Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гаркуша В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Поліцейська діяльність : підручник / А. Є. Фоменко, О. С. Юнін, Л. Р. Наливайко, К. В. Бахчев , А. О. Собакарь, Р. В. Миронюк, Б. О. Логвиненко, О. Ф. Кобзар, Р. М. Опацький, В. П. Мороз, Г. О. Блінова, В. В. Шаблистий, Р. Ю. Молчанов, В. В. Гаркуша, С. І. Шевченко, О. М. Кучеренко, Л. В. Бобрішова, О. В. Нестерцова–Собакарь, Л. М. Сукмановська, Б. П. Онищенко, В. В. Репело, М. О. Шевяков, С. А. Рижкова, О. І. Мамчій, Д. В. Свердлов, Н. М. Удалова, О. В. Захарченко, К. О. Пісоцька, М. І. Репан, С. О. Ігнатов; ред.: О. С. Юнін; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпропетровськ : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2022. - 431 c. - Бібліогр.: с. 407-431 - укp.

Розглянуто теоретико-правові основи поліцейської діяльності (ПД). Наведено поняття ПД, виокремлено її ознаки, визначено принципи та стандарти ПД, наведено її функції, розкрито форми та методи ПД. Виокремлено світові стандарти ПД і стан їх реалізації в діяльності національної поліції. З'ясовано та розкрито адміністративно-правовий статус поліцейського в Україні та в зарубіжних країнах. Виокремлено та розкрито сутність превентивної, адміністративно-юрисдикційної та сервісно-обслуговуючої видів ПД. Розкрито сутність і зміст процедур реалізації різновидів ПД, зокрема: у сфері забезпечення публічного порядку та безпеки, у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у сфері обслуговування населення в межах окремих дільниць і громад, у сфері забезпечення та захисту прав дітей, у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, у сфері забезпечення об'єктів дозвільної системи, у сфері забезпечення прав і свобод людей під час надзвичайних ситуацій, у сфері надання адміністративних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013-9 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яковенко В. С. 
Тенденції розвитку ринку генерації сонячної енергії України / В. С. Яковенко, В. В. Гаркуша // Бізнес Інформ. - 2021. - № 4. - С. 114-119. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз і пошук причин специфічного розвитку ринку сонячної енергетики України, встановлення взаємодії та ролі держави, монополістів-генераторів та малих генеруючих устаткувань у приватних домогосподарствах. У результаті дослідження розглянуто: специфіку утворення частки сегмента сонячних електростанцій серед відновлюваних джерел енергії; найбільші компанії - генератори сонячної енергії в Україні; динаміку зміни "зеленого" тарифу та встановленої потужності сонячних електростанцій протягом останнього десятиріччя; розвиток напрямку малих сонячних електростанцій, що встановлюються домогосподарствами, та найбільші генеруючі області України за кількістю та встановленою потужністю СЕС домогосподарств. Аналізуючи сучасні аналітичні звіти про генерацію відновлювальної енергії, доречно відмітити, що наразі лише створюється система показників, які відображають реальний стан розвитку відновлювальної енергетики, тому є певна перспектива наукового пошуку в цьому напрямі. Визначено сучасні проблеми розвитку генеруючого ринку відновлювальної енергетики, серед яких визначено такі: зміна законодавства щодо "зеленого" тарифу, що призводить до зміни інвестиційного клімату та привабливості проєктів з генерації, суперечливі механізми тарифних аукціонів; потенційна загроза нестачі акумулюючих і транспортних потужностей (у зв'язку з непропорційним розвитком обсягів генерації та її інфраструктурного забезпечення) тощо. На основі аналізу існуючих тенденцій розвитку зроблено висновки щодо майбутнього стану та розвитку ринку генерації сонячної енергії. Встановлено потребу у формуванні виваженої національної стратегії з розвитку відновлювальної енергетики з урахуванням сучасних умов зниження "зеленого" тарифу та вартості генеруючого обладнання, а також з огляду на національні інтереси держави, інтереси монополістів і домогосподарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Гронь О. В. 
Методи оцінки ефективності міжнародної маркетингової стратегії консалтингової компанії / О. В. Гронь, В. О. Гаркуша // Бізнес Інформ. - 2021. - № 10. - С. 31-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - полягає в дослідженні особливостей міжнародного ринку консалтингових послуг у сфері технічного проєктування та інжинірингу, аналізі існуючих методів оцінки ефективності міжнародної маркетингової стратегії компанії та визначенні найбільш релевантних методів для оцінки маркетингового механізму в компанії сфери консалтингу. Аналіз здійснювався шляхом порівняння та зіставлення теоретичних і практичних результатів конкретних критеріїв і методик, враховуючи специфіку сфери консалтингу, динамізм і мінливість даного ринку, який стрімко зростає та має потенціал до подальших модифікацій. Розглянуто тенденції та характерні особливості міжнародного ринку консалтингових послуг з інжинірингу. Проаналізовано існуючі методи оцінки ефективності міжнародної маркетингової стратегії компанії та визначено найбільш оптимальні методи залежно від ринку, на якому працює компанія, її внутрішніх ресурсних можливостей і сили впливу факторів зовнішнього середовища. У результаті дослідження систематизовано практичні методи оцінки ефективності маркетингової стратегії консалтингової компанії та визначено найефективніший інструментарій для оцінки доцільності, рентабельності, вигідності тієї чи іншої міжнародної маркетингової стратегії для консалтингової компанії, а також сформовано комплексне стратегічне планування міжнародної маркетингової діяльності з урахуванням особливостей сфери консалтингу, на основі якого працюють виокремлені методи. Перспективами подальших досліджень є аналіз пакетних методів факторного аналізу, матричного регресійного аналізу для моделювання взаємозв'язків між латентними змінними маркетингової стратегії та більш детальної оцінки її ефективності саме для консалтингової компанії на міжнародному ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.1-210.3 + У521.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Бікулов Д. Т. 
Стратегічний менеджмент портфеля брендів структурного підрозділу ТНК на локальному ринку / Д. Т. Бікулов, В. А. Гаркуша, О. О. Головань, О. М. Олійник, С. В. Маркова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 2. - С. 80-89. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У практиці здійснення брендингу для керівників підприємств найбільш проблемним та актуальним питанням є вибір і використання відповідних методів управління брендами й обгрунтування стратегій їх розвитку. Бренд-стратегія є моделлю планованих завдань і розробки заходів брендингу, що спрямовані на отримання конкурентної переваги та збільшення капіталу бренду. Для управління портфелем брендів та обгрунтування стратегій розвитку запропоновано матричні методики. Методика Brand Dynamics надає змогу побудувати карту позицій брендів у портфелі та обрати відповідні стратегії їх розвитку. Матриця ADL/LC на основі аналізу двох параметрів, зокрема стадії життєвого циклу брендів та їх конкурентної позиції, надає можливість сформувати стратегії розвитку брендів, а також визначити збалансованість портфеля в цілому. За допомогою матричних методів проаналізовано портфель брендів Carlsberg Ukraine, що є структурним підрозділом ТНК Carlsberg Group на вітчизняному локальному броварному ринку. Портфель брендів локального підрозділу ТНК Carlsberg Group - Carlsberg Ukraine на вітчизняному броварному ринку є збалансованим. Застосування методик ADL/LC і Brand Dynamics надає змогу компанії галузі броварництва визначати позиції своїх брендів залежно від ступеня лояльності споживачів і конкурентного стану на ринку та спрогнозувати їхній майбутній розвиток, використовуючи відповідні запропоновані стратегії. Визначено, що для бренду "Львівське" доцільно використовувати стратегію утримання позицій; для брендів квас "Тарас" і сидр "Somersby" - стратегії швидкого зростання; для бренду "Carlsberg" - стратегію зростання за рахунок розширення пропозиції або підтримки додатковими інвестиціями; для бренду "Балтика" - стратегію вибіркового зростання; для бренду "Арсенал" - стратегію вибіркового розвитку через утримання ніші; для бренду "Жигулівське" - стратегію вибіркового розвитку через досягнення лідерства в ціноутворенні; для бренду "Славутич" - стратегію ребрендингу або поступового виведення з ринку; для бренду "Guinness" - стратегію утримання ніші.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-803.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гаєвський В. В. 
Дослідження закономірностей формування транспортних послуг / В. В. Гаєвський, В. П. Колесніков, В. В. Гаркуша // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2019. - № 16. - С. 6-15. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування транспортних послуг. Визначено сутність ринку транспортних послуг, його структуру та функції, а також об'єктивні умови його функціонування на теренах національної економіки нашої держави. Надано визначення категорій таких як "ринок транспортних послуг" та "транспортна послуга". На підставі аналізу багатьох наукових робіт узагальнено класифікацію транспортних послуг для відповідної сегментації даного ринку. Розглянуто види конкуренції на ринку транспортних послуг, її вплив на розвиток національної транспортної системи. Надано пропозицію щодо подальшого розвитку транспортних послуг. Транспорт - як рівноправний суб'єкт ринку порівняно з іншими галузями економіки також має повноцінно вписуватись в ці відносини. Ринкові відносини є невід'ємною складовою всіх галузей економіки нашої держави. Транспорт з урахуванням власної специфіки щодо дотримання об'єктивних законів ринку повинен забезпечувати ефективне функціонування вільного економічного простору України, а також має забезпечувати належну рентабельність підприємств транспортного бізнесу. При здійсненні дослідження стосовно закономірностей формування транспортних послуг є необхідним вибір оптимального виду транспорту для здійснення перевезення. Одним з основних критеріїв привиборі транспорту для пересування товару є його економічна доцільність. Однак, необхідно також виділити ряд інших критеріїв: територіальна доступність; прохідність; енергоефективність; обмеженість в часі (актуально для товарів термінової необхідності, особливо, якщо ці товари є життєво необхідними, в екстремальних умовах, або товари мають швидко вичерпаний термін придатності), чи навпаки, часові рамки не є критичними і час транспортування можливо збільшити за умови задіяння більш економічного та доступного виду транспорту; наявність людського потенціалу та інші. Дані критерії дозволяють змінювати транспортні послуги в залежності від існуючого попиту. Це дозволить уникнути низки проблеми, не лише економічного, але і технічного характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єршова Н. Ю. 
Економічна безпека підприємства: науково-практичні аспекти обліково-аналітичного забезпечення / Н. Ю. Єршова, М. О. Ткаченко, В. О. Гаркуша, О. Ю. Мірошник, Л. М. Новак-Каляєва // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 2. - С. 142-149. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Кількість прибуткових підприємств, величина їхнього фінансового результату до оподаткування, показники рентабельності господарської діяльності є одними з критеріїв забезпечення економічної безпеки підприємств. Виявлено, що основними причинами економічної небезпеки підприємств є: нестабільна економічна та політична ситуація в державі, що змушує функціонувати підприємств в умовах високого ступеня ризику і невизначеності. Це потребує формування та реалізації адекватної економічної політики, економічної поведінки в ринковому середовищі, поєднання принципів раціональності і доцільного ризику в господарській діяльності підприємств; наявність певних інтересів у суб'єктів ринку, їхнього прагнення до збільшення прибутків загострюють конкурентну боротьбу, що безпосередньо впливає на рівень їхньої економічної безпеки; обмеженість фінансових ресурсів підприємства потребує від розробки ефективних технологій виробництва застосування економічних інструментів для підтримання на потрібному рівні ліквідності та рентабельності, якісного використання власних ресурсів. Дістали подальшого розвитку науково-практичні аспекти обліково-аналітичного забезпечення економічної безпеки підприємства. Установлено, що сутність економічної безпеки підприємства полягає в захисті або збереженні стану організації господарської діяльності для забезпечення реалізації власних інтересів, оптимального використання ресурсів, збереження та поліпшення показників рентабельності та ліквідності. Обгрунтовано, що економічну безпеку підприємства можна охарактеризувати у двох аспектах: захист і стан, які охоплюють три аспекти: інтереси, ресурси, фінансовий стан. Установлено, що на результативність ухвалених управлінських рішень із забезпечення економічної безпеки та реалізації відповідної стратегії впливає якість інформаційного ресурсу шляхом створення і використання власного і зовнішнього інформаційного поля підприємства. Визначено, що особливого значення для підвищення якості обліково-аналітичного забезпечення має інформація, що міститься у фінансовій звітності. Забезпечення економічної безпеки підприємства неминуче пов'язане з невизначеністю оцінок майбутніх подій фінансового характеру. Ця невизначеність практично долається своєчасним виявленням та обліком ризик-факторів до умов формування майбутніх фінансових подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лебідь О. В. 
Особливості діяльності офшорних зон та їх роль у системі світових фінансових центрів / О. В. Лебідь, В. О. Гаркуша // Бізнес Інформ. - 2019. - № 11. - С. 290-296. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено аналіз діяльності офшорних зон у площині чотирьох складових SWOT-аналізу та узагальнено позитивні і негативні наслідки функціонування офшорних центрів в Україні та світі. Досліджуючи та систематизуючи наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених, розглянуто наслідки відсутності державного контролю за діяльністю підприємств із офшорним статусом у податкових гаванях, виявлено тенденції та особливості розвитку офшорної діяльності в Україні та світі, а також оцінено вплив тінізації офшорних операцій на економічний розвиток України. У ході дослідження систематизовано та проаналізовано статистичні дані міжнародних фінансових інститутів з метою окреслення обсягів фінансових потоків у офшорних юрисдикціях. Визначено тенденції розвитку фінансових каналів у податкових гаванях. Обгрунтовано економічні загрози від активного використання українськими підприємцями пільгових центрів оподаткування на рівні держави. Перспективою подальших досліджень у даному напрямі є виявлення на сучасному етапі розвитку світової економіки впливу офшоризації на економічне становище окремих країн світу та на ділову репутацію компанії, оскільки, зазвичай, основною метою діяльності офшорних зон є приховування власності, ухилення від оподаткування, проведення незаконних транскордонних схем та операцій. З іншого боку, подальший розвиток податкових гаваней та обсягів офшоризації може привести до вдосконалення бізнес-процесів зовнішньоекономічної діяльності, інвестування та капіталізації, а також забезпечить збереження активів корпорацій та стабільність в управлінні ризиками, втім, тільки за умови прозорої та гнучкої політики компаній, узгодженої із закононодавчою базою держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єршова Н. Ю. 
Економічна безпека підприємства: науково-практичні аспекти обліково-аналітичного забезпечення / Н. Ю. Єршова, М. О. Ткаченко, В. О. Гаркуша, О. Ю. Мірошник, Л. М. Новак-Каляєва // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 2. - С. 142-149. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Кількість прибуткових підприємств, величина їхнього фінансового результату до оподаткування, показники рентабельності господарської діяльності є одними з критеріїв забезпечення економічної безпеки підприємств. Виявлено, що основними причинами економічної небезпеки підприємств є: нестабільна економічна та політична ситуація в державі, що змушує функціонувати підприємств в умовах високого ступеня ризику і невизначеності. Це потребує формування та реалізації адекватної економічної політики, економічної поведінки в ринковому середовищі, поєднання принципів раціональності і доцільного ризику в господарській діяльності підприємств; наявність певних інтересів у суб'єктів ринку, їхнього прагнення до збільшення прибутків загострюють конкурентну боротьбу, що безпосередньо впливає на рівень їхньої економічної безпеки; обмеженість фінансових ресурсів підприємства потребує від розробки ефективних технологій виробництва застосування економічних інструментів для підтримання на потрібному рівні ліквідності та рентабельності, якісного використання власних ресурсів. Дістали подальшого розвитку науково-практичні аспекти обліково-аналітичного забезпечення економічної безпеки підприємства. Установлено, що сутність економічної безпеки підприємства полягає в захисті або збереженні стану організації господарської діяльності для забезпечення реалізації власних інтересів, оптимального використання ресурсів, збереження та поліпшення показників рентабельності та ліквідності. Обгрунтовано, що економічну безпеку підприємства можна охарактеризувати у двох аспектах: захист і стан, які охоплюють три аспекти: інтереси, ресурси, фінансовий стан. Установлено, що на результативність ухвалених управлінських рішень із забезпечення економічної безпеки та реалізації відповідної стратегії впливає якість інформаційного ресурсу шляхом створення і використання власного і зовнішнього інформаційного поля підприємства. Визначено, що особливого значення для підвищення якості обліково-аналітичного забезпечення має інформація, що міститься у фінансовій звітності. Забезпечення економічної безпеки підприємства неминуче пов'язане з невизначеністю оцінок майбутніх подій фінансового характеру. Ця невизначеність практично долається своєчасним виявленням та обліком ризик-факторів до умов формування майбутніх фінансових подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гаркуша В. С. 
Обгрунтування рецептур твердіючих сумішей на основі вуглевміщуючих порід Західного Донбасу для комбінованих кріплень капітальних виробок : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.04 / В. С. Гаркуша; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Дніпро, 2017. - 20 c. - укp.

На основі вперше встановлених закономірностей реологічних і структурно-механічних процесів у твердіючих сумішах на основі вуглевміщуючих порід Західного Донбасу вирішено актуальну науково-технічну задачу з обгрунтування раціональних рецептур твердіючих сумішей як елемента комбінованого гірничого кріплення. На основі експериментальних досліджень доведено, що механічна міцність готового цементного каменю на основі вуглевміщуючих порід є достатньою для забезпечення технологічних і експлуатаційних потреб комбінованого кріплення, яке використовують для підтримання стійкості капітальних виробок шахт Західного Донбасу. Розроблено методику проектування параметрів твердіючих сумішей для комбінованих кріплень з тампонажем закріпного простору та кріплення типу АСН-А ("арка - сітка - набризк - анкер"). Проведено дослідно-промислові роботи зі зведення комбінованого кріплення із використанням розроблених твердіючих сумішей, доведено економічну ефективність їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.02 + И141.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Солодянкин А. В. 
Тампонажные и торкрет-бетонные смеси для крепления капитальных выработок угольных шахт / А. В. Солодянкин, М. А. Выгодин, В. В. Коваленко, В. С. Гаркуша, А. З. Прокудин // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 39. - С. 52-57. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Предложен комплекс мероприятий относительно технологии подземной переработки шахтных пород Западного Донбасса. Приведен анализ строительных смесей, опыт использования которых имел место на шахтах Западного Донбасса. Выполнен подбор гранулометрического состава тампонажных и торкрет-бетонных материалов на основе шахтных пород исходя из классических рекомендаций для тяжелых бетонов. Сделаны выводы относительно степени дробимости использованных пород и приведены данные относительно выхода каждой фракции в процентах по массе. Выполнен подбор рациональных составов тампонажных и торкрет-бетонных смесей на основе слабых шахтных пород. Исследованы реологические свойства тампонажных смесей и физико-механические свойства тампонажного и торкрет-бетонного камня. Сделаны выводы о преимуществах и недостатках тампонажных и торкрет-бетонных смесей на основе шахтных пород по сравнению с ранее использованными материалами (цементно-песчаный раствор, ангидрит, фосфогипс). Оценка качества тампонажных растворов на основе шахтных пород проводилось по степени устойчивости к процессу седиментации, прокачиваемости насосными установками, водоудерживающей способности. Получены закономерности относительно кинетики твердения тампонажных и торкрет-бетонных материалов. Даны рекомендации относительно оптимальных составов тампонажных и торкрет-бетонных смесей.


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.24 + И131.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки : навч. посіб. / С. М. Алфьоров, В. В. Гаркуша, Д. В. Голобородько, Д. Г. Заброда, В. П. Кононець; ред.: С. М. Алфьоров; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Х. : Право, 2014. - 302, [1] c. - Бібліогр.: с. 277-298 - укp.

Розкрито загальні положення адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян та справ про адміністративні правопорушення. Визначено поняття та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки. Висвітлено розгляд та вирішення звернень громадян, справ про адміністративні правопорушення підрозділами міліції громадської безпеки. Визначено особливості розгляду та вирішення справ за правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку; встановлений порядок управління; у сфері порушення правил безпеки дорожнього руху; у сфері забезпечення дозвільної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гаркуша В. В. 
Контрольна діяльність Державної автомобільної інспекціі за правомірністю експлуатації транспортних засобів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Гаркуша; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2012. - 20 с. - укp.

Комплексно досліджено питання контрольної діяльності Державтоінспекції МВС України за правомірністю експлуатації транспортних засобів. Проаналізовано статус Державтоінспекції МВС України у сфері контролю за правомірністю експлуатації транспортних засобів. Визначено цілі, завдання та функції Державтоінспекції МВС України, її компетенцію як суб'єкта контролю за правомірністю експлуатації транспортних засобів розглянуто як сукупність владних повноважень (прав і обов'язків) у зазначеній сфері. З'ясовано форми та методи здійснення контролю Державтоінспекції МВС України за правомірністю експлуатації транспортних засобів. Запропоновано розглядати справи про порушення Правил дорожнього руху в спрощеному порядку, тобто без складання протоколу про адміністративне правопорушення у разі, якщо особа не оспорює правопорушення. На основі аналізу соціологічних досліджень, законодавства, адміністративної практики Державтоінспекції МВС України, судової практики, статистичних даних визначено шляхи вдосконалення здійснення контролю працівниками Державтоінспекції МВС України за правомірністю експлуатації транспортних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Левіт І. Б. 
Теоретична механіка : підручник / І. Б. Левіт, В. О. Сукманов, В. Б. Гаркуша, І. О. Миронова; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. - Донецьк, 2008. - 421 c. - Бібліогр.: с. 416. - укp.

Викладено засади теоретичної механіки, зокрема, статики, кінематики та динаміки. Наведено інформацію про геометричне додавання та розкладання сил, умови рівноваги системи сил, способи визначення координат центрів ваги тіл, абсолютний, відносний і переносний рух точки, кінематичні рівняння Ейлера, закони механіки Ньютона, теорію коливань, теореми динаміки точки та механічної системи, принцип Даламбера, елементарну теорію удару.

Освещены основы теоретической механики, в частности, статики, кинематики, динамики. Приведена информация о геометрическом сложении и разложении сил, условиях равновесия системы сил, способах определения координат центров веса тел, абсолютном, относительном и переносном движении точки, кинематическом уравнении Эйлера, законах механики Ньютона, теории колебаний, теоремах динамики точки и механической системы, принципе Даламбера, элементарной теории удара.


Індекс рубрикатора НБУВ: В21я73-1

Шифр НБУВ: СО28128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Клигуненко Е. Н. 
Клиническое обоснование применения цефуроксима с целью антибиотикопрофилактики при ургентных "условно-чистых" операциях на органах брюшной полости / Е. Н. Клигуненко, А. Н. Панин, Ю. С. Петренко, С. Г. Кизь, В. Н. Дубина, Т. В. Боброва, В. В. Гаркуша, Л. С. Сорокина // Хірургія України. - 2007. - № 3. - С. 62-66. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

В исследуемую группу вошли 227 больных с "условно-чистой" (по классификации Американской ассоциации хирургов) ургентной абдоминальной хирургической патологией, находившихся на лечении в отделении интенсивной терапии N 2 Клинического объединения скорой медицинской помощи г. Днепропетровск в 2006 г. В зависимости от проводимой антибиотикопрофилактики все больные разделены на 3 группы: I группа (100 человек) получала препарат цефуроксим, II (97) - цефалоспорины III поколения, в III группе (30 больных) до начала операции антибиотик по разным причинам не был введен. Методом случайного выбора I группа разделена на две равноценные подгруппы: в Iа подгруппе (50 человек) больные получали оригинальный препарат цефуроксим, в Iб подгруппе (50) - препарат кимацеф (производства "Артериум"). Проявления гнойно-септических осложнений выявлены у 17-ти (7,48 %) больных. Умерших не было. Наибольший процент осложнений - 13,3 % (4 больных) - зафиксирован в III группе. Во II группе, где для профилактики использован цефтриаксон, гнойные осложнения выявлены у 11-ти (11,3 %) больных. Наименьшая частота гнойно-септических осложнений (2 больных или 2 %) выявлена в I группе, получавшей в качестве антибиотикопрофилактики препарат цефуроксим. Сделан вывод, что антибиотики, длительно применяемые в данном стационаре в качестве лечебных препаратов, должны быть исключены из схем антибиотикопрофилактики. С целью антибиотикопрофилактики препарат цефуроксим можно рекомендовать к широкому применению при ургентных абдоминальных "условно-чистых" операциях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Недюха М. П. 
Система оподаткування в Україні: концептуальні виміри : монографія / М. П. Недюха, В. А. Форостовець, В. С. Гаркуша, Ю. Г. Пащенко; Ін-т законодавства ВР України. - К. : МП Леся, 2007. - 400 c. - Бібліогр.: с. 389-399. - укp.

Розглянуто організаційно-правові засади проекту Податкового кодексу України в контексті реформування вітчизняної податкової системи. Охарактеризовано загальнодержавні та місцеві податки і збори, зокрема, акцизний і екологічний податки, державне мито, податки на доходи фізичних осіб і транспортні засоби, судовий збір, рентну плату за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні. Наведено інформацію про спеціальні податкові режими, порядок придбання торгового патенту, податок за торгові місця на ринку, збір з власників собак. Увагу приділено питанням систематизації та кодифікації податкового законодавства України.

Рассмотрены организационно-правовые основы проекта Налогового кодекса Украины в контексте реформирования отечественной налоговой системы. Охарактеризованы общегосударственные и местные налоги и сборы, в частности, акцизный и экологический налоги, государственная пошлина, налоги на доходы физических лиц и транспортные средства, судебный сбор, рентная плата за нефть, природный газ и газовый конденсат, добываемые в Украине. Приведена информация о специальных налоговых режимах, порядке приобретения патента, налоге на торговые места на рынке, сборе с владельцев собак. Уделено внимание вопросам систематизации и кодификации налогового законодательства Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Недюха М. П. 
Новітні тенденції реформування державної податкової служби України : монографія / М. П. Недюха, В. А. Форостовець, В. С. Гаркуша, Ю. Г. Пащенко; Ін-т законодавства ВР України. - К. : Леся, 2007. - 335 c. - Бібліогр.: с. 298-324. - укp.

Висвітлено організаційні та правові засади стратегії модернізації державної податкової служби України, визначено основні напрями її реформування. Розкрито роль міжнародних організацій у процесі здійснення заходів плану програми "Модернізація державної податкової служби України-1". Визначено особливості адаптації вітчизняного податкового законодавства до законодавства Європейського Союзу та вимог положень Світової Організації Торгівлі. Проаналізовано концептуальні аспекти управління персоналом державної податкової служби України, розглянуто питання гармонізації відносин платників податків і держави.

Освещены организационные и правовые основы стратегии модернизации государственной налоговой службы Украины, определены основные направления ее реформирования. Раскрыта роль международных организаций в процессе осуществления мероприятий плана программы "Модернизация государственной налоговой службы Украины-1". Определены особенности адаптации отечественного налогового законодательства к законодательству Европейского Союза и требованиям положений Мировой Организации Торговли. Проанализированы концептуальные аспекты управления персоналом государственной налоговой службы Украины, рассмотрены вопросы гармонизации отношений налогоплательщиков и государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гаркуша В. В. 
Економічно-інституційні аспекти регулювання монопольної влади в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук / В. В. Гаркуша; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження сутності, причин виникнення та механізмів реалізації монопольної влади, а також економічно-інституціональних механізмів регулювання її негативних наслідків. Визначено базові основні форми реалізації такої влади. Доведено необхідність розробки комплексних кількісних індикаторів соціально-загрозливих наслідків монополізму. Запропоновано динамічну модель визначення соціально-виправданої норми прибутку, а також межі, за якою можна констатувати зловживання монопольною владою. Розроблено методику визначення факту встановлення економічними суб'єктами стратегічних бар'єрів у відповідній галузі на підставі аналізу динаміки входження та виходу фірм з ринку, динаміки обсягів випуску відповідної товарної групи та динаміки цін за відповідний період. Створено алгоритм оцінки впливу вертикальних обмежень на конкуренцію. Сформульовано практичні рекомендації щодо формування інституційно-економічних складових антимонопольної практики та механізмів її реалізації на національному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гаркуша В. С. 
Реформування економічної діяльності та її вплив на податкову політику в Україні : Навч. посіб. / В. С. Гаркуша, М. П. Недюха, В. А. Форостовець; Держ. подат. адмін. України, Ін-т законодавства ВР України. - К. : МП Леся, 2005. - 639 c. - укp.

Висвітлено організаційно-правові засади реформування економічної діяльності юридичних та фізичних осіб як суб'єктів підприємницької активності. Розглянуто питання формування податкової політики, її подальшого вдосконалення за умов реалізації Стратегічного плану розвитку державної податкової служби України на період до 2013-го р. Досліджено проблеми гармонізації відносин підприємців і держави, зокрема захист майнових прав платників податків під час застосування адміністративних методів стягнення податкового боргу органами державної податкової служби.

Освещены организационно-правовые основы реформирования экономической деятельности юридических и физических лиц как субъектов предпринимательской активности. Рассмотрены вопросы формирования налоговой политики, ее дальнейшего усовершенствования в условиях реализации Стратегического плана развития государственной налоговой службы Украины на период до 2013-го г. Исследованы проблемы гармонизации отношений предпринимателей и государства, в частности защита имущественных прав плательщика налогов в случае применения административных методов взыскания налогового долга органами государственной налоговой службы.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-183я73 + Х829(4УКР)2я73 + Х839(4УКР)901.301я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гаркуша В. С. 
Організаційно-правові основи модернізації процесів попередження та виявлення правопорушень у сфері обігу спирту та алкогольних напоїв : Моногр. / В. С. Гаркуша, О. М. Мойсюк, М. П. Недюха, С. П. Позняков; Держ. податк. адмін. України, Ін-т законодавства ВР України. - К. : МП "Леся", 2005. - 372 c. - Бібліогр.: с. 318-351. - укp.

Розглянуто проблемні питання організаційно-правового забезпечення державного контролю у сфері обігу спирту та алкогольних напоїв. Проаналізовано особливості документообігу, що супроводжує рух сировини та готової продукції на підприємствах-виробниках даних видів продукції та напоїв, підприємствах торгівлі. Описано механізм дії, створення та впровадження автоматизованої інформаційної системи контрольно-запобігального моніторингу у даній сфері з використанням методів спеціального декларування визначених господарських операцій та ідентифікації продукції.

Рассмотрены проблемные вопросы организационно-правового обеспечения государственного контроля в сфере оборота спирта и алкогольных напитков. Проанализированы особенности документооборота, сопровождающего движение сырья и готовой продукции на предприятиях-производителях данных видов продукции и напитков, предприятиях торговли. Описан механизм действия, создания и внедрения автоматизированной информационной системы контрольно-предупредительного мониторинга в данной сфере с учетом методов специального декларирования определенных хозяйственных операций и идентификации продукции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)712.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гаркуша В. С. 
Особиста безпека працівників державної податкової служби України : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. С. Гаркуша, Ю. В. Корнєєв, В. О. Шамрай; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України, Ін-т законодавства ВР України. - К. : МП "Леся", 2005. - 568 c. - Бібліогр.: с. 551-567. - укp.

Висвітлено теоретичні аспекти особистої безпеки працівників державної податкової служби України, наведено практичні рекомендації безпечної поведінки в різних екстремальних ситуаціях. Визначено фактори, що впливають на безпечні умови діяльності працівників податкової міліції (ПМ). Розкрито суть понять стресу, депресії, конфлікту, викладено засоби регуляції під час стресу в діяльності працівників ПМ. Надано практичні рекомендації щодо спілкування співробітників ПМ з різними категоріями осіб.

Освещены теоретические аспекты личной безопасности работников государственной налоговой службы Украины, приведены практические рекомендации безопасного поведения в различных экстремальных ситуациях. Определены факторы, влияющие на безопасные условия деятельности работников налоговой милиции (НМ). Раскрыта сущность понятий стресса, депрессии, конфликта, изложены средства регуляции при стрессе в деятельности работника НМ. Даны практические рекомендации по общению сотрудников НМ с различными категориями лиц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 п:Ю9 я7 + Х819(4УКР)112.011.024 я7 + Ю935.21-69 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського