Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ДИМОВ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=СТЕПАНОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Мацко П. В. 
Грунтозахисна технологія вирощування сої і кукурудзи в зрошуваній сівозміні / П. В. Мацко, А. В. Мелашич, О. М. Димов // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 61-64. - укp.

Досліджено, що використання грунтозахисної технології (водозберігаючого режиму зрошення, безполивного обробітку грунту, мульчування його поверхні, помірних доз мінеральних добрив) під час вирощування ранньостиглих сортів сої забезпечує підвищення родючості грунту та збереження енергоресурсів без істотного зниження продуктивності. Застосування подібної технології для вирощування кукурудзи на зерно призводить до зниження її врожаю на 14,1-16,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Філіп'єв І. Д. 
Поживний режим грунту при полицевому і безполицевому обробітку / І. Д. Філіп'єв, В. В. Гамаюнова, О. М. Димов // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 31-34. - укp.

Наведено результати дослідів щодо впливу способів обробітку грунту на вміст у ньому рухомих елементів живлення.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П143.2,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Димов В. С. 
Інформаційна підтримка прийняття рішень для медико-генетичної консультації : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. С. Димов; Херсон. нац. техн. ун-т. - Херсон, 2009. - 23 c. - укp.

Досліджено актуальну проблему підвищення ефективності функціонування медико-генетичної консультації за рахунок введення в практику обстеження пацієнтів нових методів та алгоритмів прогнозування виникнення та діагностики вроджених вад розвитку та генетичних відхилень. Вперше запропоновано комплекс математичних моделей та інформаційну технологію для розв'язання задач ранньої диференціальної діагностики вроджених вад розвитку та генетичних відхилень. Проведено структуризацію та визначено функціональний склад системи підтримки прийняття рішень (СППР) лікаря-генетика, до якої включено підсистеми, які реалізують усі етапи процесу обстеження пацієнта. Досліджено джерела негативного впливу зовнішнього середовища на материнський організм і плід. Розроблено модель оцінювання негативного впливу забруднення повітряного басейну викидами промислових підприємств та автотранспорту на організм людини. На підставі вивчення кількісного та якісного складу викидів встановлено коефіцієнт небезпеки підприємства, а також узагальнений коефіцієнт шкідливості їх впливу на людину. Для реалізації діагностичного алгоритму запропоновано метод головних компонент. Як засіб опису взаємної залежності симптомів використано кореляційні матриці нозологічних форм. Запропоновано використовувати методику аналізу власних значень кореляційних матриць "зразків" захворювань і вектора обстеження пацієнта для їх опису за допомогою меншого числа прихованих внутрішніх чинників за умови збереження основної інформативності.

Для пошуку власних значень кореляційних матриць запропоновано використовувати нейронну мережу, що працює на основі правила навчання Хебба та дозволяє істотно прискорити обчислювальний процес і скоротити об'єм оброблюваних даних. На підставі вивчення результатів моделювання роботи системи виявлено достатньо високу імовірність постановки правильного діагнозу за умови скорочення об'єму оброблюваних даних і часу обробки. Наведено рекомендації щодо використання результатів наукового дослідження у процесі підготовки майбутніх лікарів для інформаційної підтримки діагностичного процесу й оцінювання екологічного стану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р716.21-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Димова Л. С. 
Коммуникативные языковые компетенции в свете общеевропейских рекомендаций Совета Европы по вопросам языкового образования / Л. С. Димова // Зап. з ром.-герм. філол. : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 1. - С. 27-34. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проанализированы подходы к преподаванию современных языков в свете общеевропейских рекомендаций Совета Европы, а именно с позиций коммуникативных языковых компетенций и освещен опыт обучения иностранным языкам в высших учебных заведениях, определены перспективы дальнейших исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.33 + Ш121(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Добрев Т. 
О распределении температур на границах М и К на территории Болгарии / Т. Добрев, Д. Йосифов, С. Димовски // Геофиз. журн.. - 2005. - 27, № 5. - С. 737-743. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д214.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Філіп'єв І. Д. 
Біологізація зрошуваного землеробства на півдні України / І. Д. Філіп'єв, А. В. Мелашич, О. М. Димов // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 5. - С. 57-59. - укp.

Викладено основні елементи біологізації зрошуваного землеробства. Наведено результати багатофакторних дослідів з вивчення ефективності традиційної, альтернативної та органічної систем удобрення залежно від режимів зрошення, способів основного обробітку грунту і захисту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П195(4УКР7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Філіп'єв І. Д. 
Вплив систем удобрення та захисту рослин у сівозміні на урожай і якість культур в умовах зрошення / І. Д. Філіп'єв, В. В. Гамаюнова, О. М. Димов // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 9. - С. 58-61. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вплив мінеральної, органо-мінеральної та органічної систем удобрення у ході застосування на двох фонах захисту рослин, на урожай та якість зерна кукурудзи й озимої пшениці - першої та останньої культур сівозміни. Установлено, що використання хімічних засобів захисту рослин не призводить до негативного впливу на показники якості продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Димовська А. К. 
Повість Л. Гомона "Велетень з хворим серцем" як соцреалістичний кітч: проблема культурного коду / А. К. Димовська // Проблеми сучас. літературознавства. - 2015. - Вип. 21. - С. 92-103. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Роботу присвячено повісті Л. Гомона "Велетень з хворим серцем" як ідеологічному кітчу з урахуванням культурного коду та міфопоетичних рис твору в соцреалістичному контексті. Зокрема виявлено центральну міфологему, простежено типологічний зв'язок радянського героїчного міфу з давньогрецьким міфом про Прометея. Визначено міфологізацію художнього світу твору як вияв кітчу у тексті. На прикладі досліджуваного твору проаналізовано причини травестіювання високої культури в радянській літературі. Окреслено перспективи подальших досліджень даної проблеми у сучасному українському літературознавстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Димовська А. К. 
Маркери ідеологічного кітчу в оповіданні "Контрольні цифри" Леся Гомона, новелі "Юрко" та нарисі "Майбутні шахтарі" М. Хвильового / А. К. Димовська // Філол. трактати. - 2017. - 9, № 3. - С. 124-130. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено маркери ідеологічного кітчу, засобів і принципів кітчевого образотворення у літературі 30-х років ХХ ст. на матеріалі художньої прози М. Хвильового та Л. Гомона. Простежено витоки соцреалістичної образності та встановлено її зв'язки з мистецтвом авангарду. Відтак, значну увагу приділено аналізу та узагальненню механізмів переходу літератури від авангарду до соцреалізму, наслідком чого стає виникнення такого напівмаргінального явища, як ідеологічний кітч, котрий, у свою чергу, розглядається як система різних типів кітчу - революційно-романтичного, побутово-виробничого, сталінського, "антибуржуазного" та ін. Висунуті гіпотези підтверджено типологічним зіставленням творів М. Хвильового та Л.Гомона, у яких виразно простежуються маркери різних типів ідеологічного кітчу, які ілюструють, на думку дослідниці, перемогу соцреалізму над авангардом та утвердження "нової радянської літератури", а також засвідчують творчу кризу та особисту драму письменників 30-х років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Суспільство XXI століття: крізь призму історії до сьогодення : матеріали Звіт. всеукр. наук. конф. студентів та аспірантів, 18 трав. 2019 р., Одеса / ред.: Г. О. Ульянова; уклад.: А. С. Гуменюк, А. Д. Шкільнюк, Ю. Д. Батан, Д. С. Білявський, К. Б. Димов, Ю. М. Журавель, О. І. Євтушенко, І. А. Каменчук, О. В. Негара, Д. Г. Оніщук, Ю. Ю. Пастернак, А. Д. Трушкіна, А. С. Ярощук; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Гельветика, 2019. - 911 c. - укp. - англ.

Розглянуто актуальні проблеми в різних галузях національного та міжнародного права, а також філософії, політології, соціології, психології та лінгвістики. Визначено роль політичного й ідеологічного плюралізму у формуванні демократичної держави. Висвітлено особливості шлюбно-сімейного права в мусульманських країнах, специфіку шлюбно-сімейних відносин Японії. Здійснено аналіз напрямів діяльності Міжнародного трибуналу з морського права. Простежено тенденції розвитку безготівкових розрахунків в Україні. Окреслено перспективи діяльності Вищого антикорупційного суду в Україні на основі міжнародного досвіду. Обгрунтовано необхідність удосконалення механізму захисту права інтелектуальної власності. Увагу приділено правовому регулюванню та проблемам захисту авторських прав у мережі Інтернет. Проведено порівняльний аналіз обмеження відповідальності експедитора та відповідальності перевізника. Подано інформацію щодо гарантій і пільг особам, які залучаються до виконання обов'язків військової служби. Розглянуто проблеми поводження з відходами в Україні та шляхи їх подолання. Наведено характеристику принципу універсальної кримінальної юрисдикції щодо транснаціональних злочинів. Розкрито особливості встановлення психологічного контакту під час допиту підозрюваних. Описано механізми запобігання популізму в умовах виборчого процесу. Наведено результати психологічного аналізу схильності підлітків до деструктивних ігор в Інтернеті. Висвітлено переваги та ризики впровадження технології блокчейн в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Використання інформаційних техологій в системах управління = Использование информационных технологий в системах управления = The use of information technology in management systems : матеріали VIII Міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених "Молодь у світі сучасних технологій", 6 - 7 черв. 2019 р., Херсон / ред.: Г. О. Райко, А. А. Григорова, М. В. Сидорук, Є. В. Данилець, М. В. Карамушка, Д. В. Хапов, О. В. Соколова, Г. В. Веселовська, В. М. Козел, Є. В. Лєпа, Ф. М. Цивільський, В. С. Димов, Г. А. Ігнатенко, Є. А. Дроздова, О. К. Везумський; Херсон. нац. техн. ун-т. - Херсон : Вишемирський В.С., 2019. - 214 c. - укp. - рус. - англ.

Наведено результати досліджень щодо новітніх технологій управління підприємницькими структурами та застосування автоматизованих програм управління підприємством, аналізу соціально-економічного розвитку регіону, економіко-математичних моделей та інформаційних систем і технологій в економіці, сучасних тенденцій розвитку інформаційних технологій у регіональній економіці та систем підтримки прийняття рішень інноваційного розвитку економіки. Увагу приділено перспективним напрямам дизайн-проектування, управлінню проектами підвищення інвестиційної привабливості регіону, сучасному стану та перспективам розвитку енергозберігаючих технологій у туризмі, готельно-ресторанному господарстві та житлово-комунальній сфері. Простежено тенденції розвитку методів інтелектуального аналізу даних, описано особливості їх інтеграції в навчальний процес. Висвітлено особливості вибору інструментів для створення кросплатформного ігрового сервісу. Розроблено схеми бізнес-процесу аналізу показників соціально-економічного розвитку території. Запропоновано структуру комп'ютерної системи дистанційного моніторингу ткацьких станків на основі технологій промислових інтернет речей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.ф я431 + З970.4 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Димов О. М. 
Вплив регіональної зміни клімату на структуру та склад агроландшафтів Південного Степу України / О. М. Димов, С. П. Голобородько, В. В. Нестерчук // Збалансов. природокористування. - 2020. - № 3. - С. 118-129. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено результати наукових досліджень про сучасний стан агроландшафтів Південного Степу, їх розораність, фізичну й хімічну деградацію грунтів та основні напрями агротехнологічних заходів, що забезпечують зменшення прояву вказаних негативних явищ. Досягається останнє шляхом створення високопродуктивних моновидових агрофітоценозів багаторічних бобових трав та бобово-злакових травосумішок, стійких до регіональної зміни клімату, яка спостерігається упродовж останніх років у південному регіоні. Систематичне розширення посівних площ зернових і технічних культур, які користуються попитом на міжнародному ринку, призвело до нестійкого стану сільськогосподарських угідь у степовій зоні України, розораність яких на початку XXI ст. стала досягати найвищих показників у світі: Херсонська обл. - 90,2 %, Кіровоградська - 86,4; Миколаївська - 84,5; Запорізька - 84,8; Дніпропетровська - 84,5; Донецька - 81,0; Одеська - 79,7 %. Усього в зоні Степу - 81,2 %. Встановлено, що вказана розораність території суттєво перевищує екологічно допустимі межі, внаслідок чого стала інтенсивно зростати фізична й хімічна деградація грунтів, що призводить до суттєвого зменшення формування високих урожаїв вирощуваних сільськогосподарських культур. Наслідки вказаних змін виявилися вкрай несприятливими для розвитку сільського господарства в усіх областях Південного Степу України, що пов'язано як з високою розораністю агроландшафтів, так і з порушенням структури посівних площ сільськогосподарських культур. Основним напрямом забезпечення зменшення прояву фізичної та хімічної деградації грунтів за вирощування сільськогосподарських культур в умовах природного зволоження є створення високопродуктивних моновидових агрофітоценозів багаторічних бобових трав і полівидових бобово-злакових травосумішок, стійких до екстремальних погодних умов, які відмічаються останніми роками в зоні Південного Степу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Димова Л. С. 
Методика обучения студентов языковых вузов общению в социально-бытовой сфере средством лингвострановедческой лексики : Дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л. С. Димова; Одесский гос. университет имени И. И. Мечникова. - О., 1995. - 178 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-913

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50506 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Димова Г. О. 
Моделі і методи інтелектуального аналізу даних : навч. посіб. / Г. О. Димова, О. В. Ларченко; Херсонський державний аграрно-економічний університет. - Херсон : Вишемирський, 2021. - 141 c. - Бібліогр.: с. 140-141 - укp.

В першому та другому розділі навчального посібника описано особливості аналітичної платформи Deductor Studio Academic, підготовку та імпортування даних в цю систему. Третій розділ навчає працювати з майстром обробки даних. В ньому розглядається методи: відновлення пропущених даних, видалення аномалій, спектральна обробка та видалення шумів. Четвертий розділ присвячений освоєнню навичок застосування факторного та кореляційного аналізу. П’ятий розділ спрямований на отримання навичок розбиття даних, квантування та фільтрації для трансформації даних. Розділ шостий спрямований на освоєння інструменту, що дозволяє розв’язувати та використовувати математичні функції. В сьомому розділу робота спрямована на вивчення асоціативних правил та використання візуалізаторів «Популярні набори», «Правила», «Дерево правил», «Що - якщо». Восьмий розділ присвячений застосуванню методів Data Mining для розв’язання задач прогнозування часових рядів на прикладі побудови моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.5-018.2 Deducter Studio я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Димова Г. О. 
Інформаційна технологія ідентифікації і прогнозування протікання безперервних технологічних процесів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Г. О. Димова; Херсонський національний технічний університет. - Херсон, 2019. - 22 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі підвищення ефективності функціонування безперервного виробництва і створення інформаційних технологій обробки експериментальних даних для ідентифікації та прогнозування поведінки об'єктів управління. Вперше розроблено методи знаходження моделі динамічної системи, що задається тільки вихідним сигналом, та її характеристик і запропоновано метод моделювання оператора динамічної системи на основі властивостей лінійних операторів та упорядкування експериментальних даних за допомогою ганкелевих квадратичних форм і ганкелевих матриць, що дозволяє розв'язувати зворотні задачі динаміки. Вперше розроблено інформаційну технологію прогнозування протікання безперервного процесу та отримання рівнянь представлення процесу за виміряними вихідними параметрами, використовуючи методи знаходження оператора динамічної системи та факторизації коваріаційних функцій. Для реалізації обчислювальних алгоритмів реальних динамічних систем у лінійному приближенні набули подальшого розвитку математичні моделі оператора лінійної динамічної системи як рішення зворотної задачі динаміки, а саме: визначення структури оператора в просторі станів по вихідному сигналу. Результати моделювання роботи системи показали можливість прогнозування стану динамічної системи з високою ймовірністю її поведінки. Одержані результати можна використовувати для контролю та прогнозування стану безперервного технологічного процесу, а також для використання в навчальному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стратегії, моделі та інформаційні технології в системах управління : колект. монографія / В. Є. Ходаков, А. Є. Соколов, Г. В. Веселовська, Ю. М. Барташевська, А. В. Сапрон, Г. О. Райко, Ю. В. Чебукін, М. В. Сидорук, В. В. Сидорук, Є. В. Данилець, В. М. Козел, Ф. М. Цивільський, Є. А. Дроздова, Д. В. Хапов, О. В. Соколова, Г. О. Димова, В. С. Димов, Є. В. Лєпа, І. В. Письменний, І. С. Конох, А. А. Григорова, М. В. Карамушка; ред.: Райко; Херсонський національний технічний університет. - Херсон : Вишемирський В. С., 2019. - 150 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp. - англ.

Розглянуто застосування інформаційних технологій в економіці, освіті та управлінні проектами. Визначено принципи та стратегію у галузі економіки, інформаційних технологій, фінансів, державного управління тощо. Висвітлено тенденції розвитку і проблеми автоматизації управління корпоративними підприємствами, аналіз ключових показників діяльності інтернет-магазину, реінжиніринг процесів управління на основі аналізу інформаційних потоків. Окреслено вплив психофізіологічних факторів на процес адаптації та навчання людини користуванню біонічним протезом. Описано дослідження моделей прогнозування показників діяльності підприємств, застосування методів голографії в задачах обробки інформації тощо. Наведено основні підходи до проектування системи підтримки прийняття рішень. Презентовано систему управління туристичним підприємством з використанням сучасних інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Димова Г. О. 
Методи і моделі упорядкування експериментальної інформації для ідентифікації і прогнозування стану безперервних процесів : монографія / Г. О. Димова; Херсонський державний аграрно-економічний університет. - Херсон : Вишемирський В. С., 2020. - 174 c. - Бібліогр.: с. 134-147 - укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності функціонування безперервного виробництва і створення інформаційної технології обробки експериментальних даних для ідентифікації та прогнозування поведінки об’єктів управління. Висвітлено передумови розв’язання задачі ідентифікації систем, проблему ідентифікації систем в умовах невизначеності. Описано інформаційний простір об’єкта та структуру експериментальних даних в системах ідентифікації, представлення випадкових процесів, гаусові процеси та генерування випадкових процесів динамічними системами. Окреслено представлення випадкових процесів в змінних стану, визначення коваріаційної функції випадкового процесу за його описом в змінних стану та вдосконалення методу факторизації коваріаційних функцій. Наведено проекційні методи оцінки станів динамічної системи, дослідження на чутливість власних значень матриць моделей динамічних систем в просторі станів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-024

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Димова И. 
Детският спомен като "Естествена памет" в текстовете на словашкия автор Ян Стахо / И. Димова // Проблеми слов'янознавства : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 70. - С. 181-189. - Бібліогр.: 187 назв. - болг.

Докладът ще разглежда идеята за детския спомен като "естествена памет". Ще изходим от концепцията за памет, която откриваме в естетическата платформа на словашката Търнавска група, конкретно в техния манифест "Ще става дума за литературата за деца". В него авторите пледират за писане на поезия, която не "суче от пръста", а е "изстискана" от паметта. "Употребите" на паметта ще изведем от текстовете на един от представителите - Ян Стахо. Обект на изследването ни ще бъде дебютната му стихосбирка от 1961 г. "Сватбено пътешествие". В стихотворенията му от тази книга ще обвържем паметта - като детска и естествена - с метафората за "осоляването на сетивата" и наивното, необременено "опипване" на света с цел опознаването му. Ще включим и интертекстуална препратка към лирическата творба "Памет" на друг поет от Търнавската група Ян Ондруш, който представителите означават като един от своите програмни текстове.



Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського