Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (24)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАЦЕНК$<.>+<.>A=ВИТА$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 323
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Даценко І. С. 
Аналіз економічної ефективності ранньої діагностики та фармакотерапії легеневої артеріальної гіпертензії / І. С. Даценко // Фармацевт. журн. - 2023. - 78, № 1. - С. 46-57. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Упродовж останніх десятиліть політики у сфері охорони здоров'я значну увагу приділяють ранній діагностиці для впровадження цільових та інноваційних методів лікування. Рання діагностика легеневої артеріальної гіпертензії (ЛАГ) пов'язана з поліпшенням тривалого виживання, тому скринінг груп високого ризику є розумною стратегією для покращання результатів у лікуванні ЛАГ. Сьогодні скринінг є важливою частиною профілактичної медицини, значення якого полягає в тому, щоб визначити хворобу на ранній та предсимптомній стадії. Усі системи охорони здоров'я мають обмежені ресурси та стикаються з альтернативними витратами; це означає, що будь-яка інвестиція в інструмент скринінгу відбуватиметься за рахунок інших медичних послуг на шкоду тим пацієнтам, які пройшли б лікування. Визнаючи альтернативні витрати, системи охорони здоров'я можуть вимагати, щоб втручання в охорону здоров'я були як клінічно, так і економічно ефективними, щоб розглядати їх для впровадження. Мета роботи - виконання аналізу економічної ефективності ранньої діагностики та фармакотерапії ЛАГ. В основі здійсненого аналізу економічної ефективності ранньої діагностики та фармакотерапії ЛАГ лежить модель "витрати - корисність", що оцінює виживаність пацієнтів, яка значно поліпшується за рахунок зменшення затримки діагностики лАГ та свідчить про запобігання передчасної смерті недіагностованих пацієнтів. Аналіз вхідних даних було виконано зі застосуванням системно-оглядового, документального, інформаційного та графічного методів дослідження. Результат дослідження свідчить, що вибір цільової групи населення та рівень охоплення цієї групи ризику діагностикою є критичним для рентабельності впровадження діагностичного скринінгу ЛАГ. Зменшення цих показників призводить до зниження гранично допустимої вартості діагностичного скринінгу, а отже до зниження його рентабельності в умовах реальної медичної практики. Впровадження нових методів лікування та відповідне збільшення корисності виявлення ЛАГ є найбільш позитивно впливовим на рентабельність програми діагностичного скринінгу ЛАГ. Виконаний аналіз економічної ефективності є першою спробою економічної оцінки зменшення термінів затримки діагностики ЛАГ у прівнянні з її перевагами для системи охорони здоров'я і суспільства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Хоботова Е. Б. 
Радіоактивність відходів металургійних підприємств / Е. Б. Хоботова, В. В. Даценко // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 100. - С. 63-71. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.109.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Зародження та розвиток військової справи в епоху холодної зброї : навч. посіб. для курсантів вищ. військ. навч. закл. / І. І. Фурман, С. В. Сидоров, О. М. Куцька, О. М. Даценко, В. Д. Макаров, І. С. Печенюк, Р. І. Пилявець; Національний університет оборони України. - Київ : НУОУ, 2023. - 120, [2] c. - Бібліогр.: с. 119-[121] - укp.

У навчальному посібнику на основі аналізу матеріалів наукових розробок авторського колективу, іноземних і вітчизняних видань висвітлено загальний процес розвитку холодної зброї та її різновидів, розкрито її застосування у війнах минулого, вплив удосконалення холодної зброї на розвиток тактики та загалом воєнного мистецтва. Посібник призначений для курсантів і слухачів кафедри підготовки офіцерів запасу в межах вивчення навчальної дисципліни “Історія війн і воєнного мистецтва (у тому числі історія Українського війська)", а також для розширення кругозору слухачів Національного університету оборони України. Водночас матеріал, викладений у посібнику, буде корисним для науково-педагогічних працівників і всіх, хто цікавиться розвитком озброєння та військової техніки, всесвітньою та вітчизняною воєнною історією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц808 г я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Даценко І. С. 
Клінічна характеристика хворих, госпіталізованих до Українського експертно-консультативного центру легеневої гіпертензії для дорослих / І. С. Даценко, А. В. Кабачна // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 3. - С. 12-21. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Легенева артеріальна гіпертензія (ЛАГ) - це група рідкісних, злоякісних за характером захворювань, які без оптимального лікування швидко призводять до летального результату (середня виживаність хворих за відсутності специфічної терапії становить 2,8 роки з моменту встановлення діагнозу). Найчастіше цю нозологію діагностують в більш ранньому віці та переважно у хворих жіночої статі. Світова тенденція вказує на переважання ЛАГ у жінок над чоловіками у 2 - 4 рази. Мета роботи - дослідження стану стаціонарних хворих для визначення стратегії медичної допомоги та визначення шляхів удосконалення фармацевтичного забезпечення хворих на ЛАГ. Об'єктом дослідження були результати ретроспективного аналізу медичних карток стаціонарних хворих - 93-х пацієнтів, госпіталізованих до Українського експертно-консультативного центру легеневої гіпертензії для дорослих, що створений на базі ННЦ "Інститут кардіології ім. Н. Д. Стражеско НАМН України". Під час виконання дослідження використано аналітичний, документальний, інформаційний, графічний та ретроспективний методи. За результатом проведеного ретроспективного аналізу 93-х медичних карток стаціонарних хворих, які перебували на обліку та проходили лікування в Українському експертно-консультативному центрі ЛГ для дорослих за період з 2018 по 2021 рр., встановлено, що майже всі хворі на ЛАГ мають порушення в роботі серця та інші супутні патологічні стани. Період перебування на стаціонарному лікуванні полягав у проведенні підтримуючої терапії з застосуванням діуретиків (спіронолактон, фуросемід, трифас, торсід, торасемід), антикоагулянтів (варфарин), серцевих глікозидів (дигоксин) та препаратів заліза (мальтоферфол) та специфічної терапії зі застосуванням блокаторів кальцієвих каналів (амлодипін), аналогів простацикліну (вентавіс), антагоністів рецепторів ендотеліну (бозентан) та інгібіторів фосфодіестерази типу 5 (силденафіл, но-лаг). Період перебування на стаціонарному лікуванні полягав у проведенні підтримуючої та специфічної терапії терміном від 2 до 31 дня, в середньому кількість ліжко-днів становила 8,75 днів на 1 хворого. Таким чином, результати дослідження клінічної характеристики хворих, госпіталізованих до Українського експертно-консультативного центру легеневої гіпертензії для дорослих, свідчать про необхідність визначення технології специфічної терапії ЛАГ із проведенням фармакоекономічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р11(4УКР)284.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Даценко І. С. 
Наукове обгрунтування концепції фармакоекономічного аналізу технологій ранньої діагностики та фармакотерапії легеневої артеріальної гіпертензії / І. С. Даценко, А. В. Кабачна // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 5. - С. 57-64. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Легенева артеріальна гіпертензія (ЛАГ) - це рідкісний, прогресуючий розлад, що характеризується високим кров'яним тиском (гіпертензією) в артеріях легенів (легеневій артерії) без видимої причини. Оскільки симптоми є неспецифічними, а фізичні ознаки можуть бути ледь помітними, хворобу часто діагностують на пізніх стадіях. За останні кілька десятиліть у галузі ЛАГ було досягнуто значного прогресу. Технологічний прогрес дає змогу діагностувати захворювання на ранніх стадіях, а також точніше оцінити тяжкість захворювання. Сьогодні все більш актуальними стають скринінгові дослідження для встановлення клінічного діагнозу та мінімізація втрачених можливостей без своїчасної діагностики, особливо у пацієнтів з ідіопатичною формою ЛАГ. Отже, питання ранньої діагностики, виявлення пацієнтів із підозрою на ЛАГ та підтвердження діагнозу є вкрай важливим і актуальним питанням сьогодення. Мета роботи - дослідження методики впровадження технологій ранньої діагностики та фармакотерапії ЛАГ і концептуальне представлення результатів їх впровадження. У роботі було використано доступні наукові джерела інформації щодо результатів впровадження діагностичного скринінгу для раннього виявлення ЛАГ та фармакотерапії у світі. Аналіз вхідних даних було здійснено зі застосуванням системно-оглядового, документального, інформаційного та графічного методів дослідження. Результат виконаного аналізу інформаційних матеріалів свідчить, що за останні два десятиліття було досягнуто значних успіхів у лікуванні ЛАГ і більш ніж вдвічі збільшилася виживаність пацієнтів. З'ясовано, що діагностичний скринінг є відносно унікальною медичною технологією відносно інших медичних втручань, його можна визначити як систематичне використання діагностичних технологій у осіб із групи ризику для виявлення захворювання до появи симптомів. У дослідженні запропоновано системну концепцію економічної оцінки програми діагностичного скринінгу ЛАГ для визначення її оптимального дизайну. Водночас, ця концепція уособлює комплексний ефект від впровадження технологій ранньої діагностики та фармакотерапії ЛАГ, який виражається у позитивній динаміці клінічних показників, зниженні показників смертності та підвищенні якості життя. Зауважено, що низка нових інструментів і підходів для проведення діагностичного скринінгу надають надію на те, що досягнення в діагностиці ЛАГ також вплинуть на ефективність надання медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Даценко І. С. 
Фармакоекономічне обгрунтування вибору схем специфічної терапії для лікування дорослих хворих на легеневу артеріальну гіпертензію / І. С. Даценко, А. В. Кабачна // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 4. - С. 31-41. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Легенева артеріальна гіпертензія (ЛАГ) - це прогресуюче та виснажливе захворювання, яке сприяє потовщенню та звуженню кровоносних судин у легенях, що змушує серце перекачувати кров через легені під високим тиском. В останні роки стала доступною значна кількість терапій для лікування ЛАГ. Фармакоекономічне обгрунтування вибору специфічної фармакотерапії потребує зважування ефективності та вартості лікування цього захворювання та є вкрай актуальним. Враховуючи обмеженість бюджету на охорону здоров'я, вибір лікарських засобів має грунтуватися не лише на порівняльній клінічній ефективності лікування, а й на порівняльній ефективності витрат, що забезпечує максимальну ефективність надання фармацевтичної допомоги хворим із ЛАГ. ЛАГ є орфанним захворюванням, що загрожує життю, з поганим прогнозом, і в багатьох випадках може знадобитися застосування комбінації специфічних ЛЗ незалежно від їх вартості. Як і виживання пацієнтів, якість життя є основним фактором при фармакоекономічному обгрунтуванні вибору специфічних ЛЗ для лікування легеневої артеріальної гіпертензії. Мета роботи - фармакоекономічне дослідження специфічної терапії лікування пацієнтів із ЛАГ та визначення показників "витрати - корисність", "якість життя", "QALY" у різних підходах до фармакотерапії. Об'єктом дослідження були результати аналізу схем фармакотерапій пацієнтів із ЛАГ відповідно до певного функціонального класу. Під час виконання дослідження було використано аналітичний, документальний, інформаційний, графічний та математичний методи дослідження. Зроблений фармакоекономічний аналіз щодо фармакотерапії пацієнтів із ЛАГ, що перебували у певному функціональному класі, свідчить, що для пацієнтів із функціональним класом II та III антагоністи рецепторів ендотеліну або комбінація їх із простагландинами була найменш витратною стратегією лікування і давала найбільші середні показники QALY. Водночас, одержані результати дослідження є основою розроблення диференційного фінансування терапії ЛАГ для пацієнтів із різними функціональними класами. Зазначено, що виконане дослідження є першим в Україні та може бути основою для подальших досліджень, підсилених додатковою інформацією та прямим вимірюванням впливу специфічного лікування на якість життя пацієнтів за допомогою спеціально розроблених українських запитників, які можна використовувати для оцінки приросту показника QALY під час лікування, що надасть краще уявлення щодо ефективності цих методів лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
7.

Даценко В. В. 
Поліфункціональні матеріали на основі феритів для очищення забарвлених стічних вод / В. В. Даценко, Е. Б. Хоботова, О. А. Бєліченко, В. С. Коров'янський // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 96. - С. 113-120. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Петрик І. В. 
Особливості місцевого економічного розвитку об'єднаних територіальних громад / І. В. Петрик, К. О. Горобець, М. Д. Даценко // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2022. - № 1. - С. 41-45. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено особливості місцевого економічного розвитку об'єднаних територіальних громад, зокрема в розвинених країнах світу. Наведено головні етапи місцевого економічного розвитку, надано їх характеристику. Установлено, що під впливом глобалізаційних чинників формування місцевого економічного розвитку відбувається досі. Проаналізовано підходи до визначення місцевого економічного розвитку, виділено характерні риси. Досліджено особливості сучасної моделі місцевого економічного зростання розвинених країн світу. Зазначено, що привабливість місцевої економіки є індикатором її конкурентоспроможності, а головними рушійними силами економічного зростання є сталий розвиток та багатовекторність. Установлено, що в умовах глобалізаційних змін кожна громада має вибудовувати власну гнучку стратегію розвитку з використанням дієвих механізмів та інструментів впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96-18 + У521.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Даценко І. С. 
Організація фармацевтичного забезпечення хворих на легеневу гіпертензію на прикладі м. Києва / І. С. Даценко, А. В. Кабачна, В. С. Гульпа // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 2. - С. 3-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В Україні фармацевтичне забезпечення хворих на легеневу гіпертензію, як рідкісне (орфанне) захворювання, є однією із важливих складових політики держави. Незважаючи на перманентне реформування медичного і фармацевтичного сектора, значну кількість проблем щодо формування, збалансованої системи забезпечення необхідними лікарськими засобами орфанних хворих досі не вирішено. Мета дослідження - вивчення на прикладі м. Київ процесу фармацевтичного забезпечення хворих на легеневу гіпертензію. Як об'єкт дослідження було обрано інформацію щодо закупівель для хворих м. Київ лікарських засобів, що входять до Уніфікованого клінічного протоколу екстренної, первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги "Легенева гіпертензія у дорослих" за кошти Державного та місцевого бюджетів на 2018 - 2021 рр. Використовували системно-оглядовий, документальний та маркетинговий методи дослідженння. Результати аналізу забезпечення лікарськими засобами хворих м. Київ на легеневу гіпертензію за період 2018 - 2021 рр. свідчать, що загальна потреба в них була задоволена за рахунок коштів Державного бюджету України та бюджету м. Київ на виконання міської цільової програми "Здоров'я киян" у 2018 р. на 81,46 %, а у 2019 р. - на 91,67 % від потреби. Постачання замовлених на 2020 р. лікарських засобів для лікування легеневої гіпертензії за кошти Державного бюджету України відбулося тільки наприкінці 2021 р. Із шести замовлених МНН постачання здійснено лише Ілопрост (Iloprostum), що становило 82,27 % від заявленої потреби. У 2021 р. за кошти Державного бюджету України закуплено лише силденафіл (Sildenafilum), що становить 8 % від потреби для забезпечення лікування хворих м. Київ на легеневу гіпертензію. Таким чином, результати дослідження організації фармацевтичного забезпечення киян, хворих на легеневу гіпертензію, свідчать про відсутність фінансових гарантій надання безоплатної медичної допомоги хворим на рідкісні (орфанні) захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-2К)26 + Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сучасні системи виробництва овочів : [колект.] монографія / О. Д. Вітанов, В. П. Рудь, О. В. Куц, О. В. Мельник, Н. В. Чефонова, С. О. Щербина, С. М. Даценко, Д. В. Іванін; ред.: О. Д. Вітанов; Інститут овочівництва і баштанництва, Національна академія аграрних наук України. - Вінниця : ТВОРИ, 2022. - 214 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Наведено сучасні системи виробництва овочів для умов Лісостепу України - адаптивна та органічна, які є альтернативними до інтенсивної. Освоєння зазначених систем виробництва овочів передбачає біологізацію сівозмін, практичне запровадження алелопатії в овочівництві, мінімальне використання відвального обробітку ґрунту та штучних агрохімікатів, безпечні способи передсадивної підготовки посадкового матеріалу, застосування біологічних препаратів у технології вирощування і зберігання овочів, збереження родючості фунту, а також покращення якості продукції. Викладено метод створення і функціонування полікультурного агроформування. Наведено економічне обгрунтування доцільності застосування інноваційної (адаптивної) системи виробництва овочів. Досліджено стан виробництва органічної продукції в Україні та світі. Проаналізовано законодавче врегулювання органічного ринку в Україні. Увагу приділено науковому супроводу ефективного формування і функціонування органічного овочівництва. Охарактеризовано метод створення полікультурного агроформування. Наведено перелік біологічних препаратів, дозволених до використання в Україні на овочевих культурах та картоплі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П24-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Даценко І. С. 
Розроблення концептуальної фармакоекономічної моделі технології ранньої діагностики та фармакотерапії легеневої артеріальної гіпертензії / І. С. Даценко // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 6. - С. 33-39. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Легенева артеріальна гіпертензія (ЛАГ) - рідкісне, прогресуюче захворювання з несприятливим прогнозом за відсутності вчасної діагностики та належної терапії. Незважаючи на значні досягнення в лікуванні ЛАГ, все ж таки багато пацієнтів залишаються недіагностованими через роки після початку захворювання. Оцінку впровадження ранніх технологій діагностики ЛАГ все частіше використовують для розроблення економічних даних для охорони здоров'я на ранніх стадіях діагностики. Розроблення моделей технології ранньої діагностики ЛАГ є вельми актуальним та може використовуватися при розробленні та управлінні новими медичними технологіями, а також для зниження передбачуваних ризиків під час впровадження скринінгових програм діагностики ЛАГ. Мета роботи - концептуальне розроблення фармакоекономічної моделі технології ранньої діагностики та фармакотерапії ЛАГ. В основі проведеного фармакоекономічного аналізу лежить модель "витрати-ефективність", яка відображає ефективність і супутні витрати на впровадження дігностичного скринінгу для раннього виявлення хворих на ЛАГ. Аналіз вхідних даних існуючої системи охорони здоров'я - було проведено зі застосуванням системно-оглядового, документального, інформаційного та графічного методів дослідження. Представлена фармакоекономічна модель описує не тільки структуру захворюваності ЛАГ в досліджуваній групі ризику чи на рівні всього населення, але й бере до уваги проведення фармакоекономічного оцінювання комплексної технології вчасного надання медичної допомоги пацієнтам із ЛАГ на основі діагностичного скринінгу. Розроблено фармакоекономічну модель технології ранньої діагностики та фармакотерапії ЛАГ, що охоплювало горизонт у 10 років та проводилось з точки зору існуючої системи охорони здоров'я, показало, що для пацієнтів із затримкою у діагностуванні ЛАГ моделювання визначило середню тривалість життя на рівні 4,13 років та 2,08 ЦАБУ. Було визначено, що стратегія діагностичного скринінгу ЛАГ буде економічно ефективною у порівнянні з відсутністю скринінгу за різних встановлених порогових рівнів вартості діагностики. Однак слід враховувати й інші фактори, такі як інформованість та прийнятність програми скринінгу суспільством і наявність людських ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Семенець А. О. 
Удосконалення управління підприємством шляхом підвищення дієвості внутрішнього контролю в контексті міжнародного бізнесу / А. О. Семенець, Г. В. Даценко, О. Ю. Панфілов, Є. Ю. Кузькін, О. М. Панкратова // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 173-184. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Успішний вихід національного підприємства на світовий ринок, зайняття ним місця у світовій системі поділу праці, міжнародного бізнесу з великою ймовірністю гарантує підприємству, а під час масштабної тенденції, у межах національної економіки й усієї цієї економіки в цілому - стійкий, стабільний розвиток. Це підтверджується досвідом низки країн як незаперечних історичних лідерів: США, ЄС, Японія, так і нових економічних лідерів: Китай, Південна Корея, Сінгапур, Тайвань. Цей досвід, на наш погляд, може бути корисний і Україні. На підставі обробки й аналізу статистичного матеріалу, наукових джерел досліджено питання розвитку світового ринку, перш за все ринку машинобудівної продукції, деякі тенденції, що превалюють на цих ринках, позначено основні ризики, пов'язані з виходом і функціонуванням на цих ринках, деякі можливі напрями їхнього розвитку, а також підприємств, суб'єктів господарювання, які функціонують на них. Визначено деякі вимоги до підприємств, що функціонують у досліджуваному середовищі, насамперед у питаннях: продуктивності праці; завантаження потужностей; технічного рівня, якості, собівартості продукції, яку випускають; рівня, якості, змісту та обсягів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт; усього комплексу питань, пов'язаних із розробленням, виробництвом і просуванням продукції на національному та світовому ринках. Визначено деякі пріоритетні напрями, сегменти, у яких машинобудівні підприємства України можуть досягти успіхів на світовому ринку. Досліджено роль і місце бухгалтерського обліку, внутрішнього контролю, внутрішнього аудиту в системі управління підприємством, їхній вплив на результати фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання й успішність оперування на світовому ринку в системі міжнародного бізнесу. Досліджено деякі найбільш істотні, на нашу думку, реалії, в яких доведеться функціонувати підприємствам України, їхнім менеджменту, системам управління в сучасних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829 + У9(4УКР)0-131.1-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Даценко В. В. 
Використання системи дистанційного навчання Moodle для викладання дисципліни "Хімія" у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті / В. В. Даценко, Е. Б. Хоботова // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 98. - С. 153-160. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто використання системи MOODLE та перспективи її застосування при вивченні дисципліни "Хімія" здобувачами вищої освіти на 1-му курсі автомобільного факультету ХНАДУ. Представлений навчальний дистанційний курс "Хімія", розроблений у системі MOODLE, дозволяє на новому рівні організувати навчання здобувачів вищої освіти. Наведені в роботі електронні ресурси платформи MOODLE сприяють підвищенню рівня знань здобувачів вищої освіти, розвитку в них навичок самостійної роботи, надають можливість самооцінки знань, що є необхідною умовою ефективності процесу навчання. Зроблено висновок, що система дистанційного навчання MOODLE являє собою педагогічну технологію, повністю побудовану на використанні інформаційних і комунікаційних систем. Інформаційно-освітнє середовище навчання MOODLE є гнучким і таким, що легко адаптується до вимог ЗВО та можливостей здобувачів вищої освіти.



Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Даценко В. В. 
Ефективність методів регенерації сульфатних мідно-цинкових розчинів / В. В. Даценко, Е. Б. Хоботова, І. А. Черепньов // Інженерія природокористування. - 2021. - № 3. - С. 117-126. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Даценко І. С. 
Сучасні погляди на медичне забезпечення пацієнтів із рідкісними хворобами системи кровообігу в Україні і світі / І. С. Даценко, А. В. Кабачна, В. С. Гульпа // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 4. - С. 16-31. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

У світі понад 300 млн осіб, серед яких до 30 млн європейців та 25 млн північноамериканців, страждають на одне або кілька рідкісних (орфанних) захворювань (Rare Orphan disease). За даними Спілки орфанних захворювань України, хворих на рідкісні захворювання (РЗ) налічується не менше 1,5 - 2 млн осіб. Існує загальносвітова тенденція зростання кількості хворих на РЗ, що свідчить про актуальність досліджень щодо вдосконалення механізмів забезпечення їх медичною, фармацевтичною та соціальною допомогою. Мета роботи - виконання аналізу сучасних складових процесу організації медичного забезпечення пацієнтів із РЗ в Україні і зарубіжних країнах та визначення науково-методичних підходів до вдосконалення фармацевтичного забезпечення цієї категорії хворих на прикладі пацієнтів із рідкісними хворобами системи кровообігу в Україні. Об'єктом дослідження була інформація, одержана у відповідних нормативно-правових актах, діючих на території України, та інформаційні матеріали щодо організації медичної допомоги пацієнтам із РЗ в зарубіжних країнах. Використовували системно-оглядовий, документальний і графічний методи дослідження. Згідно з результатами аналізу нормативних документів та інформаційних матеріалів щодо організації медичної допомоги пацієнтам із РЗ в інших країнах зарубіжжя, не дивлячись на існуюче в Україні нормативне регулювання медичного забезпечення хворих на РЗ, держава не в повному обсязі виконує необхідні для цієї категорії пацієнтів зобов'язання. В Україні відсутній Державний реєстр хворих на рідкісні захворювання, а також спеціальні референтні центри з організації медичного забезпечення хворих, що перешкоджає належному забезпеченню їх лікарськими засобами, а також впливає на якість їх життя. Для об'єктивного визначення реальних витрат бюджетів на фінансування всіх складових процесу медичної допомоги орфанним хворим необхідно використати її основні положення для визначення стратегії медичної допомоги пацієнтам, які страждають на орфанні захворювання. У фармакотерапії пацієнтів із рідкісними хворобами системи кровообігу застосовують високовартісні, імпортні антитромботичні засоби, сечогінні препарати, антагоністи кальцію. Існує необхідність перегляду і створення фармацевтичної складової Уніфікованих клінічних протоколів для лікування більшості нозологій цієї групи захворювань за умов проведення фармакоеконо-мічних досліджень щодо встановлення клінічної ефективності та економічної доцільності внесених лікарських засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р11(4УКР)284.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Хвороби сочевиці : монографія / В. П. Карпенко, І. І. Мостов'як, Т. П. Новікова, І. Б. Леонтюк, О. І. Заболотний, А. А. Даценко , Р. М. Притуляк, Г. Б. Гуляєва, І. П. Токовенко, Л. А. Пасічник, Л. М. Буценко, Т. Т. Гнатюк, С. В. Пида, І. Г. Будзанівська, О. В. Шевченко, С. І. Колісник, В. Ф. Петриченко, О. А. Демченко, В. П. Патика; ред.: В. П. Карпенко; Національна академія наук України, Національна академія аграрних наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного, Інститут кормів та сільського господарства Поділля, Уманський національний університет садівництва. - Київ : Сочінський М.М., 2021. - 111 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Наведено відомості про сочевицю - перспективну бобову культуру, симптоми її хвороб, їх поширення і шкодочинність. Розглянуто біологічну характеристику збудників бактеріальних, грибних, вірусних і фітоплазмових хвороб та методи захисту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.130.7 + П478

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кабачна А. В. 
Дослідження асортименту лікарських засобів для фармакотерапії легеневої гіпертензії у дорослих на фармацевтичному ринку України / А. В. Кабачна, І. С. Даценко, В. С. Гульпа // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 1. - С. 8-16. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Легенева гіпертензія (ЛГ) - це група рідкісних захворювань, злоякісних за характером, без оптимального лікування швидко призводять до летального результату. Такі хворі зазвичай потребують дороговартісного, безперервного та пожиттєвого лікування. Тому дослідження асортиментної структури лікарських засобів (ЛЗ), що застосовують для лікування ЛГ у дорослих, на вітчизняному фармацевтичному ринку (ФР) є вельми актуальним. Мета дослідження - виконання аналізу асортименту ЛЗ для фармакотерапії ЛГ на сучасному ФР України. Об'єкт дослідження - інформація про зареєстровані на території України ЛЗ, що входять до протоколу лікування хворих на ЛГ. У процесі роботи використано системно-оглядовий, графічний, документальний та маркетинговий методи дослідження. Результат дослідження свідчить, що на ФР України відсутні ЛЗ на основі МНН Epoprostenolum, Treprostinil, Beraprostum, Selexipagum, Macitentan, Tadalafilum, Vardenafilum, рекомендовані Адаптованою клінічною настановою лікування дорослих хворих на ЛГ та Уніфікованим клінічним протоколом екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Легенева гіпертензія у дорослих". Одночастно МНН Rivaroxabanum, Apixabanum, Dabigatranum etaxilatum, Iloprostum, Torasemide, Bosentanum, Ambrisentanum, Riociguat включено до Уніфікованого клінічного протоколу екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Легенева гіпертензія у дорослих", є зареєстрованими на ФР України, проте не внесено до Національного переліку основних ЛЗ, що законодавчо обмежує можливість їх придбання закладами охорони здоров'я за бюджетні кошти, а тільки централізовано МОЗ України. Структура ЛЗ для лікування ЛГ у дорослих за АТХ-класифікацією свідчить про те, що найбільшу питому вагу мають групи СОЗС - Сечогінні - 36,47 %, С08С - Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на судини - 32,94 %. Імпортозалежність ФР ЛЗ для лікування ЛГ досить висока і становить близько 60 % кількості торгових назв ЛЗ для фармакотерапії ЛГ, що потребує досліджень у напрямах його розширення за рахунок імпортозаміщення та законодавчого врегулювання питань щодо підвищення доступності цієї групи ЛЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Даценко В. П. 
Особистісні детермінанти творчої індивідуальності Віктора Косенка : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 26.00.01 / В. П. Даценко; Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ, 2021. - 16 c. - укp.

В контексті культурологічно-мистецтвознавчої персонології розроблено підходи щодо виокремлення та характеристики особистісних детермінант творчої індивідуальності митців. Показано значення культурних локусів у формуванні творчої особистості митця. Визначено особистісні детермінанти творчої індивідуальності В. Косенка: інтроверсійність та екзистенційність, раціональний інтелектуалізм та помірковане новаторство як тип художнього мислення, символізм як інтенціональна домінанта, символістськи орієнтований постромантизм та романтизований неокласицизм як провідні стильові орієнтири. Охарактеризовано музичний доробок В. Косенка житомирського періоду в контексті вияву особистісних детермінант творчої індивідуальності митця на змістовному та музично-стильовому рівнях. Поглиблено та розширено уявлення про шляхи розвитку українського модернізму. Удосконалено методику аналізу музичних творів з позицій виявлення в них на змістовному, семантичному та стильовому рівнях рис індивідуального почерку митця. Набули подальшого розвитку питання значення окремих локусів як культуротворчих одиниць у процесі формування національної культури; місця Житомира як культурного центру в розвитку української музичної культури XX століття; значення творчості В. Косенка у формуванні музичного канону українського модернізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-8 Косенко, В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Аналіз господарської діяльності : навч. посіб. / Г. Даценко, Н. Коцеруба, І. Крупельницька, О. Кудирко, І. Лобачева; Київський національний торговельно-економічний університет. - Вінниця : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, Вінниц. торг.-екон. ін-т, 2021. - 416 c. - Бібліогр.: с. 410-413 - укp.

Досліджено господарську діяльність (ГД) господарюючих об'єктів. Проаналізовано методи та прийоми аналізу ГД. Здійснено аналітичне обгрунтування виробничої програми та оцінено її виконання. Досліджено основні засоби підприємства та матеріальні ресурси підприємства. Увагу приділено аналізові трудових ресурсів підприємства, витрат підприємства та собівартості продукції. Охарактеризовано процес реалізації продукції та виконання договірних зобов'язань. Проаналізовано фінансовий стан підприємства за даними фінансової звітності. Увагу приділено аналізові грошових потоків підприємства. Досліджено процес аналізу та прогнозування фінансово-господарської діяльності підприємства. Увагу приділено діяльності фінансово-кредитних і бюджетних установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Опірський І. 
Аналіз методів та засобів протидії лазерним системам розвідки / І. Опірський, Я. Совин, Є. Даценко, М. Усик // Безпека інформації. - 2021. - 27, № 3. - С. 142-150. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Використання лазерних систем дозволяє максимально розвинути ведення військової справи, але це може також становити велику загрозу тому, що постійно йде конкуренція між противниками, які випробовують новітні лазерні технології на людях, які воюють на іншій стороні, що суперечить протоколам про негуманну зброю. Розглянуто можливі засоби лазерних атак та які наслідки вони несуть, також оцінено теперішній стан вітчизняних розробок у даній сфері. Але дана публікація має на меті не лише опис стратегії розвитку лазерних систем розвідки та характеристичне порівняння різних представників, тут будуть описані методи захисту від них. Приведено особливості побудови та функціонування. Попри різні переваги та недоліки систем захисту, було знайдено декілька ефективних, перевірених у реальних бойових умовах, способів оборони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц54(4УКР)-331

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського