакти сумації тіней та кращій деталізації зон інтересу, DBT покращив діагностику та диференційну діагностику доброякісних та злоякісних змін ГЗ, що надало змогу підвищити рівень ранньої діагностики РГЗ на 7,1 %, зменшити кількість інвазивних досліджень на 26,1 %, додаткових неінвазивних досліджень - на 19,2 %. Використання DBT у скринінгу та 100 % верифікація всіх підозрілих знахідок можливо змінить ці показники, але це потребує подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Андрущенко І. В. 
IX Міжнародний медичний форум (25 - 27 квітня 2018 р., м. Київ). Науково-практична конференція "Інноваційні методи у променевій діагностиці" / І. В. Андрущенко, А. В. Гурандо // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2018. - № 2. - С. 99. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
10.

Гурандо А. В. 
Склероз маммарних артерій в жінок у перименопаузі як ранній маркер атеросклерозу / А. В. Гурандо, О. О. Єфіменко, І. М. Ретунська // Репродуктив. ендокринологія. - 2019. - № 6. - С. 66-69. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р712.1 + Р410.210.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського