Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ДИШКАНТ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Юрій С. І. 
Бюджетна система України : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. / С. І. Юрій, Й. М. Бескид, А. І. Крисоватий, І. В. Плішко, В. Г. Дем'янишин, О. П. Кириленко, О. В. Дишкант, О. Й. Тимчук. - К. : НІОС, 2000. - 400 c. - Бібліогр.: 67 назв. - укp.

Висвітлено питання економічного змісту бюджету, бюджетного устрою та системи, державного кредиту. Обгрунтовано систему доходів і видатків держави. Велику увагу приділено податкам у економічній сфері, наведено їх характеристику, досліджено сутність роботи з бюджетного планування соціально-культурних установ, фінансування науки, різних галузей економіки, соціальної сфери, оборони й управління. Розглянуто проблеми бюджетного процесу, механізм виконання державного бюджету за допомогою органів Держказначейства, питання контролю за виконанням бюджету, здійснення перевірок і нагляду з боку податкових і контрольно-ревізійних органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.311 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дишкантюк О. В. 
Біотехнологія отримання молочної кислоти і її солей на основі вторинних продуктів переробки зерна : Автореф. дис... канд. техн. наук : 03.00.20 / О. В. Дишкантюк; Одес. держ. акад. харч. технологій. - О., 2000. - 17 c. - укp.

Проведено порівняльну оцінку кислотоутворювальної активності 15 штамів молочнокислих бактерій. Визначено умови їх культивування у середовищах різного походження. За результатами аналізу хімічного складу зернових мучок доведено можливість застосування їх у якості вуглеводного субстрату для біосинтезу молочної кислоти лактобацилами. Наголошено на доцільності використання суміші ячмінної та пшеничної мучок, яка більш збалансована за цукрами та вітамінами групи B, у порівнянні з вихідними мучками. Вивчено процес ферментативної біоконверсії полісахаридів крохмалю зернових мучок та їх сумішей власними ферментними системами й амілазами: амілосубтиліном Г10Х, амілоризином П10Х та ячмінним солодом. Досліджено динаміку накопичення лактату кальцію та клітин молочнокислих бактерій на ферментолізатах зернових мучок. Розроблено й оптимізовано живильне середовище для молочнокислих бактерій на основі ферментолізатів зернових мучок. Наведено технологічні та процесорно-апаратурні схеми виробництва молочної кислоти та лактатів кальцію, заліза, магнію, цинку та досліджено фізико-хімічні властивості лактатів. Висвітлено застосування отриманих продуктів у харчовій промисловості. Проведено промислову апробацію розроблених технологій на "Одеському підприємстві з виробництва бактерійних препаратів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л878.31

Шифр НБУВ: РА312117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дишкант М. В. 
Моделювання управління нематеріальними активами на підприємстві : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.03.02 / М. В. Дишкант; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Досліджено тенденції та закономірності розвитку управління нематеріальними активами підприємства за умов ринкових відносин з використанням економіко-математичного апарату моделювання. Розроблено оптимізаційні моделі відбору інноваційно-інвестиційних проектів з врахуванням власних і кредитних ресурсів. Запропоновано модель вибору методів залучення інновацій з метою одержання максимальної вигоди. Побудовано оптимізаційні моделі розвитку підприємства з використанням інноваційно-інвестиційних проектів, формування оптимальних планів з урахуванням збалансованості необхідних видів ресурсів. Розглянуто змішане фінансування інноваційних проектів та запропоновано модель визначення розміру пайової участі регіону у фінансуванні проектів, що мають соціально-економічну цінність. Розроблено модель, на базі якої розраховано період окупності проекту, обсяги поквартального нарощування виробництва, терміни та суми повернення кредитних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дишкант Т. М. 
Ірраціональне в науковому і позанауковому знанні : Автореф. дис. канд. філософ. наук : 09.00.01 / Т. М. Дишкант; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Здійснено логіко-гносеологічний аналіз поняття "ірраціональне", досліджено особливості його використання у наукових і філософських теоріях. Виявлено, що ірраціональне є частиною раціонального. Зазначено, що ірраціональне не протистоїть раціональному, але є супутнім до нього у межах більш широкої раціональності та розумності. Доведено неможливість існування ірраціонального пізнання альтернативного раціональному. Встановлено, що гносеологічна природа ірраціонального є цілком суб'єктивною, тобто поява ірраціональності можлива лише у сфері алгоритмічних і логічних побудов. На підставі результатів аналізу використання поняття "ірраціональне" в науковому знанні обгрунтовано його значення як незавершеної обраної операції у межах конкретної теорії та можливість використання даної категорії як критерію межі застосування обраних раціональних форм в операціях відтворювання властивостей об'єкта. Встановлено, що у філософському знанні ірраціональне є складовою частиною раціонального, в якій присутні несумісні риси раціонального, що виявляється в нездатності сформулювати логічну процедуру потрібних з'єднань елементів філософської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дишкант О. В. 
Схильність до ризику як професійно-особистісна особливість рятувальника : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / О. В. Дишкант; Нац. ун-т цивіл. захисту України. - Х., 2011. - 21 c. - укp.

Вперше емпірично виявлено особливості взаємозв'язку рівня схильності особистості до ризику з комплексом індивідуально-психологічних властивостей особистості. Доведено, що найбільший вплив на рівень схильності до ризику мають когнітивний та емоційний компоненти. Досліджено вплив схильності до ризику як професійно-особистісної особливості рятувальника на ефективність його професійної діяльності. Уточнено знання про взаємозв'язок схильності до ризику із комплексом індивідуально-психологічнігх якостей та про специфіку даного зв'язку залежно від типологічних властивостей особистості. Вдосконалено уявлення про схильність до ризику як багаторівневу інтегральну властивість особистості, структура якої складається з формально-динамічних, якісних і змістовних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-7 + Ц9-331 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Иванова Л. А. 
Дизайн объектов гостинично-ресторанного бизнеса : [монография] / Л. А. Иванова, И. В. Бондаренко, О. В. Дишкантюк, Е. А. Краснодемская; Одес. нац. акад. пищевых технологий. - О. : Астропринт, 2012. - 103 c. - Библиогр.: с. 101-103 - рус.

Изложена история промышленного дизайна. Раскрыты концептуальные задачи и требования к разработке дизайна гостиничных комплексов, акцентировано на взаимодействии брендинга и дизайна в реализации фирменного стиля отелей. Рассмотрены современные подходы к развитию интерьеров отелей и ресторанов в различных странах мира. Приведена характеристика отрасли общественного питания, обоснование концепции по организации ресторанов для приготовления экологически чистой пищи (экоресторанов) в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.33-022 + Н711.52-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Семенов В. Ф. 
Туристичне країнознавство : навч. посіб. / В. Ф. Семенов, О. В. Дишкантюк, В. Д. Олійник; ред.: В. Ф. Семенов; Одес. нац. екон. ун-т. - 2-ге вид., доповн. та випр. - Херсон : Грінь Д.С., 2013. - 391 c. - Бібліогр.: с. 385-387 - укp.

Розкрито особливості розвитку суспільства, сучасний стан економіки, культури, туризму та рекреації в різних туристичних регіонах і окремих країнах світу. Проаналізовано туристичну привабливість регіонів і країн світу, туристичні ресурси найбільш привабливих країн, причинно-наслідкові особливості формування відомих туристичних дестинацій, тенденції розвитку туризму у світовому просторі. Надано інформацію, пов'язану з діяльністю міжнародних інститутів - ООН, МВФ, ЄС, ОПЕК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У544.135.81 я73 + Ч518.14(4/8) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тамаргазін О. А. 
Інформаційна система підтримки післяпродажного обслуговування авіаційних двигунів / О. А. Тамаргазін, І. І. Ліннік, Т. Ю. Крамаренко, М. В. Олег // Авиац.-косм. техника и технология. - 2011. - № 9. - С. 104-107. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто базові принципи побудови інформаційної системи, основне призначення якої - створення післяпродажної підтримки в експлуатації авіаційних двигунів. Для цього запропоновано об'єднання інформаційного поля навколо конкретного екземпляра авіаційного двигуна у вигляді електронного формуляра цього двигуна. Цей підхід є життєво необхідним для виживання авіадвигунобудівного підприємства за сучасних умов ринкової економіки, особливістю якої є глобалізація виробництва, поєднана з намаганням задовольнити потреби кожного конкретного споживача та можливістю якомога швидше реагувати на зміну потреб окремих груп споживачів за одночасного зниження витрат на розробку нової техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Інтеграційні та інноваційні напрямки розвитку індустрії гостинності : зб. тез доп. IІІ Всеукр. міжвуз. наук. конф. студентів та аспірантів, 13 - 14 листоп. 2013 р., Одеса / ред.: О. В. Дишкантюк, Т. П. Новічкова, К. С. Федосова; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : Фенікс, 2013. - 158 c. - укp. - рус.

Розглянуто проблеми та перспективи розвитку готельної та ресторанної індустрії. Досліджено особливості інновацій у сфері послуг. Проаналізовано тенденції розвитку сучасного обладнання для закладів ресторанного господарства, перспективи розвитку в них дієтичного харчування. Надано порівняльну характеристику систем класифікації готелів США та України. Розглянуто проблеми корозії та інноваційний шлях їх вирішення в системах гарячого водопостачання готельних комплексів. Висвітлено новітні технології у ресторанному господарстві. З'ясовано перспективи створення низькокалорійних десертів з пребіотичними компонентами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14 я431 + У9(4УКР)441.357 я431 + У9(4УКР)441.358 я431 + Л99 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дишкантюк О. В. 
Біотехнологія одержання молочної кислоти та її солей на основі вторинних продуктів переробки зерна / О. В. Дишкантюк, Л. В. Капрельянц // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 181. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л878.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Тамаргазін О. А. 
Моделі та методи аналізу ефективності системи матеріально-технічного забезпечення експлуатації авіадвигунів / О. А. Тамаргазін, І. І. Ліннік, Т. Ю. Крамаренко, М. В. Олег // Вестн. двигателестроения. - 2014. - № 2. - С. 107-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто структурну схему системи матеріально-технічного забезпечення експлуатації двигунів в авіапідприємствах, які задіяні для ліквідації надзвичайних ситуацій. Показано відміну побудови таких систем від загальноприйнятих у цивільній авіації. Розглянуто базові методи аналізу їх ефективності залежно від схеми поповнення складів запасними частинами. Враховуючи особливості вирішення завдання для конкретної схеми реалізації матеріально-технічного забезпечення, запропоновано застосування різних форм повного заміщення в логічній функції працездатності системи матеріально-технічного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082-3 + У9(4УКР)305.851.527.51-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мартинюк В. П. 
Інтелектуальна власність : навч. посіб. для студентів ВНЗ III - V рівня акредитації / В. П. Мартинюк, О. І. Вівчар, І. М. Вовна, М. В. Дишкант, І. В. Зайцева-Калаур; ред.: В. П. Мартинюк; Терноп. нац. екон. ун-т. - Тернопіль : ТНЕУ, 2015. - 359 c. - укp.

Розглянуто поняття інтелектуальної власності та інституційно-правове поле її функціонування. Розкрито суть захисту та охорони об'єктів авторського та суміжного права, нетрадиційних об'єктів інтелектуальної та промислової власності. Проаналізовано міжнародні та закордонні аспекти права інтелектуальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73 + У9(4УКР)0-141.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сердюк В. Р. 
Напрямки диверсифікації енергозабезпечення економіки України в контексті світових тенденцій / В. Р. Сердюк, С. Ю. Франишина, Н. О. Дишкант // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2017. - № 2. - С. 32-38. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі загальносвітових тенденцій досліджено основні передумови розвитку вітчизняного ринку скрапленого природного газу з метою диверсифікації внутрішнього забезпечення енергетичними ресурсами. Проаналізований сучасний стан спотового ринку природного газу, наведено пропозиції та підходи диверсифікації джерел енергозабезпечення, у тому числі шляхом розбудови мережі сучасних енергогенерувальних об'єктів та терміналів з метою підвищення енергетичної безпеки країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Радзиховський М. Л. 
Мікроскопічна будова та морфометричні показники дванадцятипалої кишки курей, вирощених в умовно чистій та другій зоні щодо радіоактивного забруднення / М. Л. Радзиховський, О. В. Дишкант, О. А. Нікітін // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 302-307. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З'ясовано морфометричні особливості росту та розвитку дванадцятипалої кишки курей у постнатальному періоді онтогенезу. Встановлено морфологічні зміни дванадцятипалої кишки курей, вирощених за умов радіоактивного забруднення. Проведено морфометричний аналіз досліджуваного органу на тканинному і клітинному рівнях у курей, вирощених в умовно чистій (контрольна група) та другій зоні щодо радіоактивного забруднення (дослідна група). Виявлено асинхронність збільшення маси та довжини кишки та встановлено інтенсивність змін їх вагових та лінійних параметрів у курей досліджуваних груп від одно до 180-добового віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рунчева Н. В. 
Экологическая рента в сельском хозяйстве / Н. В. Рунчева, З. С. Вороновская, А. О. Дишкант // Вісн. Бердян. ун-ту менеджменту і бізнесу. - 2017. - № 4. - С. 25-28. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто поняття екологічної ренти як одного з механізмів оптимізації взаємодій природи і суспільства. Зроблено аналіз створення екологічної ренти. Обгрунтовано необхідність формування достовірної інформаційної бази доходів та витрат, пов'язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції, з урахуванням екологічного імперативу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-280-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вступ до філософії : навч.-метод. посіб. з курсу "Філософія" для студентів усіх спец. і форм навчання / І. В. Владленова, Н. Б. Годзь, О. М. Городиська, О. О. Дольська, Т. М. Дишкант, М. А. Єрмоловський, Е. А. Кальницький, В. І. Міщенко, М. В. Смоляга, Я. В. Тарароєв; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків : Вид-во Іванченка І. С., 2018. - 185 c. - укp.

Розкрито основні питання історії світової та вітчизняної філософії. Надано систематичний виклад поглядів класичних та сучасних філософських шкіл та напрямків. Проаналізовано традиції та особливості вітчизняної філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Інноваційно-інвестиційний розвиток бізнес-структур в Україні : [колект.] монографія / Н. Й. Басюркіна, С. Ю. Вігуржинська, С. А. Горбаченко, О. В. Дишкантюк, Г. В. Карпінська, Т. В. Константинова, І. Г. Кривоногова, О. І. Лайко, А. В. Макаринська, Г. М. Мурзановський, Г. В. Немченко, Т. В. Савченко, А. О. Саінчук, Т. В. Свистун, І. В. Солоницька, С. М. Соц, В. П. Талпа, Н. В. Турленко, З. В. Чехович; ред.: Н. Й. Басюркіна; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Київ : Гуляєва В.М., 2019. - 168 c. - Бібліогр.: с. 150-163 - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні питання інвестиційних процесів, які відбуваються в економіці, зокрема в аспекті реформування економіки України. Увагу приділено нематеріальним активам як ключовому компоненту інноваційного розвитку сучасного підприємства. Подано наукове обгрунтування комплексної методики вибору раціонального варіанту випуску інноваційної продукції. Розкрито інноваційний розвиток харчових, переробних та аграрних виробництв, морегосподарського комплексу, готельно-ресторанного бізнесу, торгівлі харчовими продуктами в Україні та її регіонах. Досліджено напрями інвестиційного розвитку ринків продовольчої сировини, продовольства та послуг. Висвітлено перспективні напрями розвитку бізнесу в Україні на інноваційній основі. Обгрунтовано пропозиції стосовно розвитку бізнес-структур в умовах децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-55 + У9(4УКР)0-131.1-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
20.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського