Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОМОРАЦЬК$<.>+<.>A=ВСЕВОЛОД$<.>+<.>A=АРТУРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Калінушкін Є. П. 
Розвиток уявлень про перитектичну кристалізацію сплавів на основі заліза (Огляд) / Є. П. Калінушкін, В. А. Доморацький, О. А. Балакін // Металознавство та оброб. металів. - 2001. - № 3. - С. 23-30. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Проаналізовано формування поглядів на перитектичне твердіння сплавів і сталей. Висвітлено у історичній хронології одержання експериментальних відомостей про механізм і кінетику перитектичного перетворення. Відокремлено внесок Бунінськой школи металознавців у дослідження перитектичної реакції. Наведено сучасні дані щодо механізму перитектичного перетворення у легованих сталях, який передбачає активний вплив рідкої фази на дифузійні міжфазні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Антоненко А. М. 
Дослідження пружних властивостей монокристалів Bisub2/subTeOsub5/sub / А. М. Антоненко, К. В. Доморацький, Л. Я. Садовська, В. М. Горбенко // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 10. - С. 1204-1206. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Доморацький В. А. 
Структуроутворення при комбінованій обробці порошкових евтектичних та перитектичних сталей, що забезпечує підвищення стійкості ріжучого інструменту : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / В. А. Доморацький; Нац. металург. акад. України. - Д., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено закономірності багатофазної кристалізації високолегованих швидкорізальних сталей під час охолодження з рідкого стану у широкому інтервалі швидкостей охолодження. Висвітлено способи цілеспрямованого впливу на фазовий склад гранул швидкорізальних порошкових сталей за рахунок кінетики їх нагрівання. Розроблено параметри компактування, які забезпечують зростання кількості карбідної складової на 6 - 8 % і підвищенню стійкості інструмента в 1,8 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.231.366.604 + К722.536.019

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Доморацький К. В. 
Фізичні властивості та структурні особливості монокристала Bisub2/subTeOsub5/sub : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / К. В. Доморацький; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Доморацький О. Е. 
Стан когнітивних функцій хворих в періоперативному періоді при загальнохірургічних втручаннях, виконаних в умовах тотальної інтравенозної анестезії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. Е. Доморацький; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.127

Шифр НБУВ: РА381488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Всеволодов О. М. 
Обгрунтування режимів миття харчової рослинної сировини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / О. М. Всеволодов; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано існуючі режими миття рослинної сировини. Описано деякі сучасні мийні машини провідних виробників, розкрито їх переваги і недоліки. Зазначено, що миття рослинної сировини від грунтових забруднень на першому етапі є процесом набухання забруднень. Подальше набухання забруднень призводить до зменшення адгезійно-когезійної взаємодії сировини і забруднення, що пов'язано з падінням структурної міцності забруднень внаслідок збільшення іонно-електростатичного відштовхування шарів і практично повного зникнення капілярної складової. Адгезія грунтових забруднень текучої консистенції мала і визначається когезією грунтової суспензії. Надалі видалення забруднень відбувається внаслідок взаємних контактів сировини і впливу потоку води, що характеризується розмивною швидкістю. Доведено, що надійним способом одержання структур критеріальних рівнянь є метод аналізу розмірностей. На основі його загальних принципів встановлено вид критеріального рівняння для розрахунку продуктивності щодо забруднень G. Показано, що адгезійно-когезійні властивості забруднень є одним із основних факторів які впливають на тривалість відмочування та на якість проведення процесу миття. Експериментально визначено вологість грунту, як забруднення, за якої зусилля відриву його від поверхні рослинної сировини мають максимальні значення, а також визначено час необхідний для набору такої вологості для відповідних грунтів. Визначено швидкість потоку води, що призводить до розмиву забруднень. Встановлено, що доцільно попередньо зменшити кількість забруднень на рослинній сировині за рахунок використання "сухого миття". Шляхом оптимізації процесу "сухого миття" визначено оптимальну колову швидкість барабана і оптимальний коефіцієнт його завантаження. Оптимізовано розмивну швидкість потоку залежно від витрат і кількості вимитого забруднення. Наведено рекоменданції щодо технологічних параметрів і геометричних розмірів мийної машини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л960.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гринюк Т. Л. 
Беззондове визначення кислотності шлунка / Т. Л. Гринюк, Г. І. Доморацька, В. О. Жданюк, М. О. Гайсак // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 127. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Всеволодов О. М. 
Раціональний спосіб миття коренеплодів у барабанних мийних машинах / О. М. Всеволодов // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2015. - Вип. 15, т. 1. - С. 121-130. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обгрунтовано можливість зниження витрати чистої води під час проведення технологічного процесу миття коренеплодів і визначено окружну швидкість в барабані мийної машини під час проведення процесу "сухого миття" для забезпечення режиму, який не травмує сировину. Знайдено коефіцієнт завантаження барабана "сухого миття" та його оптимізації за мінімальними фінансовими витратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.11-430.7

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лоскутов О. А. 
Профілактика і лікування пресорних гемодинамічних реакцій на етапі ввідного наркозу та інтубації трахеї в пацієнтів похилого віку / О. А. Лоскутов, О. М. Дружина, В. Г. Колесников, О. Е. Доморацький // Медицина неотлож. состояний. - 2016. - № 5. - С. 49-54. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проведено оцінку вираженості пресорних гемодинамічних реакцій на етапі ввідного наркозу та інтубації трахеї в пацієнтів похилого віку, їх профілактиці та способам купірування. У дослідження було включено 47 пацієнтів з ішемічною хворобою серця, яким була виконана операція аортокоронарного шунтування за умов штучного кровообігу. Середній вік обстежених становив 69 років, середня маса тіла - 82,5 +- 7,4 кг. Залежно від способу профілактики й лікування пресорних реакцій, що виникали у пацієнтів на етапі інтубації трахеї, всі пацієнти були розділені на три групи. У першу групу (n = 12) увійшли пацієнти, у яких був використаний 2% розчин лідокаїну (100 мг), яким зрошували голосові зв'язки перед введенням інтубаційної трубки. Другу групу (n = 18) становили пацієнти, яким на етапі ларингоскопії вводився урапідил у дозі 15 - 20 мг. У третій групі обстежених (n = 17) проведено поглиблення анестезії у вигляді додаткового введення фентанілу й пропофолу. У всіх обстежених пацієнтів на етапі ларингоскопії артеріальний тиск (АТ) збільшувався на 23,6 +- 3,2 % відносно вихідного рівня. Безпосередньо після інтубації в першій і третій групах спостерігалося подальше підвищення систолічного АТ, при цьому у другій групі, у якій використовувалося профілактичне введення урапідилу, АТ був у середньому на 27,4 +- 2,6 % менше порівняно зі значеннями АТ, що фіксувалися в першій і третій групах. Отже, пацієнти з артеріальною гіпертензією на етапі ларингоскопії та інтубації трахеї схильні до виражених пресорних гемодинамічних реакцій, для профілактики і лікування яких найбільш ефективним методом є внутрішньовенне введення урапідилу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р457.365.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бондар М. В. 
Еволюція мікробного пейзажу та сучасні тенденції формування антибіотикорезистентності в патогенної мікрофлори відділень інтенсивної терапії загального профілю / М. В. Бондар, М. М. Пилипенко, Л. А. Харченко, Т. В. Овсієнко, О. Е. Доморацький, М. Ю. Свінтуковський, С. О. Кондратенко, В. В. Шморгун // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 1. - С. 102-105. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати дослідження десятирічної еволюції мікробного пейзажу трьох відділень інтенсивної терапії загального профілю м. Київ і сучасних тенденцій формування антибіотикорезистентності в основних мікробних патогенів цих відділень. Основний підсумок десятилітньої еволюції мікробних пейзажів відділень інтенсивної терапії полягає в зникненні з патогенного мікробного спектра метицилінрезистентного золотистого стафілокока, переміщення синьогнійної палички з 1-го на 4 - 5-ті місця в структурі збудників гнійно-запальних процесів у хворих відділень інтенсивної терапії та вихід на провідні позиції Klebsiella pneumonie, Acinetobacter baumannii, Enterococcus faecalis. Основною причиною змін мікробного пейзажу є формування у мікробів-лідерів поліантибіотикорезистентності на фоні широкого використання антибіотикотерапії, у тому числі і раціональної. Подано дослідження антибіотикорезистентності провідних мікробних патогенів до всього спектра антибактеріальних препаратів та конкретні рекомендації щодо раціональної емпіричної антибіотикотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Симоненко Г. Г. 
Досвід діагностики та лікування синдрому Гійєна - Барре з різним клінічним перебігом / Г. Г. Симоненко, О. Е. Доморацький, М. О. Стефанюк, Л. В. Дубініна, Р. А. Мокринський // Укр. неврол. журн.. - 2019. - № 2/3. - С. 66-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано 4 клінічні випадки синдрому Гійєна - Барре у двох жінок та двох чоловіків, які перебували на стаціонарному обстеженні та лікуванні у Київській міській клінічній лікарні №6. У перших двох випадках короткий курс (2 тиж) стаціонарного лікування був пов'язаний із загальним середньої тяжкості станом пацієнтів, у яких симптоми обмежувалися порушеннями руху та чутливості у кінцівках. Слабкість у кінцівках і порушення ходи розвивалися поступово. Хворі зверталися до невролога не відразу після появи скарг. Електронейроміографічне обстеження мало вирішальне значення для встановлення діагнозу в цих випадках. У двох спостереженнях захворювання розвинулося після перенесених вірусних інфекцій, в одному випадку - на тлі перенесеного оперативного втручання після травми, в іншому випадку етіологію не визначено. У третьому і четвертому випадках його перебіг був тяжким. Характерними були скарги з залученням черепної іннервації, зокрема, на порушення ковтання. Тяжкість стану швидко наростала з розвитком периферичного тетрапарезу до тетраплегії та неефективності зовнішнього дихання. Стан свідомості пацієнтів майже не порушувався, і навіть за масивного ураження черепних нервів хворі були доступні контакту через збережені рухи очима або пальцями стоп чи кистей. Під час вибору методу лікування да даних умовах більш доступним було застосування імуноглобуліну людини (Біовен). Препарат слід призначати на ранній стадії захворювання. Стаціонарне лікування у тяжких випадках тривало понад 3 міс. Окрім штучної вентиляції легень, вирішальне значення для сприятливого прогнозу мали масаж, зміни положення тіла кожні 1 - 2 год, лікувальна фізкультура, заняття з логопедом, міостимуляція, ампліпульс-терапія. Вкрай важливою була психотерапія: боротьба з депресією, психологічна підтримка і формування позитивної мотивації у хворого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625 + Р41,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Граматичні читання - X : матеріали Міжнар. наук.-теорет. конф., 16 - 17 трав. 2019 р. / ред.: А. П. Загнітко, Б. Ажнюк, А. Архангельська, О. Г. Важеніна, М. Всеволодова, І. В. Гарбера, Н. Горголюк, К. Городенська, В. Грещук, Л. М. Коваль, Е. О. Кравченко, Ж. В. Краснобаєва-Чорна, М. Конюшкевич, Т. А. Космеда, А. Мойсієнко, В. П. Пилипак, Л. Попович, В. Широков, Г. В. Ситар, І. Г. Данилюк, І. Аксьонова; Донец. нац. ун-т ім. В. Стуса. - Вінниця : Твори, 2019. - 199 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми теорії мови, з'ясовано напрями еволюції морфологічних і синтаксичних категорій, а також їхні функційні вияви в тексті, встановлено особливості семантики фразеологічних і лексичних одиниць. Висвітлено напрями та методи прикладних лінгвістичних досліджень. Проаналізовано структурно-семантичні вияви форм дієслівного часу в літописних пам'ятках. Розглянуто конструкцію як основу для побудови ментальної схеми речення. Проаналізовано синтаксичний статус односкладного речення із предикативним заперечним словом нема (немає) в структурі головного компонента. Розкрито особливості складнопідрядного речення з підрядними атрибутивної семантики. Увагу приділено морфологічній реалізації об'єктної синтаксеми в синтаксичних конструкціях із предикатами ставлення суб'єкта - компонентах ізофункційних синтаксичних парадигм. Розглянуто лінгвістичну базу даних "Концепт людина у фразеології східностепових українських говірок" як засіб формальної репрезентації структури концепту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-2 я431 + Ш102 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Шостак М. А. 
Перспектива застосування сучасних анальгетиків центральної дії для лікування гострого післяопераційного болю в пацієнтів травматологічного профілю / М. А. Шостак, В. В. Крижевський, О. Е. Доморацький, В. Ю. Гладких, О. А. Якубець // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 2. - С. 87-89. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Застосування схеми мультимодальної анальгезії на основі парацетамолу та НПЗП не завжди ефективно дозволяє контролювати біль. Регіонарні методики, безумовно, виглядають привабливими, особливо для пацієнтів травматологічного, ортопедичного профілю, але вони мають свої недоліки: висока вартість, складність технічного виконання, звикання до місцевих анестетиків. Застосування опіоїдів є класичним методом лікування післяопераційного болю з добре відомими позитивними та негативними ефектами. Таким чином, пошук альтернативних схем лікування післяопераційного болю є необхідним у сучасній анестезіології, інтенсивній терапії, травматології та хірургії тощо. Досить привабливим виглядає застосування анальгетика центральної дії нефопаму гідрохлориду у схемі мультимодального знеболювання. Розглянуто сучасні проблеми знеболювання травматологічних хворих та можливість застосування нефопаму гідрохлориду для менеджменту болю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Холод у біології та медицині: сучасний стан і перспективи : [колект. монографія] / Н. М. Алабедалькарім, Ю. С. Ахатова, Н. М. Бабенко, В. Г. Бабійчук, Г. О. Бабійчук, Л. В. Бабійчук, Л. О. Бабійчук, І. В. Бєлочкіна, О. М. Боброва, Г. А. Божок, О. О. Бондаренко, Т. П. Бондаренко, М. О. Бондарович, І. А. Буряк, І. П. Висеканцев, К. Д. Возовик, Н. О. Волкова, С. О. Всеволодська, Ю. О. Гаєвська, С. Є. Гальченко, Я. В. Гвоздюк, Ю. С. Говорова, Т. П. Говоруха, А. М. Гольцев, О. І. Гордієнко, О. Л. Горіна, О. С. Губеня, О. К. Гулевский, Т. М. Гуріна, Т. Г. Дубрава, Г. В. Дудецька, Т. С. Дюбко, С. С. Єршов, Н. А. Єршова, Н. Г. Землянських, П. М. Зубов, О. Л. Зубова, Н. Г. Каднікова, Г. Г. Кісєльова, В. А. Кіреєв, Г. В. Коваленко, І. Ф. Коваленко, С. Є. Коваленко, Г. О. Ковальов, А. М. Компанієць, О. В. Кудокоцева, Є. І. Легач, І. І. Ломакін, В. В. Ломако, Д. Г. Луценко, О. Д. Луценко, С. П. Мазур, О. Є. Макашова, В. П. Марценюк, Л. М. Марченко, Н. М. Моісєєва, І. Б. Мусатова, О. А. Нардід, С. В. Нарожний, О. Є. Ніпот, Н. В. Орлова, О. І. Осецький, М. В. Останков, О. В. Оченашко, О. В. Павлович, О. В. Пахомов, Ю. С. Пахомова, О. Ю. Петренко, В. І. Піняєв, М. П. Петрушко, А. І. Присталов, В. Ю. Прокопюк, O. C. Прокопюк, А. Ю. Пуговкін, О. Б. Ревенко, М. В. Репін, С. В. Репіна, О. І. Рогульська, Л. Ф. Розанов, К. Д. Розанова, О. С. Сидоренко, Л. В. Сокіл, Л. В. Степанюк, Т. Ф. Стрибуль, В. І. Строна, О. М. Сукач, О. О. Тихвинська, О. Ф. Тодрін, Н. А. Труфанова, В. Д. Устиченко, О. В. Фалько, О. О. Чабаненко, В. В. Чеканова, Л. Г. Чернишенко, Н. А. Чернобай, Ю. О. Чиж, В. В. Чижевский, О. О. Шапкіна, М. В. Шевченко, Н. О. Шевченко, О. С. Шевченко, О. В. Шило, Н. М. Шпакова, І. Й. Щенявський, Т. М. Юрченко, М. С. Юхта, К. Є. Ямпольська, В. В. Варяниця, О. О. Власов, Ю. В. Мартинова, Ю. О. Петренко, І. О. Іщенко; ред.: О. Ю. Петренко; Національна академія наук України, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. - Київ : Наукова думка, 2024. - 325, [21] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр.: с. 270-[314] - укp.

Висвітлено основні етапи становлення та розвитку Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. Обговорено найважливіші досягнення у кріобіології і кріомедицині, результати фундаментальних та прикладних досліджень, які мають пріоритетне значення. Розглянуто певні наукові напрями, які сформувалися за цей час і перетворилися на окремі наукові школи. Особливу увагу приділено базовим аспектам кріоконсервування біологічних об’єктів, механізмам холодової адаптації біологічних систем, сучасним методичним підходам щодо кріоконсервування генетичних ресурсів і стовбурових клітин різного походження, розвитку низькотемпературних технологій у сучасній біології та регенеративно-відновлювальній медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 + Р253 + Р454.991

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського